Sensitive Sound

Zaczęty przez Alexander, Maj 30, 2019, 18:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

sheykk

Cytat: Alexander w Czerwiec 02, 2019, 14:29
Wiadomości: 865
 

Odp: Sensitive Sound
« Odpowiedź #48 dnia: Dzisiaj o 14:29 »
Cytuj (zaznaczone)
I jeszcze fotka drucików na wkładce - niebieski z białym zamienione miejscami - remedium na nadmiar przestrzeni 
Ja u siebie zamieniłem czerwony z zielonym i wyszło na to samo.Napisałem do konstruktora iż cała partia którą dostałem jest
tak oznaczona - odpisał iż zesłał pracownika na sybir do gułagu na tydzień, na dłużej nie mógł bo ktoś wkładki musi składać a więcej się to nie powtórzy .
sheykk

Alexander

Cytat: sheykk w Czerwiec 02, 2019, 21:18zesłał pracownika na sybir do gułagu na tydzień
Mam wyrzuty sumienia  :(
A poważnie - skoro wiemy, że to drobny błąd montażowy, to sądzę, iż bez oporów można zamienić miejscami oznaczenia (to tylko nasunięte na piny kolorowe gumeczki) i będzie poprawnie  :)



sheykk

Muszę jeszcze dodać iż wkładki zaczynają grać muzyką po 30-40 godzinach(to moje doświadczenie bardzo krótkie) a konstruktor twierdzi że 100-150 godzin i jest open sound i jest muzyka a nie dżwięki.
Po końcu tygodnia jako chłop pańszczyżniany rzucony na ogród i dżiadek z radością świętujący z wnukami dzień dziecka ,zasiadłem i słucham Blancharda -Flow wkładka x7 -się otwarła ok. 35 godzin  bo zapisuję to wiem.

Alexander

Trochę słabo sobie wyobrażam większe "otwarcie" Splash'a x-3, ale Art rzeczywiście zmienił mocno brzmienie. Rachmaninoff - Tańce Symfoniczne zniewalają mnie właśnie.
Człowiek, od którego usłyszałem o istnieniu tych wkładek używa m.in. Eclipse wspominał również o kilkudziesięciu godzinach koniecznej "rozgrzewki".

sheykk

Alexander,
art majestic grał u mnie 20 g, a x3 dostałeś dziewicą.Zabawiłeś się z Rosjanką tylko nie wiem ile godzin i czego ją nauczyłeś.Może jeszcze się otworzy.A teraz testuje już ktoś inny.

Alexander

#55
Z Czerwoną zrobiłem to dokładnie 23x w łącznym czasie około 15h  8)

Art'a też rejestruję ilościowo.

sheykk

Myślę po moich krótkich doświadczeniach  za jakiś czas podeślę do ponownego odsłuchu i już wydaję mi się że zaczyna m wiedzieć o czym mówię mino iż jestem leszczem.

Alexander

Sądzę, że może to być ciekawe doświadczenie, tym bardziej, że mam materiał do porównania -  kilka plików dsd zrobionych w okresie dziewiczym.

vasa

Cytat: sheykk w Czerwiec 02, 2019, 21:50
Muszę jeszcze dodać iż wkładki zaczynają grać muzyką po 30-40 godzinach(to moje doświadczenie bardzo krótkie) a konstruktor twierdzi że 100-150 godzin i jest open sound i jest muzyka a nie dżwięki.
Po końcu tygodnia jako chłop pańszczyżniany rzucony na ogród i dżiadek z radością świętujący z wnukami dzień dziecka ,zasiadłem i słucham Blancharda -Flow wkładka x7 -się otwarła ok. 35 godzin  bo zapisuję to wiem.
Na jakim ramieniu powiesiłeś wkładkę u siebie?

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

sheykk

Cytat: vasa w Czerwiec 03, 2019, 00:03Na jakim ramieniu powiesiłeś wkładkę u siebie?
SME 309 a gramofon avid diva sp2

vasa

Cytat: sheykk w Czerwiec 03, 2019, 10:01
Cytat: vasa w Czerwiec 03, 2019, 00:03Na jakim ramieniu powiesiłeś wkładkę u siebie?
SME 309 a gramofon avid diva sp2
Przepraszam.
Wiem że marudzę [emoji1786]

Ale SME3009 było od cholery.
Jaką jest masa Twojej wersji?

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Kangie

Diva? Pewnie stworzony do opery ;)

Alexander

Cytat: vasa w Czerwiec 03, 2019, 19:44Ale SME3009 było od cholery
Czytaj Vasa! Czytaj! 309 jest jedno i ma 9,5g  :P

dino

Kiwa go na wodzie to nie zauważył  :D

Alexander

Znaczy obraz mu pływa?  ;D

vasa

Cytat: Kangie w Czerwiec 03, 2019, 19:47
Diva? Pewnie stworzony do opery ;)
Się nie natrząsać [emoji35]
Cytat: Alexander w Czerwiec 03, 2019, 20:03
Cytat: vasa w Czerwiec 03, 2019, 19:44Ale SME3009 było od cholery
Czytaj Vasa! Czytaj! 309 jest jedno i ma 9,5g  [emoji14]
A nie jest tak że wersji, podwersji lub typów była masa a i tak określa się tą całą grupę ramion jako SME 3009?

A jeżeli 9.5 g, to czy trochę więcej nie byłoby wskazane? O ile pamiętam to Tobie spodobało się na 16-tu gramach.

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Cytat: dino w Czerwiec 03, 2019, 20:55
Kiwa go na wodzie to nie zauważył  :D
Cytat: Alexander w Czerwiec 03, 2019, 21:04
Znaczy obraz mu pływa?  ;D
Też Szanownych Państwa pozdrawiam [emoji4]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

#67
Cytat: vasa w Czerwiec 03, 2019, 22:04A nie jest tak że wersji, podwersji lub typów była masa a i tak określa się tą całą grupę ramion jako SME 3009?
Nie jest tak. Mówię o serii 300 na którą składają się modele 309, 310 (jest też 312) - Ty piszesz o starszej serii 3009 i tam jest modeli duuużo i róznych.
Zerknij, jak obraz przestanie Ci pływać ;)
https://sme.co.uk/audio/product/series-300/

Alexander

Cytat: vasa w Czerwiec 03, 2019, 22:07Też Szanownych Państwa pozdrawiam
Jeśli zamierzałeś wzbudzić naszą zazdrość, to informuję, że przynajmniej w moim przypadku udało się to znakomicie.
Stopy wody...itd
Pozdrawiam ze stałego lądu  :)

sheykk

NO VASA OD WKŁADECZKI  DO ŁÓDECZKI.
Ja rok temu w regatach turystycznych klasa KWR Zalew Szczecin,Świnoujście,Dziwnów wraz z dwoma kolegami zdobyłem 7 pucharów w 7 dni a udział brało 70 jachtów.
A na tym jachcie www.antica.pl przepłynąłem ponad 3000 mil oceanicznych.Najprzyjemniej było gdy dopłynęliśmy na wyspy PUKA PUKA dasz wiarę ? Tam było 8 dziewcząt na jednego faceta ,no ale byłem dużo młodszy i ... to się nie wróci.Antica to jacht nie takie tam pitu-pitu ,tam się żagle stawia ręcznie a małe to one nie są .To prawdziwy oldtimer zbudowany własnoręcznie przez mojego przyjaciela.
PS.
zapuść załodze szanty z gramofonu np." gdzie jest ten rum który w butelce był przed chwilą"
bezpiecznego żeglowania

sheykk

A ten to nie ja -kolega

Alexander


sheykk

O ALEXANDER szacun to jest scampi ,kolega za bardzo rozsądna kasę nabył ją od szweda dołoży serducho i śmiga prawie jak regatówka (zresztą pierwsze wersje były projektowane jako regatowe -to jest ostania już bardziej turystyczna bo z tego co pamiętam już nie produkują ,chyba że się mylę -trza w necie sprawdzić) .Spotkanie konieczne i kolejny temat do rozmów.A może wspólny rejsik oldtimerem- jak Bóg da?
W końcu nie samym gramofonem człowiek żyje.

Alexander

Albin jedynkę Scampi robił jako regatówkę  już 1979 ( a może nawet wcześniej?). Dwójka była już "turystyczna", ale charakter pozostał  :)
Cytat: sheykk w Czerwiec 04, 2019, 12:58
Spotkanie konieczne i kolejny temat do rozmów.A może wspólny rejsik oldtimerem- jak Bóg da?
No nie da się inaczej, zwyczajnie mus!  8)

Alexander