Poważnie...

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 13, 2014, 02:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pboczek

Rozkręca się nawet z tej patetyczności i gdzieś ucieka  :).
Nieoczywisty, prosty a ciekawy rytm basowy występuje pod koniec pierwszej strony.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Alexander

Gregorio Allegri.
Zacytuję  Wikipedię:
"Jego najsłynniejszą kompozycją jest 9-głosowe Miserere. Był to jeden z utworów przeznaczonych do wykonywania wyłącznie raz do roku - w okresie Wielkiego Tygodnia - w Kaplicy Sykstyńskiej. Rękopis utworu był przechowywany w archiwum Kaplicy i pod groźbą ekskomuniki nie wolno było go wynosić, kopiować i rozpowszechniać. Zakaz nie był jednak ściśle przestrzegany. Pod koniec XVII wieku cesarz niemiecki poprosił papieża o kopię utworu, którą otrzymał. Ku zdziwieniu cesarza, przesłana partytura okazała się nie być dokładnym zapisem wykonywanego Miserere, a jego zapisem skróconym. Rozbieżność wynikała z faktu, że Miserere jest w rzeczywistości wokalną interpretacją osnutą na prostym szkielecie akordowym, zapisanym przez Allegriego. Sekret piękna Miserere tkwił bowiem w interpretacyjnych umiejętnościach śpiewaków z Kaplicy Sykstyńskiej. W 1769 roku, 14-letni wówczas Wolfgang Amadeus Mozart zasłynął sporządzeniem "ze słuchu" bezbłędnej i kompletnej partytury utworu w wersji "improwizowanej", po jego dwukrotnym wysłuchaniu"

Płyta wydana przez wiedeńską Gramolę. Coś dla wielbicieli przestrzeni, czyli mamy 3 chóry i...saksofon.
Nagrania dokonano w Otto-Wagner Kirche.
Czerwony winyl ze ślicznym złoto-czarnym labelem, tylko dlaczego [wulgaryzm] niecentrycznie wklejonym???

vasa

Cytat: Alexander w Listopad 06, 2019, 23:329-głosowe Miserere
Dzięki Tomek :)
Nie znałem i wstyd mi bo powinienem   :-[
A jak słyszę ten saksofon to mi przychodzą różne rzeczy do głowy. Garbarek! Officium! Plagiat?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

U Garbarka saksofon to "pierwsze skrzypce", tu chóry są podstawą, sax dodatkiem, zresztą całkiem udatnie wkomponowanym. Może się to nagranie wydać dość monotonnym, może nawet nudnym, ale warto posłuchać. Chyba sample, albo nawet całość jest na yt - da to jakiś obraz.   

vasa

Cytat: Alexander w Listopad 06, 2019, 23:52ale warto posłuchać
No właśnie mam suchatki na głowie i słucham dokładnie tego wydania które pokazałeś.
Jest świetne. Nie jest monotonne. Jest nieśpieszne :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

Mnie zachwyciło, lecz domownicy protestowali, że nudne smutasy się wleką i kazali założyć...nauszniki  :)

vasa

Cytat: Alexander w Listopad 07, 2019, 00:09domownicy protestowali
Czy muzyka też ma WAF :o ?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander


Kangie

Ma. Wystarcy że puszczę "Com uczynił" Niemena. Domownicy uciekają z domu...

vasa

Cytat: Kangie w Listopad 07, 2019, 06:43
Ma. Wystarcy że puszczę "Com uczynił" Niemena. Domownicy uciekają z domu...
Mięczaki.
Moje biorą didżeja pod buty [emoji50]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

Cytat: Alexander w Listopad 06, 2019, 23:32Płyta wydana przez wiedeńską Gramolę. Coś dla wielbicieli przestrzeni, czyli mamy 3 chóry i...saksofon.
Nagrania dokonano w Otto-Wagner Kirche.

Aż chce się posłuchać. No i jaka pyszna do tego historia 😃.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Alexander, widzę u Ciebie TD 318 tylko z jakimś innym ramieniem niż u mnie, mam Tp21. Wymieniałeś, czy to taka wersja?
Stoję przed wymianą wkładki, czy miałbyś może jakieś typy?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

Cytat: Pboczek w Listopad 07, 2019, 20:27Alexander, widzę u Ciebie TD 318 tylko z jakimś innym ramieniem niż u mnie,
Mi to wygląda na "tanie"  ;) ramię SME.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Alexander

Cytat: Pboczek w Listopad 07, 2019, 20:27Alexander, widzę u Ciebie TD 318 tylko z jakimś innym ramieniem niż u mnie, mam Tp21. Wymieniałeś, czy to taka wersja?
Jak słusznie zauważył Piterski to SME. Instalowałem w miejsce oryginalnego ramienia samodzielnie, zubożając jednocześnie gramofon o funkcję auto-stop.

Cytat: Pboczek w Listopad 07, 2019, 20:27Stoję przed wymianą wkładki, czy miałbyś może jakieś typy?
Masz zainstalowanego Goldringa jeśli dobrze widzę. To niezła wkładka. Coś z nią nie tak? Może po prostu wymień igłę na nową, może na model z lepszym szlifem?

kefas

Generalnie uciekam od sakralnej ale to co usłyszałem to coś cudownego, na winylu ponad 200zł może puki co CD by mi wystarczyło.

dino

Cytat: Alexander w Listopad 06, 2019, 23:52U Garbarka saksofon to "pierwsze skrzypce", tu chóry są podstawą, sax dodatkiem, zresztą całkiem udatnie wkomponowanym.
Ja to raczej odbieram u Garbarka jako "przenikanie". Szczególnie na koncertach.

Alexander

Cytat: kefas w Listopad 07, 2019, 21:54na winylu ponad 200zł
E no mniej, nawet u źródła jest taniej

Pboczek

Austriacy z ebay nie wysyłają do Polski. Nie lubią nas, bieda.

https://www.ebay.com.au/itm/Allegri-Krenn-Chorus-Sine-Nomine-Hiemetsber-Miserere-New-Vinyl-LP-/182362080578

Goldring z lepszym szlifem to jest dobra myśl  :). 
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Alexander

Ale dlaczego z ebay? Przecież podesłałem screen z oficjalnego sklepu Gramola
https://www.gramola.at/
tam nie robią problemów

Pboczek

Trzeba będzie przejść procedury rejestracji i uaktualnić kajet z hasłami. Jak mus, to mus.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Przepraszam za off.

Czy przy zamianie Goldring 1006 na poniższą, różnica będzie adekwatna do tego co można by mieć w cenie?

https://www.ebay.co.uk/itm/Goldring-1042-Moving-Magnet-MM-Cartridge/293088095994?hash=item443d696efa:g:25MAAOSwt~1dQI6N

Czy im lepszy szlif tym mniejsza tolerancja dla bardziej wyeksploatowanych płyt?



Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

Cytat: Alexander w Listopad 07, 2019, 21:47Może po prostu wymień igłę na nową, może na model z lepszym szlifem?
A czemu nie na Rosjankę. Różnica w cenie między nią a tym goldim to już kosmiczna nie jest.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Może dlatego, że z Rosjankami jest ruletka.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Alexander

Cytat: vasa w Listopad 07, 2019, 23:24A czemu nie na Rosjankę. Różnica w cenie między nią a tym goldim to już kosmiczna nie jest.
W kategoriach kosmicznych może i duża nie jest, lecz cena nowej igły o najprecyzyjniejszym szlifie do Goldringa jest blisko trzykrotnie niższa niż koszt rosyjskiej wkładki. 
Musielibyśmy też kolegę Pboczka położyć na kozetkę i wypytać o preferencje, upodobnia, chęci, marzenia -oczywiście muzyczne, tudzież skłonność do wydawania na sprzęt rtv biletów NBP, a dopiero wtedy próbować czynić sugestie co mógłby zmienić w swoim życiu. Muzycznym  ::)  :)

Alexander

Cytat: Pboczek w Listopad 07, 2019, 23:18Przepraszam za off.

Czy przy zamianie Goldring 1006 na poniższą, różnica będzie adekwatna do tego co można by mieć w cenie?

https://www.ebay.co.uk/itm/Goldring-1042-Moving-Magnet-MM-Cartridge/293088095994?hash=item443d696efa:g:25MAAOSwt~1dQI6N

Czy im lepszy szlif tym mniejsza tolerancja dla bardziej wyeksploatowanych płyt?
Dlaczego znowu ten ebay? Czy to jakaś wyrocznia cenowa?  >:(
Spróbuj w jakimś lokalnym "naziemnym" sklepie zamówić, wygląda, że będzie taniej  :)
Z tą tolerancją na zniszczone płyty to mam różne doświadczenia, bywa, że lepszy szlif czytał mniej uszkodzeń, pewnie były w innym miejscu rowka. Ale bywało, że ostry szlif dawał strasznie wysoki poziom tła i czytał wszystkie uszkodzenia płyty (vide Ortofon 2m Black)