ROCK

Zaczęty przez frywolny trucht, Czerwiec 08, 2014, 15:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Odsłuchuję właśnie O! Maanamu. Wehikuł czasu. Super się tego słucha po latach. Wybaczam realizację. Plastik jest ok, lepszy niż ten z epoki. Dynamika też chyba poprawiona. Jest czad. Kupię następne ich reedycje.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

#101
Faith no More "Sol Invictus" -2015- 70 zł w MM
Reclamation! Recordings ‎– RRIPCOO2LPX
http://www.discogs.com/Faith-No-More-Sol-Invictus/release/7002327

W końcu rozpakowałem i posłuchałem z rozpędu dwa razy. Jeden kawałek dał się już ograć, nie wychwyciłem jednak na płycie kandydata na podobnie dobry. Płyta mnie nie porwała.
Ów ograny:



A tak poza tym co dostajemy? Okładka gatefold ( o przyjemnej w dotyku fakturze), papierowa koperta z grafikami, jedna płyta i to taka w opozycji do dzisiejszych audiofilskich grubasków.Kod do ściągnięcia plików. Niestety gra to przeciętnie pod każdym względem. W mniej skomplikowanych fragmentach jeszcze przestrzeń przykuwa, a tak to wszystko jakieś takie uśrednione, wypłukane. 3
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#102
Caravan – brytyjska progresywna grupa rockowa, wywodzącą się ze sceny Canterbury, założona w 1968 roku.
Rzeczona jest trzecią, pochodzącą z 1971 roku, a ja nabyłem w tym roku w internetach za niecałe 100  zł nówkę taką:
http://www.discogs.com/Caravan-In-The-Land-Of-Grey-And-Pink/release/4330661

Okładka lakierowana gatefold, koperty foliowe, dwa średniej grubości ( nieaudiofilskiej :) ) nakrapiane, różowo szare winyle. Jeden ma dość złośliwą falkę, ale na moim gramofonie daje radę, nie słychać wpływu dźwięku, drugi krążek prosty. Gra to wszystko bardzo przyjemnie, czysto, dynamicznie, ale też typowo jak płyty z tamtych czasów. Tylko drugi kawałek na stronie 3 jakby z innej sesji- przytłumiony, cichszy ( WTF?) Nie mam tej konkretnej płyty w wersji first press, ale mam inne i ta naprawdę gra dobrze.

Muzyka? No prog rock z saksofonem? To robi wrażenie :)



Łącznie: 4++ :)

p.s. Patrzę, że dziś cena jakby mniej atrakcyjna. Śpieszmy się kupować winyle tak szybko drożeją  ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#103
Debiut z 2004 roku, reedycja z tego: http://www.discogs.com/Coma-Pierwsze-wyj%C5%9Bcie-z-mroku/release/7207885
Cena w empku 80 zł, wystawiona w promocji 3 za 2.
Sony Music ‎– 88875109041


A1   Leszek Żukowski   8:15
A2   Sierpień   5:50
A3   Chaos Kontrolowany   4:31
B1   Pierwsze Wyjście Z Mroku   5:54
B2   Pasażer   5:10
B3   Ocalenie   5:25
C1   Spadam   4:57
C2   Czas Globalnej Niepogody   4:12
C3   Nie Wierzę Skurwysynom   5:57
D1   Sto Tysięcy Jednakowych Miast   6:43
D2   Zbyszek   5:24
D3   Skaczemy   5:36


Zwykła okładka, w środku 2 LP średniej grubości, czarne, proste. Silnie naelektryzowane i w białych paprochach. Lakierowane, papierowe koperty z nadrukami.
Jak gra materiał? Podobnie w sumie do innych zakupionych w tej promocji, acz z racji rodzaju muzyki, cięższego grania, wydaje się scena nieco bardziej rozmazana, zabałaganiona. Ładnie wyodrębniony wokal Roguckiego. Gdy nie krzyczy. Przypadłość znana z innych płyt w tej promocji serwowanej przez Sony- nieeksploatowania niskich rejonów- powoduje że tutaj zaczyna być słabo. Rock bez łupnięcia na dolnych skrajach? Bębny plaskają, plask, plask a i stopa jakby niemowlaka klepać po tyłku. Ładnie brzmi kameralne poszarpywanie drutów, ale jak spojrzeć na całość, szału ni ma 3+

p.s. No może trzy z dwoma plusami :)

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#104
Debiutancka płyta z 1994 roku w reedycji z 2015 roku.
-cena w MM 90 zł
Universal Music Polska ‎– 4735222
http://www.discogs.com/Kasia-Kowalska-Gemini/release/7364880

Porządna okładka gatefold, dwa grube, czarne, proste krążki w papierowych, lakierowanych kopertach na których są teksty. Mnóstwo ścinków- ze względu na silne naelektryzowanie- fest przyklejonych do płyt, a nawet wiór winylowy na krawędzi. Warto też sobie rozwiercić otwór na szpindel.

Muzycznie dla mnie wehikuł czasu. To był piękny czas :) Realizatorsko materiał audiofilowi nirwany nie zafunduje, choć nie jest źle. Nie ma tu hektarów przestrzeni, krystalicznej czystości, cyzelowania każdego dźwięku, ale balans tonalny lepiej wypada jak ostatnio opisywanych produkcjach Sony ( wycofanie dołu pasma). Niezła dynamika. Chyba. Nie mogę się określić co do dynamiki. Utwór Gemini wydaje się płaski, wyprany z dynamiki, a   I never loved a man brzmi czysto i dynamicznie ( oba są pierwszymi na swoich stronach). Jakby z zupełnie innej sesji nagraniowej. W ogóle spokojniejsze kawałki wypadają przekonująco, a tych na szczęście nie brakuje. Trudno ocenić. Jedna piosenka brzmi na tróję, inna na piątkę. Niech więc zwycięża muzyka, a ta jest ciągle świeża, warto mieć!

( na drugim zdjęciu zbliżenie na wiórka)



ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

#107
Po położeniu płyty na talerz, wraz z pierwszymi dźwiękami, następuje odpalenie dynamitu za dynamitem. Co za siła, jaka przestrzeń, hektary! No Kaśka, tyle lat minęło od nagrania ostatniego studyjnego albumu Zepów i polscy realizatorzy do 2015 roku nawet się nie zbliżyli reedycji LZ.
"In Through the Out Door" ma natomiast dziwnie stłumione bębny co nadaje płycie specyficzny sznyt. Troszkę odnoszę wrażenie, że nagrały się zbyt ofensywnie i próbwano je "odsunąć" na stole mikserskim. Może to tylko wrażenie. Nie jestem znawcą, nie mam jak porównać z first press-em.

Płyta uchodzi za najsłabszą w dorobku zespołu, ale daj panie Bucku taką płytę wielu zespołom. Ja się nie gniewam, jest frajda, gra na piątkę.

Acha, cena 100 zł w MM i leży sobie na półkach wraz ze wcześniejszą "Presence".
Wydawniczo jest ciekawie. Obecnie mamy dwie, grube, czarne, proste płyty spakowane w osobne okładki. Jedna jest reissue oryginalnej płyty, druga zremasterowanym przez Jimmy'ego bonusem. Jedna okładka jest czarno biała, druga przedstawia te same ujęcia w sepii. Koperty są papierowo- foliowe. Całość owinięta w szary papier- jak kiedyś. Na to jeszcze zaklejana folia z nadrukowaną listą utworów. Mówi się, że aby zwiększyć popyt wśród fanów zespołu przygotowano różne kombinacje ujęć. Sześć. Tylko się zastanawiam, czy nie było  tak, że ujęcia z wnętrza baru nie były przypisane parami, to by znaczyło , że są trzy kombinacje. W każdym razie aby mieć wszystkie możliwe trzeba było mieć szczęście, bo papier zasłaniał wersję okładki.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Thx. Ta płyta brzmi "głucho " od urodzenia.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Kupilem pieczątkę na ebay US i wczoraj rozdziewiczylem.  8)  Slodko / gorzka przyjemnosc.  ;)  Wydanie z 1978 roku. Okladka pozostanie w folii, czyli na razie nie bedzie rozkladana. Muzycznie znam na pamiec, jak pewnie kazdy z nas. Plyta prosta, wizualnie mincik. Ale tradycyjnie kilka "cykniec" w cichych momentach. Skąd to się bierze..?  :o




gratefullde

No i narobił mi smaka na King Crimson. Zejdę z AC/DC i ściągam z półki KC :)

A przyczyna pyknięć może być różna. Myłeś ją już? Może tylko jakieś paprochy, pozostałości po tłoczeniu?

Mogą być też wady samego nośnika bądź błędy w tłoczeniu.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Andrzej, przeciez wiesz, ze jako wrozbita wiem co Tobie smakuje  ;D
Myta. Nic juz z tym sie nie zrobi. W sumie chyba nie slyszalem zadnej starej, kopii bez tych zaklocen. Mowiac krotko, bylem na to przygotowany  ;)
Bez "efektow" mam na CD. Wydanie na 30-lecie, fajna jakosc.  :)

gratefullde

Cytat: wojtek41 w Październik 17, 2015, 15:34Bez "efektow" mam na CD. Wydanie na 30-lecie, fajna jakosc. 

To bdb wydania.

Widać winyl musi sobie pyknąć od czasu do czasu, jak człowiek :) Analogowo :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Można się napić? Popołudnie już  :P
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Masz moze to nowe wydanie (Panegyric ??) ? Ciekawy jestem jak wypadlo... ???

wojtek41

Cytat: gratefullde w Październik 17, 2015, 15:39Można się napić? Popołudnie już
Za godzinke, moze za dwie... ;)

gratefullde

Cytat: wojtek41 w Październik 17, 2015, 15:43
Masz moze to nowe wydanie (Panegyric ??) ? Ciekawy jestem jak wypadlo... ???

Niestety nie. Słuchałem tych z 40 th i też są super
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Cytat: wojtek41 w Październik 17, 2015, 15:44Za godzinke, moze za dwie...

Strasznie się nudzę, wróciłem ze spaceru i stwierdziłem, że wieczór :/
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Jest niezły miszmasz, a najmniej rocka, ale skoro piszą, że to indie rock- zapodaję tutaj.
http://www.discogs.com/Editors-In-Dream/release/7548594

Zakupiona w MM za 75 zł. Okładka gatefold i ciężar kazały przypuszczać, że to wydawnictwo dwupłytowe. Ale nie. Jedną kieszonkę zajmuje 5 kartonów ze zdjęciami członków grupy. Dziwne... Płyta gruba, ciapata w kolorze, hm... rzadkiej kupy? Dziwne do potęgi drugiej. Czarna, papierowa koperta, w bonusie kod do ściągnięcia plików. Ja nie będę używał, jak ktoś ma ochotę:
Trzeba wejść na stronę: http://piasartists.com/indream i wbić kod ze zdjęcia.
Gra to nieźle, bardzo przestrzennie, z eksponowanym dołem pasma, dynamika wydaje się być nieco spłaszczona.

Krótka recka tego też dziwnego zestawienia utworów: http://muzyka.onet.pl/alternatywa/editors-in-dream-recenzja/r6w8dw
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

Tej płyty Editors nie znam ,ale dwie poprzednie są fantastyczne. :)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

Dziś kupiona w Saturnie za 109 zł
http://www.discogs.com/Florence-The-Machine-How-Big-How-Blue-How-Beautiful/release/7064888 ( numer i opis się zgadza, okładka nie, wydanie jest holenderskie)

Okładka mocno lakierowana, dwie, grube, czarne płyty, bez wad w ładnych ( zdjęcia, tytuły) papierowych kopertach, insert z tekstami. W bonusie kody do ściągnięcia plików. Przyjemne wydawnictwo.
Nagrane bez szału, jest przestrzeń, ale nieprzesadna eksploracja skrajów pasma, a w skomplikowanych, złożonych fragmentach- zlepienie dźwięku i planów. Za to muzycznie bardzo energetycznie, witalnie. Super! Mocne 4.

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Two-FacedGirl

Waglewski, Fisz, Emade ,,Matka, Syn Bóg"[2LP]
ART2/AGORA SA , Grudzień 2014   
Po 5 latach od wydania platynowej ,,Męskiej Muzyki" z nową płytą powraca projekt Waglewski Fisz Emade.
Utwory:
LP 1:
Strona A 
1. Pocisk   
2. Posłuchaj   
3. Ojciec   
Strona B 
1. Syn   
2. Wrze Gąszcz   
3. Trupek   

LP 2: 
Strona A 
1. Bóg   
2. Ile Jeszcze Życia   
3. Kometa   
Strona B 
1. Żółty But   
2. Matka   
3. Człowiek Ćma   
4. Na Okrągło 

Tak przed premierą mówił Wojciech Waglewski: ,,Tym razem jest to płyta wymyślona wspólnie... zespołowo, ponieważ od czasu poprzedniej płyty będącej jednorazowych projektem, powstał zespół Waglewski Fisz Emade, w związku z tym większa dojrzałość i większa spójność materiału. Po ukończeniu i przesłuchaniu całości, nie mogliśmy oprzeć się wrażeniu, że to najbardziej osobisty, najgłębszy i jednocześnie najprawdziwszy materiał biorąc pod uwagę wszystko to, czego dokonaliśmy do tej pory...."

Co dostajemy: matowa okładka gatefold, bardzo ciekawa graficznie(zdjęcia); koperty papierowe. Dwie czarne proste płyty. Rowki na płytach są bardzo wąsko ułożone choć na każdej ze stron zostało sporo miejsca. Jednak biorąc pod uwagę, że nie wysłuchałam żadnych szumów trzasków czy przeskoczeń uważam, że tłoczenie jest ok.  Płyta nagrana jest bardzo dobrze, całość spokojna i stonowana, a jednocześnie zaskakująca różnorodnością stylu i aranżacji (słychać tu i blues i folk i country). Refleksyjne teksty i świetne gitarowe brzmienia. Moim zdaniem zasługuje na 5.
Pozdrawiam

frywolny trucht

Dziękować, super. Zdjęcia jakie sprytne  :D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Two-FacedGirl

Cytat: frywolny trucht w Listopad 14, 2015, 22:10
Dziękować, super. Zdjęcia jakie sprytne  :D
Przepraszam za jakość, ale ciemno już i nic lepszego nie dało się zrobić... :-[
Pozdrawiam

frywolny trucht

Nie. To nie tak. Naprawdę super, szczególnie to:

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93