Poważnie...

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 13, 2014, 02:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Pytałem Tomka (Elem), do sklepu ściągać tego BOX-u nie będzie ale można go u niego zamówić w cenie do 400złoty.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

nosferartur

Cytat: Alexander w Czerwiec 22, 2020, 23:16Może dlatego, że Gould potrafił sprawić, że fortepian nie brzmiał tak romantycznie jak u innych? Może.

Tak to prawda, fortepian romantycznie nie brzmi. Gould jedynie z rzadka używał pedałowania i to pewnie dlatego. Nic się nie wlecze i nie przynudza. W sposób umiarkowany traktował też dynamikę, przez co w szybszych partiach wrażenie jakby grał na klawesynie. O romantyzmie jednak zdecydowanie pamiętał tyle, że jest to romantyzm uwolniony od sentymentalizmu.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

Moriarty

Cytat: Piterski w Czerwiec 23, 2020, 18:32
Pytałem Tomka (Elem), do sklepu ściągać tego BOX-u nie będzie ale można go u niego zamówić w cenie do 400złoty.

Dzięki! :) Niestety, obawiam  się, że kolega elem już tu nie zagląda. Albo rzadko. Wysłałem mu wiadomość a propos tej kolekcji już chyba trzy dni temu, wciąż bez odzewu. W razie czego zapoluję w sklepie. Boję się, że to mogłaby się okazać krótka seria, jak to czasem bywa w przypadku wydawnictw okolicznościowych.

Minęło mnie w ten sposób trochę fajnych pudełek z jazzem. Szybko się wyprzedały, a na rynku wtórnym osiągają dziś jakieś abstrakcyjne ceny.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Kangie

Dzwoń do Tomka. Na forumie zrobił już wiele. Teraz nie ma tyle "wolnego" czasu co kiedyś.

Moriarty

Cytat: Kangie link=topic=161.msg279647#msg279647 date=159d3251233
Dzwoń do Tomka. Na forumie zrobił już wiele. Teraz nie ma tyle "wolnego" czasu co kiedyś.

Nie mam numeru. Zawsze dotąd kontaktowałem się przez forum.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Kangie

https://voiceshop.pl/pl/i/Kontakt/15

E-MAIL: sklep@voiceshop.pl

TEL.: 784 307 700 (08:00-16:00)

GODZINY OTWARCIA I PRACY: pon.-pt.: 8:00-16:00

Moriarty

Cytat: Kangie w Czerwiec 27, 2020, 14:24
https://voiceshop.pl/pl/i/Kontakt/15

E-MAIL: sklep@voiceshop.pl

TEL.: 784 307 700 (08:00-16:00)

GODZINY OTWARCIA I PRACY: pon.-pt.: 8:00-16:00

O, dzięki!
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

miniabyr

#1132
Ten chłopak po prostu mnie wbija w fotel . Ma od Boga talent i przykuwa nim uwagę . Jestem pod wrażeniem
Tak brzmi  młodość !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

nosferartur

Posłuchaj tego... Tak brzmi (gdybym go nie widział) dojrzałość. Słuchałem go dwa razy: w 2016 z Bachem i w 2018 z Ludwikiem XIV. Jak dla mnie objawienie.

https://www.youtube.com/watch?v=JXi79RGTXiA
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

miniabyr

#1134
Tak słuchałem i tego Scarlattiego ! Ja się w tej grze po prostu zakochałem . Mam go w planach zakupowych -to takie must have ! Podoba mi się jego zdecydowanie w grze ,ogień i pewność tego jak  prezentuje to co gra .Rzadko się coś takiego zdarza. I nie jest to tania Cepelia !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Alexander

Concierto De Aranjuez to jedna z pozycji występujących na półce z płytami w wielu wykonaniach. 
Kolejna to Scheherazade Rimskyego-Korsakova. RK napisał właściwie ilustrację muzyczną do "Baśni z 1001 nocy".
Wspaniała sugestywna muzyka znakomicie ilustrująca opowiadanie Scheherazady.
Warto poczytać, trzeba posłuchać.
Na dziś nagranie Decca z 1965 roku Londyńskiej Orkiestry Symfonicznej pod batutą znakomitego
Leopolda Stokowskiego ( Brytyjczyk polskiego pochodzenia)
Nie jest to wykonanie najsubtelniejsze jakie znam, ognia w nim nie brakuje.
Shahryar słuchając takiego opowiadania Scheherazady byłby pewnie bardziej przerażony niż zaciekawiony  :-\
Decca wtłoczyła na krążek niesamowitą dynamikę.
Ile razy słucham tego wykonania odnoszę też wrażenie, że panowie grają więcej niż jest w partyturze  :)

ps. konkluzja z historii 1001 nocy: masz gadane - przeżyjesz.

Pboczek

Aleksander, jakie wydania, wykonania tej płyty znasz, i które są warte uwagi po za Stokowskim z Decca?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Alexander

#1137
Świetne wykonanie to Chicago Symphony Orchestra pod Reinerem - wznowione przez Acoustic Sounds, ale moje naj to Vienna State Opera Orchestra pod Scherchenem. Bajeczne nagranie wydane przez Westminster. Zagrane z uczuciem i wyczuciem, a samo nagranie to piękna muzyka plus mnóstwo smaczków - począwszy od delikatnego przekopiowania sąsiednich zwojów taśmy matki, poprzez słyszalne trzeszczenie stołka pod którymś z muzyków - to nagranie szczerze polecam! :)
Całkiem niezłe jest też wykonanie Orchestre de Paris z Roztropowiczem.
Mam też Karajany, Bernsteiny i Temirkanovy, ale to już zbieracze kurzu na półce.

vasa

#1138
Wracam do mojego cyklu - młodzi, piękni, utalentowani.
Dzisiejszy odcinek sponsoruje Fatma Haid. Egipska sopranistka. Bardzo mi się spodobał jej śpiew w połączeniu z poranną kawą :)
Momentami lekko gardłowe, arabskie, wykonanie klasycznej muzyki. Płyta zrealizowana nieco efekciarsko ale dla kogoś kto już słyszy mniej wysokich dźwięków zabrzmiała interesująco. Ci z doskonałym słuchem pewnie będą mieli pewien dyskomfort.
Ale egzemplarz wyjątkowo udany :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

vasa,
to pliki czy fizyczny nośnik?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Alexander

Cytat: vasa w Lipiec 14, 2020, 12:13Bardzo mi się spodobał jej śpiew w połączeniu z poranną kawą
Jeśli słuchałeś na parawanach, to pewnie nie uzyskam tego poziomu jakości...chyba, że słuchatki....
Podaj jeszcze gatunek użytej kawy żeby i u nas dźwięk był równie wysmakowany  :)

Cytat: vasa w Lipiec 14, 2020, 12:13Ale egzemplarz wyjątkowo udany
Ty nadal o płycie?

vasa

Pellini no 82 VIVACE parzona w Ascasso Dream bezpośrednio z portafiltra.
Gęsta i kremowa ;)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

Chmm... to szybciej będzie s5 i postawisz taką...  :)

Moriarty

Cytat: elem w Lipiec 14, 2020, 12:41to pliki czy fizyczny nośnik?

Ej, no przecież widać na zdjęciu, że nośnik fizyczny. I to w doskonałym stanie! >:D
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

vasa

Cytat: elem w Lipiec 14, 2020, 12:41
vasa,
to pliki czy fizyczny nośnik?
Ja ją znalazłem na jutubie a potem na Tidalu.
Mam wrażenie że ona jest w stajni DG.
[emoji377][emoji1634]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Cytat: Alexander w Lipiec 14, 2020, 13:51
Chmm... to szybciej będzie s5 i postawisz taką...  :)
s'il vous plait  [emoji477]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

A juz myślałem, że masz jakies oryginalne, arabskie, przedpremierowe wydanie :)
Trzeba czekac do jesieni na krążek.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

wiki

Cytat: vasa w Lipiec 14, 2020, 13:48
Pellini no 82 VIVACE parzona w Ascasso Dream bezpośrednio z portafiltra.
Gęsta i kremowa ;)
Gdybym miał miejsce w kuchni pewnie bym miał podobny ekspres...  :)
A tak tylko automat.... :(
A kawę pijam zwykle Izzo Gold...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

vasa



Cytat: wiki w Lipiec 14, 2020, 14:22
Cytat: vasa w Lipiec 14, 2020, 13:48
Pellini no 82 VIVACE parzona w Ascasso Dream bezpośrednio z portafiltra.
Gęsta i kremowa ;)
Gdybym miał miejsce w kuchni pewnie bym miał podobny ekspres...  :)
A tak tylko automat.... :(
A kawę pijam zwykle Izzo Gold...
Ekspres dostałem w prezencie od lekarza domowego żebym przestał żłopać hektolitry kawy z automatu.
Tak dla zdrowotności [emoji1]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

krzysiow122

A portafilter typu naked czy z podwójnym dnem?
Dobra ta kawa?


Nie złą kawę robią w Siedleckiej Manufakturze Kawy.
DIY Klon Sun Audio 2A3/6sn7,  Monobloki DIY SET 300B/6SN7,  kolumny DIY Audio Nirvana Super 10" i CASTLE ISIS; CD  Grundig 8400 MK II,   Lenco L-75 Mod - Nuda Mini, Ad Fontes - Dl 110,  PC audio: HP 5740 Daphile -> DAC PCM 1794 + XMOS U8, RPI4/AlloBoss 1.2