JVC BR-7000ERA

Zaczęty przez GregWatson, Wrzesień 19, 2020, 12:27

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Zastanawiałem się gdzie ulokować to urządzenie w której grupie i postanowiłem jednak tu ze względu że w zasadzie będzie wykorzystywany jako odtwarzacz audio.
Duplikator JVC BR-7000ERA to waga prawie 20 kg. Wykorzystywany zarówno do rejestracji obrazu jak i znakomitej jakości dźwięku HI-FI. Brzmieniowo bardzo wierny - muzyka nagrana z winyla prawie nie do odróżnienie. Urządzenie bardzo ciche i proste w obsłudze.
W zestawie otrzymałem oryginalną kasetę VHS z nagraniem koncertu zespołu Queen
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

paul_67

Mam, ale bardzo rzadko używam.Na AS  był wątek poświęcony temu urządzeniu.Mimo  wspaniałych parametrów toru audio i przede wszystkim bardzo dużego S/N dużo osób piało z zachwytu, ale nie wszyscy.Po nagraniu możemy otrzymać potężny dźwięk, który robi wrażenie przy pierwszych odsłuchach, ale potem orientujemy się, że coś jest nie tak (w moim przypadku tak było) i mówienie,że dorównuje dobremu dwuśladowi jest już przesadą.Nie ma tej elegancji w dźwięku i jest on jakiś szorstki.Przynajmniej ja to tak odczuwam.Trudno to opisać słowami.Gdy jednak porównamy go do kasetowca to ERA go bije masą dźwięku.Tak więc zbliża się do szpulowca.Największym mankamentem jest występujące cykliczne "pierdnięcia", ale to raczej zależy od taśmy bo nie na każdej występuje taki defekt.Kupiłem go gdy był oferowany za przysłowiowe grosze.Budową wzbudza respekt.Po prostu czołg!

GregWatson

Tak, czytałem wątki na AS dotyczące JVC i w dzisiejszych czasach to jest może bardziej ciekawość i chęć poznania czegoś nowego niż twierdzenie że to górna półka audio.
Kaseta VHS dostępna i tania  więc pobawmy się nowym nabytkiem tym bardziej że to prawie nic nie kosztuje. Ot taki nowy eksperyment.
Trochę tego i trochę tamtego też.