Magnetofony kasetowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomekkk1

Trochę lat ma ten Kenwood, niech Ci służy!  :np:

LampowY

Darek ma przecie Kanwooda. Albo i ze dwa.

frywolny trucht

 ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Poczyniłem pewne kroki....
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

LampowY

Klime kupiłeś?  :np:

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

LDZ

Mam pytanie do właścicieli Kenwwod-a KX-9010. Pierwszy temat wg instrukcji przewijanie kasety C60 powinien trwać 80 sekund. U mnie porządna kaseta przewijana jest około 95 sekund. Czy u Was też tak jest?
Druga, bardziej istotna to że w czasie przewijania silnik jakby zwalniał chwilowo i powtórnie wracał do płynnego przewijania. Co o tym sądzicie?
Trzecia to kupiłem w USA pilota uniwersalnego do sterowania całym kombajnem RC-9010 (tape, CD...) (Kenwood programmable remote control unit).
Pilot wysyła sygnały ale magnetofon ich nie widzi. Teraz pytanie czy odbiornik w magnetofonie padł czy też ktoś przeprogramował pilota. Prośba o kontakt z kimś kto ma sprawny pilot i zechce mi zaprogramować sterowanie magnetofonem.

gratefullde

Akai licytujemy. Może się uda albo nie. Okolice Środy. Zobaczymy. Cały czas myślę, po [wulgaryzm] mi to [emoji2957]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Hubertrs


LampowY

Właśnie upolowałem kilka Mozartów  z Deutsche Grammophon na chromach. Wydania JP  8) 8) 8)

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

LampowY

Darek!
Pakuj się. Jedziemy do Władysławowa  ;D ;D ;D


frywolny trucht

Kiedyś to kurła było.  :o ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

LampowY

#2388
Kiedyś, kiedyś...
Mam na stanie dwa dzejwisy gettoblastery. Wsiadamy i jedziemy.







Daje nam góra czy minuty rumakowania jak po ryju od dresów zainkasujemy  ;D ;D ;D

frywolny trucht

OK. Ale ja dziś tak ładnie już nie wyglądam. Schudłem, ale moja dynamika ruchów też jakby inna :) Bezwiedne, poranne wzwody także za mną  ::)
Problem dresów, to akurat nie...
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

LDZ

Czyżby nikt nie miał oryginalnego pilota do Kenwood-a KX-9010?

LampowY

Przydatna stronka

www.cassettedeck.org

kefas


LampowY

I jeszcze o kasetach jeśli nie było  :)

http://vintagecassettes.com

kefas


LDZ

Prośba do kolegów o pomoc w zdiagnozowaniu problemu w magnetofonie. Magnetofon Kenwood KX9010, jak go kupowałem to sprzedawca twierdził że przed sprzedażą wymieniane były paski. Wszystko było w porządku dopóki nie dostałem kasety z muzyką włoską (kasety oryginalne włoskie) z lat 80 dziesiątych. Magnetofon zaczął gnieść taśmy. Przyjrzałem się jak jest prowadzona taśma i okazało się że z lewej strony głowicy (od strony capstain-a) taśma nie leży płasko tylko jest sfalowana.
Rozebrałem magnetofon i sprawdziłem pasek na capstainie. Pasek można bardzo łatwo przesuwać po kole zamachowym capstain-a. Wydaje mi się że to chyba może być przyczyną. Nadmienię że przy porządnych kasetach TKD, Maxell ten problem nie występuje Czy może ktoś coś podpowiedzieć?

tomekkk1

Sprawdź za pomocą ołówka jak przewija się taśma ręcznie. Wygląda na to, że będzie obracać się ciężej niż na innych Twoich kasetach - zużyta folia ślizgowa...

paul_67

Sprawdzałeś jak te taśmy grają na innym magnetofonie? Jeśli sprzęt gniecie tylko te taśmy to raczej wina leży po ich stronie.

LDZ

Cytat: AudioAddicted w Lipiec 09, 2019, 21:38
Sprawdź za pomocą ołówka jak przewija się taśma ręcznie. Wygląda na to, że będzie obracać się ciężej niż na innych Twoich kasetach - zużyta folia ślizgowa...
Taśmy przewijają się luźno, nie ma problemów.

paul_67

Odpowiedz, proszę na moje pytanie.