Gadżety audio - fakty i mity

Zaczęty przez masza, Maj 31, 2014, 19:46

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Eh, nie stać Was, hi endy polskie ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: gratefullde w Październik 21, 2015, 20:41Eh, nie stać Was, hi endy polskie
To mi wygląda na wpis sponsorowany
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

To fakt. Ja się rzucam, że Oppo HA 1 ( bebechy na zdjęciu poniżej) za drogi. Też 6kzł wołają w Polsce. Na jednej szalce listwa z marketu uzbrojona w filozofię i napis, na drugiej kupa śmieci, gdzie zapewne wg Sulka, wszystko jest źle, bez pomyślunku zrobione :) Długa i wyboista droga przede mną jeszcze do audiofilskiego raju :)

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: frywolny trucht w Październik 21, 2015, 20:49Ja się rzucam, że Oppo HA 1 ( bebechy na zdjęciu poniżej) za drogi.
No ja nie wiem czy audiofilska zasada drutu ze wzmocnieniem została w tym Oppo dochowana równie starannie jak u Sułka ???
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Wireless

Cytat: frywolny trucht w Październik 21, 2015, 20:39
Ale jakie bicie piany: http://hifijaity.pl/sulek-audio/ Cytaty z audiostereo, wypowiada się Tomasz C. i nawet Darek :)
Wszystkie produkty kosztują 5 lub 6 tys. Nie prościej dać jedną cenę? Mniej do pamiętania.

Fakt. Ci, którzy są zainteresowani zakupem mieliby, wreszcie, możliwość zapamiętania ceny :)
Pozdrawiam, Wireless

wojtek41

Mnie to przpomina kabaret z "Powtorki z rozrywki" w radiowej 3. "Kocham Pana, panie Sulku"    :D

vasa

Cytat: wojtek41 w Październik 21, 2015, 21:01Mnie to przpomina
Ależ to on ci w osobie swojej postanowił podbić nową niszę.
A pani Eliza zawija te wszystkie plecionki.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Cytat: vasa w Październik 21, 2015, 21:10
Cytat: wojtek41 w Październik 21, 2015, 21:01Mnie to przpomina
Ależ to on ci w osobie swojej postanowił podbić nową niszę.
A pani Eliza zawija te wszystkie plecionki.

Raczej Marucha, gajowym zwany...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

il cattivo

Mnie najbardziej ujęła kwestia kierunkowości koszulek termokurczliwych.
Ale ja zielony jestem, nie znam się, wiec nie chciałbym wyjść na ignoranta...

MAC

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=460.50
I zdania nie zmieniłem.
To są najlepsze kable jakich kiedykolwiek słuchałem (IC i sieciówki)

vasa

Cytat: masza w Październik 21, 2015, 21:44To są najlepsze kable jakich kiedykolwiek słuchałem (IC i sieciówki)
Nie mnie o tym dyskutować. Nie dość że hajenda nie mam to jeszcze sprzęt postawiłem odwrotnie :(
Frywolny napisał że na moich Tannoyach nie słychać. Pewnie SA i K mieli rację.

Dlatego dziś poprzestanę na słuchaniu Peggy Lee :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

bum1234

Cytat: wireless w Październik 21, 2015, 20:32
Cytat: vasa w Październik 21, 2015, 20:19
Cytat: gratefullde w Październik 21, 2015, 20:14ważny jest wygląd i to wystarczy.
No pewnie.


6kzł

A ja coś takiego w MM widziałem za jakieś 10pln ... to 5990 za nalepkę ?!?!?!?

Przecież tam jest plecionka ala Raphaell's Cable. To musi działać i kosztować  ;)

vasa

Cytat: bum1234 w Październik 21, 2015, 22:30plecionka a la Raphaell's Cable.
To mówisz że nikt inny tak nie plecie?
:D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

bum1234

Cytat: vasa w Październik 21, 2015, 16:33
Ponieważ sam dla siebie opracowałem metodologię wielokrotnego sprawdzania czy prawdą jest że coś słyszę i nie występuje efekt sugestii lub autosugestii to efekt jest taki że nie słyszę tak wielu rzeczy że strach się odezwać :(
Jeszcze to nie jest poziom trójwymiarowego Pawła ale bliżej mi do niego niż do luminarzy audio.
A pan Pacuła to już takie rzeczy słyszy że mój pies to przy nim uszy po sobie kładzie.

I tak trzymać ;)

bum1234

Cytat: vasa w Październik 21, 2015, 22:32
Cytat: bum1234 w Październik 21, 2015, 22:30plecionka a la Raphaell's Cable.
To mówisz że nikt inny tak nie plecie?
:D

Nie masz mistrza na Raphaella. Zwłaszcza w pleciugowaniu ;)


robiz

Pany, był ktoś w Sobieskim i organoleptycznie pomacał i " posłuchał " tych Sułków ?
Ja tylko na Narodowym sie kręciłem i nie miałem okazji. Ciekaw żem, czy aby to jest / był top HIEND czy inna kupa ?

robiz
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

frywolny trucht


zdjęcie Svarta, ale w relacji z AVS 2015 jest też gdzie moje.

Nie macałem, posłuchałem, było dziwnie, nienaturalnie powykręcane przedstawienie. Chyba próbowało być analitycznie, ale trudno było poszczególne dźwięki skojarzyć z prawdziwymi instrumentami.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

To ja nie wiem co jafi tam podłączył.
Ja z uporem maniaka dalej twierdzę, że u siebie w domu, w moim systemie lepszych drutów jeszcze nie gościłem.

frywolny trucht

Grające pieńki też porażka. No tak to jest gdy kolumna, wzmacniacz, staje się zbędnym tłem dla cudownego wynalazku.

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

pmcomp

Cytat: masza w Listopad 14, 2015, 11:44
To ja nie wiem co jafi tam podłączył.
Ja z uporem maniaka dalej twierdzę, że u siebie w domu, w moim systemie lepszych drutów jeszcze nie gościłem.

Lepszych niż Sułek?
To WE 16GA już be?

Pozdro

MAC

Cytat: pmcomp w Listopad 14, 2015, 12:00Lepszych niż Sułek?
To WE 16GA już be?

Nie czytałeś moich zmagań z Sulkami? No tak, nie prowadzę bloga...

To w skrócie - Głośnikowe Sulki wypadły u mnie gówniano.
Tylko IC i zasilające pozamiatały amerykańskie wynalazki.

robiz


Cytat: frywolny trucht w Listopad 14, 2015, 11:28
Nie macałem, posłuchałem, było dziwnie, nienaturalnie powykręcane przedstawienie. Chyba próbowało być analitycznie, ale trudno było poszczególne dźwięki skojarzyć z prawdziwymi instrumentami.

A to SUŁEK i kolumny klei ... ? Bo widzę tam chyba jego logo. Kurna blaszka idzie szeroko !

robiz
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

pmcomp

Cytat: masza w Listopad 14, 2015, 12:27
Cytat: pmcomp w Listopad 14, 2015, 12:00Lepszych niż Sułek?
To WE 16GA już be?

Nie czytałeś moich zmagań z Sulkami? No tak, nie prowadzę bloga...

To w skrócie - Głośnikowe Sulki wypadły u mnie gówniano.
Tylko IC i zasilające pozamiatały amerykańskie wynalazki.

Gdzie o tym poczytam? Daj linka proszę.

Pozdro