Menu główne

Ad Fontes

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 27, 2014, 01:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

Therion

haha  :np:

a nieprawda :) Po minucie słuchania Golda wiedziałem, że będzie mój.

Ale masz rację, miałem ten problem z innym pre, robiłem wszystko żeby je polubić, ale jakoś zabrakło chemii.

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

frywolny trucht

Cytat: Moriarty w Wrzesień 13, 2018, 17:43
Przecudnie wygląda ten Ad Fontes na zdjęciach Bartolo. Podobnie Transrotor u Theriona... Obiecałem sobie, że pozostanę przy CD, bo mam dużą kolekcję, a inwestycja w gramofon i winyle dzisiaj nie wchodzi w grę, ale tak z ciekawości - ile taki gramofon kosztuje? Na stronie Ad Fontes nie widzę cennika. A dobra - czy przynajmniej przyzwoita - wkładka?

O borze zielony, nie powinienem w ogóle zadawać takich pytań... A kysz, pokuso!  :P

https://allegro.pl/gramofon-ad-fontes-i7554800355.html

3,5 tys. pln. Lakier piano będzie za jakieś 4 tys.

Dobra wkładka nowa 800- 1500 zł
Używana z zamiennikiem 300-1000 zł
Przedwzmacniacz gramofonowy 2-5 tys.

Przy czym AF jest skomplikowanym w obsłudze gramofonem. Manualnie wymagającym. Jako pierwszy w życiu? Nie wiem.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Therion

Potwierdzam obiema rencyma.

Jako pierwszy - da się, ale to skok na baaardzo głęboką wodę.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Moriarty

Panowie, serdecznie dziękuję za wszelkie informacje i rady. Gramofon to, jak wnoszę z Waszych relacji, piękna przygoda i może kiedyś będzie mi dane ją przeżyć, ale na pewno nie w spodziewanej przyszłości :).
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

vasa



Cytat: Moriarty w Wrzesień 14, 2018, 08:27
Panowie, serdecznie dziękuję za wszelkie informacje i rady. Gramofon to, jak wnoszę z Waszych relacji, piękna przygoda i może kiedyś będzie mi dane ją przeżyć, ale na pewno nie w spodziewanej przyszłości :).

Czy my właśnie skutecznie zniechęciliśmy kolegę do analogu?
Czy nie powinniśmy postępować odwrotnie?
Zachowaliśmy się jak [emoji241][emoji200][emoji201]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Wcale tak nie uważam. Skoro kolega siedzi mocno w CD i na tym nośniku opiera swoją płytotekę to nie ma sensu wydawać kilkunastu tysięcy złoty na to by się zbliżyć do tego poziomu. Lepiej te pieniądze zainwestować w posiadany tor cyfrowy. Z tego co kojarzę z forum to Moriarty już na wydatek kilku tysięcy dostaje przysłowiowej wysypki, a przyzwoitego toru analogowego się za klika tysięcy nie da poskładać.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

#3856
Cytat: vasa w Wrzesień 14, 2018, 08:41Czy nie powinniśmy postępować odwrotnie?


Można też zrobić sobie drugi, alternatywny zestaw oparty na wintydżu. Jak ja żem to zrobił.
Stary amplituner Marantza np. 2216 ( posiada pre)- 800 zł
Gramofon z duszą z lat 70-tych  500- 1500 zł ( u mnie jest to Dual 1019, ale lepszy ( uniwersalniejszy gdy ma być jedynym gramofonem, będzie jakiś trochę późniejszy model z dłuższym ramieniem).
Temat wkładki jest otwarty. Obecnie stare gramofony często są po przeglądzie i mają nowe igły. Te będą kosztowały więcej. Bliżej  tych 1500 zł. Gramofnowi za 500 zł najpewniej trzeba będzie zrobić przegląd samemu i kupić nową wkładkę.
Kolumny.


Ten mój zestaw daje mi dużo przyjemności, ludzie podcurwiają czy aby nie gra lepiej niż ten w domu ( np syncio tak twierdzi)  ;D
Jak się spodoba, można brnąć w koszty.


ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Sory ale te 1500,= to jest w sferze marzeń. Mówimy o zadbanym sprawdzonym gramofonie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

#3858
https://allegro.pl/solidny-pioneer-pl-500x-akg-p25md-24-mk-ii-parago-i7559683334.html
https://allegro.pl/dual-cs-731q-high-end-elac-dn795e-stan-bdb-parago-i7559700602.html#thumb/6
https://allegro.pl/thorens-td-160-mk-ii-metalowa-plinta-i7545862547.html
https://allegro.pl/sony-ps-4300-direct-drive-full-automat-i7557091421.html
https://allegro.pl/gramofon-sansui-sr-525-stanton-681-eee-i7562337089.html#thumb/4
https://allegro.pl/gramofon-telefunken-s500-i7559841833.html#thumb/8
https://allegro.pl/gramofon-akai-ap-207-full-automatik-i7554479078.html#thumb/6

To tak na szybko. 7 stron do przejrzenia po zapodaniu "używany" i cena 500-1500 zł
Można sobie wybrać parę strzałów w swojej okolicy podjechać, posłuchać, pogmerać i sprawdzić jak się mają obietnice sprzedawcy. Wszystko to są gramofony na początek, ale o parametrach przewyższających modele nowe za dwa razy większą kasę.

Za rok, dwa roki, jak się okaże, że gra super, winyl to strzał w dziesiątkę, tylko brakuje regulacji w gramofonie i chętnie by się pogmerało więcej w ustawieniach, poszukało lepszych wkładek z ostrzejszym szlifem- można wchodzić w Ad Fontes-a  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

McGyver

Cytat: Piterski w Wrzesień 14, 2018, 09:03Wcale tak nie uważam. Skoro kolega siedzi mocno w CD i na tym nośniku opiera swoją płytotekę to nie ma sensu wydawać kilkunastu tysięcy złoty na to by się zbliżyć do tego poziomu. Lepiej te pieniądze zainwestować w posiadany tor cyfrowy.
Zgadzam się. Mnożenie nośników nie ma sensu. Lepiej się skupić na jednym nośniku i tu inwestować, niż rozmieniać się na drobne dzieląc środki.
Cytat: Piterski w Wrzesień 14, 2018, 09:03przyzwoitego toru analogowego się za klika tysięcy nie da poskładać.
Nie zgadzam się. Da się poskładać nawet bardzo dobry tor, tylko należy mieć rozeznanie i nie bać się urządzeń z drugiej ręki albo i DIY.

Piterski

Ładnie wyglądają ale to nie wygląd gra i teraz powinieneś poszukać informacji o ich budowie o poziomie zakłóceń jakie generują.

Nie wiemy też jaki jest poziom toru cyfrowego naszego kolegi, a powinno być lepiej niż ma dotychczas.

Na koniec podsumujmy ile kosztują dobrze wytłoczone płyty i to da pełen obraz sytuacji. Czyli z małym budżetem i dużymi oczekiwaniami to bym sobie dał siana z płytami winylowymi.

Ja wiem, że jest moda na Vinyle ale by to zagrało na poziomie to nie przeskoczysz tego małą kwotą.
Chyba, że masz takiego farta jak mój kolega i kupisz Candenza Black do Fonciaka (koniecznie z stabilizacją obrotów) za kwotę poniżej 2000,=


Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

cdt

Nie trzeba kupować Cadenzy żeby dobrze grać . Ja osobiście nie mam takiej drogiej wkładki .

frywolny trucht

Fart ważna rzecz. Mój kumpel parę lat temu spytał swoje koleżanki w pracy czy im winyle nie zagracają piwnicy. No i poprzynosiły mu w reklamówkach z tysiąc sztuk. Fakt, że 99% to płyty z demoludów, ale przecież wiadomo, że i wtedy trafiały się rodzynki. Kiedyś, jak wynajmowałem mieszkanie, właścicielka też miała ze 100 płyt w piwnicy. Powiedziałem, że mam gramofon i czy mogę posłuchać. Odparła, że mam brać wszystko. Niestety fart był mniejszy niż kolegi. Płyty były w złym stanie, nie wiem czy z 20 sobie zostawiłem. Niemeny, Anawa, Demarczyk...


Czy płyty winylowe są drogie? Tak i nie. Nowa płyta w Biedrze za 49 zł wydaje się do przełknięcia, Drogo zaczyna być gdy się szuka konkretnego wykonawcy, a co najgorsze, jedynego koszernego tłoczenia. Tymczasem Excel kupuje płyty po dychu i też ma radość. ( chociaż ostatnio jakby mniej, bo przestał chwalić http://excelvinyl.blogspot.com/ )
Zajrzałem na alegru i za 20-30 zł da się wyjąć ciekawe ( oczywiście co innego jest dla każdego ciekawe) tytuły w dobrym stanie ( wg sprzedawcy).
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Therion

Też mi kiedyś przyfarciło, wygrałem licytację - za 36pln kupiłem 100płyt, same wydania US, choć muzyka różna, najczęściej '70 max '80 lata. Dzięki temu mam Donny Summer i wesołe disco z tamtej epoki.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 14, 2018, 10:41Tymczasem Excel kupuje płyty po dychu i też ma radość
Za kilogram, za kilogram ;) :).

vasa

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 14, 2018, 10:41Fart ważna rzecz.
Kiedyś w Amsterdamie wynająłem mieszkanie w ramach airbnb. Na półce było półtora metra dobrej klasyki na winylach.
Podczas rozmowy z właścicielką wyszło że to płyty "po ojcu" i jak chcę to mogę sobie wziąć bo ona nie ma gramofonu :o
Podziękowałem ale nie wziąłem.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Moriarty

Gentlemen, wcale mnie nie zniechęciliście :). Nie jest też tak, że jestem dusigroszem i dostaję palpitacji na myśl o większym wydatku - przeciwnie, uważam, że piękno i generalnie to wszystko, co nas uwrażliwia i czyni lepszymi, warte jest każdych pieniędzy.

Tyle tylko, że jest różnica między chcieć a móc. Ja ostatnio niewiele mogę  :-\.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 14, 2018, 10:41Tymczasem Excel ...  chociaż ostatnio jakby mniej, bo przestał chwalić
Równy gość. Ma linka do nas.
Pozdrowienia!

andrzej analogowy

Zapraszam do Włocławka.Mam kilka pomysłów na obniżenie kosztów.Mam też kilka sposobów jak "ugotować" niezdecydowanych na winylowe szaleństwo..

Piterski

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 14, 2018, 10:41Zajrzałem na alegru i za 20-30 zł da się wyjąć ciekawe ( oczywiście co innego jest dla każdego ciekawe) tytuły w dobrym stanie ( wg sprzedawcy).

Powiem szczerze, że trochę płyt staram się kupować w stanie NM ale za takie kwoty, a czasem i sporo wyższe nie uświadczyłem płyt w takim stanie jak to podają sprzedawcy.

Moriarty, Ty się w to nie pakuj puki jeszcze możesz ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Old Man Kensey

Haha, kto pojedzie do Włocławka, ten już stracony dla winyla na wieki 😁 Tak jak ja od 4 lat, lecz nigdy nie żałowałem. Piękny sprzęt i piękne granie, z duszą i miłością.

Pozdrawiam, Panie Andrzeju!
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

nikhil

Cytat: Old Man Kensey w Wrzesień 14, 2018, 15:08
Haha, kto pojedzie do Włocławka, ten już stracony dla winyla na wieki 😁 Tak jak ja od 4 lat, lecz nigdy nie żałowałem. Piękny sprzęt i piękne granie, z duszą i miłością.

Pozdrawiam, Panie Andrzeju!
PODPISUJE SIĘ OBIEMA RENCAMI ! :)
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

Moriarty

Cytat: andrzej analogowy w Wrzesień 14, 2018, 12:06
Zapraszam do Włocławka.Mam kilka pomysłów na obniżenie kosztów.Mam też kilka sposobów jak "ugotować" niezdecydowanych na winylowe szaleństwo..

Pięknie dziękuję za zaproszenie! Może kiedyś nadarzy się okazja :).
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Bartolo

Fonciak w filmie...;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Old Man Kensey

Super, już niedługo premiera - obaczymy resztę zestawu :)
Te głośniki, nie cierpię takich nowoczesnych, wąskich słupków!
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen