Ortofon Cadenza Black

Zaczęty przez kangie, Czerwiec 05, 2015, 23:09

Poprzedni wątek - Następny wątek

zalun

Ciekawe czy by oasowal do VPI Scout...

vasa

Cytat: zalun w Grudzień 21, 2016, 20:27Ciekawe czy by oasowal do VPI Scout...
Mechanicznie by pasował.
Ustawić też możesz wszystkie parametry.
Ale czy masz odpowiednio dobrą resztę żeby usłyszeć tą wkładkę?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

zalun

Cytat: vasa w Grudzień 21, 2016, 23:53
Cytat: zalun w Grudzień 21, 2016, 20:27Ciekawe czy by oasowal do VPI Scout...
Mechanicznie by pasował.
Ustawić też możesz wszystkie parametry.
Ale czy masz odpowiednio dobrą resztę żeby usłyszeć tą wkładkę?
Myślałem o ramieniu bardzo,iej

Poszło z komórki, uwaga na autokorelacji


vasa

Cytat: zalun w Grudzień 22, 2016, 06:16Myślałem o ramieniu bardzo,iej
Cadenza Black to ciężka i miękka wkładka więc z ramieniem ok 7gr (a chyba takie jest w Scoucie?) jak najbardziej będzie gadać. A czy Twoje ramię ma wszystkie regulacje to Ty wiesz najlepiej.
Dodatkowo napędy VPI są niezwykle ciche, grać będzie wkładka a nie werk :)
Cytat: zalun w Grudzień 22, 2016, 06:16uwaga na autokorelacji
No tak, rzeczywiście trzeba uważać  :D :D ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Zalun myśli chyba, żeby przełożyć ramię 505 na VPI. Prosta przekładka się nie uda.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

ahaja

Bardzo podatne MCLO to ATOC9 III. Znacznie podatniejsza od Ortofonów i w sumie dedykowana do lekkich ramion.

Piterski

Dostałem tę wkładkę na jakiś czas do testów, a docelowo ma zagrać na AdFotesie.

Kiedy spróbowałem słuchać jej na przemian z Dynavectorem to jestem jeszcze w kropce, tak się do tej drugiej przyzwyczaiłem.
Dlatego postanowiłem pograć jakiś czas tylko na niej.

Nie wiem czy jest tak równa jak to pisał Kangi do takich ocen jeszcze potrzebuje czasu. Jednak pewne cechy słychać od razu.
Bardzo podoba to jest jej niski punktowy bas ale z energią, jej niesamowita przestrzenność i detaliczność. Nie mylić z ostrością czy krzykliwością.

Więcej opiszę w osobnym wątku gdzie zrobię opis wrażeń i porównań więcej iż tylko tej jednej wkładki.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Granie czas zacząć  :)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Słucham jej i nie jest mi prosto ją scharakteryzować.
Czasami mam wrażenie takie jak w klubie KAiM, że słucham urządzenia adresowanego do młodszych audiofili wychowujących się w innej estetyce brzmienia. Może czas się przestawić?
Bas z tej wkładki bardzo mi się podoba jest szybki bardzo energetyczny i wystarczająco twardy. Stopa perkusji i jej pasaże są super brak jest zmiękczenia czy zatarcia lub rozmycia konturów z mocnym uderzeniem. Wkładka jest bardzo przejrzysta, gitary niezwykle czytelne, a muzycy wręcz wciągają w fakturę gry na tym instrumencie.

Słucham dalej...
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

cdt

Masz wkładkę za 10 koła zawieszoną na bardzo lekkim koszyku analogisa z uiowymi kabelkami Piotrze . A mimo tego daje radę .

Piterski

Najchętniej bym nabył jakiś headshell z niezależną regulacją azymutu, bo drugi komplet kabelków mam u Ondreja.
Pisałem nawet do Theriona gdzie kupował swoje ale zdaje się, że jest na urlopie.

Cytat: cdt w Czerwiec 17, 2018, 19:43
[...] na bardzo lekkim koszyku analogisa z uiowymi kabelkami [...]

Pomimo tych niedogodności ta wkładka nie daje się położyć Rohmanowi na łopatki.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

cdt

Kolega Sebastian swoją AXE docenił dopiero na łamańcu dynka od sąsiadów  ;D . Tyle zmiennych  ::) . Ale nasze ramionka micro to dzieło sztuki jest  :P co nie znaczy że ta czarniawa nie zagrała by pełnią możliwości na innej wędce .
To tak przed jednoznacznym wyrokiem

rudy-102

Cytat: Piterski w Czerwiec 17, 2018, 19:53jakiś headshell z niezależną regulacją azymutu,
Miałem kiedyś Sumiko HS-12. To jest to samo co Nagaoka TOP - Q. Dzisiejsze ceny to okolice siedemdziesięciu euro. Ja chyba kiedyś połowę tego płaciłem. Myślę, że jest warty polecenia, a na pewno lepszy od tego ze zdjęcia.

rudy-102

Jest jeszcze Jelco HS25 . Ten jest trochę tańszy - wygląda identycznie.

ahaja

Zmniejsz wzmocnienie dla C.Black i porównaj raz jeszcze.
Obciążenie w preampie ustawiłeś na jaka wartość?

https://www.hifi-phono-house.de/en/tonearm-accessories/headshell/754/nagaoka-high-end-magnesium-headshell-with-sme-connection
Magnezowa Nagaoka.

Piterski

Obciążenie w pre ustawiłem na 100 ohm.
Wzmocnienie ma dla Rohmana na 0,3mV dla CB na 0,4mV
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

dino

Masz jakiś płytowy zestaw "wzorców rasy", na których testujesz wkładki ?

Piterski

Cytat: dino w Czerwiec 18, 2018, 11:08
Masz jakiś płytowy zestaw "wzorców rasy", na których testujesz wkładki ?
Zasadniczo nie mam zestawienia TOP-5 czy czegoś w tym stylu.
Mam płyty z różną muzyką i staram się w ramach tego co leży na półce próbować różnych gatunków.
Wkładki które obecnie porównuje są dość równe względem siebie i stąd tak trudno mi na szybko je rzetelnie opisać.   
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: Piterski w Czerwiec 18, 2018, 11:39Zasadniczo nie mam zestawienia TOP-5 czy czegoś w tym stylu.
To trochę utrudnia (eufemizm) uzyskanie powtarzalności wyników w odsłuchach  :-\
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Cytat: vasa w Czerwiec 18, 2018, 12:33
Cytat: Piterski w Czerwiec 18, 2018, 11:39Zasadniczo nie mam zestawienia TOP-5 czy czegoś w tym stylu.
To trochę utrudnia (eufemizm) uzyskanie powtarzalności wyników w odsłuchach  :-\
Czy ja wiem? Część z tych płyt się przewija, a ja nie robiłem tak dużo porównań. Wkładek to zasadniczo jeszcze nie opisywałem.
Te trzy wkładki jakie mam postaram się szczegółowiej opisać na konkretnych i tych samych tytułach, na razie szukam ich charakteru i trochę walczyłem z ustawieniami wzmocnienia by grały na zbliżonym poziomie głośności.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: Piterski w Czerwiec 18, 2018, 12:54Te trzy wkładki jakie mam postaram się szczegółowiej opisać na konkretnych i tych samych tytułach
Wydaje mi się że warto mieć set płyt testowych których słuchamy podczas porównań. Oczywiście kalibracja, wstępne osłuchanie i jakiś tam pogląd wynika z przesłuchania całej półki ale jak schodzimy do poziomu kabelków w ramieniu czy wtyczki kabla zasilającego to warto mieć płyty, utwory a nawet poszczególne kawałeczki utworów gdzie coś słychać, nie słychać lub inaczej słychać po przepięciu wkładki (czy każdego innego elementu).
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Cytat: vasa w Czerwiec 18, 2018, 13:24
Cytat: Piterski w Czerwiec 18, 2018, 12:54Te trzy wkładki jakie mam postaram się szczegółowiej opisać na konkretnych i tych samych tytułach
Wydaje mi się że warto mieć set płyt testowych których słuchamy podczas porównań. Oczywiście kalibracja, wstępne osłuchanie i jakiś tam pogląd wynika z przesłuchania całej półki ale jak schodzimy do poziomu kabelków w ramieniu czy wtyczki kabla zasilającego to warto mieć płyty, utwory a nawet poszczególne kawałeczki utworów gdzie coś słychać, nie słychać lub inaczej słychać po przepięciu wkładki (czy każdego innego elementu).

Mariuszu zapewne masz w tym względzie racje i profesjonalni recenzenci takie płyty mają.
Ja tam jestem amator ale na CD kilka utworów mam, głównie na samplerach.
Na winylu jeszcze tego nie robiłem ale mam ze dwie, trzy płyty do których wracam.
Wczoraj na całkiem nowym nabytku z koncertu Dire Straits jest takie miejsce gdzie słychać jakieś sprzężenie w systemie wzmacniającym gitary elektrycznej. Na jednej wkładce było słychać bardziej ale to był jeszcze etap dobierania parametrów by na Sensorze by obie grały z jednakową głośnością.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

dino

Ja (i nie tylko ja) stosuje metodę 2-3 płyt wzorcowych. Potem już ciąg dalszy.
Dawniej zdarzało mi się szukać "płyty do wkładki" albo co gorsza "ustawień do płyty wziętej z półki". Kończyło się to źle.
Teraz przy nowej konfiguracji zapuszczam 2 utwory testowe i wiem co się "zgrubnie" zmieniło. Potem już szukam miodu używając innych (ale raczej dobrze znanych) utworów.

kazan

Dajcie chłopakowi zrobić to po swojemu bo jeszcze ze stresu popełni crash tip  ::)
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

dino

Cytat: kazan w Czerwiec 18, 2018, 18:02Dajcie chłopakowi zrobić to po swojemu bo jeszcze ze stresu popełni crash tip  ::)
Przecież nie pisze "zrób to i to" tylko pisze co JA robię. Wbrew pozorom to jeszcze nadal wolny kraj  8)
I nie wypowiadaj tego słowa na "cra"  ;)