iRobot Roomba 865

Zaczęty przez frywolny trucht, Listopad 19, 2016, 20:22

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

#50
To co naciskam -na wcześniejszej stronie-to gumowany zderzak, który zajmuje przednią połowę robota. I od spodu:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jamówię

Z tym pykaniem,to zgłosiłbym na serwis. Mój jak wiedzie na bazę i odtrąbi hejnał,milczy jak grób. Co do latarni, to ja mam inne,niż te które wkleiłeś,latarnia jest równocześnie wirtualną ścianą,ma inny kształt. Trzeba w funkcji latarni nauczyć się je ustawiać a potem sprzątanie odbywa się metodycznie,pokój po pokoju,najlepiej kup dwie.

rudy-102

Panowie! Po co jest to tubisiowe światełko od spodu?

jamówię

Cytat: rudy-102 w Listopad 23, 2016, 20:50
Panowie! Po co jest to tubisiowe światełko od spodu?



Czujnik wysokości.

frywolny trucht

Cytat: vasa w Listopad 22, 2016, 21:45Teraz chcąc kupić odkurzacz pytamy o RAM i moc procka a nie siłę ssania.

Tak. To prawda. Siła ssąca to jedno, a algorytm sposobu czyszczenia, zdolność do adaptacji- to drugie.
Nie sprawdzałem osobiście innych odkurzaczy, ale ludzie piszą, że pomimo, że inne roboty mają dwa wiatraki zamiatające do japy odkurzacza, przegrywają gorszym oprogramowaniem.

Cytat: rudy-102 w Listopad 23, 2016, 20:50Panowie! Po co jest to tubisiowe światełko od spodu?

Ludzkie oko tego nie widzi. Dopero na zdjęciach wychodzi i to pod odpowiednim kątem.

Cytat: jamówię w Listopad 23, 2016, 19:52najlepiej kup dwie

Ciekawostka. Z jakiegoś powodu dwie latarnie to max. Wziąłem jedną, żeby sprawdzić jak to w ogóle współpracuje. Z drugiej strony nie mam pomysłu dla zastosowania drugiej.

Jutro ma przyjść ta nowa latarnia. Jutro  czwarty dzień robotowania. Czy odkurzacz w końcu ogarnie temat bez akcji ratowniczych?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Luźna uwaga: Wszystko co jest żółte w iRobot- jest w gestii użytkownika. Niby typowe, serwisowe czynności użytkownika robota.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

zalun

Mam 65m2 kafli na dole - brać tego mopa? Braava?

paul_67

Jak taki odkurzacz będzie w 100 procentach bezobsługowy wtedy dopiero kupię.Na obecnym etapie to jeszcze jeden gadżet, o który będę mógł się zabić nadeptując na niego :)

frywolny trucht

#59
Ten mój najlepiej działa  w moich warunkach wg zasady: Odkurza w dni robocze gdy nikogo nie ma. Codziennie, przed wyjściem, przestawiam ruchome meble w inne miejsce, żeby odkurzył w miejscu gdzie wczoraj stał mebel, pod którym nie ma jak sprzątnąć ( duży wazon, te krzesła barowe, krzesła biurowe itd). Ale na przykład stojącej suszarki na pranie nie trzeba przestawiać, pięknie ją objeżdżą i jeszcze spod nóżek wymiecie. Dywaniki wytrzepuję i na krzesła. Dziś udało się uzyskać bezobsługowość. Robota nie trzeba było ratować :) Efekt czystości- szokujący, ale o tym za chwilę.

Tutaj fajny kanał na jutubie z torami przeszkód różnych odkurzaczy. Gość nieźle się nad nimi znęca. Pięknie widać, jak różne są koncepcje sprzątania różnych producentów:  https://www.youtube.com/user/robotsaldetalle/videos

Przykładowe testy:

Odkurzacz za 700 zł:



Miele, o którym myślałem. Masakra za taką cenę i ściągnął lampę :(

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Ten jest niesamowity. Kobold. Jakiś niemiecki produkt? Pierwsze widzę i słyszę.




Cytat: zalun w Listopad 24, 2016, 13:32
Mam 65m2 kafli na dole - brać tego mopa? Braava?


Braava to robot, który raczej powinien wejść na czystą od kurzu i brudu powierzchnię. To robot wykańczający. Dlatego często jest sprzedawany w zestawie z Roombą: http://irobot.pl/pl/promocje
Tutaj test: http://www.agdmaniak.pl/24616/irobot-braava-380-test/
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102


frywolny trucht

#62
Albo pchał ją przed sobą. Pod sobą? Powinien się zablokować, a jednak wylądował w bazie. Słyszałeś o takiej firmie?

Używany za 550 Euro to arystokracja: https://www.amazon.de/Vorwerk-Kobold-VR100-Staubsauger-Roboter-Roboterstaubsauger/dp/B00S4OF568


p.s . Eee. Jak patrzę na paszczę, to chyba jednak zeżarł ją.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Ten Kobold jest sprzedawany przez Vorwerk. Na rynku niemieckim to jest chyba najbardziej profesjonalna firma jeśli chodzi o dywany, wykładziny podłogowe i sprzęt do pielęgnacji.

frywolny trucht

Od spodu już mi się nie podoba. On nic nie wygarnie spod mebli, nie da rady w narożnikach odkurzyć.
Oprogramowanie super, ale obrotowe wąsy lepiej wygarniają brud.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

zalun

Cytat: frywolny trucht w Listopad 24, 2016, 15:56
Braava to robot, który raczej powinien wejść na czystą od kurzu i brudu powierzchnię. To robot wykańczający.
Hmm, mam też centralny odkurzacz, to za wiele roboty nie bedzie, wiecej sie wkurzam mopowaniem niz odkurzaniem... Powinien pasowac.

frywolny trucht

#66
Może tak być. Osobiście jednak nie miałem do czynienia. Nie podpowiem.
Vasa, obadałem test Scooby. On ma podział na pomieszczenia do 14m2  i 14-28 m2. Więcej nie wydoli jak ma być czysto. To ograniczenie producenta, a nie błąd egzemplarza. Zakładam, że większe pomieszczenie powinno być czystsze przed podjęciem pracy przez robota. Trzeba użyć wirtualnych ścian i podzielić mycie na raty. Ten test dobrze chyba oddaje filozofię tego co producent chciał uzyskać:



Tymczasem znalazłem trochę info o Kobold. Ulepszyli tego 1000 i wypuścili pod symbolem 2000. Teraz ogarnia narożniki. To może być fajna opcja, ale nie jest tania. 3200 zł.
http://www.bestvac.pl/robotic_vr200.html
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

A więc dziś minął dzień czwarty zabawy z robotem zwanym Roomba. Trafił dodatkowo on do biura bez stacji dokującej ( i dał bez niej radę, ale algorytmu działań jeszcze nie rozgryzłem, robi to jakoś inaczej niż gdy startuje ze stacji- chyba, że mi się wydaję). Odebrałem przy tym latarnię. No w internetach wszystko wydaje się takie wielkie  :o Zdjęcie dych dla łatwiejszego złapania skali.

W biurze odkurzane jest raz w tygodniu, pięcioletnim najwyższym wtedy modelem Electrolux-a. I powiem Wam, że robot cały czas niemal miał zapaloną lupkę, która oznacza- Dobrodzieju, ma Pan syf na podłodze! W sumie nie bardzo było widać, ale jak po odkurzaniu rozebrałem do czyszczenia. No rzeźnia. Filtr Hepa wygląda jak do natychmiastowego wyrzucenia. Umyć nie wolno, wytrzepać się nie da. Nawet kółko prowadzące, to z przodu, dostało tki czarny ślad na powierzchni styku z podłogą. Nie wiem czy wina jakiegoś tam ruchu ludzi w butach, gdy normalny odkurzacz raz w tygodniu to za mało? Chyba tak, przecież robot nie jest czarodziejem i nie wyrywa tego co normalny nie potrafi. Może to co jest pod meblami i w narożnikach? Jak się odkurzającemu nie chce zmienić szczotki na taką do narożników... To będzie raczej to.

Jedno jest pewne: Robot powinien chodzić maksymalnie często, aby nie dopuszczać do brutalnego zapieprzenia podłogi. Robot woli pracować częściej, a mniej się uświnić. Stoi tak napisane i w instrukcji i w ludzie w testach też zwracają na to uwagę.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Latarnia przetestowana w obu trybach, ślicznie się sprawdza, w takim położeniu robot nie dotyka stojaka i  robot nie leci w kable za nim, ale powstaje przestrzeń do manualnego zadziałania szmatą  ;) Robot może mieć pilota, są na nim przyciski, które wyglądają jak możliwość sterowania gdzie ma jechać. Niestety nie jest to jednoznacznie wyjaśnione. Hmm.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#69
Nie pisałem, że dzisiejszy dzień to pasmo sukcesów. Robot bez cyrków ogarnął i biuro i chatę. Nawet dywan pięknie ogarnął ( nowy dywan, ale znowu skończył z pełnym pojemnikiem). Jak się udało z dywanem? Porozdeptywałem krawędzie, żeby utworzyć w miarę łagodną rampę. I dał radę  ;D
Na zdjęciu widać efekty małych porządków z winylami. Nic im nie zrobił. Te bez okładek, płyty w kopertach- tylko trochę porozsuwał na boki, ale nic poza tym.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Na koniec zajrzałem tam gdzie zwykle zaglądałem, ale też tam gdzie dotąd nie zaglądałem i było co robić.
Myślę, że biuro powinno być sprzątane raz dziennie, a chata co drugi dzień. Wtedy robot będzie mniej zestresowany. To chyba tyle? Spodziewam się, że dalej już nie będzie o czym pisać, maszyna wygląda na rozkminioną. Jeśli jednak ukrywa przede mną jakieś niespodzianki- dam znać :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#71
Po wyjęciu rolek widać rysunki jak założyć rolki z powrotem. Który kolor w którym miejscu, oraz kierunek. Takie to wszystko przemyślane. Nie ma co się przerażać ilościami syfu. To wynik pierwszego sprzątania robotem, który chyba jednak w ostatecznym rozrachunku potrafi więcej od tradycyjnego odkurzacza ze średnioleniwym prowadzącym  ;D  Zwykle- jak już ten robot trochę patroluje areał- wystarczy puknąć dwa razy w celu wytrzepania HEPA i raz w celu wrzucenia brudu z pojemnika do śmietnika.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Listopad 24, 2016, 18:35Filtr Hepa wygląda jak do natychmiastowego wyrzucenia. Umyć nie wolno, wytrzepać się nie da.
Prawdziwym odkurzaczem cza odessać :)

MAC

Co z czujkami ruchu od alarmu?
Testowałeś?
Bo juz jestem bliski zakupu ale co z alarmem?

jamówię

Cytat: masza w Grudzień 12, 2016, 18:29
Co z czujkami ruchu od alarmu?
Testowałeś?
Bo juz jestem bliski zakupu ale co z alarmem?


Włącza,sprawdzone na własnej skórze :)