Poważnie...

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 13, 2014, 02:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

Alexander

De Falla i jego Trójgraniasty Kapelusz zawsze mnie trzymał przy głośnikach, to postanowiłem posłuchać czegoś innego zaprojektowanego przez Manuela. I co? I trzeba będzie szukać dalej. Brzmi to jak transkrypcja muzyki gitarowej  ::)

Bednaar

A propos Manuela De Falla, to bardzo lubię płytę:



Kim Kashkashian to skrzypaczka ormiańskiego pochodzenia, na płycie towarzyszy jej pianista Robert Levin (USA). Na tej płycie znajdują sie transkrypcje utworów kompozytorów hiszpańskich i argentyńskich, w tym Manuela De Falla. Spośród 26 utworów obecnych na płycie 8 to kompozycje De Falla (m.in. tytułowa Asturiana - w dwóch wersjach). To taka klasyka dla początkujących, jak ja (siedzący głównie w jazzie i elektronice). Bardzo dobra realizacja, jak przystało na ECM.
Tor słuchawkowy: Marantz M-CR503, SMSL sAp-II, AKG K271 MkII, IC Melodika Purple Rain

Alexander

Zaglądnąłem na stronę jpc_de i w dziale klasyka na startowej stronie nowa ikonka. Odpowiedź na nagłą i wyartykułowaną potrzebę klientów? Czy inicjatywa własna - zarobimy na wydarzeniu?  :-\

dino

W promocji dodatkowo pudełko zapałek....

Bednaar

U mnie znów na poważnie: Arvo Pärt – Symphony No. 4 "Los Angeles".
Tor słuchawkowy: Marantz M-CR503, SMSL sAp-II, AKG K271 MkII, IC Melodika Purple Rain

Alexander

A u mnie miało być w tle do czytania książki, lecz co chwilę odwraca moją uwagę  >:(
I z czytania wychodzi słuchanie  :)
https://www.youtube.com/watch?v=TLEQuikkypw

vasa

A ja mam brodatego Pana z Hamburga i jego sonaty.
Niby Brahms odżegnywał się od romantyzmu, niby był klasyczny klasycznie a nie nowocześnie i nie programowy to jak tych jego kawałków słucham to guzik prawda. Z jednej strony jest pięknie i melodyjnie ale spokojnie można pod tą muzykę podłożyć jakąś narrację o skrzatach, trollach i księżniczkach w ciemnym lesie i już jest jak u Wagnera.
Tylko znacznie mniej tragicznie i mniej traumatycznie.
Zdecydowanie preferuję Brahmsa [emoji2]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

Cytat: vasa w Kwiecień 17, 2019, 23:49i już jest jak u Wagnera
O jeżu! Tylko nie Wagnera, bo znowu będziesz chciał kogoś najechać  ::)

Alexander

Cytat: vasa w Kwiecień 17, 2019, 23:49Niby Brahms odżegnywał się od romantyzmu
No tak, ale to przecież serenada, a to zobowiązuje ;)

vasa

Cytat: Alexander w Kwiecień 17, 2019, 23:53
Cytat: vasa w Kwiecień 17, 2019, 23:49i już jest jak u Wagnera
O jeżu! Tylko nie Wagnera, bo znowu będziesz chciał kogoś najechać  ::)
Dlatego unikam i omijam.
A poza tym oni tam wszyscy straszne katusze cierpią a ja mam serce miętkie i zaraz mam ochotę dobić żeby te męki im skrócić [emoji1786]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

Cytat: vasa w Kwiecień 17, 2019, 23:56ja mam serce miętkie i zaraz mam ochotę dobić
Miętkie, miętkie....zwykły brutal! Vasa? To nie czasem coś z rejonu vikingów?!?

vasa

Cytat: Alexander w Kwiecień 17, 2019, 23:54
Cytat: vasa w Kwiecień 17, 2019, 23:49Niby Brahms odżegnywał się od romantyzmu
No tak, ale to przecież serenada, a to zobowiązuje ;)
Następne w kolejce są wariacje nt. Handla.
I tak ominiemy wszystkie rafy romantyzmu pozostając "w kontynuowaniu barokowych i klasycznych form oraz wzorców, uznawanych w romantyzmie powszechnie za przebrzmiałe" Cytat za Wiki.
Ja tam nie wiem. Jeżeli to jest przebrzmiałe to ja chyba kabli zacznę słuchać [emoji849]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

Cytat: vasa w Kwiecień 18, 2019, 00:06I tak ominiemy wszystkie rafy romantyzmu pozostając "w kontynuowaniu barokowych i klasycznych form oraz wzorców, uznawanych w romantyzmie powszechnie za przebrzmiałe"
I tu następuje Messiah Handla i wszystko się zgadza

Alexander

Cytat: vasa w Kwiecień 18, 2019, 00:06chyba kabli zacznę słuchać
Znaczy będziesz kręcił kablem nad głową i słuchał świstu?  :o

vasa

Cytat: Alexander w Kwiecień 18, 2019, 00:12
Cytat: vasa w Kwiecień 18, 2019, 00:06chyba kabli zacznę słuchać
Znaczy będziesz kręcił kablem nad głową i słuchał świstu?  :o
Nie wiem [emoji45]
Ale jak zapytam kolegów jak się kabli słucha to pewnie pomogą [emoji13]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

Cytat: vasa w Kwiecień 18, 2019, 00:17Ale jak zapytam kolegów jak się kabli słucha to pewnie pomogą
Obawiam się, że skutek będzie jak po Wagnerze...
To lepiej włącz sobie Erika - jest fantastyczny o tej porze 

vasa



Cytat: Alexander w Kwiecień 18, 2019, 00:20
To lepiej włącz sobie Erika - jest fantastyczny o tej porze
Done [emoji3526]
Co prawda nie mam dostępu do wskazanej płyty Ale Branka też grać umi [emoji9]


[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

Dzisiaj króluje Concierto de Aranjuez Joaquina Rodrigo.
Zaczął John Williams.

Alexander

Na drugim talerzu kręci się już Aranjuez grany przez Angel Romero i Londyńczyków pod Previnem.

vasa

Cytat: Alexander w Kwiecień 18, 2019, 23:42Dzisiaj króluje Concierto de Aranjuez Joaquina Rodrigo.
Ty masz szczególną słabość do tego utworu.
Przyznaj się, ile wersji masz na półce :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

Cytat: vasa w Kwiecień 19, 2019, 00:11Ty masz szczególną słabość do tego utworu.
Przyznaj się, ile wersji masz na półce :)
To prawda, mam słabość do tego utworu. Słabość liczy pewnie lekko powyżej pół metra. Żeby się nie wydało rozłożyłem gatunkowo. Jazzowe osobno, klasyczne osobno, "inne" osobno i nie wyglądam na maniaka utworu Joaquina  ;D
To jeszcze porywająca wersja z serii Mercury Living Presence i panowie Romero gromadnie 

vasa

Cytat: Alexander w Kwiecień 19, 2019, 00:29Słabość liczy pewnie lekko powyżej pół metra.
A myślałem że to ja mam coś nie teges ;)
Takiego concerto sobie puściłem dla towarzystwa.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

Julian jest świetny! Wraz z Williamsem z pierwszej dzisiaj słuchanej płyty podzielili się w bodajże 1973 roku nagrodą Grammy w kategorii Best Chamber Music Performance za Julian and John - zbiór utworów Lawesa, Albeniza, Grandosa i Carulli.

Alexander

Cytat: vasa w Kwiecień 19, 2019, 00:51Takiego concerto sobie puściłem dla towarzystwa.
Znaczy mamy quadro z bazą kole Komornik  ;D

vasa

Cytat: Alexander w Kwiecień 19, 2019, 01:04Julian jest świetny!
Normalnie świetny jest ;D
Momentami mam wrażenie że palce na strunach rozmawiają ze sobą.

A może ja już mało trzeźwy jestem  :pij:
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.