Głośniki do lampowca

Zaczęty przez paul_67, Grudzień 23, 2018, 13:04

Poprzedni wątek - Następny wątek

paul_67

Musi być.Nie po to walczyłem tyle czasu z tematem, aby nie było :)

paul_67

Obudowy wytłumione, głośniki polutowane i gra.Gra tak dobrze, że nie żałuję nakładu włożonej pracy.Bas jest bardzo dobry i schodzi nisko, a obawiałem się,że z tym pasmem będzie kiepsko.Przy nich tonsilowskie ZG 10 grają szczuplutko i bez wyrazu...

tomekkk1

No i super, głośniki jak się patrzy  :np:

Jak rozwiązałeś temat wytłumienia?

paul_67

Boczne ścianki, górną i połowę tylnej wytłumiłem owatą.Na pozostałe nic nie kleiłem.Pogram kilka dni i zdecyduje czy jeszcze coś robić, ale z tego co słyszę chyba tak zostanie :)

paul_67

Zrobiłem sobie odsłuch z rożnymi gatunkami muzycznymi.No i jest super.Te głośniczki grają jak podłogówki.Nawet reggae brzmi jak należy z odpowiednia ilością basu.Biorąc pod uwagę ile za nie dałem, to był jeden z najlepszych moich zakupów w życiu :)Potrafią naprawdę głośno zagrać, a membrana prawie się nie wychyla.Teraz trzeba doprowadzić pokój do porządku, który przez trzy miesiące robił za warsztat.

paul_67


tomekkk1

A maty pod to dawałeś?

Cytat: paul_67 w Marzec 16, 2019, 17:48
Cytat: AudioAddicted w Marzec 10, 2019, 18:55Będzie super, zobaczysz
Skąd wiedziałeś???

W czasach, gdy inni popijali sobie rudą w barze ja robiłem swoje kolumny i spędziłem ze sto godzin na samej zabawie z matami, filcami i wełną owczą ;)

paul_67

#132
Łatwo nie było.Pech mnie prześladował od samego początku.Zaczęło się od złego przycięcia ścianek przez specjalistyczną firmę,potem pękający fornir (dobrze,że miałem go duży zapas) i szukanie odpowiedniego kleju, który bez prasy dałby radę.Następnie ręcznie wycinanie otworów pod głośniki bo przyrząd się nie sprawdził.Przy wierceniu  pod wkręty okazało się,że tak blisko krawędzi... ale w końcu udało się :)

paul_67

Cytat: AudioAddicted w Marzec 16, 2019, 17:58A maty pod to dawałeś?
Nie, mat bitumicznych nie dawałem...

krzysiow122

Gratulacje, wreszcie grają - możesz przypomnieć co to za głośniki i jakie wymiary mają paczki?
DIY Klon Sun Audio 2A3/6sn7,  Monobloki DIY SET 300B/6SN7,  kolumny DIY Audio Nirvana Super 10" i CASTLE ISIS; CD  Grundig 8400 MK II,   Lenco L-75 Mod - Nuda Mini, Ad Fontes - Dl 110,  PC audio: HP 5740 Daphile -> DAC PCM 1794 + XMOS U8, RPI4/AlloBoss 1.2

GB

Również gratuluję. Dlaczego w konstrukcji jest tylko 1 głośnik?

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

paul_67

Dziękuję :) Zastosowane głośniki to szerokopasmowe (dlatego jest jeden)TESLA WESTRA KF-200-938.Wymiary obudowy 350x240x360 mm z otworem BR z tyłu.Bez filtrów.

paul_67

#137
Do końca było zagadką jak zagra w tej obudowie i w dodatku z BR.Nie znalazłem danych technicznych konkretnie do tego modelu głośnika.Wiem tylko, że ma moc 30/90 W 8 Ohm ,pasmo bodajże od 60- 20000 Hz.To był eksperyment, który zakończył się na szczęście sukcesem.Jeśli gdzieś spotkacie takie głośniki to kupujcie bo są rewelacyjne! Moje są w idealnym stanie.Na jednym nawet nie było śladów lutowania.Były właściciel nabył je w celu zrobienia kolumn, ale zrezygnował ze względu na cenę obudów wykonywanych przez fachowca...
Tu macie https://www.olx.pl/oferta/kolumny-glosnikowe-westra-kf-200-938-metalowe-maskownice-vintage-CID99-IDylAQ3.html
Karta katalogowa jest nie od tego modelu.Moje mają jeszcze plastikowe osłony na magnesach.Cena okazyjna.Szkoda, że nie widać stanu membran.

Piterski

Cytat: paul_67 w Marzec 17, 2019, 08:05pasmo bodajże od 60- 20000 Hz
Te efektywne na pewno nie sięga tak wysoko, wystarczy spojrzeć na ten mało czytelny diagram wklejony w ogłoszeniu, które podałeś.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

paul_67

Być może.Oceniam przez uszy i nie ma żadnego dyskomfortu jeśli chodzi o brzmienie i to się liczy :)

Piterski

Cytat: paul_67 w Marzec 17, 2019, 09:11Oceniam przez uszy i nie ma żadnego dyskomfortu jeśli chodzi o brzmienie i to się liczy :)
Oczywiście i doskonale cię rozumiem bo moje kolumny też mają spadek powyżej 16kH, a jak porównuje je do pełno pasmowych to też nie narzekam.
Nawet nie próbuje do nich dorabiać super tweetera.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

paul_67

Słuchałem pierwszej płyty Daab i jestem po prostu w szoku.Gdyby ktoś mi opowiadał, że tego typu głośniki tak grają, to bym w życiu na słowo nie uwierzył :)

paul_67

Jakaś propozycja kabla głośnikowego do tych kolumienek w w rozsądnej cenie? Docelowo będą grały z Amplifonem WL36.

Kangie

Paweł, mam wolny przewód francuski Real Cable TDC300 2x3mm2 kupiony w TopHiFi w 2012 r. Długość 2x2,5m. Jechałem na nim przez 5 lat.
Jeśli interesuje Cię coś takiego, wal na PW.

paul_67

Kabelki już do mnie jadą :) Dzięki Łukasz!

paul_67

Dzisiaj wreszcie zagrało z lampą i tak jak było w założeniu - to są kolumny do jazzu...

paul_67

Ten wzmacniacz grał u mnie (pierwszy właściciel) przez ostatnie dwadzieścia lat, jakieś kilkadziesiąt godzin.Latami stał i tylko się kurzył, ponieważ dużo czasu musiałem poświecić na przełączanie kabli głośnikowych i zwyczajnie było to upierdliwe.Teraz mam do wyboru: słuchać na lampie lub na tranzystorze bez odsuwania szafek i czołgania się z przewodami :)