Poważnie...

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 13, 2014, 02:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomasz_pianista

Chyba była transmisja na dwójce, pewnie będzie to można gdzieś znaleźć:)

Swoją drogą-Byłeś już w NOSPR? Dla mnie to akustyczne mistrzostwo świata. Dla mnie to jest polska świątynia muzyki. Mimo że stoi dopiero kilka lat. Warto się przejść na jakąś symfonikę, najlepiej 1 balkon na przeciwko sceny. To jest prawdziwy hi-end:)

Niedługo będzie Sophie Anne Mutter, bilety od stycznia w sprzedaży:)
Grupa ratowania poziomu.

miniabyr

Mówisz że była transmisja  he,he,he  ja od 1993 roku nie mam w domu ani radia ani telewizji. Tak wiem że można słuchać via internet  ale  nie chce mi się nawet tego robić. Co do NOSPR'u to chętnie wybiorę się na koncert ,bo  nawet obrazek  sali zapiera dech i rozpala umysł. Zazdraszczam ......................mam też nadzieję ,że doczekam wybudowania wspaniałej siedziby  dla  Symfonia Varsovia ,którą będę mieć niemal pod nosem.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

il cattivo

Moi rodzice uczestniczyli we wspomnianym wydarzeniu. Mama uwielbia Jaroussky'ego, ten koncert był jej wielkim marzeniem!
Tato z kolei jest wczorajszym gwiazdorem "zdegustowany" od zawsze, ale nie pozostawiono mu wyboru i musiał zmierzyć się ze swoimi demonami :) Bo ogólnie to bardzo ceni sobie dobrą muzykę, NOSPR rodzice odwiedzają kilka razy w roku. Po prostu Jaroussky tak na niego działa "niespecjalnie".

Czystym zbiegiem okoliczności trafiłem na wczorajszą transmisję. Siedzieliśmy u kolegi w kuchni, racząc się piwkiem, przegryzanym gorgonzolą. Ma tam takie małe radyjko z jednym głośniczkiem, zawsze nastawione na PR2. I tak sobie słuchaliśmy, jak pani ładnie śpiewa. A w przerwie okazało się, że to pan :)

Therion

#253
Nie zabijcie mnie za to pytanie, ale ma ktoś może cavalleria rusticana we flac i chciałby się podzielić?

Mam wszystko na winylach a chciałbym wrzucić do smartfona we flac.

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Lyset

Fryderyk w klaserze.10 plackow.
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

vasa

Ale mi się trafiło [emoji2]
Box z poematami symfonicznymi Dworzaka.
To jest to co lubię.
Poczytajcie tytuły. Polecam czeskie [emoji23]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Cytat: vasa w Styczeń 23, 2018, 17:20Poczytajcie tytuły. Polecam czeskie
Wpadnie Ondrej to Ci da podśmiechujki  ;) ;D

vasa

Cytat: masza w Styczeń 23, 2018, 17:30
Cytat: vasa w Styczeń 23, 2018, 17:20Poczytajcie tytuły. Polecam czeskie
Wpadnie Ondrej to Ci da podśmiechujki  ;) ;D
No i będzie miał rację bo to trochę tak jakbym się z nazwiska nabijał. Ale ja zawsze mam wrażenie że czeski to taka wersja demo [emoji23]
Na swoją obronę mam tylko szczery podziw dla Dworzaka. I zachęcam wszystkich do przygaszenia świateł i posłuchania toczonych przez niego opowieści [emoji48][emoji84][emoji83][emoji33][emoji43]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.


Piterski

Mi też dopisało szczęście i kupiłem wszystkie symfonie Beethovena  :np:.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

malg

to ja się pochwałę swoim Bethovenem,
co prawda kupiony dawno dawno temu,

vasa



Cytat: malg w Styczeń 23, 2018, 20:49
to ja się pochwałę swoim Bethovenem
A czemu on taki niekoszerny ? [emoji849]


[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

malg


vasa

Cytat: malg w Styczeń 23, 2018, 21:11
???? ::)
Koszerne są placki czarne a nie srebrne[emoji847]


[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Berlińczycy kontra Nowojorczycy...
Biorę w ciemno NYP nawet na CD  :P

vasa

Cytat: masza w Styczeń 23, 2018, 21:41
Berlińczycy kontra Nowojorczycy...
Biorę w ciemno NYP nawet na CD  [emoji14]
Wolisz Ludwika van w wersji pop?

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Cytat: vasa w Styczeń 23, 2018, 21:47Wolisz Ludwika van w wersji pop?
A jaki mam wybór?  ;)


vasa

Sucham sobie tych legend Dworzaka i słucham i skończyć nie mogę.
Antoni potrafi w jakiś szczególny sposób trafić pod moją skorupkę. Zaczynam się wręcz zastanawiać czy przypadkiem nie istnieje jakiś wrodzony słowiański element kształtujący wrażliwość. Dwadzieścia lat funkcjonowania w otoczeniu Skandynawów dało mi mniejsze zrozumienie ich sposobu myślenia niż tydzień w towarzystwie Rosjan czy Serbów.

Cholera, jak tak dalej będzie to i kable sieciowe usłyszę [emoji44]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

rudy-102

Cytat: masza w Styczeń 23, 2018, 22:27
Cytat: vasa w Styczeń 23, 2018, 21:47Wolisz Ludwika van w wersji pop?
A jaki mam wybór?  ;)


To nie są Berlińczycy.  :P

vasa

Dotarła płyta Supraphonu z utworami Antoniego Dworzaka. W tym moje ulubione Humoreski.
Nie wiem jak oni to zrobili ale jakość nagrania jest rewelacyjna. Jak ktoś lubi piano solo to warto posłuchać. To momentami jest grane jak jazz [emoji3]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Znacie takiego skrzypka który się nazywa Pablo Sarasate?
Ja nie znałem.
Ale ostatnio wpadł mi w ucho jeden a potem drugi kawałek. I tak mi się spodobało że kupiłem czteropak żeby się dokształcić.
Posłuchajcie czegoś na YT może i Wam wpadnie w ucho.
Proponuję zacząć od Carmen Fantasie.
Ja mam nagranie w wykonaniu chinki Tianwa Yang. Może to nie jest state of the art skrzypiec ale technicznie bez zarzutu.

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Ostatnio padło pytanie o jakość tłoczenia czeskich płyt.
Dziś w moje łapki wpadł box z operą Pucciniego La Boheme wydany przez Opus gdzieś w drugiej połowie lat 70-tych.
Mam opad szczęki z powodu jakości dźwięku.
Taka jakość trafia się naprawdę rzadko [emoji7]
Głupio to będzie wyglądać ale to nagranie trafia na krótką listę referencji dźwiękowych w mojej kolekcji [emoji2]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Jako lewak, libertyn i zwolennik przyjmowania uchodźców niespecjalnie mi po drodze z księżmi i kościołem [emoji19]
Ale jedno muszę im przyznać.
Ścieżki dźwiękowe mają rewelacyjne [emoji56]


[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

nosferartur

Cytat: vasa w Marzec 07, 2018, 21:57Jako lewak, libertyn i zwolennik przyjmowania uchodźców niespecjalnie mi po drodze z księżmi i kościołem
Ale jedno muszę im przyznać.
Ścieżki dźwiękowe mają rewelacyjne

Jako Europejczyk, spadkobierca greckiej myśli, rzymskiego porządku i judeochrześcijańskiego mistycyzmu, przeciwnik bezmyślnego i niekontrolowanego przyjmowania uchodźców, agnostyk i hedonista chciałbym przypomnieć, że to masoni zbudowali katedry. 
Religijny charakter muzyki w ogóle nie jest problemem by jej słuchać, gdy dobra, tak jak sodomia kompozytora nie stanowi przeszkody do napisania utworu religijnego. :D

Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

kefas

Czy ktoś wie gdzie znajdę info na temat tego wydania,tzn.np. z którego roku?