Na co zwrócić uwagę kupując blender?

Zaczęty przez henko, Kwiecień 04, 2017, 09:42

Poprzedni wątek - Następny wątek

henko

Mam w domu mnóstwo przeróżnych urządzeń, jednak wciąż nie mam blendera. Do tej pory korzystałam z odpowiedniej końcówki w moim wieloczynnościowym mikserze, sprawdza się dobrze, ale niestety jest to dosyć uciążliwe, dlatego postanowiłam, że pora na zmianę - czyli trzeba nabyć typowy blender. Czy możecie mi polecić dobre, sprawdzone modele? Na co szczególnie powinnam zwrócić uwagę, aby w pełni cieszyć się z zakupu?

Jakub

Przede wszystkim, należy zwrócić uwagę na to, żeby zadać pytanie w odpowiednim miejscu. Niekoniecznie na forum audio.


tatachabera

Cytat: Jakub w Kwiecień 04, 2017, 09:55Przede wszystkim, należy zwrócić uwagę na to, żeby zadać pytanie w odpowiednim miejscu. Niekoniecznie na forum audio.

No niech kolega nie przesadza. Post zamieszczony w dziale "inne hobby" ;) Były już suszarki, odkurzacze to czemu nie blendery :)
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

frywolny trucht

Powiedziałbym moc, a dalej już takie technikalia jak łożyskowanie i uszczelnienia, czyli coś czego nie sprawdzisz, a możesz przypuszczać, że jak firma porządna, to porządnie zrobione. Unikałbym tanich, ręcznych blenderów za 150 - 200 zł dużą ilością gadżetów. Tanio i dużo, żeby atrakcyjnie wyglądało, ale to się odbije na elementach, których nie widać, a odpowiadają za trwałość. Przy czym reguły też niestety nie ma. Żonie udało się się zatrzeć takiego Zepter-a:

http://www.zeptersklep.pl/produkt/9234/MixSy_Zepter.html?gclid=CPHltZysitMCFceHsgodH0gImg
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Two-FacedGirl

To ma być blender kielichowy, czy typu żyrafa?
Jeśli kielichowy to oprócz mocy i jakości ostrzy trzeba zwrócić uwagę by kielich był szklany a nie plastikowy. Plastikowe szybko się niszczą: rysują,  pękają lub matowieją, szczególnie gdy blendujemy gorące potrawy.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam