Poważnie...

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 13, 2014, 02:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa



Cytat: Alexander w Luty 12, 2020, 22:03
Dociążyłem półkę z nagraniami Concierto de Aranjuez o kolejny egzemplarz.
No paczpan. A ja się zastanawiam czym mam słuchawki nakarmić[emoji39][emoji1638]

A policzyłeś ile tych Aranjuezów półkę obciąża?


[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

Będzie około metra  :)
A skoro Peer Gynt Cię dopadł to mam na półce nietypowca - warto posłuchać

vasa

Cytat: Alexander w Luty 12, 2020, 22:03Concierto de Aranjuez o kolejny egzemplarz. Tym razem przybyło wykonanie na harfę.
Piękne wykonanie :) Dzięki za wskazanie kierunku. Dziś tylko na słuchawkach ale może jutro znajdę czas żeby jej posłuchać na parawanach.
Ja i tak dobrze idzie to spróbuję jeszcze transkrypcji na wiolonczelę :D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

Wiolonczelę powiadasz...chmm...no to mam inną propozycję, będzie koncert, będzie Joaquin Rodrigo, będzie forma - adagietto. Otóż w 1949 Rodrigo skomponował  Concerto in modo galante. Rzecz przepiękna i właśnie na wiolonczelę z orkiestrą. Rodrigo to ciekawa postać. Wiesz, że był niewidomy od 4 roku życia? I nie przeszkodziło to na szczęście w edukacji muzycznej i później komponowaniu muzyki.
Próbka Concerto in modo galante
https://www.youtube.com/watch?v=DcEwUmBkfLI

vasa



Cytat: Alexander w Luty 13, 2020, 10:13
Rodrigo skomponował  Concerto in modo galante.
Włączyłem, posłuchałem chwilę i wróciłem do Aranjuez. [emoji4]
Tamto zostało odłożone na posuchę.


[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

No cóż - ja tez zawsze wracałem do Aranjuez  :)
Ale próbować trzeba

Pboczek

Przekrój przez epoki z określoną inspiracją, Orkiestra Minnesota pod przewodem Eiji Oue.
Wymasterował Hakamata Takeshi.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

Nicola Benedetti i Wynton Marsalis grają kompozycje Marsalisa.
Nie wiem czy to jest wielka sztuka ale wysłuchałem całości bez przykrości. Dodatkowo jest to nieźle nagrane a aranżacja zawiera sporo dodatkowych dźwięków i smaczków dla audiofili.
Ciekawe czy będzie mi się chciało kiedyś posłuchać raz jeszcze?

[emoji485][emoji377]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

#1033
Cytat: vasa w Luty 12, 2020, 15:09chyba jeszcze raz przeczytam Tolkiena z całością Peer Gynta jako tłem muzycznym do lektury :D
Kurier przyniósł płytę.
Ładnie wydany podwójny gatefold w bardzo dobrym stanie.
Jeszcze tylko znajdę "Władcę Pierścieni" i odpływam [emoji4]


[emoji377][emoji1634]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

cortes

Cytat: Pboczek w Luty 16, 2020, 15:46
Przekrój przez epoki z określoną inspiracją, Orkiestra Minnesota pod przewodem Eiji Oue.
Wymasterował Hakamata Takeshi.
Porównywałeś może ze zwykłą wersją ten album? Pytam gdyż posiadam zwykłą wersję i uważam, że jest bardzo do dobra.

Pboczek

Cortes, mam tylko HD albo aż, bo realizacja i mastering są naprawdę świetne.

Który utwór, kompozytor najbardziej Ci odpowiada? Masz jeszcze coś tego dyrygenta?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

cortes

#1036
Pisząc zwykłą miałem oczywiście na myśli HDCD 24-Bit. Jeżeli masz tą wersję z zamieszczonego zdjęcia można kiedyś jakieś porównanie zrobić.
Pod batutą Eiji Oue mam jeszcze tylko dwie płyty:
Bolero i Showcase. Eiji Oue wciągam uszami wszystko bez przedmuchu  ;D
Z innych dyrygentów cenię min. Ericha Kunzela, Claudio Abbado, Kiriłła Kondrashina i jeszcze paru by się znalazło. Klasyka stanowi tylko część moich muzycznych zajawek.


Pboczek

To ja idę do sklepu z Oue i tymi innymi kierownikami :).
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

cortes

Jeśli chodzi o Ericha Kunzela to jest pewniak. Puszczałem jego kawałki znajomym którzy niespecjalnie interesują się muzyką i byli pod wrażeniem.

cortes

Cytat: miniabyr w Listopad 24, 2019, 00:34Ja polecam wytwórnię Praga Digitals . Już dawno nie miałem takiej przyjemności w odkrywaniu kameralistyki . Dziś polecam płytę Maurie Ravel  Chamber works for violin . To dzięki Elemowi który namówił mnie na zakup sporej ilości SACD tej wytwórni odkryłem mnóstwo  ciekawej muzyki i świetnych interpretacji.
I jeszcze płyta którą trzeba mieć  . Claude Debussy - Popołudnie Fauna . Ten poemat symfoniczny został opracowany na kameralny skład ,z instrumentami których brzmienie zaskakuje kiedy zna się wersję symfoniczną . Gorąco polecam . Dla mnie objawienie i powiem że z zapartym tchem słuchałem tej interpretacji bo jej brzmienie  zachwyca!
.Możesz podać miejsce zakupu w/w płyt? Bezpośrednio w wytwórni? Jaka jest cena? Dziękuję.

miniabyr

Ja mam od naszego kolegi Elem . Uderzaj do niego .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Alexander

#1041

Alexander

#1042
-

Alexander

#1043
-

vasa

Cytat: Alexander w Luty 23, 2020, 00:07
-
A Ty co taki? Po trzykroć tajemniczy [emoji50]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Trafiliście kiedyś na grupę "Quatuor Ébène" ?
Mimo że grają już 20 lat to dopiero ostatnio na nich trafiłem.
I się zachwyciłem :)
Ich Beethoven around the world jest rewelacyjny. A co ciekawe grają zarówno klasykę jak i jazz.
Nie wiem czy ten jazz grają dobrze czy źle ale słucham płyty "Eternal Stories" i wcale nie mam ochoty zmieniać na co innego :D Więc może nie tak źle.

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

Bardzo dobre na niedzielne przedpołudnie.  :)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

I wieczór również.  :)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

Cytat: Pboczek w Marzec 15, 2020, 19:39
I wieczór również.  :)
Oni chyba potrafią i w klasykę i w jazz [emoji4]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.