Poważnie...

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 13, 2014, 02:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Jeżeli już podwładni w pracy sugerują mi poradnię leczenia uzależnień to chyba coś jest na rzeczy [emoji44]
Dzisiaj znowu przyszła opasła paczka z operą [emoji3526]
Na pierwsze danie na talerzu wylądowała Pani Jeziora (La Donna Del Lago) Rossiniego.
Z jednej strony Katia Ricciarelli jest wielka, z drugiej nagranie CBS z serii Masterworks trzyma poziom a Rossini jak to Gioacchino - jest WIELKI.
Dostałem taką szprycę endorfin że chyba na jakikolwiek odwyk jest już za późno [emoji38]


[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Kangie

Mariusz, chodzi o płyty? ;) ;) ;)

vasa



Cytat: vasa w Kwiecień 09, 2019, 19:04
Na pierwsze danie na talerzu wylądowała Pani Jeziora  ...

Dostałem taką szprycę endorfin że chyba

Cytat: Kangie w Kwiecień 09, 2019, 19:10
Mariusz, chodzi o płyty? ;) ;) ;)
Skąd Ci przyszły do głowy jakieś płyty?
Zwykły kanibalizm i narkotyki. [emoji41]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

Znaczy wciągasz winyl nosem. No ładnie.
Paną jeziora mam w wykonaniu Montserrat - słabo się to wciąga jak dla mnie  :-\

Kangie

 :np:

Panowie, wiem że to nie do końca ten wątek, ale: jak oceniacie album "Barcelona" zmarłej niedawno śpiewaczki operowej oraz wcześniej zmarłego Freddy'ego? Lubię tę płytę, ale chciałem poznać zdanie znawców muzyki operowej/klasycznej.

vasa

Cytat: Alexander w Kwiecień 09, 2019, 19:27
Znaczy wciągasz winyl nosem. No ładnie.
Paną jeziora mam w wykonaniu Montserrat - słabo się to wciąga jak dla mnie  :-\
Montserrat Caballé trochę za wielką do wciągania. W tym przypadku to jakaś solidna winda byłaby potrzebna.
Szczerze mówiąc to nie znam jej płyty z Mercurym.
Może czas posłuchać[emoji848]
A co do Pani Jeziora to jest taki szczyt romantycznego bel canto że aż kapie lukier. Nie ma obowiązku lubić. A nawet kiczem czasem jedzie.
Ale ja to kocham. I cóż począć [emoji7]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

Cytat: vasa w Kwiecień 09, 2019, 19:55Ale ja to kocham. I cóż począć
No cóż wiadomo nie od dziś, że miłość jest ślepa, ale na szczęście nie głucha  :)
Z Fredkiem chcesz jej słuchać? Nie ryzykuj, określenie mezalians 
subtelnym jest w tym przypadku. Tego się nawet windą nie da wciągnąć.

Kangie

Czyli jednak trampki do garnituru...

Mam to, ale na CD, a vasa wiadomo... ;)

Alexander


Kangie

Myślałem że 15mb winyli ;)

Alexander

Winyle to on kupuje nałogowo z tego co ostatnio pisze, ale słucha tidala, o czym również coraz częściej pisze  ;D

Kangie

Nie może być! Powaga?!?!? ;)

vasa

Cytat: Kangie w Kwiecień 09, 2019, 20:16
Nie może być! Powaga?!?!? ;)
Powaga.
W końcu mam gdzie szukać nowej muzy bo te tradycyjne kanały się wyczerpały.
A na kolegach to ja niespecjalnie mogę polegać [emoji12]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

Nawet stronę wcześniej pisał o zakupach kolejnych 15cm płyt i :
Cytat: vasa w Kwiecień 01, 2019, 14:10Jeżeli masz Tidala to jest tam dużo jej płyt.
Jeżeli nie masz to warto założyć konto.

Alexander

Cytat: vasa w Kwiecień 09, 2019, 20:21A na kolegach to ja niespecjalnie mogę polegać
dzięki kolegom to raczej możesz polec niż polegać  ::)

vasa

Cytat: Alexander w Kwiecień 09, 2019, 20:24
Cytat: vasa w Kwiecień 09, 2019, 20:21A na kolegach to ja niespecjalnie mogę polegać
na kolegach to raczej możesz polec niż polegać  ::)
Oj tam.
Żartowałem [emoji39]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

za późno, podciąłem żyły ...

vasa

Cytat: Alexander w Kwiecień 09, 2019, 20:26
za późno, podciąłem żyły ...
I upaprałeś wszystko na błękitno. [emoji53]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

Transfuzję trzeba będzie zrobić i będzie ok  :alc:

Kangie

Cytat: Alexander w Kwiecień 09, 2019, 20:23Nawet stronę wcześniej pisał o zakupach kolejnych 15cm płyt i :
Cytat: vasa w Kwiecień 01, 2019, 14:10
Jeżeli masz Tidala to jest tam dużo jej płyt.
Jeżeli nie masz to warto założyć konto.
Ale to wypowiedź z pierwszego kwietnia. Pewnie żart jak nic ;)

Alexander

Rzecz piękna muzycznie i od strony technicznej nagrania. Ta muzyka przenosi w inny wymiar, odsłuchane w słuchawkach zostawiło gęsią skórę tu i ówdzie.
Prócz pięknej muzyki słychać w cichych fragmentach szum taśmy, słychać przewracanie stron partytury, trzeszczenie krzeseł - słuchając jesteśmy na sali koncertowej. Warto mieć na półce, warto położyć na talerzu gramofonu  :)

vasa

Cytat: Alexander w Kwiecień 10, 2019, 23:26warto położyć na talerzu gramofonu 
Łooo jeżu.
Znowu słuchać :(
Sił już nie mam, uchy mi spuchły, ileż można :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

Twardym trzeba być! Nie miętkim! Płyta na talerz i słuchaj. A jak Cię kiedyś wnuki zapytają "dziadek warto tego Borodina słuchać?", to co im powiesz?!?? Nie wiem? Ja tylko operę? Poza tym Kniaź Igor to jak opera  ;) 

Alexander

Cytat: vasa w Kwiecień 11, 2019, 00:09uchy mi spuchły
Skocz do jakiejś apteki altacetu kup albo czegoś , to Ci obrzęk zejdzie  ;D

vasa

Cytat: Alexander w Kwiecień 11, 2019, 00:15
Cytat: vasa w Kwiecień 11, 2019, 00:09uchy mi spuchły
Skocz do jakiejś apteki altacetu kup albo czegoś , to Ci obrzęk zejdzie  ;D
Popsikałem zimnym sprayem to się zwinęły w kłębek i dygocą.
Jutro będzie słuchane.
Dzisiaj literatura w ciszy.

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.