Art Dj Pre II

Zaczęty przez GregWatson, Styczeń 23, 2016, 12:58

Poprzedni wątek - Następny wątek

paul_67

Używam go do drugiego gramofonu i myślę, aby trochę nad nim popracować.Może wypowie się np.kolega Ahaja na temat wymiany podzespołów w celu uzyskania lepszego brzmienia?

GregWatson

Też mam taki egzemplarz i też jestem ciekaw czy coś jeszcze można z niego wydusić. Ktoś u nas kupił z zasilaczem Tomanka. Ciekaw jestem ile to wnosi?
Trochę tego i trochę tamtego też.

rudy-102

Cytat: GregWatson w Listopad 21, 2017, 21:14
Też mam taki egzemplarz i też jestem ciekaw czy coś jeszcze można z niego wydusić.

Pewnie niewiele. Nie jestem elektronikiem, tylko grzebiącym majsterkowiczem, ale patrząc na wnętrzności to oprócz gniazd i niebieskich diod to za bardzo można poszaleć.



ahaja

Właśnie ewentualne grzebanie w zasilaniu - tam gdzie ma to sens - przynosi największe zmiany.

Tutaj:
za dużo nie wiadomo. Trzeba by zmierzyć napięcie/a jakie są na kościach żeby wiedzieć jakie jest i czy jest symetryczne czy nie. Możliwe, że zrobili z pojedynczego symetryczne jak ma to miejsce w PJach np.
Potem znając napięcie/a zasilania pokusiłbym się o wpięcie się bezpośrednio za stabilizatorami z odpowiednim napięciem/ami z baterii.
Nie widzę sensu wydawania kilkuset złotych na upgrade do niego.
Pomógłby zapewne jakiś schemacik, rycinka do tego urządzenia ... ;-)

McGyver

Cytat: ahaja w Listopad 21, 2017, 22:31Nie widzę sensu wydawania kilkuset złotych na upgrade do niego.
Też nie widzę. Ale samemu, z wykorzystaniem podzespołów zalegających po szufladach można się pobawić w długie zimowe wieczory.

rudy-102

W przedwzmacniaczu PJ przejście na zasilanie bateryjne pomogło i to bardzo. Może i tu warto.

McGyver

Cytat: rudy-102 w Listopad 22, 2017, 00:22W przedwzmacniaczu PJ przejście na zasilanie bateryjne pomogło i to bardzo.
A to niestety bardzo niepochlebnie świadczy o oryginalnym zasilaniu.

rudy-102

To się akurat zgadza. Oryginalnie dodany wył zasilacz typu ładowarka do telefonu. Smutek.
Dostawiłem do niego takiego czołga:





Później eksperymentowałem z bateriami i akumulatorami.

paul_67

Gdyby na pierwszy ogień wymienić kondensatory na lepszej jakości? Jakie polecacie?

GregWatson

I co z tym zasilaniem - baterie, Tomanek a może kondy jak to paul_67 napisał - a może jedno i drugie. Też chcę wykorzystać do drugiego zestawu ale może coś jeszcze przy nim podłubać?
Trochę tego i trochę tamtego też.

McGyver

Cytat: GregWatson w Styczeń 07, 2018, 21:36
I co z tym zasilaniem - baterie, Tomanek a może kondy jak to paul_67 napisał - a może jedno i drugie. Też chcę wykorzystać do drugiego zestawu ale może coś jeszcze przy nim podłubać?
Pomierzyć jak Ahaja sugeruje i zrobić na tej podstawie odpowiedni dedykowany zasilacz liniowy.

GregWatson

A gniazda warto ruszać czy niewiele one wniosą. Oczywiści nie przesadzając z kasą bo to nie chodzi o to by wsadzić w niego 1500 zł. Jak to widzicie?
Trochę tego i trochę tamtego też.

McGyver

Cytat: GregWatson w Styczeń 07, 2018, 21:50gniazda warto ruszać czy
Czy.
Gniazda to będzie kosmetyka, prędzej należałoby zlokalizować kondensatory sygnałowe (to zapewne będą elektrolity) i wymienić na foliowe.

ziko369

Cytat: paul_67 w Luty 29, 2016, 19:31
AT 95 E jak najbardziej.Bardzo dobrze współpracuje z tą wkładką.Natomiast AT 440 MLa to już trochę za wysokie progi i ART trochę ogranicza jej brzmienie.W moim systemie 440 lepiej zagrała z pre wbudowanym w Musical Fidelity A2. 

I japy nie drze na starych polskich winylach i heavy metalu?