Poważnie...

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 13, 2014, 02:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

nosferartur

#1100
Judyta i Holofernes to dość częsty motyw w sztuce.

Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

Kangie

Najczęściej z tą Judytą mam do czynienia. Z tamtą - kiedyś w szkole.

rudy-102

A czy Ty musisz ją non stop rozbierać? ;)

vasa

Cytat: rudy-102 w Czerwiec 19, 2020, 10:16
A czy Ty musisz ją non stop rozbierać? ;)
Ona tak sama z siebie. Najpierw u Holofernesa, później u Klimta a teraz u Kangiego.

Kangie - nie śpij ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

rudy-102

Strach się bać.  :o   


vasa

Cytat: rudy-102 w Czerwiec 19, 2020, 10:37
Strach się bać.  :o   
Ostatnio złagodniała ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Pokazał się album z koncertami skrzypcowymi Mendelssohn'a i Schumana w wykonuje Alena Baeva.
Miło posłuchać chociaż na bluraju byłoby znacznie fajniej :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

#1107
Niespecjalnie przepadam za Karajanem. Zarówno jako osobą jak i za dyrygenem. Jego realizacje są dla mnie zbyt mechaniczne. Precyzyjne i dopracowane ale pozbawione liryki. Jak to stwierdził kiedyś Dino - po 5min słuchania ma ochotę napaść na Polskę.
Niemniej poematy symfoniczne Sibeliusa wytłoczone w technologii quadro przez EMI brzmią rewelacyjnie.
No i jednak Tannoye z gramofonu brzmią lepiej niż parawany z Tidala.
No, może poza stereofonią [emoji4]


[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

Napadać na nikogo nie zamierzam więc Herberta dzisiaj nie posłucham, za to w napędzie wylądowała płyta Glenna Goulda (tak jest tego od wykonania Wariacji Goldbergowskich) tym razem zagrał m.in. fragment koncertu d-moll na obój Alessandro Marcello.
Ta prosta lecz chwytająca za serce interpretacja alessandrowego adagio jest niesamowita. Posłuchajcie.
https://www.youtube.com/watch?v=hjjjndGmoxA

Moriarty

#1109
Panie, panowie, taka sytuacja. Właśnie przed chwilą natknąłem się na info o 60-płytowym zbiorze nagrań Academy of St. Martin-in-the-Fields. Wydanie okazjonalne, mija właśnie 60. rocznica działalności tej przezacnej kapeli. Bardzo ją lubię w repertuarze barokowym, serce zatem zabiło mi mocniej. Sprawa absolutnie świeża, pudełko trafiło do sklepów w tym miesiącu. Robię wrzutkę, może kogoś zainteresuje. A jeśli ktoś już ma i słucha, proszę o opinię :)

YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Alexander

Zacne wydawnictwo zacnej Kapeli. Kosztowność chyba coś około 430 złociszy, co za taką muzykę i w takiej ilości nie jest straszną kwotą.

miniabyr

O kurczę tam są "Cztery zmory w kroku"   ;D  pod Iona Brown . To była pierwsza płyta jaka miałem z Vivaldim i Czterama porami roku. Zrobiło to na mnie piorunujące wrażenie i mam to w uszach do dnia dzisiejszego. Muszę się nad tym pudełkiem zastanowić . Dzięki za info
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

A ja tak paczę i paczę i myślę że Joshua Bell to chyba dziś najlepszy skrzypek na świecie.
I Marriner ma naprawdę godnego następcę.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Moriarty

Jak podliczyłem, sześć z tych płyt już mam, no i raczej nie sądzę, że ten nudziarz Haydn wreszcie mnie do siebie przekona (choć rzecz jasna spróbuję jeszcze raz, sir Marriner!), a zajmuje tu jakieś cztery krążki, więc summa summarum dostanę 50 płyt - ale i tak, jak by nie liczyć, wygląda to na okazję :)
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

miniabyr

Kurcze cukiereczek !   Chaps przed nocką .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

#1115
Cytat: Alexander w Czerwiec 19, 2020, 23:41Ta prosta lecz chwytająca za serce interpretacja alessandrowego adagio jest niesamowita.
Ja ma  stosunek do Goulda terapeutyczny. Zawsze do niego wracam ,do jego interpretacji Bacha jak do wzorca. Dla mnie "zahacza" to o absolut. Potrafię się przy jego grze zresetować i wyciszyć .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Pboczek

Był z tego Goulda oryginał nie ma co, a grał niepowtarzalnie. Bardzo pasują mi jego wykonania, to zróżnicowanie subtelności. Tam gdzie wydaje się że pokazano wszystko, on potrafił jeszcze i jeszcze niuansować nuty.
Chopina nie grał, chyba z powodu dydaktycznych, dosyć sztywnych ram jego kompozycji.
I to krzesełko ... :)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

nosferartur

Cytat: Pboczek w Czerwiec 22, 2020, 22:04Chopina nie grał, chyba z powodu dydaktycznych, dosyć sztywnych ram jego kompozycji.
Chopina uważał za kogoś w typie ogniskowych gitarzystów, którzy dojechali Stachurę, by pozyskać atrakcyjne partnerki seksualne.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

Kangie

Ale tekst! Zapamiętam!  ;D

Alexander

Cytat: Pboczek w Czerwiec 22, 2020, 22:04Chopina nie grał, chyba z powodu dydaktycznych, dosyć sztywnych ram jego kompozycji.
Lecz gdy już się zdarzyło, to zrobił to w taki sposób, że ortodoksyjny chopino-malkontent jakim jestem wysłuchał utworu w całości i z niejaką przyjemnością.
Może dlatego, że Gould potrafił sprawić, że fortepian nie brzmiał tak romantycznie jak u innych? Może.

https://www.youtube.com/watch?v=JhtjZXZU41c

Kangie

Jakby bardziej "technicznie" grał, ale jeszcze muszę posłuchać trochę by poczuć, o co mogło mu chodzić.

Pboczek

Ooo, nie znałem  :).
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Moriarty

Jeszcze a propos tego pudełka z Akademią. Zauważyłem, że Concerti Grossi, Op. 6 opisują jako "pierwszy raz na CD". A przecież mam je już na CD, też pod batutą Brown, wydane w ramach takiego fajnego, kilkupłytowego boxu Akademii z samym Handlem. Ktoś coś z tego rozumie? ???
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Kangie

Może masz prawdziwą perełkę?

Alexander

#1124
Cytat: Moriarty w Czerwiec 23, 2020, 08:46Zauważyłem, że Concerti Grossi, Op. 6 opisują jako "pierwszy raz na CD
To jest zbiór wydawnictw różnych wytwórni z różnych okresów i to akurat wydanie w swoim czasie było pierwszym na cd.
Nie wykluczone, że to to samo nagranie, które posiadasz  :)