gramofon dla zielonego

Zaczęty przez fontaine, Sierpień 12, 2019, 15:36

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Dokładnie. Część kapuchy odeszła z półki audiofilia ( jakość dźwięku) i została przetransferowana na półkę DJ ( silny, szybko łapie obroty). To nie jest bezkompromisowy gramofon. W tej cenie nie ma na to szans.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

cdt

No ja bym nie kupił nowego gramofonu za 1500 zł z wiedzą którą dziś mam . Ale jak już musi mieć nowy to wg mnie lepszy taki plastikowy ,, technics ,, niż deska do mięsa z silniczkiem modelarskim :)
ps. Była chyba na forum ta 500 ka i właściciel był zadowolony .

wiki

Nie zaglądałem w jego opis...
Dla mnie ważne byłoby żeby miał wyjście z przedwzmacniacza (początek przygody) i wyjście prosto z wkładki (gdybym chciał coś więcej i dokupić sobie przedwzmacniacz gramofonowy)...
Czy tak ma? Dwa wyjścia?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

rudy-102

Cytat: moon w Październik 18, 2019, 10:30do 1.5k, oczywiscie z wkladka na pokladzie? nie wiem, co polecic kumplowi,
Gdyby Twój kolega mógł dozbierać do 2k to Pro-Ject RPM 5.1 kosztuje 499 euro.

moon

nie sadze, znam to 'dozbieranie';) ja tez 10 lat temu wybralem budzet 1000pln i po 3-4 tygodnia czytania i zasiegania opinii 'dozbieralem' do 2.5k;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

frywolny trucht

Cytat: wiki w Październik 18, 2019, 21:20
Nie zaglądałem w jego opis...
Dla mnie ważne byłoby żeby miał wyjście z przedwzmacniacza (początek przygody) i wyjście prosto z wkładki (gdybym chciał coś więcej i dokupić sobie przedwzmacniacz gramofonowy)...
Czy tak ma? Dwa wyjścia?

W gramofonach, które mają wbudowane pre robi się to pstryczkiem elektryczkiem. Nie widziałem, żeby podwajano gniazda RCA.

Cytat: moon w Październik 18, 2019, 22:50nie sadze, znam to 'dozbieranie'

To byłoby jak oddanie hołdu YUL-owi, który nas wychował ;) I za te pieniądze gramofon, który spokojnie można mieć do końca życia jest jakby dużą okazją.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

To wbudowane pre ma sens jak się nie będzie stosować zewnętrznego, opcja przełączania to zło wcielone dla tego sygnału.
Widziałem jak to wygląda wewnątrz. Moim zdaniem w tej cenie to tylko gramofon bez pre i też nie koniecznie DD.
Mimo wszystko deska może się okazać lepsza.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

il cattivo

Cytat: frywolny trucht w Październik 19, 2019, 10:35W gramofonach, które mają wbudowane pre robi się to pstryczkiem elektryczkiem. Nie widziałem, żeby podwajano gniazda RCA.

A jednak, i to w oba warianty na raz. Technics SL-1500C:

cdt

Bo kolega zapewne po zakupie nowego drapaka za 1500 zł dokupi do niego topową MM za drugie tyle  ;D .
Wtedy ten pstryczek w pre wykluczy ten gramofon . I nie ważne że ramię tego pionka bije na głowę wszystkie inne w tym przedziale cenowym . Ważne żeby się dowartościować jak się zaczynało od deski do mięsa

frywolny trucht

Cytat: il cattivo w Październik 19, 2019, 11:24A jednak, i to w oba warianty na raz. Technics SL-1500C:

Oła :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Cytat: cdt w Październik 19, 2019, 11:35Ważne żeby się dowartościować jak się zaczynało od deski do mięsa
Kto się ma dowartościowywać? To ma być gramofon na start i skoro Moon o tym nie wspomina to chyba jego kolega ma co najmniej wzmacniacz z wbudowanym pre Phono. Jeśli tak to jaki jest sens ma degradować ten i tak mały sygnał z wkładki poprzez fatalnej jakości elementy takiego układu?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

krisdebowski

No to też opcja, dokupić do tego om20 albo om30  i jest cacy. Ktoś miał om30 w niezłej kasie ostatnio na audio forach.