Tannoy

Zaczęty przez MAC, Maj 21, 2016, 09:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Cytat: masza w Listopad 11, 2016, 20:34
Niejaki lord_vader  ;D
Hmm. ...
Widzę, że przez ostatni rok nowe pokolenie guru się wykluło.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jamówię

To samo o Tannoy pisał wieszcz slajer ;D ;D

MAC

Mówi się trudno, cza będzie jakoś z tym żyć  ;)

gratefullde

Nie ma problemu. Lubię te moje suche jazgotniki, coś mi się nawet wydaje, że to będzie dłuższa znajomość.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Lutek

Cytat: masza w Listopad 11, 2016, 20:10Dobrze od czasu do czasu poczytać jednak AS.
Człowiek dowiaduje się rzeczy od miszczów hajenda, o których w życiu nie wiedział i pewnie by się nie dowiedział...

"Co do dźwięku z Tannoy'i - suchy sterylny jazgotliwi dźwięk z masą sylabilantów, pozbawiony palety barw i wypełnienia, całkowity brak basu."

Jesli brak dlugoletniego czestego kontaktu, a tym samym doswiadczenia z brzmieniem instrumentow na zywo, ktore sa niedoscignionym wzorem jakosci brzmienia,
(nie wielkich koncertow - te niewiele daja), a do tego  slucha sie przez lata kolumn z dzwiekiem przymulonym, nosowym, wycofanym, grajacych za zaslona, z poluzowanym, wolnym basem i mozg jest takim dzwiekiem wciaz raczony, to czy nalezy sie dziwic z takich ocen ludzi, ktorym - jak sadze -  z powyzszych powodow brakuje - niestety - umiejetnosni wlasciwej oceny jakosci dzwieku ? ( No..., na AS to by mi sie zaraz niezle dostalo, gdybym takie cos napisal )
Mialem te kolumny, ktore ma lord-vader (chyba wlasnie sprzedal) przed laty jako moje drugie i nawet na poczatku podobaly sie - takie sa poczatki -  ale juz po kilku miesiacach wiele rzeczy przeszkadzalo i nie mialem ochoty nawet sluchac (to chyba wszystkich nas dotyczy). Tak sie zlozylo, ze ktos na AS poprosil o opinie na temat jakosci grania tych kolumn, gdyz wiedzial, ze kiedys je mialem. No i - jak sie zapewne domyslacie - po wyrazeniu swojej opinii zaczelo sie, gdyz lord-vader akurat je chcial sprzedac, a - jak sie okazalo - o opinie prosil zainteresowany tymi kolumnami.  Wiec zaraz rozdzwonily sie tel. (i nie tylko od lodra), a w sluchawce uslyszalem pewne okreslenia, do ktorych nie przywyklem i przez gardlo mi nie przechodza. Tak wiec dostalem ostry opi.r...a pozniej to juz wpisy na temat poziomu grania Tannoy-i. A jeszcze co do tamtych kolumn: Jak sprowadzilem z US pierwsze Tannoy-e, to po paru minutach bylo wiadomo ktorych sie pozbywam.
Jakos z Tannoy-ami wytrzymuje juz prawie 9 lat, zaden aspekt dzwieku nie przeszkadza, nie nudzi sie. A co ciekawe..., od dziesieciu lat jezdze na rozne odsluchy do Kolegow i oni przywoza swoje sprzety, tak jeszcze nic i nigdzie - uwazam - nie zagralo na takim poziomie, a sluchane byly kolumny za kilka, kilkanascie, kilkadziesiat, a jedna parka za 120 tys, choc musze przyznac, ze z tych najdrozszych to jakosc basu byla wysmienita (bylismy wowczas z kolegami jednomyslni) i na taki bas chetnie bym sie zamienil - ale tylko na sam bas, jesli istnialaby taka mozliwosc, lecz na same kolumny juz nie :-)
Ale nasmarowalem tekstu... I kto to bedzie czytal ?


jamówię

No ale z drugiej,gdyby to wszystko było takie oczywiste,to na świecie byłby tylko Tannoy ;)

MAC

Cytat: Lutek w Listopad 12, 2016, 13:46Mialem te kolumny, ktore ma lord-vader
Piszesz zapewne o Credo?
Od Ciebie je wziął parantula i szybko się ich pozbył. Następną ofiarą "kultowości" 16hz z ich flagowym produktem byłem niestety ja. Kupiłem je od parantulli. Pozbyłem się ich jeszcze szybciej niż on.
Wiem w każdym razie co masz na myśli pisząc o skaleczonym poczuciu estetyki brzmieniowej na skutek wieloletniego słuchania z Credo  ;D

Tannoye nie są głośnikami doskonałymi. Mają swoje wady i zalety. Sa to kolumny, na których punkcie dostaje się pierdolca albo nienawidzi tego sposobu grania. Ja dostałem pierdolca i jeśli kiedyś mi przyjdzie je wymienić to też na Tannoye DC.

kawosz

Ja nie mam dużego doświadczenia z T . Słuchałem te u Maćka i bardzo mi się podobały . Nie ma pewnie kolumn które w każdym aspekcie były by najlepsze . Rodzaj użytych komponentów jak i projekt determinuje granie . Do jazzu Maćka paczki są super . Niczego mi nie brakowało . A co do AS to nie ma się co przejmować taki ich urok handlowy ;) .

tatachabera

Cytat: kawosz w Listopad 12, 2016, 13:59Do jazzu Maćka paczki są super .

A do rocka już nie są super ?
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

kawosz

Cytat: tatachabera w Listopad 12, 2016, 14:05A do rocka już nie są super
A nie wiem bo słuchaliśmy tylko jazzu .  Ale tak sobie myślę że skoro Vasa słucha na nich klasyki to i z rockiem nie będzie problemu  :)

jamówię

Ja rozumiem Maćka,ja też dostałem kota na punkcie Harbetha a szczególnie P3ESR. Znam ich ograniczenia,ale jak odpalam czarnego placka i słyszę,że artysta jest u mnie w pokoju,to innych nie chcę! ;) ja po prostu kocham BBC.

MAC

Cytat: Lutek w Listopad 12, 2016, 13:46No i - jak sie zapewne domyslacie - po wyrazeniu swojej opinii zaczelo sie, gdyz lord-vader akurat je chcial sprzedac, a - jak sie okazalo - o opinie prosil zainteresowany tymi kolumnami.  Wiec zaraz rozdzwonily sie tel. (i nie tylko od lodra), a w sluchawce uslyszalem pewne okreslenia, do ktorych nie przywyklem i przez gardlo mi nie przechodza.

Panowie, to jest jakiś matrix i pierdzielona masakra. Jak można tak nisko upaść? Sama myśl, że przez kilka lat przebywałem w towarzystwie tamtych ludzi przyprawia mnie o mdłości. Czy audio musi w większości przypadków przyciągać samych intelektualnych popaprańców? Już to kiedyś mówiłem - jeśli tak ma wyglądać nasza audiofilia to jestem gotów wyrzucić na śmietnik wszystkie swoje graty i słuchać swoich murzynów na kinie domowym. Byle tylko nie być utożsamianym z takimi kreaturami...

kawosz

EV się upiekło za to T oberwały od znafcy  :P

Diogenes

Użytkownicy
1601 postów
Rejestracja: 24.07.2015
Napisano wczoraj, 20:46

To nie było o JBL ;)
Bardziej o starych Sonusach , Tannoyach i innych kornikach ;)


MAC

Uwierz, że Grzesiek jajca sobie robi  ;)
Akurat on jest starym fanem korników. Nawet namówiłem go na śpulaka. Kupił Revoxa  B77 i ciągnie tasiemki od Sedlaka.

Często gadamy, to jest bardzo równy gość.

A sam słucha na deskach do prasowania (odgrody)  ;D

jamówię

Fakt Gregor jest mega ok.

kawosz

No to moja pomyłka . Do bani ze mnie szpieg  :o :P

jamówię

Grzesiek na AS z połowy tych pożal sie Boże znawców,drze łacha aż wióry idą a oni mu kibicują ;D ;D ;D

MAC

Wymieniłem w tym tygodniu kilka maili z Panem z Tannoya w sprawie SRM15X i Ardenów.
Konkluzja jest taka, że nie zalecają konstrukcji na 15" przetwornikach do pomieszczeń mniejszych niż 40mkw.
Będzie cza chałupę wymienić jakby co  :o

vasa

A jakieś ściany jeszcze gdzieś stoją?

Wysłano niewygodnie to i byk może się zdarzyć.

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Niewiele ale co mi po tym jak jedna grająca szafa by stała w jadalni?

Lutek

Cytat: masza w Grudzień 10, 2016, 11:15Konkluzja jest taka, że nie zalecają konstrukcji na 15" przetwornikach do pomieszczeń mniejszych niż 40mkw.

Z tym zaleceniem nie do konca moge sie zgodzic, a to dlatego, ze mialem kiedys u siebie w 21 m2 15-to calowe, ale w obudowach DIY  ok. 90 l . Bas byl bardzo dobrej jakosci, bez rezonansow, dudnien. Sadze, ze mozna by sie z tym zaleceniem zgodzic, jesli 15-ki siedzialyby w oryginalnych wielkich szafach. Ale i tak to nausznie trzeba by sprawdzic, a poza tym - jak wiemy - bardzo duzo zalezy od akustyki pomieszczenia.

MAC

Lutek, piszę tylko co mi napisali. Sam 15 u siebie w życiu nie miałem więc dlatego własnego zdania nie mam.
A pytałem o oryginalne obudowy Ardenów i SRM15x



Lutek

Cytat: elektroboy w Grudzień 11, 2016, 22:06ja bym się na waszym miejscu chyba długo nie zastanawiał i szybko jechał na węgry!
No..., zastanowic sie, to by troche trzeba, bo to po 310 l kazda szafka :-)