Kind Of Blue - ponad czasem

Zaczęty przez gratefullde, Grudzień 09, 2015, 15:41

Poprzedni wątek - Następny wątek

Michał

Cytat: gratefullde w Luty 02, 2018, 18:28
Cytat: masza w Luty 02, 2018, 17:51
Ale naprawdę to K2HD daje radę.

:np:

To biere, dzięks ;)
Cena mocna,ale gra!


Michał

I pomyśleć,że z shipingiem dałem 50$ :o
Maciek ,nie powiem że to jest deal życia,ale ta płyta gra,więc jak Ci zbywa to klikaj ;)

MAC

Cytat: Michał w Luty 02, 2018, 19:45
I pomyśleć,że z shipingiem dałem 50$ :o
Maciek ,nie powiem że to jest deal życia,ale ta płyta gra,więc jak Ci zbywa to klikaj ;)

Tomasz ma pożyczyć to porównam najpierw z mofi bo nie wierzę żeby była dwukrotna różnica :)

A Niemcom odpala coraz bardziej  :o

https://www.ebay.pl/itm/SONY-JAPAN-K2HD-MILES-DAVIS-Kind-of-Blue-numered-719-1000-factorysealed/290921627369?hash=item43bc47bee9:g:ZAUAAMXQTT9RoMi0


Michał


MAC

Kij z CS. Pewnie prawie to samo co mofi

Dorwałem takiego rarytasa  8)



Genre    Jazz          
Style    Trumpet Jazz    Modal    Jazz Instrument    
Record Size    12"          
Duration    LP          
Record Grading    Very Good (VG)          
Sleeve Grading    Very Good (VG)          
Special Attributes    Original Pressing    Stereo       
Record Label    Fontana          
Release Year    1960          
Country/Region of Manufacture    United Kingdom          
Speed    33 RPM          
Artist    Miles Davis          
Title    Kind Of Blue          
Catalog #    885 113 TY          
Media    Vintage Old Vinyl Record 12" LP Album          
Format    Vinyl          

Artist: Miles Davis
Title: Kind Of Blue
Label: Fontana 885 113 TY
Release: UK 1960  8)
Format: Vinyl Record 12" LP 33 RPM
Genre: Trumpet Jazz Modal
Notes: STEREO

gratefullde

Taki z epoki... Ładny. Brzmienie retro panie dziejku, lekko pewnie przyspieszone ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Cytat: gratefullde w Luty 02, 2018, 20:34Brzmienie retro panie dziejku, lekko pewnie przyspieszone

To płyta z 1960 a nie z 1921  ;D
Mam takich trochę i graja lepiej od audiofilskich współczesnych tłoczeń

paul_67

KOB wydanie Sony Legacy w pierwszym utworze na samym początku mam zniekształcenia na dęciakach, potem już jest ok.Czy tak powinno być?

paul_67

No gadać jak jest bo nie wiem czy reklamować ten egzemplarz...

tomasz_pianista

Jeśli chodzi o wstęp, gdzie bas gra  "da-bum-di-dam-bu-dim", a dętę odpowiadają "tłiiii-rap" to tam jest takie drobne charczenie. Potem solówki już bez żacnych przesterów.
Grupa ratowania poziomu.

paul_67

Właśnie o ten sam wstęp mi chodzi i to jest chyba przester.Wierzę na słowo, że tak powinno być bo ogólnie jakość nagrań jest bardzo dobra.

elem

Nie powinno, ale tak jest na wszystkich "normalnych" wydaniach. Na Classic Records tego nie ma.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

Cytat: paul_67 w Luty 14, 2018, 16:33
KOB wydanie Sony Legacy w pierwszym utworze na samym początku mam zniekształcenia na dęciakach, potem już jest ok.Czy tak powinno być?
Czy mówisz o wydaniu na cd czy na winylu ? Ja mam kilka a to z cbs na cd na złocie  i wszędzie jest taki artefakt . Nawet na taśmie skopiowanej od Sedlaka . Taki to urok KoB
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elem

Paweł, artefakt jest, tak to zagrali i tak nagrali :)  Ale na części LP robi sie z tego cuś a la przester.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

rudy-102

Cytat: elem w Luty 14, 2018, 21:58na części LP robi sie z tego cuś a la przester.
Potwierdzam.

Jakub

Czy ja dobrze rozumiem Paweł, że to Twój pierwszy egzemplarz KoB?  :np:

tomasz_pianista

A to nie jest chrobot saksofonu jak nie jest wyczyszczony ze śliny? Trochę grałem z dęciakami i znam problem.

To są 1st take, pewnie Coltrane nie ogarnął instrumentu:)

Na starych nagraniach dużo jest niedociągnięć, coś a'la świszcząca stopa Bonhama z Led Zeppelin. Dziś wszystko się usuwa,a to jednak tworzy klimat nagrania.
Grupa ratowania poziomu.


tomasz_pianista

Ano, z stopa z perkusji. W kilku kawałkach słychać świst mechanizmu.

Można poczytać na googlach, wystarczy wpisać Bonham squeak.

Wielu "złotouchych" ocenia jakość sprzętu po tym, czy słychać świst stopy Bonhama na nagraniu, heh.
Grupa ratowania poziomu.

McGyver

Cytat: tomasz_pianista w Luty 15, 2018, 00:04świst mechanizmu
A, mechanizmu, OK.
Cytat: tomasz_pianista w Luty 15, 2018, 00:04Bonham squeak
Squeak = skrzypienie.  "Świst" to raczej niezbyt trafne określenie w tym wypadku.

elem

Cytat: tomasz_pianista w Luty 14, 2018, 23:05A to nie jest chrobot saksofonu jak nie jest wyczyszczony ze śliny?

Owszem, to jest ten w/w "artefakt", choć to dźwięk jak najbardziej naturalny.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

paul_67

Cytat: elem w Luty 14, 2018, 20:32Nie powinno, ale tak jest na wszystkich "normalnych" wydaniach. Na Classic Records tego nie ma.
Jeśli na Classic Records tego nie ma to znaczy,że coś musiało z tym kombinowane.Mi to nie przeszkadza, ale byłem ciekaw czy mój tłok jest wadkiwy czy po prostu taka realizacja.
Cytat: miniabyr w Luty 14, 2018, 21:48Czy mówisz o wydaniu na cd czy na winylu ?
Mówię o wydaniu na winylu.To mój pierwszy egzemplarz KOB :)

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !