AMP CAMP AMP V1.6

Zaczęty przez jjacek, Luty 19, 2019, 19:11

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomekkk1

Cytat: dino w Luty 19, 2019, 22:33
Cytat: AudioAddicted w Luty 19, 2019, 22:31Tak, piękna czysta klasa "A". I łyżka dziegciu w beczce tego miodu - zasilacz impulsowy do tego... Całe szczęście nie trzeba go zanabywać...
Trafa kosztują i są ciężkie jak tu wysyłać kity po świecie.
Śledziłem ten projekt i ewaluacje w stronę impulsówki ale papa dał przyzwolenie i ..jest.
Ja bym jej nie używał.


Chyba dlatego nie jest obowiązkowa. Z jednej strony chyba tylko względy ekonomiczne zaważyły na jego "przychylności" do tego rozwiązania. Z drugiej - tam nie potrzeba na szczęście wielkiego, mocnego potwora z wieloma odczepami - system jest gotowy na przyjęcie jednego 24V napięcia. Z kolejnej - mamy możliwość zbudowania konwencjonalnego zasilacza z dala od wrażliwych układów wzmacniacza :)

tomekkk1

Cytat: dino w Luty 19, 2019, 22:34
Cytat: Alexander w Luty 19, 2019, 21:56AMP Camp jest spadkobiercą tej filozofii.  Jest niezwykle wydajny, napędzał głośniki od 78dB sprawności, bo i takie podłączyłem. 
Moje F4 grało za bardzo sterylnie (jak dla mnie) dlatego kurzy się w garażu. Ale w pomiarach dociągał do 2MHz bez spadku wzmocnienia  ;D ;D ;D

Świetny wynik, nie kusiło Cię coś w nim grzebnąć by nadać mu muzykalności?

Alexander

Cytat: dino w Luty 19, 2019, 22:34Moje F4 grało za bardzo sterylnie (jak dla mnie) dlatego kurzy się w garażu. Ale w pomiarach dociągał do 2MHz bez spadku wzmocnienia  ;D ;D ;D
Mojego F6 słuchałeś, ma trafa Jensena na wejściu.

jjacek

V1.6 ma zmienione rozmieszczenie komp. na plytce ,podniesione napiecie zasilania na 24V a co za tym idzie zmienila sie moc z 5 do 8W i przelacznik mono na tylnej plycie i podpiecie glosnika tak kak na tym zdjeciu https://d17kynu4zpq5hy.cloudfront.net/igi/diyaudio/sAiXXCOMXjdJjj1W.huge
zwiekszy 2x moc i przy ew. zbudowaniu jeszcze jednego monobloku mamy juz powazniejsze granie. :D

zalun

Mam i jestem zadowolony - gra troche lżej od klona Alepha 5 - służy mi do grania na biurku. W innym wątku powoli dorastam do kolumn do niego, ale chyba to dopiero latem

jjacek

gra pieknie..... :alc:

LampowY

I nic nie szumi?  >:D

gratefullde

Cytat: LampowY w Luty 20, 2019, 18:52
I nic nie szumi?  >:D


:D

Ja miałem dziś sen... że preamp przestał mi szumieć... Jaki ja się zadowolony obudziłem... Niestety jak dotarło do mnie, że to tylko sen to... ech...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

tomekkk1

Cytat: gratefullde w Luty 20, 2019, 19:00
Cytat: LampowY w Luty 20, 2019, 18:52
I nic nie szumi?  >:D


:D

Ja miałem dziś sen... że preamp przestał mi szumieć... Jaki ja się zadowolony obudziłem... Niestety jak dotarło do mnie, że to tylko sen to... ech...


LampowY

Cytat: gratefullde w Luty 20, 2019, 19:00Ja miałem dziś sen... że preamp przestał mi szumieć.
A co, zepsuł się? ;)

gratefullde

Cytat: LampowY w Luty 20, 2019, 19:13A co, zepsuł się?

Był w stanie nieuzasadnionym ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

tomekkk1

Cytat: gratefullde w Luty 20, 2019, 19:14
Cytat: LampowY w Luty 20, 2019, 19:13A co, zepsuł się?

Był w stanie nieuzasadnionym ;D

Znaczy się - nieustalonym? ;D

gratefullde

Cytat: AudioAddicted w Luty 20, 2019, 19:16
Cytat: gratefullde w Luty 20, 2019, 19:14
Cytat: LampowY w Luty 20, 2019, 19:13A co, zepsuł się?

Był w stanie nieuzasadnionym ;D

Znaczy się - nieustalonym? ;D

Nie Tomku, nieuzasadnionym technicznie ;D ;D ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

tomekkk1

Cytat: gratefullde w Luty 20, 2019, 19:18Nie Tomku, nieuzasadnionym technicznie ;D ;D ;D

Hahahahaha

dino

Cytat: jjacek w Luty 19, 2019, 23:28i przelacznik mono na tylnej plycie i podpiecie glosnika tak kak na tym zdjeciu https://d17kynu4zpq5hy.cloudfront.net/igi/diyaudio/sAiXXCOMXjdJjj1W.huge
zwiekszy 2x moc i przy ew. zbudowaniu jeszcze jednego monobloku mamy juz powazniejsze granie. :D

To nie jest "mono" tylko pewnie tkzw. "bridge" czyli mostek. Jeden wzmak wzmacnia dodatnie połówki drugi ujemne.
Działaj dalej i ciesz się dźwiękiem  :np:

McGyver

Cytat: dino w Luty 20, 2019, 21:42tkzw. "bridge" czyli mostek. Jeden wzmak wzmacnia dodatnie połówki drugi ujemne.
Bridge tak nie działa.

dino

Cytat: McGyver w Luty 20, 2019, 22:15Bridge tak nie działa.
Faktycznie za bardzo uprościłem - jeden wzmacnia sygnał w fazie a drugi odwrócony o 180 stopni. Minusy obydwu wyjść są połączone ze sobą a sygnał jest pobierany z obydwu "plusów" wyjść wzmacniaczy (ten z odwróconą fazą robi za minus).

jjacek

 :alc:

jjacek

To juz ostatnie zdjecie ..bardziej nostalgiczne  "Wczoraj i dzis"  :'(

LampowY

Też sam złożyłeś?  ;D

zalun

Cytat: LampowY w Luty 24, 2019, 12:58
Też sam złożyłeś?  ;D
Tak. Ale mam jeden

Sent from my Mi A2 using Tapatalk


jjacek


zalun

Obok Passa, i jeszcze rozbebeszony. Teraz gra w osobnym torze analogowym. Bezpośrednio z Nudy.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk


jjacek


Moriarty

A co to za głośniki?  :o
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501