Poważnie...

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 13, 2014, 02:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

wiki

Cytat: miniabyr w Wrzesień 09, 2019, 21:38
Polecam . Muzyka lutniowa . Barok . Kompozytor raczej mało znany. Ferdynand Fischer . Świetne wykonanie . Piekne te Partity na lutnie . Naprawdę to wytchnienie dla umysłu . Polecam ! (choć już raz to tej płycie pisałem )
Nie szkodzi że piszesz ponownie...
Jak coś dobre to trzeba polecać.... 🙃
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

vasa

Fajny instrument ta wiolonczela :)
Może i mniej wirtuozerski od skrzypiec ale o ileż bardziej emocjonalny. Niższy strój, głębsza barwa, nieosiągalna dla mniejszego rodzeństwa.
I jeszcze bonus w postali pięknych wiolonczelistek (jak śpiewał klasyk :) )
Dzisiaj coś co z trudem mieści się w kanonie muzyki poważnej bo żydowska muzyka nabożna i klezmerska w jak najbardziej poważnej transkrypcji grana przez piękną blondynkę z Ameryki Płd.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Zawsze miałem dość wstrzemięźliwy stosunek do trąbki solo. Było za głośno, za ostro, zbyt jazgotliwie.
A tu proszę. Kraina łagodności.
Nie wiem czy słuch mi padł czy piękna pani grająca na trąbce mnie przekonała ale jest ładnie. [emoji448]


[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

Tak się przyglądam tym okładkom, których zdjęcia zamieszczasz i dochodzę do wniosku, że nawet w przypadku braku prądu te płyty będą cieszyły jeden ze zmysłów. Jak nie słuch, to wzrok...  :)

vasa

Cytat: Alexander w Wrzesień 16, 2019, 22:22
Tak się przyglądam tym okładkom, których zdjęcia zamieszczasz i dochodzę do wniosku, że nawet w przypadku braku prądu te płyty będą cieszyły jeden ze zmysłów. Jak nie słuch, to wzrok...  :)
Prawda że nieźle mi idzie ? [emoji1]
Oczywiście wartość artystyczna jest zawsze nadrzędna w wyborze muzyki [emoji4][emoji3][emoji23]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

Cytat: vasa w Wrzesień 16, 2019, 22:27Oczywiście wartość artystyczna jest zawsze nadrzędna w wyborze muzyki
Oczywiście  ::) ;D

Moriarty

Ja się czasami zastanawiam, czy piosenki Astrud Gilberto lub Sade podobałyby mi się tak samo, gdyby obie panie nie były wybitnie w moim typie.

No cóż, libido niczym dyrygent, swoje trzy grosze wtrąca.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

vasa

#832
Cytat: Moriarty w Wrzesień 16, 2019, 23:09
libido niczym dyrygent, swoje trzy grosze wtrąca.

Niee...
No co ty?
To na pewno nie ma nic wspólnego z gustem muzycznym.

Np. Isabel Leonard jest, po prostu, świetną mezzosopranistką [emoji1]

https://www.youtube.com/watch?v=P5y0YWX1VkU&feature=youtu.be

[emoji485][emoji377]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

No i z tego wszystkiego zapomniałem wkleić kolejną prześliczną i utalentowaną solistkę :)
https://www.youtube.com/watch?v=zlmSFOuY0nE
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wiki

Vasa,
Te Twoje laski coraz lepsze  ;)
Dawaj więcej.... 😀

Dziś zacząłem od CD3, no i leci utwór 3....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

vasa

#835

Cytat: wiki w Wrzesień 18, 2019, 20:35
Vasa,
Te Twoje laski coraz lepsze  ;)
Dawaj więcej.... [emoji3]

Dzisiaj urodziny Anny Netrebko  [emoji512][emoji898]


To jeszcze filmik frywolny :) dołożę.

https://www.youtube.com/watch?v=r7dQCn__xeE

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wiki

To i ja...
Dwie laski...
Przekrzykują się wzajemnie  :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

vasa

#837
Cytat: wiki w Wrzesień 18, 2019, 21:18
Dwie laski...
Przekrzykują się wzajemnie  :)

Kathleen Battle to jedna z moich ulubionych sopranistek.
Ma niesamowitą barwę głosu. Taką "szklistą".
A i urody jej nie brakuje.
https://www.youtube.com/watch?v=64ckkiz33cU&app=desktop
[emoji485][emoji377]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

Ot takie tam koncertowe wykonanie Carmina Burana.
Dobre jest! Bardzo dobre. Na liście płac pojawia się rosyjska sopranistka
Aida Garifullina. Warto zwrócić uwagę na ten głos.
https://www.youtube.com/watch?v=dIBFtNKCceU

wiki

Cytat: Alexander w Wrzesień 18, 2019, 22:47Aida Garifullina. Warto zwrócić uwagę na ten głos.
A nie na jej czerwoną kieckę?  ;)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

vasa

Cytat: Alexander w Wrzesień 18, 2019, 22:47Na liście płac pojawia się rosyjska sopranistka
Aida Garifullina.
W rzeczy samej śliczna laska :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

To młodość idzie.  :)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Alexander

Cytat: wiki w Wrzesień 18, 2019, 22:57A nie na jej czerwoną kieckę?
Można na jedno i drugie, lecz usłyszysz głos, zamkniesz oczy i kiecka zniknie  :)

Alexander

Cytat: Pboczek w Wrzesień 18, 2019, 23:05
To młodość idzie.  :)
I bardzo dobrze ileż można słuchać archaicznych głosów Marii, Leontyny i innych wykopalisk   ???

vasa

Cytat: Alexander w Wrzesień 18, 2019, 23:08ileż można słuchać archaicznych głosów Marii, Leontyny i innych wykopalisk 
Tym bardziej że w większości przypadków jakość nagrań podła :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

Cytat: vasa w Wrzesień 18, 2019, 23:35Tym bardziej że w większości przypadków jakość nagrań podła
Prawda to. Niestety.

vasa

Dzisiaj na talerz poszedł "Orfeusz w piekle" Offenbacha.
Trzypłytowe wydanie EMI nagrane w roku kiedy zdałem maturę :(
Czyli ze złotego wieku analogu :P
Nagranie fajne, Mady Mesple w roli Eurydyki daje radę. Nie jest to może jakieś wiekopomne dzieło ale słuchałem tego z przyjemnością ;D

Mady też niebrzydka. Chociaż uroda jakaś taka spokojniejsza od pań przywołanych wcześniej.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Czasami rozmawiamy o różnych większych i mniejszych wytwórniach muzycznych.
Niektóre nagrywają świetną muzykę, inne świetny dźwięk, jeszcze innym zdarza się jedno i drugie. Czasami nawet jednocześnie :)
Ja jestem najbardziej zakochany, oczywiście, w wytwórni https://opera-rara.com   ;D
To chyba jedyne obecnie wydawnictwo utrzymujące się jedynie z nagrań około operowych. A jednocześnie dbają zarówno o dobór repertuaru jak i śpiewaków. Ich dorobkiem operowym można by obdarzyć kilka "dorosłych" wytwórni.
Jako jedyni są skłonni nagrać jakieś dziełko dawno nie grane, odkryte na strychu lub poskładane z kawałków.
Ostatnim takim nagraniem była sztuka Donizettiego. I chyba się opłaciło bo nagranie zgarnęło sporo nagród i wyróżnień :) z którymi to nagrodami i wyróżnieniami zgadzam się w pełni :)
Co prawda nie tłoczą winyli ze swoimi nagraniami ale 24bitowe Flacki i owszem ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

Postanowiłem zapoznać Pana Richarda Straussa i wybrałem po tytule coś tajemniczego i podniosłego: "Death and Transfiguration", znaczy się "Śmierć i przemienienie Pańskie". Liczyłem na mistykę, cudowność i tego nie znalazłem ale słucha się przyjemnie, muzyka i wykonanie jak najbardziej, nie można narzekać. Jedno ale, ale o tym za chwilę.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Zachciałem skrzypiec, padło na M. Ravela "Tzigane" w wyk. E. Friedmana. Dobre, wysłuchałem z przyjemnością ale później przeskoczyłem na YES - Fragile i teraz łyżeczka dziegciu. Porównanie realizacji i brzmienia, tych dwóch klasyków do Yes, rzuca się w uszy. Gdyby Strauss i Ravel byli tak nagrani, dostali by innego blasku.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite