Poważnie...

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 13, 2014, 02:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

Alexander

Utwór na gitarę, więc gra gitarzysta...ale z kim gra i jak gra/grają - klękajcie narody!
Jim Hall w 1975 roku dla wytwórni CTI  Records zarejestrował materiał na płytę "Concierto". Tytuł pochodzi od 19-sto minutowego utworu, który znalazł się na stronie B płyty, a będącego transkrypcją - a jakże by inaczej - Concierto de Aranjuez. Pośród wykonań "nieklasycznych", to jedno z moich ulubionych. Wziął sobie do grania pan Hall niezłe towarzystwo, bo Cheta Bakera z trąbką i Paula Desmonda z saksofonem altowym, na fortepianie wspomagał ich Sir Roland Hanna, a sekcja rytmiczna, to Ron Carter na basie i Steve Gadd za bębnami. Co z tego wyszło? - trzeba posłuchać. Linia melodyczna Aranjuez rozpoczęta na gitarze Hall'a, rozwijana przez saksofon Desmonda i przejmowana przez Bakera - poezja grania. Sekcja rytmiczna tu powinna się nazywać melodyczną,bas również gra koncert, a nie tylko dyktuje rytm. Wirtuozeria pełną gębą. 

Pboczek

Płyta świetna, choć dla mnie druga strona ciekawsza, a nie wiedziałem że to Concierto de Aranjuez.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

jarbis68

Z muzyki klasycznej najbardziej lubię twórczość Anthony Braxtona...
A tak poważnie, choć pierwsze zdanie byli poważne, klasyki najlepiej słucha się na koncertach, zatem inny gatunek muzyczny tyle nie zyskuje na żywo, co klasyka. Tylko musi być dobry zestaw, czyli dyrygent i orkiestra. Osoby mieszkające z dala od dużych ośrodków zdane są na płyty, ale ja od dwóch lat mieszkam w Poznaniu i zupełnie przypadkowo trafiłem do auli uniwersytetu na znakomite wykonania sławnego dyrygenta jakiegoś utworu Bacha. W domu tego nie włączam, Bachem zachwycałem się w młodości, teraz bardziej kręcą mnie poszukiwania awangardowe typu A. Braxton. Jednak ten koncert sprawił, że dreszcze przeniknęły mnie na wylot, było to przeżycie metafizyczne zgoła. Od tamtej chwili postanowiłem wykupić karnet VIP , co prawda tego pomysłu jeszcze nie zrealizowałem, bo pracy mam za dużo, a teraz jeszcze ten wirus w koronie...

vasa

Cytat: jarbis68 w Marzec 16, 2020, 12:35klasyki najlepiej słucha się na koncertach
Ba(ch)! Organy, duże składy orkiestrowe i chóralne brzmią, bez wątpienia, najlepiej na sali koncertowej. Przeniesienie tej atmosfery do domu to trudne.
Ale w przypadku małych składów dość często mam wrażenie że lepiej mi to brzmi u mnie niż na koncercie ;D
No i co zrobić gdy chce się posłuchać konkretnego dyrygenta, wykonania czy solisty?
A często warto. Nawet z ułomnym przekazem.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

A ilu dyrygentów i wykonawców można posłuchać już wyłącznie na zestawach stereo? Czas przecież nie robi dla nikogo wyjątków.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

Trafiłem na mój własny wpis sprzed dwóch lat z okładem. I tak czytam i czytam i myślę że źle nie jest. Z jednej strony to co lubię niespecjalnie się zmieniło, z drugiej jakieś elementy jednak dochodzą lub wypadają z listy.
Czas na uaktualnienie :)
Cytat: vasa w Listopad 07, 2017, 20:24lista oper które vasa lubi
.................
1   CARMEN (BIZET)
2   DIE ZAUBERFLÖTE (MOZART)
3   LA TRAVIATA (VERDI)
4   MARGARETE (GOUNOD)
5   CENDRILLON (MASSENET)
6   RIGOLETTO (VERDI)
7   DON GIOVANNI (MOZART)
8   OTELLO (ROSSINI)
9   IL TROVATORE (VERDI)
10   MIRELLE (GOUNOD)
11   LE PROPHETE (MEYERBEER)
12   I CAPULETI E I MONTECCHI (BELLINI)
13   LA BOHÈME (PUCCINI)
14   FALSTAFF (VERDI)
15   LE NOZZE DI FIGARO (MOZART)
16   AIDA (VERDI)
17   LA JOLIE FILLE DE PERTH (BIZET)
18   ROMEO ET JULIETTE (GOUNOD)
19   FIDELIO (Beethoven)
20   LUCIA DI LAMMERMOOR (DONIZETTI)

Uaktualniona lista wygląda następująco:
Do kolejności nie przykładałem specjalnej wagi bo w poniedziałek kolejność jest inna niż w środę czy piątek ;)

1   CARMEN (BIZET)
2   DIE ZAUBERFLÖTE (MOZART)
3   LA TRAVIATA (VERDI)
4   MARGARETE (GOUNOD)
5   CENDRILLON (MASSENET)
6   RIGOLETTO (VERDI)
7   DON GIOVANNI (MOZART)
8   Beatrice di Tenda (Bellini)
9   IL TROVATORE (VERDI)
10   MIRELLE (GOUNOD)
11   LE PROPHETE (MEYERBEER)
12   I CAPULETI E I MONTECCHI (BELLINI)
13   La donna del lago (Rossini)
14   FALSTAFF (VERDI)
15   LE NOZZE DI FIGARO (MOZART)
16   Fra Diavolo (Auber)
17   LA JOLIE FILLE DE PERTH (BIZET)
18   ROMEO ET JULIETTE (GOUNOD)
19   La Fille du Régiment (Donizetti)
20   LUCIA DI LAMMERMOOR (DONIZETTI)
21   Parisina (Donizetti)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

Chodzi za mną ostatnio Mozart, a w zasadzie 26 koncert fortepianowy. Słucham go w wykonaniu A. Brednel i nie mam jeszcze żadnego porównania. Może ktoś może polecić jakieś wykonania i wydania?

Muzyka ujmującą lekkością i urokiem motywu wiodącego i jego rozbudowywaniem ...
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

miniabyr

Spróbuj tego tak na szybko przyszło mi to do głowy
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Pboczek

Dzięki, i jest na Tidal więc nie trzeba czekać ze słuchaniem.  :)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

miniabyr

Polecam twojej uwadze 21 koncert fortepianowy C-dur  Mozarta . Mój ulubiony  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Mozart nieco niepoważnie :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Cytat: miniabyr w Marzec 22, 2020, 17:4621 koncert fortepianowy C-dur  Mozarta
Wysłuchałem dzisiaj w wykonaniu Yu Kosuge oraz Anderszewskich z Sinfonia Varsovia i napiszę, że z miłą chęcią lepiej poznam ten koncert. Dobre 😀.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

miniabyr

#1063
Mam również to wykonanie z Anderszewskim z SV  jest naprawdę fajne . To bardzo piękny koncert i warto rozejrzeć się za kilkoma innymi interpretacjami . Perahia jest elegancki z angielską orkiestrą  i bardzo mi się to podoba . Tak samo Barenboim choć interpretuje inaczej to równie ciekawie . Ja pierwszy raz słyszałem ten koncert w takim wykonaniu . Polecam . II część najbardziej znana .
A zapomniałem! Omijajcie szerokim łukiem nagrania Mozarta z .......Keith Jarrett -qrwa koszmar  :o :o :o :o
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Moriarty

Obywatele Audiomaniacy! Dziś urodziny Bacha, a wy z jakimś Mozartem... :P

https://www.youtube.com/watch?v=ppfVQG42A_k
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

miniabyr

#1065
No ja akurat słuchałem Bacha ale na jazzowo . Czyli J. Loussier Trio . Vol. 2  wydanie Decca i  czuję się usprawiedliwiony  ;)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

#1066
Uzależniłem się [emoji44]
Wiolonczela na elektrostatach brzmi rewelacyjnie [emoji1]



[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Cytat: vasa w Kwiecień 02, 2020, 17:13Wiolonczela na elektrostatach brzmi rewelacyjnie

Na Audio Nirvanach też nieźle brzmi :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Piterski

Na dobrym wzmacniaczu, który testuje słucha się jej jak na żywo.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Alexander

James MacMillan. Efektowne, monumentalne, ciekawe. Odkręciłem nieco gałkę wzmacniacza i  wcisnęło mnie we fotel  :)

Kangie


wiki

#1071
Jajko zjedzone....
To trzeba się wspomóc muzyką....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

nosferartur

#1072
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

miniabyr

Cytat: nosferartur w Kwiecień 13, 2020, 18:55Qrwa takie rzeczy nie istnieją.
Jak nie  jak tak ? -) Trzeba się śpieszyć i słuchać jak chłopię śpiewa bo przyjdzie mutacja po sprawie .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9