CD-Player dla wariata.

Zaczęty przez rudy-102, Grudzień 01, 2017, 13:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomekkk1

Może warto by było też odpowiedzieć na drugie pytanie, które zadał Rudy:
Cytat: rudy-102 w Grudzień 31, 2017, 21:41
Ma to jakieś znaczenie?

Chętnie się dowiem, a i dla potomnych się przyda  :)

Jakub

Żarzenie prądem stałym wykorzystuje się w celu uniknięcia przydźwięku w aplikacjach gdzie mamy wysokie wzmocnienie, np. preamp phono. W pozostałych przypadkach nie jest to tak krytyczne. Dodatkowo, wymaga większego prądu.


daris666

Są dwie szkoły każda dobra. Na pewno łatwiejsze w aplikacji jest DC. Od strony dźwiękowej testowałem w lammie DC i AC. Różnic brak.

rudy-102

Cytat: Jakub w Grudzień 31, 2017, 22:07
Żarzenie prądem stałym wykorzystuje się w celu uniknięcia przydźwięku w aplikacjach gdzie mamy wysokie wzmocnienie, np. preamp phono. W pozostałych przypadkach nie jest to tak krytyczne. Dodatkowo, wymaga większego prądu.


Cytat: daris666 w Grudzień 31, 2017, 22:23
Są dwie szkoły każda dobra. Na pewno łatwiejsze w aplikacji jest DC. Od strony dźwiękowej testowałem w lammie DC i AC. Różnic brak.

Dzięki.
A wydawałoby się (teoretycznie), że DC powinno być lepsze.

rudy-102

Najdalej pojutrze będę miał nowy transformator. To tylko EI a nie toroid, ale niech już będzie.


MAC

Zawsze wszyscy producenci jakich znałem twierdzili, że EI są lepszymi trafami więc chyba nie ma powodów do zmartwień.

daris666

#358
Od kogo te EI ?  EI sporo bardziej promieniują co negatywnie wpływa na układ.

McGyver

W tym wypadku nic nie szkodzi, obejrzyj fotki gdzie on to trafo dał. Hektar od płytki z lampami.
A ja czasem dawałem trafo nawet bezpośrednio przy lampach jak nie było innej możliwości, i też nic nie brumiło.



rudy-102

Też tak myślę, że stoi wystarczająco daleko od układu. W zasadzie mógłbym go zamknąć dodatkowo w puszce, ale to tylko wtedy jakbym go jednak słyszał.

rudy-102

A stosował już ktoś z Was transformatory r-core?



rudy-102

Prawda to co o nich piszą, że cichsze i bardziej stabilne od toroidów? Z wyglądu bomba.

McGyver

Nie wiem o co chodzi z tą stabilnościa, ale wykonanie rdzenia R-Core wymaga staranności. Pewnie dlatego są cichsze niż standardowo wykonane toroidy. Osobiście jednak uważam że trafole z rdzeniami 2C z epoki PRL są równie dobre, ale strasznie brzydkie.

rudy-102

Cytat: McGyver w Grudzień 30, 2017, 19:35Przyda się do klona preampa Kondo KSL-M7.
Miałeś na myśli phono, czy line?

rudy-102

Pecha z trafem ciąg dalszy. Wczoraj dostałem maila od sprzedawcy, że wysłał towar i dzisiaj go będę miał.
Fajnie.
Dziś wysłał mi nowego maila:
"hello friend really sorry for this ,because nearly time the DE Warehouse safety inspection ,so the transformer can not be sell in DE Warehouse now , how about i ship you from china now? really sorry for this ,if not can full return you the money ,thanks"

I doopa.
Napisałem do niego żeby się wyraźnie wypowiedział. Jak mi odpisze jeszcze raz, że może wysłać tylko z Chin to chyba będę musiał poprosić kogoś z Was o kupienie dla mnie transformatora w Polsce.

McGyver

Cytat: rudy-102 w Styczeń 03, 2018, 13:49
Cytat: McGyver w Grudzień 30, 2017, 19:35Przyda się do klona preampa Kondo KSL-M7.
Miałeś na myśli phono, czy line?
Line.
A co, chcecie lampowe phono? Będę dla siebie robił, mogę jakąś fotorelację wrzucić.


rudy-102

Cytat: McGyver w Styczeń 03, 2018, 14:40Żaden problem.
Dzięki. Poczekam jeszcze do jutra rana na odpowiedź od Chińczyka.

malg

Cytat: McGyver w Styczeń 03, 2018, 14:39
Cytat: rudy-102 w Styczeń 03, 2018, 13:49
Cytat: McGyver w Grudzień 30, 2017, 19:35Przyda się do klona preampa Kondo KSL-M7.
Miałeś na myśli phono, czy line?
Line.
A co, chcecie lampowe phono? Będę dla siebie robił, mogę jakąś fotorelację wrzucić.

mnie by interesowało phono



malg

Cytat: rudy-102 w Styczeń 03, 2018, 14:45
Cytat: McGyver w Styczeń 03, 2018, 14:40Żaden problem.
Dzięki. Poczekam jeszcze do jutra rana na odpowiedź od Chińczyka.

kupiłem 27-12-2017 (ten z alledrogo) dzis doszedł
ja też mogę ci zamówić podając Twój adres
ciekawe ile będzie szedł do Ciebie (bo ty chyba w Germanii mieszkasz ?)



malg

Cytat: malg w Grudzień 30, 2017, 20:49
Pytam bo sa np RCA do wziecia za 73 zł + wysyłka
https://www.ebay.pl/itm/Two-RCA-12AY7-Vacuum-Tubes-NOS-New-Old-Stock/263406131426?hash=item3d543a98e2:g:CfsAAOSwc2FaAkS-

a tu sparowane za 243 zł:
https://www.ebay.pl/itm/Code-Matched-Pair-12AY7-RCA-Tubes-TV-7D-tested-New-will-combine-shipping/391949173975?hash=item5b41fdc4d7:g:kZEAAOSwCMFaDgIn


Może załóż nowy wątek to nie będziemy śmiecić w tym

Kupiłem te drugie,
Licytacja pierwszych skończyła siE w okolicy 250 zł + wysyłka (droższa)
tak więc, niniejszym zaczałem przygotowania do tego KONDO ;D




rudy-102

Cytat: McGyver w Styczeń 03, 2018, 14:39A co, chcecie lampowe phono?
Mnie jak już to interesowałoby phono, tylko pewnie koszty będą niemałe.

rudy-102

Cytat: malg w Styczeń 03, 2018, 15:28
Cytat: rudy-102 w Styczeń 03, 2018, 14:45
Cytat: McGyver w Styczeń 03, 2018, 14:40Żaden problem.
Dzięki. Poczekam jeszcze do jutra rana na odpowiedź od Chińczyka.

kupiłem 27-12-2017 (ten z alledrogo) dzis doszedł
ja też mogę ci zamówić podając Twój adres
ciekawe ile będzie szedł do Ciebie (bo ty chyba w Germanii mieszkasz ?)



Kitajec mi odpisał, że w ciągu 10 dni jest w stanie dostarczyć. Nie wiem, czy mu wierzyć?