Poważnie...

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 13, 2014, 02:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

dino

Jak dawna to...ja też :)

Alexander

Płyta typu DAA  :)
Okładka skusiła...  ::)

jajacek1410

Cytat: Alexander w Listopad 28, 2018, 21:25Też zaczerpnąłem z tego źródełka
No i na zdrowie :)
Zdaje się, że zaraz będziemy walczyć w licytacjach. Ech, trudno...:)
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

dino

Cytat: Alexander w Listopad 28, 2018, 21:35Okładka skusiła...  ::)
Bardziej zawartość - właśnie słucham i ..gra nieźle.

Alexander

Zerknij w legendę czy napisali na czym wykonano nagranie? Rewelacyjne jak dla mnie płyty Telarc też pierwotnie nagrywane były techniką cyfrową na szpulowcu z próbkowaniem 50kHz, czyli niewiele w porównaniu z gęstymi plikami współczesnymi...

dino

Decca miała faktycznie swój własny system z próbkowaniem 48KHz i słowem 20bit. szło to na 1 calowa taśmę i 4 głowice video.
Używali go do 1997 wiec ta płyta na pewno poszła na tym.
Tutaj cały artykuł https://theartofsound.net/forum/showthread.php?8386-The-Decca-Digital-Audio-Recorder.

Alexander

Dzięki :np:
Kiedyś miałem przystawkę PCM Sony umożliwiającą cyfrowy zapis na VHS, czy s-VHS.
Nieźle to nagrywało, ale różnie bywało z prowadzeniem taśmy opasującej wirujący bęben z głowicami (musiała być jakaś porządna Maxell, czy inna TDK) bo zdarzały się przerwy  w muzyce, korekcja błędów była słaba, bo chyba była...

moon

;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

rudy-102

looney tunes?
To ta kreskówka? ???

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

dino

Cytat: Alexander w Listopad 28, 2018, 22:35Dzięki :np:
Kiedyś miałem przystawkę PCM Sony umożliwiającą cyfrowy zapis na VHS, czy s-VHS.
Ja się bawiłem 3 głowicowym Panasonicem z Hi-Fi Tone (tak się to nazywało). Miła na papierze S/N 96dB.

LampowY

Robię chwilową przerwę z magnetofonem i jazzem
Teraz trochę niePoważnie z czarnej płyty.

Wykopałem na półce z "powagą" Eroicę w wykonaniu nowojorczyków pod Mehtą.
Nagrania dokonano w technice cyfrowej w 1980 przez CBS.
Muzyka cudowna, brzmienie płaskie, sztucznie wygładzone  :-\


tomasz_pianista

Przecież to Fernando Alonso:P

A tu Kubica gra Preludia Chopina:)
Grupa ratowania poziomu.

elem

Cytat: tomasz_pianista w Grudzień 04, 2018, 19:58Kubica gra Preludia Chopina

gra tu :)



Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

#539
Przyznać się zaraz kto mnie świsnął Sinfonie by Sergiu Celibidache, Brahmsa [emoji35]

A teraz będę miał zaleganie afektu [emoji23]

[emoji485][emoji377]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Moriarty

Panie i panowie... Jakub Józef Orliński!

Jak dla mnie odkrycie, świetny głos. Jego debiutancki album "Anima Sacra" - dziś słuchałem po raz pierwszy i jestem pod wrażeniem - znakomity. Co ciekawe, sporo kompozycji premierowych. Orliński jest jednym z trojga artystów nominowanych w tym roku do Paszportów "Polityki" w kategorii "Muzyka poważna" i ta płyta jest bardzo dobrym uzasadnieniem, dlaczego.

https://youtu.be/5WJSbRUjxXc?t=84

YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

kefas

Nareszcie mam w języku innym niż germański. I chyba tę, tą, tu Panią polecał Vasa. Co prawda nie jest to EMI tylko Eterna i nic na temat tego wydania w necie nie znalazłem ale jak tylko znajdę więcej czasu w tym przedświątecznym chaosie aby tak 3 krążki naraz wchłonąć to będzie myślę fajnie.

miniabyr

QJP od tego zacznę . Płyta sacd,  label Praga Digital  Kompozytor Claude Debussy "Chamber Music"  . Ja odpadłem jak posłuchałem poematu Popołudnie Fauna . A co jest w całej tej płycie takiego niezwykłego ? To transkrypcje zrobione z kompozycji Debussy na trochę inne składy . Popołudnie Fauna rozwałkowalo mnie kompletnie bo brzmienie uzyskane przez inne instrumenty niż w oryginalnej orkiestracji zmusiły mnie do posłuchania tego utworu na nowo . Po prostu usiadłem i nie chciałem  się ruszyć z miejsca ! Naprawdę świetna płyta gdzie oprócz tego wielkiego "hitu" są inne utwory w bardzo ciekawych aranżacjach  A grają Prażak Quartrt  i Kinsky Trio Prague . I jeszcze jeden bonus . Płyta brzmi fantastycznie !!!!!! QJP
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Alexander

Cytat: Moriarty w Grudzień 05, 2018, 22:22Panie i panowie... Jakub Józef Orliński!

Jak dla mnie odkrycie, świetny głos. Jego debiutancki album "Anima Sacra" - dziś słuchałem po raz pierwszy i jestem pod wrażeniem - znakomity. Co ciekawe, sporo kompozycji premierowych. Orliński jest jednym z trojga artystów nominowanych w tym roku do Paszportów "Polityki" w kategorii "Muzyka poważna" i ta płyta jest bardzo dobrym uzasadnieniem, dlaczego.

https://youtu.be/5WJSbRUjxXc?t=84

Jako wielbiciel głosu innego kontratenora -Jarousskyego - pozwolę sobie wkleić link do wykonania tego samego utworu
https://www.youtube.com/watch?v=9zQX2XqAE8c

miniabyr

Aria pochodzi z tej płyty  za którą Jaroussky otrzymał nagrodę ................ja też go niezwykle lubię i cenię .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Alexander

Świetne rzeczy nagrywał z Pluharową i jej Arpeggiatą  :)

Moriarty

Gentlemen,
Zgoda, Jaroussky jest świetny. Ma bardziej dźwięczny głos od Orlińskiego, ale i Orliński jest godny posłuchania. Z przekonaniem polecam płytę, broni się.

Biorąc pod uwagę, że to album debiutancki, to naprawdę jest szansa na rozkwit talentu :)
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Alexander

Cytat: Moriarty w Grudzień 07, 2018, 16:59jest szansa na rozkwit talentu :)
Owszem jest i dlatego słucham, by wiedzieć jak rozkwitał  :)

Alexander

#548
Tak przy okazji: 3 lipca 2019 w Krakowie będzie okazja posłuchać Jarousskyego  :)

Moriarty

O, Herreweghe! I są bilety!!! :D
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501