Przedwzmacniacz gramofonowy- jaki?

Zaczęty przez wojtek41, Lipiec 01, 2014, 17:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

wojtek41

Posiadam pre na lampach. Konstrukcja DIY, grajaca bardzo ladnie. Wzmacniacz to PP / 84. Czasami zastanawiam sie, czy aby nie zbyt duzo tych lamp...Wiem, ze zdania sa podzielone i wielu lubi calosc toru na lampach. Inni wola pre tranzystorowe w polaczeniu z lampowym wzmacniaczem.
Pomyslalem aby zostawic pre lampowe do toru mono. Nie powiem, ladnie to wspolgra. Odpada tez problem z umiejscowieniem step up, pod wkladki MC.
Oczywiscie pisze tu o Denonie DL 102. W polu zainteresowan mam tez monofonicznego Ortofona Quintet Mono. Ten z kolei to juz MC.
Wkladki stereofoniczne to takze MC. Co do pre tranzystorowego nie mam jak na razie faworyta...Majac urlop za pasem to na ewentualny zakup i odsluch przyjdzie czas po nim. Chcialbym skozystac z waszej pomocy przy wskazaniu faworyta...)  Kwota powiedzmy do 2 tys.
Od razu wykluczam ahajowa nude, bo znam i bardzo mi sie podoba...)
Pozdrawiam.

[modyfikacja, rozszerzenie tytułu wątku]

Waluch

Cytat: wojtek41 w Lipiec 01, 2014, 17:14Od razu wykluczam ahajowa nude, bo znam i bardzo mi sie podoba...)

dlaczego nie bierzesz jej pod uwagę ?
moim zdaniem nic ciekawszego nie znajdziesz do 2tyś zł.

wojtek41

Jak najbardziej biore pod uwage...) Znam i mnie sie podoba. Chodzi raczej o inne pre, ktorych nie znam.
Jesli jednak ktos chce, szczegolowo opisac "nude", prosze bardzo. Moze przyda sie innym uzytkownikom...)

frywolny trucht

Ja mam taki:
http://www.techradar.com/reviews/audio-visual/hi-fi-and-audio/amplifiers/pro-ject-tube-box-se-ii-695832/review

Jestem z niego tak zadowolony, że nawet w lampach jeszcze nie grzebałem. Czy tam zasilaniu.
Za Chiny jednak nie wiem jak on się ma do LAR LPS-1 czy Nudy.

wojtek41

Z lampowych, kolacze mi w glowie, jeszcze taki...)
Tylko, ze pewnie na palcach jednej reki mozna policzyc posiadaczy...To takze DIY.


wojtek41


wojtek41

Moze napiszcie jakich przedwzmacniaczy uzywacie..? To takze podpowiedz...)

wojtek41

To co...? Nikt nie korzysta z przedwzmacniacza...? - )

slawomir273


kangie


Waluch

NUDA Ahaji
wcześniej było CS BLUE
a gdzieś pomiędzy nimi pożyczony na dłużysz czas VSPS modyfikacja Ahaji

slawomir273

Może jest ktoś z Torunia co posiada LAR LPS-1 albo Nuda AHAJA chciałbym posłuchać?

wojtek41

CS Blue. Mialem i milo wspominam. U mnie bylo troszke inaczej...Wpierw byl prze krotki czas CA 640 Azur, potem PJ z mozliwoscia ustawien i dopiero CS. Pozniej pre w Luxmanie L 45 A ( do dzis nie moge odzalowac sprzedazy... ) i przesiadka na preamp lampowy. 


elem

tak to leciało: wbudowany w AA Puccini SE --> Lehmann Black Cube SE --> RCM Sensor Prelude
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

wojtek41

Dostalem iFi iPhono. Podlaczylem i cisza...Zero brumienia czy innych przeszkadzajek -)
Masa ustawien...Zapowiada sie fajna zabawa...) Na pierwszy ogien Coleman Hawkins "Desafinado". Zobaczymy co potrafi...

Kryspin

No to ciekawi jesteśmy wrażeń :)
VPI Scout, Lyra Dorian MC, Lampowy Pre, Rotel RCD-02 LampizatOr DAC, Wzmacniacz na lampach 845C, Zu Audio Tone, Rel T5
Raspberry Pi 3, MoodeAudio

wojtek41

Kryspin. Dobrze wiesz, co jest lepsze... ;)
Skrobnij cos o Gennett -)

Kryspin

Od roku nie mam weny nawet do czytania, o pisaniu nie wspominając. Żaden opis nie zastąpi słuchania.
:)
VPI Scout, Lyra Dorian MC, Lampowy Pre, Rotel RCD-02 LampizatOr DAC, Wzmacniacz na lampach 845C, Zu Audio Tone, Rel T5
Raspberry Pi 3, MoodeAudio

wojtek41

Nie badz slon  ;) Nie daj sie prosic...)

wojtek41

Kryspin. Jakie masz lampy w pre..?

Kryspin

Cały czas Penta Labs, póki działają chyba nie będę zmieniał.
VPI Scout, Lyra Dorian MC, Lampowy Pre, Rotel RCD-02 LampizatOr DAC, Wzmacniacz na lampach 845C, Zu Audio Tone, Rel T5
Raspberry Pi 3, MoodeAudio

wojtek41

Czyli mamy tak samo. Tylko cholera po kilku latach, ktoras zaczela troche brumic... :o

kangie

Cytat: wojtek41 w Lipiec 03, 2014, 16:35
Dostalem iFi iPhono. Podlaczylem i cisza...Zero brumienia czy innych przeszkadzajek -)
Masa ustawien...Zapowiada sie fajna zabawa...) Na pierwszy ogien Coleman Hawkins "Desafinado".e Zobaczymy co potrafi...
Calkiem ciekawy preamp. Trzeba miec jednak pojecie jak go ustawic. Sporo krzywych RIAA. Mialem przez prawie tydzien, to wiem :-)

wojtek41

Pewnie pobawie sie iFi do urlopu. Czyli okolo 2 tygodni. Pierwsze wrazenie - calkiem sympatyczny dzwiek. Nie mam zamiaru porownac go z lampa, bo to nie ma sensu. Na dzis nie mam innego pre tranzystorowego, wiec mozliwosci porownawcze ograniczone. Do posiadanych kiedys CA i PJ, nie bede sie odnosil bo zbyt duzo czasu juz minelo.
Kangie. Moze skrobniesz cos jak wypadl w boju, z Twoim obecnym preampem..? Jak duze roznice..?
Co do ustawien iFi, to jest ich duzo. Takze i tu mozna eksperymentowac.

frywolny trucht