Tranzystor, a lampa.

Zaczęty przez Keef98, Marzec 10, 2015, 22:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

neomammut

Można to tak ładnie posumować :) Lece na szczupaki :D

kangie

Cytat: drizzt w Marzec 11, 2015, 18:59
Czyli nigdy nie będzie w 100% wiernie i z tym się zgadzam. Trzeba jakoś to wypośrodkować - wierność i przyjemność. Chyba. A zresztą idę na ryby ;)
A dlaczego nie bedzie wiernie? Chociazby dlatego ze mikrofony nie zbiora 100% informacji. A to dopiero pierwsza rzecz.

Ale nie mozna sie poddawac. Jak to Ruskie mowia: "Calej wodki na swiecie nie wypijesz. Ale probowac trzeba" ;)

Drizzt

Cytat: neomammut w Marzec 11, 2015, 19:01
Można to tak ładnie posumować :) Lece na szczupaki :D

Byle nie na leszcze ;)

Pozamiatałeś Neo. Wierność to niedościgniony ideał :(

Aero

No i pięknie! A ja nie wędkuję, i co teraz?! :)
WiiM Pro => Schiit Bifrost 2/64 => Feliks Audio Echo mk2 / Lake People G108 => Grado GH4 / Grado PS500e / Audioquest Nighthawk

neomammut

Cytat: kangie w Marzec 11, 2015, 19:02
Cytat: drizzt w Marzec 11, 2015, 18:59
Czyli nigdy nie będzie w 100% wiernie i z tym się zgadzam. Trzeba jakoś to wypośrodkować - wierność i przyjemność. Chyba. A zresztą idę na ryby ;)
A dlaczego nie bedzie wiernie? Chociazby dlatego ze mikrofony nie zbiora 100% informacji. A to dopiero pierwsza rzecz.

Ale nie mozna sie poddawac. Jak to Ruskie mowia: "Calej wodki na swiecie nie wypijesz. Ale probowac trzeba" ;)

Ja się poddałem, za dużo fajnej muzyki jest jeszcze do posłuchania, żebym tak klockami miał żonglować :)

Cytat: drizzt w Marzec 11, 2015, 19:05
Cytat: neomammut w Marzec 11, 2015, 19:01
Można to tak ładnie posumować :) Lece na szczupaki :D

Byle nie na leszcze ;)

Pozamiatałeś Neo. Wierność to niedościgniony ideał :(
Niestety, ale trza sobie to uświadomić. Wszelkie audiofilskie wydania płyt są tak nienaturalne i dalekie od wierności - płyta Wyrostka, tak brzmi akordeon????

elem

Cytat: neomammut w Marzec 11, 2015, 19:11Ja się poddałem, za dużo fajnej muzyki jest jeszcze do posłuchania, żebym tak klockami miał żonglować

Mógłbym sobie to wpisać w stopkę ale audiobeł kusi :)

a, i  jeszcze jedno - gdybym miał stawiac realizacje na pierwszym miejscu, to musiałbym połowę płyt oddac do charity shop, NEVER :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

neomammut

System musi nam sprawiać przyjemność, bo to muzyka jest najważniejsza i to dla niej to wszystko a nie dla pierdnięcia w 5 rzędzie :)

kangie

Panowie, co do realizacji, jeszcze rok temu twierdzilem ze winylowe polskie, radzieckie, greckie plyty nie graja. Nic bardziej mylnego. Owszem, zdarzaja sie wtopy, ale po zeszlorocznej wymianie systemu te plyty zaczely grac! I jestem bardzo zadowolony z tego powodu. Nie tylko japonczyki, USA, UK, GER czy holendry zapitalaja...

A jesli realizacja kiepska... co zrobic...

EmilioE

A ja świeżo zmieniłem tranzystor na lampę - LARa ia30 mk II.
I jestem po prostu rozanielony, takiej przyjemności ze słuchania nie miałem już od lat.
Jest wszystko co trzeba, żeby dźwięk był rzetelny i prawdziwy, a wszysko z tą otoczką muzykalności...
Tylko lampa!
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

neomammut

Cytat: kangie w Marzec 11, 2015, 19:23A jesli realizacja kiepska... co zrobic...
Czerpać z tego ja największą przyjemność. Ile jest kiepskich realizacji, a muzycznie to mistrzostwo świata i che się słuchać? :D

Dziękuję, to mówiłem ja, Jarząbek Wacław, trener drugiej klasy :D

intenser

Cytat: EmilioE w Marzec 11, 2015, 19:24A ja świeżo zmieniłem tranzystor na lampę

to nic nie znaczy - za bardzo uogólniasz

po prostu miałeś kiepski tran a masz dobrą lampę

Drizzt

Cytat: neomammut w Marzec 11, 2015, 19:21
System musi nam sprawiać przyjemność, bo to muzyka jest najważniejsza i to dla niej to wszystko a nie dla pierdnięcia w 5 rzędzie :)

A to z kolei ja mógłbym sobie wpisać w stopkę. Music first :)

Realizacja nie jest u mnie na pierwszym miejscu, tylko ex aequo z innymi ważnymi sprawami dotyczącymi samego dźwięku a muzyka jest ponad to wszystko.

miniabyr

Ja ostatnio zostałem zaskoczony połączeniem Audio note(pre) z  cyfrową koncówką mocy Nuforce . Karkołomne polaczenia a zagrało fenomenalnie. I drapię się w głowę do dnia dzisiejszego jak to możliwe!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wojtek41

Cytat: vasa w Marzec 11, 2015, 14:56Mnie już kwestie "wierności odtwarzania" odeszły lata temu. Teraz wykładnikiem jest "maksymalizacja przyjemności"
Popieram  ;)

gratefullde

Dużo jest dobrych realizacji,  co Wy [wulgaryzm] kupujecie? !
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

neomammut


elem

i folklor!

serio - to jest wybitnie zrealizowana płyta, moja nowa refka!
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jamówię

Folk brzmi super,nie tylko na winylu na szczęście,czego przykładem jest muzyka do Papuszy,chyba nie wyszła na Lp?

vasa


Cytat: miniabyr w Marzec 11, 2015, 19:34
Ja ostatnio zostałem zaskoczony połączeniem Audio note(pre) z  cyfrową koncówką mocy Nuforce . Karkołomne polaczenia a zagrało fenomenalnie. I drapię się w głowę do dnia dzisiejszego jak to możliwe!
Po posłuchaniu kilku wzmacniaczy w klasie D doszedłem do wniosku że nie ma już odwrotu. Tak jak gęste pliki to najdokładniejszy format zapisu tak wzmaki cyfrowe to przyszłość dobrej amplifikacji.
Całość jest obrabiana w domenie obliczeniowej łącznie z wysterowaniem kolumn.
Ale, zawsze jest jakieś ale [emoji14], potworna wydajność prądowa tych urządzeń spowoduje że kolumny będą miały kompletnie karkołomne przebiegi impedancji co znowu popsuje efekt.
I tak w koło Macieju.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Drizzt

#95
Bardzo interesująca dyskusja na temat wierności, muzykalności (czyli subiektywnej przyjemności z odsłuchu) i stanu dzisiejszego hi-fi rozpętała się teraz na HUG. Wnioski są dość przerażające.

http://www.harbeth.co.uk/usergroup/showthread.php?2558-Are-all-DACs-the-same-an-investigation&p=33744#post33744