Beomaster 900 k

Zaczęty przez Mikut1982, Październik 06, 2018, 10:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Cytat: rudy-102 w Październik 16, 2018, 21:21
Z wydanych pieniędzy?


Na razie tylko zapłaciłem.
Ale wątek masz już gotowy [emoji2]

Sent from my GT-I9515 using Tapatalk

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

rudy-102

Postawię go sobie w biurze albo w pracowni i będzie dobrze :).

Mikut1982

To znaczy jeszcze go niemasz?

rudy-102

Cytat: Mikut1982 w Październik 16, 2018, 21:40
To znaczy jeszcze go niemasz?
Jeszcze nie mam. Przypolowałem na ibeju i przelałem kasę. Za kilka dni będzie u mnie.

Mikut1982

Zycze ci oby przyszedl sprawny

rudy-102

Jak przyjdzie połamany to wyślę do Ciebie na remont ;).

Alexander

Sam dałbyś radę - masz przecież świetny foto manual "jak to się robi" by Mikut1982  :)

frywolny trucht

Cytat: rudy-102 w Październik 16, 2018, 21:46
Jak przyjdzie połamany to wyślę do Ciebie na remont ;).

I wróci bez pokrętła :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

spalon

Jak będzie sprawny techniczne to na pewno będziesz zadowolony

Mikut1982

Będziesz zadowolony.. Bang gra fajnie. Dlatego znów coś kupilem.

rudy-102

Doszedł dzisiaj i właśnie rozpakowałem paczkę.

rudy-102

Trochę brudny, trochę podrapany, ale ładny.

rudy-102

klawisze ma strasznie upaprane. Będę musiał się za niego zabrać jak będę miał czas. Piękności salonowej z niego robić nie będę bo stać będzie w pracowni.

rudy-102

Kontrolka "stereo" nie działa :(

Mikut1982

Byc moze zarowka sie przepalila.

rudy-102

#115
Postawiłem go sobie na biurku na próbę i brzmiało ta tak sobie, ale jak odjechałem fotelem półtora metra do tyły to byłem w szoku. Brzmienie jest na prawdę odlotowe. Soczyste, ciężkie i całkiem przestrzenne.

Zaraz przyjdzie żona i dostanę oprdl, że znów kasę trwonię.


Bardzo fajne radio   :np: .

rudy-102

Cytat: Mikut1982 w Październik 24, 2018, 16:39
Byc moze zarowka sie przepalila.
Zapewne.
W jakiś długi, zimowy wieczór siądę i wymienię.

vasa

Cytat: rudy-102 w Październik 24, 2018, 16:28
Doszedł dzisiaj i właśnie rozpakowałem paczkę.
Wygląda jakby doszedł w jednym kawałku[emoji4]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

rudy-102

Mam pytanie do kolegów posiadaczy.
Czy podłączaliście zewnętrzną antenę, czy słuchacie na pomarańczowym gnieździe?

Mikut1982

Tam jest żarówka z podłużna główką i niewiem czy taką sie dostanie. Jak wyciagniesz pstryknij fotke tej zarowki i sprawdz czy tez masz schemat radyjka  w srodku

rudy-102

Tak przejrzałem sobie jeszcze raz Twoje zdjęcia startowe i muszę powiedzieć, że mój jest w lepszym stanie. Przed remontem oczywiście.
Postawiłem go teraz do sypialni. Idealnie pasuje do starej komody :). A zewnętrznej anteny nie potrzeba bo bardzo ładnie odbiera na wewnętrznej. tylko jak chcę słuchać fal długich, lub średnich to trzeba przełączyć na czarne gniazdo.
Dźwięk jest na prawdę super. Sporo nowoczesnych minizesawów może się schować pod szafę.

Mikut1982

Widzisz. Mówiłem będzie pan zadowolony.  Ja mam teraz już dwa amplitunery beomaster 900 tyle ze modele M.  No i dedykowane kolumny do nich.  Chcialbym otworzyć pewien wątek.  Odnowa kolumienek z kładzeniem nowego forniru domowym sposobem.. Co myslicie? Pytam bo mam jeszcze pare skarbów do uratowania.

spalon

Jak gra na tym wewnętrznym drucie to super, ja w zależności od miejsca raz wystarczy wewnętrzna antena a czasem podłączałem płaski przewód do kawałka miedzianego drutu.

Żarówki są na allegro bez problemu dostaniesz tylko tam jest na 18 V z tego co pamiętam ale mogę się mylić.

spalon

A napięcie zasilania masz ustawione na 240 V?
Słyszałem że one są dość czułe na zbyt wysokie napięcie zasilania i przy ustawieniu na 220 V często potrafi się coś przepalić

rudy-102

Cytat: spalon w Październik 24, 2018, 18:01A napięcie zasilania masz ustawione na 240 V?
Ups!
Nawet nie zwróciłem na to uwagi. Lecę na piętro obaczyć.