Konkurs audiofilski dla młodzieży czyli tych co mają poniżej 100 postów

Zaczęty przez GregWatson, Maj 27, 2015, 11:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Tym razem zapraszam na konkurs audiofilski wszystkich tych, którzy mają mniej jak 100 postów na swoim koncie. Dla Was został przerobiona łamigłówka tak aby niezależnie od wtajemniczenia w arkana magii każdy miał równe szanse.
Jednocześnie informuję iż jeśli do godz. 20.oo nie padnie prawidłowa odpowiedź to wówczas uczestniczyć w niej będą mogli wszyscy niezależnie od ilości napisanych postów.
Ale najpierw dajemy szanse naszej "młodzieży". Jeśli masz mniej niż 100 postów zgaduj i wygraj płytę.

A oto pytanie:

Kolega frywolny i kolega palton mają winyle.
Mówi kolega palton: jeśli ty frywolny dasz mi dwie płyty to będziemy mieli po tyle samo,
na to frywolny rzecze: nie palton ale jeśli ty dasz mi dwie płyty to ja będę miał dwa razy więcej płyt od ciebie.

Pytanie brzmi: Ile płyt miał palton a ile frywolny?


Na odpowiedź od młodzieży czekamy do godz 20.oo natomiast jeśli nie padnie prawidłowa odpowiedź wówczas uczestniczą w niej wszyscy. Zakończenie konkursu o godz. 22.oo



(Zbieżność nazwisk oraz zdarzeń przypadkowa)
Trochę tego i trochę tamtego też.

mark11

Witam,

Za dużo tych analogów nie mają :)

palton 10
frywolny 14

pzdr
M.

kangie


GregWatson

Kiedyś wyszło w Świecie Młodych czy coś takiego (nie wiem czy jeszcze jest wydawany) generalnie gazeta dla dzieci i młodzieży, było to zadanie dla klas IV - V szkoły podstawowej a my z kumplem ze średniej walcowaliśmy parę godzin (ale udało się).  :)


Będę trzymał wszystkich w napięciu do godz. 20.oo  :) :) :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

jajacek1410

Cytat: mark11 w Maj 27, 2015, 12:48palton 10
frywolny 14
Dobrze :)
A możesz przedstawić wyliczenie, jak do tego doszedłeś? Tak poza konkursem.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

mark11


kangie

Cytat: jajacek1410 w Maj 27, 2015, 13:06
Cytat: mark11 w Maj 27, 2015, 12:48palton 10
frywolny 14
Dobrze :)
A możesz przedstawić wyliczenie, jak do tego doszedłeś? Tak poza konkursem.

Pozwolę sobie wyręczyć kolegę.

x - ilość płyt Frywolnego
y - ilość płyt Paltona

Trzeba stworzyć układ równań:

1)  2(y-2)=x+2
2)  y+2=x-2 => x=y+4

2) wstawiamy do 1) i mamy:

2y-4=y+4+2 <=> y=8+2=10

Stąd: x=y+4=10+4=14

Odp.
x=14
y=10

---
Edit: spóźniłem się ;)

kangie

Jeśli można, to chciałbym "młodzieży" zadać drugą zagadkę. Jeśli będzie taka potrzeba, to podaruję zwycięzcy jakąś swoją płytę ;)

Treść zadania:

Mamy kwadrat. Wpisujemy w niego trójkąt równoboczny. Jego bok wynosi tyle samo, co bok kwadratu. Oczywiście trójkąt wpisujemy w kwadrat tak, aby jeden bok każdej figury pokrywał się ze sobą (żeby był wspólny). Przeciągamy prostą przechodzącą przez wierzchołek kwadratu i wierzchołek trójkąta wg rysunku. Ile wynosi kąt "a" (alfa) w stopniach? Można podać w radianach jeśli ktoś chce ;)

Nie martwcie się, jest to zadanie bodajże z 4. czy 5. klasy podstawówki, ale z olimpiady matematycznej.

frywolny trucht

Spoko kangie. Dawaj  8)
Tymczasem zwycięzce zapraszam tutaj: http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=531.msg43702#msg43702
Proszę w tamtym wątku wybrać jedną nagrodę, napisać którą, wcześniej zwrócić uwagę, jakie płyty zabrała poprzednia dwójka, podać na priv adres na który ma pójść nagroda. Wysyłka odbędzie się za parę dni. Gratuluję.

p.s. Nie wydaję mi się aby palton miał choć jedną płytę winylową :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kangie

Dla zwyciezcy "zagadki z trojkatem" przewidzialem plyte - Depeche Mode w stanie nm, choc mozna uznac, ze to mint :)
Frywolny, moze tak byc?

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93



Tomek


jajacek1410

Cytat: kangie w Maj 27, 2015, 13:24Pozwolę sobie wyręczyć kolegę.
Kangie, że Ty wiesz to ja wiem. :) Nie wychylaj się przed szereg. Daj się młodzieży wykazać :) :)
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

kangie

Tomek, zaden wstyd. Niewazne jak facet zaczyna. Wazne jak konczy :D Brawo. Wygrales plyte. Przeslij mi na PW swoj adres do wysylki.

Jajacek, skoro wiedziales, to po co pytales? ;)

Tomek

Uf... gdyby teraz było źle to bym się chyba zapadł pod ziemię. :) Dzięki, na PW ślę dane. :)

kangie

Danych na PW brak.

Powiem Wam, ze najszybciej zagadke rozwiazal Excel :)

jajacek1410

Cytat: kangie w Maj 27, 2015, 17:46Jajacek, skoro wiedziales, to po co pytales?
Chciałem podtrzymać sympatyczną konwersację :)


KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek


jajacek1410

A mogę swoje pytanko? Mogę!
Konkurs do 22.00. Przypominam, że dla userów poniżej 100 postów
Oddam swojego winyla -  Iron Maiden, The Number of the Beast - nówka, umyta, nieśmigana. Może być?
Pytanie proste jak drut, liczy się szybkość. Połączymy muzykę z matematyką.

John Cage skomponował utwór składający się z samej ciszy.
Jak długo trwa? Z dokładnością do 1 sek.


ps. przez jakiś czas mnie nie będzie.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

Keef98

Cytat: kangie w Maj 27, 2015, 19:23Powiem Wam, ze najszybciej zagadke rozwiazal Excel
Co Ty mówisz? Szybciej ode mnie? :P Przecież to poziom gimby (sugerując się podstawą programową) ;)

frywolny trucht

Cytat: jajacek1410 w Maj 27, 2015, 19:35Może być?

Spoko! I uprzedzając kolejne tego typu wątpliwości- zupełnie nie ma powodu, byście takich łamigłówek sami nie inicjowali. Świetna inicjatywa.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

mark11


Cytat: jajacek1410 w Maj 27, 2015, 19:35A mogę swoje pytanko? Mogę!
Konkurs do 22.00. Przypominam, że dla userów poniżej 100 postów
Oddam swojego winyla -  Iron Maiden, The Number of the Beast - nówka, umyta, nieśmigana. Może być?
Pytanie proste jak drut, liczy się szybkość. Połączymy muzykę z matematyką.

John Cage skomponował utwór składający się z samej ciszy.
Jak długo trwa? Z dokładnością do 1 sek.

ps. przez jakiś czas mnie nie będzie.


Jajacku utwór Johna Cage"a trwa dokładnie 4 minuty i 33 sekundy.

pzdr
M.

kangie

Cytat: Keef98 w Maj 27, 2015, 19:37
Cytat: kangie w Maj 27, 2015, 19:23Powiem Wam, ze najszybciej zagadke rozwiazal Excel
Co Ty mówisz? Szybciej ode mnie? :P Przecież to poziom gimby (sugerując się podstawą programową) ;)
Excel rozwiazal to blyskawicznie, a zagadki nie znal wczesniej.
Natomiast po czasie kazdy cwaniakuje ;p :)