Jakie kolumny na wiele lat?

Zaczęty przez marekw 76, Styczeń 18, 2018, 20:04

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

A widzisz. Pomyliłem ze Stradivari


vasa

Tym razem gadamy o wyglądzie [emoji23]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Słupki w szerszych słupkach ;D

matrioszki qufa ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

Odgrody z bassreflexem  ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MAC

Cytat: elem w Luty 13, 2018, 18:52
Odgrody z bassreflexem  ;)

Blunoty przyszli?  ;D

vasa

Ale WAF wysoki [emoji1]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe


MAC

Cytat: elem w Luty 13, 2018, 18:54Ni, ale idom :)

Nie pali się. Daj znać kiedy mam liścionosza paczeć  ;)





Therion

A tak do 10tys używki, co byście polecili? Podłogówki, 24m2, nisko schodzace basem i długo wybrzmiewajace, (nie lubię punktowego, krótkiego basu) z takich po ciepłej stronie mocy. Przestrzenne jak cholera musza być.

Ew  nowe 12-14tys.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

McGyver

Cytat: Therion w Luty 18, 2018, 22:46nisko schodzace basem i długo wybrzmiewajace, (nie lubię punktowego, krótkiego basu)
Znaczy się rozlazłe mają być.

Therion

O to to, take właśnie :)

A i zapomniałem dodać - piękne też muszą być.

Coś mnie ciągnie ku Vienna Acoustics ale nie wiem, czy słusznie.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Lutek

#164
Cytat: McGyver w Luty 19, 2018, 00:34Znaczy się rozlazłe mają być.
Nie wiem, jak Ty Adam, ale ja tego nie pojmuje - a moze nie wiem do konca o co chodzi: rozlazly bas, dlugo wybrzmiewajacy ( nisko schodzacy - tu zgoda)... ? Pierwszy raz w zyciu spotykam sie z kims, kto preferuje tego typu bas. Przeciez to kompletne zaprzeczenie dobrej jakosci basu, a przeciez wszyscy uganiamy sie za tym zakresem, w ktorym szybkosc narastania i wygaszania impulsow jest jak najkrotsza - im mniejszy parametr "group delay" tym lepsza jakosc basu i co do tego chyba nikt nie ma zadnych watpliwosci. Bardzo ciekawe, ale jak taki ma byc, to ma byc. Mysle, jednak, iz jesli kolega pojezdzi troche tu i tam na rozne odsluchy, to jednach z czasem zmieni zdanie co do sposobu brzmienia basu, ktory uznaje sie za wysokiej proby :-)

MAC

Cytat: Therion w Luty 18, 2018, 22:46A tak do 10tys używki, co byście polecili? Podłogówki, 24m2, nisko schodzace basem i długo wybrzmiewajace, (nie lubię punktowego, krótkiego basu) z takich po ciepłej stronie mocy. Przestrzenne jak cholera musza być.

Ew  nowe 12-14tys.

Wiesz co... podjedź na Waliców i wypożycz herbatniki SHL5 Plus bo to chyba będzie to o co Ci chodzi.
Ostrzegam, ja wypożyczyłem kiedyś SHL5 i już nie oddałem  :D

Jakby mi odpukać Tannoye wybuchły a następnych takich bym nie znalazł to od razu bym brał piątki.

Michał

Tylko Plusy grają ciut inaczej od klasycznych Piątek,bas jest bardziej kontrolowany i troszkę mniej eufoniczny jest charakter całej prezentacji. Są to jednak zmiany ewolucyjne a nie rewolucyjne.

Therion

Cytat: Lutek w Luty 19, 2018, 19:50Mysle, jednak, iz jesli kolega pojezdzi troche tu i tam na rozne odsluchy, to jednach z czasem zmieni zdanie co do sposobu brzmienia basu, ktory uznaje sie za wysokiej proby :-)

Sytuację mamy taką, że ów kolega już się najeździł :) Audio się interesuję tak kilkunastu lat. Wielu kolegów audiofili odwiedziłem, pomagałem poprawnie ustawić kolumny ( nie zawsze wychodził trójkąt). Po tym czasie i po tych doświadczeniach, wiem dokładnie czego chcę :)

Może "rozlazły" nie jest zbyt precyzyjne :) Nie szukam dwóch subów, ale kolumn o mocnej podstawie basowej, których długość wybrzmiewania basu nie przypomina pukania do drzwi, tylko jest taki, jaki słyszę w muzyce na żywo. A tam nie puka.


HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

Cytat: masza w Luty 20, 2018, 10:12Wiesz co... podjedź na Waliców i wypożycz herbatniki SHL5

Na Waliców daleko nie mam... Tylko jakoś nie widzę u siebie kolumn na taboretach... Ale może błąd, trzeba sprawdzić ten trop. Dzięki!
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Michał


MAC

Ja też nie widziałem.Myślałem, że świat się kończy na podłogowych słupkach.
A się nie kończy. Myślę, że je polubisz.

Lutek

#171
Cytat: Therion w Luty 20, 2018, 19:50Może "rozlazły" nie jest zbyt precyzyjne  Nie szukam dwóch subów, ale kolumn o mocnej podstawie basowej, których długość wybrzmiewania basu nie przypomina pukania do drzwi,
A..., to teraz rozumiem. To np. takie modele Tannoy-i jak SRM 12B, LRM, LGM wiem, ze nie dla Ciebie..., zreszta i do konca nie dla mnie ze wzgledu na zbyt plytki i nie schodzacy bas, choc oczywiscie szybki, no ale sama szybkosc, to jeszcze troche za malo.
Natomiast co do modelu SRM 12X, to tu juz inaczej, gdyz te glosniki siedza w 68 litrach. Ciekawe, czy ta reprodukcja basu by Cie juz zadowolila. Jak bys mial ochote ich posluchac, to nie ma problemu. Stoja akurat u mnie te kolumny kolegi, ktory chce sprzedac.

Therion

uhhh... Żona mi mówiła ostatnio, że mnie kocha, ale obawiam się, że widok tych kolumn może poważnie nadszarpnąć to uczucie. Szanuję firmę, kiedyś słuchałem, ale niestety, nie mam osobistej salki odsłuchowej. Kolumny muszą być jakoś tam reprezentacyjne. Już z taboretami moge mieć problem.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Lutek

Cytat: Therion w Luty 20, 2018, 23:49ona mi mówiła ostatnio, że mnie kocha, ale obawiam się, że widok tych kolumn może poważnie nadszarpnąć to uczucie.
A no bez dwoch zdan: uczucie wazniejsze :-)

Ale gdyby je widziala z zalozonymi maskownicami..., kto wie ?

Marbo5

Znalazłem takie cóś na fejsbuku Pylona. Może w tę strone, przynajmniej nówki, nie macane :)

"Od przyszłego tygodnia rozpoczynamy sprzedaż detaliczną zestawu głośnikowego Emerald 25, zaprezentowanego na Audio Video Show 2017. Kolumny charakteryzują się wypełnieniem, dynamiką wraz z wyróżniającą się prezentacją wokalu oraz instrumentów akustycznych. Zestaw Emerald 25 w przeciwieństwie do Emerald HighFidelity oferuje w pełni nasz styl brzmienia, skierowany do większego grona słuchaczy.
Tym samym kolumny Emerald HF jako wersja limitowana zostaje wycofana z produkcji."

I jak te się żonie nie spodobają to się poddaje, moją urzekły :)
Pro-Ject RPM 1 Carbon + Ortofon 2M Bronze + Haiku SOL MM; Musical Fidelity M3scd; Haiku SELENE EL34 Custom; Pylon Emerald HF; Mogami NIII, Yarbo 1100+Oyaide, Supra LoRad 2,5 CS-EU, Tomanek TAP8+, ROGOZ AUDIO 4RP2/BBS