PRL- u czar

Zaczęty przez frywolny trucht, Wrzesień 07, 2014, 11:58

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht



Oczywiście, że lampy z Dzierżoniowa "super", tylko ja się pytam dlaczego są one wkładane gołymi łapskami?

frywolny trucht



To jest dobre. Że uczniowie, którzy uczą się zawodu. Acha! Ja miałem miesiąc praktyk w Unitra Eltra jako uczeń technikum mechanicznego :) Jakieś elementy głowicy radiowej składaliśmy. 8 godzin wyjątkowo ogłupiającej roboty składającej się z czterech czynności. Brrrr

frywolny trucht


GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

#4
Historia Masztu Radiowego w Konstantynowie




Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

#5








Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Anteny? No to anteny.



Co by nie mówić, obecnie mamy problem z antenami satelitarnymi, porozwieszanych po balkonach (na moim też jest).
Czyli rzecz można uznać za nadal nieuporządkowaną :)

frywolny trucht

Gierek  do załogi Zakładów Radiowych im. Kasprzaka- Apeluję o więcej!
Załoga odpowiada- Będzie milion :)


frywolny trucht

Gimnastyka. Ten filmik dość wczesny, ale jeszcze w połowie lat 80-tych były takie audycje prowadzone przez Lecha Erdmanna.
Jakoś 10 minut przed szóstą rano?







frywolny trucht

W 1954 roku Polska była większa jak dziś. Podróż autobusem z Warszawy pod dzisiejszy Obwód Kaliningradzki trwała 12 godzin.
Oto początki audiofilizmu w powiecie gołdapskim:


frywolny trucht

Bardzo ciekawy materiał dotyczący Unitry. Tylko trzeba przewinąć na drugą minutę:


frywolny trucht

Troszkę autoreklamy: Eltra Bydgoszcz.:


frywolny trucht


GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

spalon

Szkoda że po tamtym Tonsilu został tylko pusty plac i trochę jeszcze nie wywiezionego gruzu .

Tego nie zrozumie nowe pokolenie jakie emocje budziła ta nazwa i wymarzone tak trudne do kupienia głośniki , słuchawki .
Najzabawniejsze to było to że często po kilku miesiącach podjętych prób kupienia wymarzonych głośników w końcu po wielogodzinnym oczekiwaniu w kolejce trzeba było brać zestaw taki jaki został bez możliwości wyboru lub zrezygnować i polować następne kilka miesięcy .

GregWatson

Ale to mogą zrozumieć ci którzy sami stali w kolejkach gdzie obowiązywała lista obecności i człowiek się cieszył że w ogóle coś dostał a jak dostał to co zaplanował to był dopiero odjazd.
Pamiętam handlowało się talonami górniczymi bo w sklepach górniczych było wszystko co człek chciał. Handel wymienny kwitł na potęgę.
Trochę tego i trochę tamtego też.

spalon


frywolny trucht

Mając 16 czy 17 lat dowiedziałem się, że jestem wrogiem społecznym panującego ustroju. Jedynie słusznego ustroju.
Mianowicie chcąc sobie dorobić na ciuszki, kasety, panienki- odkupowałem od pracowników Eltry, którym się należały jako dodatek, co pół roku chyba, za pół ceny, radiomagnetofony Hania i Klaudia.
Płaciłem 3/4  matce kolegi z klasy, ojcu innego kolegi z klasy i szedłem na stadion opychać za więcej niż stał w sklepie.
Może razem z 10- 15 sztuk tak sprzedałem. Pewnego razu usłyszałem w radiu, że jestem spekulantem i wrogiem ustroju, że trzeba mnie tępić. Mocne przeżycie, pamiętam do dziś :)

GregWatson

Miałem kolegę w klasie którego ojciec prowadził zieleniak. Dziś to normalka ale kiedyś to badylarz i kapitalista, wróg publiczny i kombinator nie chce mu się pracować w państwowej robocie, opowiadał że mieli kontrole za kontrolą - tak pilnowali żeby czasem nie miał lepiej od innych.
Trochę tego i trochę tamtego też.

spalon

Cytat: frywolny trucht w Październik 22, 2014, 20:13
Mając 16 czy 17 lat dowiedziałem się, że jestem wrogiem społecznym panującego ustroju. Jedynie słusznego ustroju.
Mianowicie chcąc sobie dorobić na ciuszki, kasety, panienki- odkupowałem od pracowników Eltry, którym się należały jako dodatek, co pół roku chyba, za pół ceny, radiomagnetofony Hania i Klaudia.
Płaciłem 3/4  matce kolegi z klasy, ojcu innego kolegi z klasy i szedłem na stadion opychać za więcej niż stał w sklepie.
Może razem z 10- 15 sztuk tak sprzedałem. Pewnego razu usłyszałem w radiu, że jestem spekulantem i wrogiem ustroju, że trzeba mnie tępić. Mocne przeżycie, pamiętam do dziś :)
O kurczę to miałeś przygodę .
A pro po cen to było wtedy normalne żeby coś kupić trzeba było zapłacić o wiele drożej niż w sklepie i dotyczyło to w zasadzie wszystkich produktów .

spalon

Cytat: GregWatson w Październik 22, 2014, 20:18
Miałem kolegę w klasie którego ojciec prowadził zieleniak. Dziś to normalka ale kiedyś to badylarz i kapitalista, wróg publiczny i kombinator nie chce mu się pracować w państwowej robocie, opowiadał że mieli kontrole za kontrolą - tak pilnowali żeby czasem nie miał lepiej od innych.

Tak to było chciał mieć lepiej musiał płacić , większość takich kontroli to była kwestia łapówek które trzeba było płacić urzędnikom a on brali wtedy jak by im się należało bez najmniejszych skrupułów do dziś pewnie nie jeden z nich chwali sobie tamte czasy .

elem

Cytat: GregWatson w Październik 22, 2014, 18:59Pamiętam handlowało się talonami górniczymi bo w sklepach górniczych było wszystko co człek chciał.

O talonach nie słyszałem, to były tzw. książeczki G. Być może zależało to od kopalni, regionu itp.
Nabyłem wtedy MSH,WSH i Adama. dobrze było mieć górnika w rodzinie, choć trzeba pamietać, że kasa, która trafiała na książeczkę G pochodziła z nadgodzin i pracy w święta.

Wracając do opowieści Frywolnego o drobnym handelku, to zgarnęli mnie kiedyś niebiescy z Szaberplacu na Załężu z tabunem handlarzy wszystkim. Miałem plecak pełen winyli, już wychodziłem i jakoś tak wpadłem w centrum łapanki. Kilka godzin trwało oczekiwanie na przesłuchanie. Sama rozmowa bardzo krótko - po sprawdzeniu dokumentów usłyszałem "wyp... do domu gówniarzu". Z plecaka nic nie zginęło :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht


jajacek1410

Co oni mają na łapkach??? W czymś takim się nie da pracować.,

A ten z lewej to kto?

KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek