Wibracje? Nie, dziękuję.

Zaczęty przez jajacek1410, Wrzesień 14, 2014, 02:27

Poprzedni wątek - Następny wątek

Melepeta

Ktoś próbował coś z sylomeru?
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Dziś ustrój sprawdza się na przetworniku.....
Trzeba go dociążyć, wtedy lepiej się sprawuje.... Znalazłem babciny przycisk do papieru....😋
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Melepeta

Cytat: wiki w Kwiecień 02, 2021, 20:01A co to za cudo?
A to właśnie takie "cóś" do walki z wibracjami :)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

spookyghost

A więc miałem chwilę  :)
Quadral Titan MK III; klon Dartzeel NHB-108 (modyfikowany); Luxman DA-250; Sony CDP 557 ESD

masza19

Powinienem gdzieś to jeszcze mieć ale w wersji aktywnej  :)


spookyghost

Quadral Titan MK III; klon Dartzeel NHB-108 (modyfikowany); Luxman DA-250; Sony CDP 557 ESD

spookyghost

i jeszcze jedno.
Quadral Titan MK III; klon Dartzeel NHB-108 (modyfikowany); Luxman DA-250; Sony CDP 557 ESD

masza19

Jestem jednak tradycjonalistą  8)


spookyghost

Cytat: masza w Kwiecień 16, 2021, 13:14
Jestem jednak tradycjonalistą  8)



Znamy, strasznie drogie  :)  Nie dla taniofila  :P
Quadral Titan MK III; klon Dartzeel NHB-108 (modyfikowany); Luxman DA-250; Sony CDP 557 ESD

vasa

Cytat: masza w Kwiecień 16, 2021, 13:14
Jestem jednak tradycjonalistą  8)


Ale Ci się spasła [emoji16]

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

masza19

Cytat: spookyghost w Kwiecień 16, 2021, 13:16
Znamy, strasznie drogie  :)  Nie dla taniofila 

Kiedyś kupiłem za namową dzieci. Fajne są  :)

spookyghost

I jeszcze poprawione 1 zdjęcie. :)
Quadral Titan MK III; klon Dartzeel NHB-108 (modyfikowany); Luxman DA-250; Sony CDP 557 ESD

spookyghost

Po testach sprawa wygląda tak, że najlepiej sprawuje się wynalazek z 6 patyczkami po każdej ze stron i to na każdej z testowanych kolumn. Pozostałe nie do końca sprawują się tak jak bym tego chciał.

Dodawanie dodatkowych "grzebyczków" na kolumnie czasami dawało lepszy efekt dla basu albo góry czy średnicy. Jednak najlepiej sprawował się jeden właśnie z 6 patyczkami, bo był najbardziej zrównoważony.

Oczywiście grzebyczki ułożone na zabawkach a nie tylko kolumnach również dawały radę :)

Kolega napisał jeszcze że dodanie małego obciążenia na końcu patyczków daje jeszcze lepszy efekt, ale to będziemy sprawdzać  :)  Jest jeszcze do sprawdzenia parę innych pomysłów, ale to za jakiś czas jak znów go trochę znajdę  :)  (na razie cieszę się z nowych neotechów 3080 i tu dziękuję 'michał_flaga', bajka  ;D).
Quadral Titan MK III; klon Dartzeel NHB-108 (modyfikowany); Luxman DA-250; Sony CDP 557 ESD

spookyghost

Docelowo miało wyglądać tak, ale okazało się, że lakierobejca na patyczkach nie chce współpracować i psuje efekt ... dalsze testy pewnie jeszcze będą.  :)
Quadral Titan MK III; klon Dartzeel NHB-108 (modyfikowany); Luxman DA-250; Sony CDP 557 ESD

merlin1973

Apropo Defacto co to daje  ;)  :o
Pozdrawiam S.CH.

vasa

Cytat: Melepeta w Kwiecień 01, 2021, 20:50
Ktoś próbował coś z sylomeru?
Poczytałem o tym materiale.
Myślę że wszelkiego typu blaty warstwowe albo warstwowe plinty gramofonowe mogłyby być dobrym pomysłem na zastosowanie.

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

Patyczaki, z wibracjami sprzętu nie powinny mieć nic wspólnego. Chyba że one same wpadają w wibracje na skutek drgań kolumny lub odtwarzacza i coś?? Raczej nie sądzę  ::).  No więc działać one mogą z falami dźwiękowymi, jakoś je rozpraszając. Tylko że wtedy, co miałoby dawać stawianie ich na urządzeniach? Choć wierzę głęboko w voodoo, to zawsze natura uruchamia jakieś procesy myślowe, które starają się nadążać za obserwowanymi zjawiskami i je tłumaczyć. W przypadku patyczaka, jedyne co mi zostaje, to jego wpływ na fale dźwiękowe. Można by przeprowadzić jakieś proste testy np. test żony. Pytaliście czy one słyszą zmiany?
Następnie test miejsc w których je stawiacie. Czy one muszą stać na urządzeniach?

Nie mogę długo żyć bez audio czarów, dlatego zasiewam te wątpliwości, licząc na rzeczowe głosy w dyskusji.  :D
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

ziko369

Cytat: Pboczek w Maj 09, 2021, 14:54


Nie mogę długo żyć bez audio czarów, dlatego zasiewam te wątpliwości, licząc na rzeczowe głosy w dyskusj
U Sheyka poszatkowany scenę dźwiękową na kawałeczki 🤔😲

wiki

Cytat: ziko369 w Maj 09, 2021, 16:19
Cytat: Pboczek w Maj 09, 2021, 14:54


Nie mogę długo żyć bez audio czarów, dlatego zasiewam te wątpliwości, licząc na rzeczowe głosy w dyskusj
U Sheyka poszatkowany scenę dźwiękową na kawałeczki 🤔😲

Czyli co? Sheykk zrobił patyczki?
I sprawdzaliście jak działają?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

ziko369

Zrobił... sprawdzaliśmy 😋

Pboczek

No i bardzo dobrze, że coś słychać. Skoro tak jest, można pomyśleć dlaczego? Nie wiem czy można liczyć na ścisłą odpowiedź, ale nie o to, tu chodzi. Mogą pojawiać się jakieś wyjaśnienia, mniej lub bardziej naukowe, mniej lub bardziej fantastyczne. Eksperymenty i wrażenia z nich, nadają kierunki.

Czy to gra tylko jeżeli stoi na elementach zestawu?

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

sheykk

Ziko mnie wydał ,ja te patyczaki zrobiłem bo przez przypadek zobaczyłem walające się pałeczki do suszi które znoszą moje dzieciaki ,złożenie tego zajeło mi 15 min - klej szybko schnący do drewna 1 godz.Efekt niekorzystny(u mnie głośniki stoją pod skosami)dla tego nie pisałem .Ja tam nie wiem Voodoo - Woodoo u mnie nie działa.

ziko369


sheykk

Ziko to oczywiście żart "wydasz" co innego jak się spotkamy a sam słyszałeś u mnie patyczki tylko popsuły .
Jak działają w innych pomieszczeniach nie wiem.