Poważnie...

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 13, 2014, 02:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kangie

#975
Cytat: miniabyr w Styczeń 24, 2020, 18:54Łukasz poszukaj innej interpretacji Suit !  Nigdy ,ale to przenigdy nie byłem wstanie przełknąć tego co Maisky wyprawia z Bachem. To jest okropne ! Mam z 6 wykonań  suit i uwierz mi są lepsze . Nie idź tą drogą     Podaje inne kierunki   Pierre Fournier, Janos Starker ,Maurice Gendron
Jastem w trakcie "przerabiania" tematu. Podoba mi się i to co zaproponowałeś. Dziękuję.
Cytat: Alexander w Styczeń 24, 2020, 22:31Jeśli Bach i Suity Wiolonczelowe to warto poszukać wykonania Albana Gerhardta.
Jedno z ciekawszych jakie słyszałem. To wydany przez Hyperion dwupłytowy album.
Posłuchałem jak gra ten muzyk. Czarodziej! Planuję zakup tej pozycji. Dzięki za info.

Czytałem o tym jak podczas koncertowania bodajże po USA ktoś celowo złamał mu smyczek za 10k$ i Alban musiał grać na jakimś "słabszym".

Kangie

Cytat: Kangie w Styczeń 21, 2020, 08:15Kurcze, grzechem byłoby nie posłuchać. Chyba trzeba będzie zamówić...
I zamówiłem. Tzn. wygrałem licytację. Co to za wygrana, skoro sam licytowałem ;) Co prawda CD, ale niedrogo wyhaczyłem.

vasa



Cytat: Kangie w Styczeń 27, 2020, 12:43
I zamówiłem. Tzn. wygrałem licytację. Co to za wygrana, skoro sam licytowałem ;) Co prawda CD, ale niedrogo wyhaczyłem.
Wg mnie to jest obecnie wzorzec rasy.
Inni muszą dodać trochę udziwnień żeby się wyróżnić a i tak Żalkina wymiata [emoji4]


[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Mnie się ta płyta spodobała. Kawałki różnych kompozytorów lekko przearanżowane i mistrzowsko wykonane przez piękną panią.
Online w wersji master.
Posłuchać nic nie kosztuje.

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Kangie

Cytat: vasa w Styczeń 27, 2020, 13:44Wg mnie to jest obecnie wzorzec rasy.
Inni muszą dodać trochę udziwnień żeby się wyróżnić a i tak Żalkina wymiata
Mamy i zara jadymy z tym koksem!

Kangie

Cytat: vasa w Styczeń 21, 2020, 11:47No to prezent dla czterdziestolatka
Mariusz, dziękuję pięknie. Ale będzie słuchanie! Lampki się grzeją...

vasa

Daj znać jak się już nasłuchasz [emoji4]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Kangie

Żalkina. Utwór 3 III: Allegro Molto. Ciary mam na plecach, na rękach. Chyba za głośno słucham. Ale rozpiętość dynamiczna jest ogromna i cicho nie umiem słuchać. 1 I: Moderato - Cadenza. Coś pięknego! Myślę sobie co by się działo na winylu i Cadenzie Black! ;)

Przecudna muzyka. Nawet nie wiem co teraz czuję. Tak mi się to podoba... Jakbym wzbijał się w powietrze, machnął jak kondor od czasu do czasu skrzydłami, muskał polikami chmur. Przenosi do innego świata. Znacznie lepszego pod względem całkowitego braku stresu, braku konieczności patrzenia na: zegarek, na spotkania ustawione w Outlooku, na miny współczesnych młodych "przeorów" i wielu innych przyziemnych spraw. Czuję się trochę jak Ikar, ciepło mi, mimo że promieni słonecznych za oknem brak. Promieniuje wiolonczela Żalkiny na tle londyńskiej orkiestry pod opieką Daniela Barenboima. Rzekłbym "Chwilo, trwaj!"...

Alexander

Cytat: Kangie w Styczeń 31, 2020, 14:42Żalkina
To jak już tak musi być to może chociaż Żaklina...

Kangie


vasa

Cytat: Alexander w Styczeń 31, 2020, 17:22
Cytat: Kangie w Styczeń 31, 2020, 14:42Żalkina
To jak już tak musi być to może chociaż Żaklina...
[emoji534]
Cytat: Kangie w Styczeń 31, 2020, 17:29
Vasa zaczął ;)
Cieszy mnie że Ci się podoba [emoji4]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Cytat: Alexander w Styczeń 31, 2020, 17:22
Cytat: Kangie w Styczeń 31, 2020, 14:42Żalkina
To jak już tak musi być to może chociaż Żaklina...
[emoji534]
Cytat: Kangie w Styczeń 31, 2020, 17:29
Vasa zaczął ;)
Cieszy mnie że Ci się podoba [emoji4]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Kangie

Podoba się.

Żal kina czy kina nie żal? Oto jest pytanie...

Kangie

Cytat: vasa w Styczeń 29, 2020, 19:33Daj znać jak się już nasłuchasz
Te młode rude panie wymiatają! Paganini nie jest żadnym problemem. Pełna swoboda gry. I dobra realizacja. Będę wracał do tych nagrań. Dzięki.

wiki

Czekałem co napiszesz....
Iiiiii... ależ mi żeś panie smaka zrobił....  :)
No kto wie może się kupi....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Moriarty

O, wy cholery jedne! Namierzyłem tę płytę Żakliny, jeden klik dzieli mnie od wydania 30 zł 29 gr! Z zasady kupuję ostatnio tylko zestawy, a nie pojedyncze płyty, bo to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie. Kangie jednak podkręcił temperaturę na maksa swoimi impresjami... >:(

Chyba dziś zachowam się nieracjonalnie i kupię tę Żaklinę. Razem z inną pojedynczą płytą (arrgh!), którą od dawna chciałem mieć na CD: Gerry Mulligan "Night Lights". Swoją drogą, jeśli nie znacie tej płyty, to przegraliście życie :P Serio, to trzeba po prostu mieć i puszczać co najmniej raz w miesiącu. Cudna muzyka.
https://www.dodax.pl/pl-pl/muzyka-cd-dvd-winyle/jazz/mulligan-gerry-night-lights-dpPG2H28QPTCU/
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Kangie


Moriarty

Kangie, powiem to wprost: ja przez Ciebie (obywatel Vasa też nie jest bez winy!) kupuję Żaklinę, Ty w rewanżu kupujesz "Quiet Nights" Mulligana. Deal? Fair enough? ;)
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Kangie

Tak, ale dopiero w marcu. Zbyt dużo "kapuchy" idzie na te moje zachcianki. A miał być jeszcze Mistrz Alban Gerhardt i jego interpretacje Bacha.

wiki

A co z lutym, gdzieś Ci wcięło po drodze jeden miesiąc....  :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Moriarty

No dobra, trzymam za słowo!  ;D Ja już klepnąłem zamówienie.

Swoją drogą, kupiłem ostatnio tyle muzyki na CD, że mam zapas na kilka miesięcy. Ceny są tak niskie czasami, że aż żal nie brać. Całe kolekcje świetnych nagrań z jazzu i klasyki za grosze...
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

vasa

No paczcie Pany.
Czasem człowiek coś nieostrożnie chlapnie a potem lawina [emoji54]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Kangie

Cytat: wiki w Styczeń 31, 2020, 21:39A co z lutym, gdzieś Ci wcięło po drodze jeden miesiąc.... 
Za dużo wydałem w tym miesiącu na serwis auta, płyty. Idzie luty, podkuj buty 😀

Piterski

Cytat: Moriarty w Styczeń 31, 2020, 21:08
[...] od dawna chciałem mieć na CD: Gerry Mulligan "Night Lights".
Posłuchałem fragmentów i mnie się spodobało, dopisałem do listy zamówień u Tomasza (Elema).
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Przeglądając nowe nagrania z klasyki widać że bardzo wiele z nich jest dokonywanych przez muzyków z dalekiego wschodu. Japończycy wybili się pierwsi, jeszcze w połowie XXw, niedługo potem dołączyli Chińczycy a teraz Koreańczycy. Słuchając tych nagrań mam wrażenie że ich gra jest nieco inna niż Europejczyków; precyzyjniejsza, bardziej wirtuozowska, czasami wręcz efekciarska. Nawet dobór repertuaru wydaje mi się inny. Głównie wybierane są utwory mogące pokazać mistrzostwo w opanowaniu instrumentu. Paganini, Fritz Kreisler czy Pablo Sarasate ze skrzypiec czy Chopin z fortepianu są chyba trudniejsi  niż przeciętna.
Skąd się bierze ta popularność muzyki klasycznej w tamtym rejonie ? Pewnie jest to dla nich jakaś egzotyka, nowinka, coś innego. Ale dlaczego nie wystarczają nagrania? Dlaczego miliony ludzi ćwiczą latami gamy i pasaże? Przecież zaledwie garstka z nich osiągnie sukces finansowy, a i ten będzie nieporównywalnie mniejszy niż gdyby uprawiali muzykę popularną.
Czyżby ich wrażliwość muzyczna była inna? A może, po prostu, są lepiej kształceni muzycznie w szkołach?
Może ktoś z Was wie dlaczego Centrum popularności muzyki klasycznej podąża za centrum gospodarczym na wschód?
A na obrazku przyczyna moich dzisiejszych rozważań :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.