Poważnie...

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 13, 2014, 02:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

dino

Cytat: vasa w Luty 11, 2019, 23:10Bez gapienia
Akurat na tym zdjęciu mogła się podobać wyłącznie HVK  :P

miniabyr

Cytat: elem w Luty 11, 2019, 20:31
Rzadko się zdarza aby na płycie wszystko zagrało. Repertuar, wykonawcy, brzmienie i nawet okładka prezentują najwyższy poziom. Zdecydowanie najlepsze wydawnictwo na 100-lecie niepodległości.


Mam to wydawnictwo! .Zestaw polskich kompozytorów z najwyższej półki,(darcia kota nie uświadczysz -) więc nie lękajcie się  :) . Polecam . Wstyd nie mieć -)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

LampowY


dino

Żeby przynajmniej wydali na gęstym pliku  :'(. Bo CD stoi oparty o ścianę i nie chce mi się go dla jednej płyty włączać.

miniabyr

Teraz to będzie poważnie i po Polsku . Mikołaj Górecki  "Jasności promieniste " na orkiestrę kameralną i solo sopran Mikołaj Górecki to syn  Henryka Mikołaja  Góreckiego . Bardzo piękne granie które znalazłem w sieci . Muszę to zakupić na twardym nośniku !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

moon

a propos Henryka, Beth Gibbons z Portishead nagrala z polska orkiestra "3 Symfonie Piesni Zalosnych", album w marcu
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

miniabyr

#631
Cytat: moon w Luty 13, 2019, 10:57
a propos Henryka, Beth Gibbons z Portishead nagrala z polska orkiestra "3 Symfonie Piesni Zalosnych", album w marcu
Ciekawe ! Ja mam kilka wykonań ale najlepsze wedłóg mnie  to Zofia Kilanowicz  ,dyryguje Jerzy Swoboda Orkiestra to Katowice !Do dnia dzisiejszego nie znalazłem lepszego wykonania IIIsymfoni.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

moon

ja mam tylko to ze Stefania Woytowicz

Credits
Artwork By [Sleeve Design] – M. Raducki
Composed By – Henryk Mikołaj Górecki*
Conductor – Jerzy Katlewicz
Engineer – K. Diakon*
Orchestra – Wielka Orkiestra Symfoniczna PRiTV W Katowicach*
Other [Editor] – M. Grzesiewicz
Producer – A. Karużas*
Soprano Vocals – Stefania Woytowicz
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Odpaliłem płytkę z festiwalu w Glyndebourne z mało znaną operą Rossiniego. Poprzednio znałem ją jedynie z nagrania z jutuba. Fajna buffa.
Piękny box, płyty jak współcześnie tłoczone wydania audiofilskie, żadnych rys.
A dźwięk jak z marnej emeptrójki [emoji1786]
Jestem zdegustowany [emoji53]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Mariusz a który to rok nagrania ?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: miniabyr w Luty 13, 2019, 17:24
Mariusz a który to rok nagrania ?
1957

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

No to masz odpowiedź . Jeśli to oryginalne płyty z epoki ( a na takie wyglądają ) to może być wersja mono  i korekcja riaa też powinna być odpowiednia . Miałem takich płyt sporo odziedziczonych po zmarłym kolekcjonerze i niestety te stare ( wydawictwo np. Vox)  nie dały się słuchać na współczesnej korekcji riaa.  Może te współczesne phono z możliwością ustawienia  odpowiednich krzywych zdało by egzamin ? Pozostaje jeszcze tylko wkładka do mono .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Ano prawda.
Stare i monofoniczne
Ale do samochodu będzie jak znalazł [emoji38]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Wersja  na cd z 1992 roku chyba załatwi problem
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa



Cytat: miniabyr w Luty 13, 2019, 18:04
Wersja  na cd

No co Ty.
CD?
Never [emoji1785]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Moriarty

Nie słucham często Mozarta - jeśli już, to zwykle "Requiem" w wizji Herreweghe'a - ale lekkość, elegancja i wdzięk, z jakim Mitsuko Uchida gra sonaty, to jest jakiś wszechświat równoległy :o. Decca wydała komplet w pięciopłytowym pudełku, chyba muszę zacząć odkładać na przelew dla elema :P.

https://www.youtube.com/watch?v=4Om-TDxnyxg
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Moriarty

Które nagrania cenią najwyżej nie krytycy bynajmniej, a doświadczeni muzycy? Redakcja "Gramophone" poprosiła o głos 35 światowej sławy artystów. Wyszedł z tego ciekawy ranking 250 płyt:

https://www.gramophone.co.uk/features/focus/greatest-recordings-of-all-time-chosen-by-leading-musicians?fbclid=IwAR0DoifFJu2qYGkRtGbVkr6gfXfKh4wJCv1QIN2xhZoSpleu8fY7h3_SEVU
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

vasa

Audiofilska płyta perfekcyjna.
Dostałem wczoraj od Dino trzy płyty (muszę jeszcze zapłacić ale nie powiedział ile :o )
Jedna z nich to płyta perfekcyjna.
Wirtuozowskie popisy japońskiego skrzypka Takashi Shimizu
Płyta nagrana, wytłoczona i zagrana perfekcyjnie. Słychać absolutnie wszystko. A przypominam że mam sprzęt mało rozdzielczy. Nie tylko wtyczek nie słychać ale nawet z kablami sobie nie radzi :P.
Z jednej strony Japończyk gra z maszynową wręcz perfekcją najtrudniejsze kawałki. Każdy dźwięk i każde wybrzmienie jest doprowadzone do końca. Powtórzenia są idealnie powtarzalne i jednakowe a z drugiej - nagranie to wszystko pokazuje. Nie jest to może muzyka w której bym się zasłuchiwał ale jako płyta testowa będzie mi służyć do oceny zdolności zestawu do oddania detalu.
Fantastyczny nabytek :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Oni chyba mają zegar kwarcowy w paluchach (taki audiofilski bez jittera).
Słuchałem jej wcześniej w domu, słuchałem wczoraj u Vasy. Nie ma się do czego przyczepić poza... brakiem serca w takim graniu.

dino

A tego kwiatka tez posłuchaliśmy.
Wykonanie 4 pór roku .... zatkało nas. Takiej wersji w życiu nie słyszałem i zaczęliśmy rechotać okrutnie.
Nagrane i zagrane perfekcyjnie tylko ta interpretacja !

ps. Vasa - "ex libris" to ..szwajcarski jednak jest  :P

https://www.discogs.com/label/69368-Ex-Libris

dino

Cytat: vasa w Marzec 16, 2019, 15:18Dostałem wczoraj od Dino trzy płyty (muszę jeszcze zapłacić ale nie powiedział ile :o )
Jak "dostałeś" to za co chcesz płacić ? ;D ;D ;D
Poszukaj czegoś na wymianę  ;)

vasa

Cytat: dino w Marzec 16, 2019, 20:41tego kwiatka tez posłuchaliśmy.
Wykonanie 4 pór roku .... zatkało nas. Takiej wersji w życiu nie słyszałem i zaczęliśmy rechotać okrutnie.
Bogdan kolekcjonuje wykonania 4pór Vivaldiego. Ponieważ i u mnie kilka się wala po kątach to w sumie mamy niezły przegląd.
To nagranie z postu wyżej (zresztą świetne technicznie) było ze wszystkich innych najbardziej chyba ...       ... rytmiczne :D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Cytat: vasa w Marzec 16, 2019, 23:24Ponieważ i u mnie kilka się wala po kątach
Chętnie przygarnę :)

McGyver

Cytat: vasa w Marzec 16, 2019, 23:24Bogdan kolekcjonuje wykonania 4pór Vivaldiego.
Ja mam różnych tak gdzieś pod trzydzieści.