Poważnie...

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 13, 2014, 02:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

elem

Słuchałem tej płyty tylko trochę, nie chciało mi sie juz dzis hałasować Nitty Gritty. Myślę o zniesieniu ze strychu Fryderyka +MF 100 do drapania takich zmęczonych krążków. Na pewno zagra mniej detalicznie czyli powinno być lepiej :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

Opera nie jest zbyt popularna na forum. Być może jej pozornie skomplikowana struktura i zawiłości odstraszają niektórych od słuchania tej pięknej muzyki, będącej wszak ukoronowaniem sztuki wokalnej.
Żeby nieco rozjaśnić sytuację oraz pomóc w wyborze dzieła pasującego do aktualnego nastroju słuchacza zamieszczam krótką ściągę, która, mam nadzieję, ułatwi nieco poruszanie się w operowym labiryncie.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Ha ,ha ,ha  Vasa ale się ubawiłem ŚWIETNE i zabawne  ;D ;D ;D ........muszę sprzedać To dalej.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Cytat: vasa w Styczeń 22, 2016, 17:56
Opera nie jest zbyt popularna na forum. Być może jej pozornie skomplikowana struktura i zawiłości odstraszają niektórych od słuchania tej pięknej muzyki, będącej wszak ukoronowaniem sztuki wokalnej.
Żeby nieco rozjaśnić sytuację oraz pomóc w wyborze dzieła pasującego do aktualnego nastroju słuchacza zamieszczam krótką ściągę, która, mam nadzieję, ułatwi nieco poruszanie się w operowym labiryncie.


Piękne :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Keef98

Cytat: vasa w Styczeń 22, 2016, 17:56
Opera nie jest zbyt popularna na forum. Być może jej pozornie skomplikowana struktura i zawiłości odstraszają niektórych od słuchania tej pięknej muzyki, będącej wszak ukoronowaniem sztuki wokalnej.
Żeby nieco rozjaśnić sytuację oraz pomóc w wyborze dzieła pasującego do aktualnego nastroju słuchacza zamieszczam krótką ściągę, która, mam nadzieję, ułatwi nieco poruszanie się w operowym labiryncie.

Piękne i... nawet mnie to bawi ;)
Kradnę ;D
P.S. Co muszę lajknąć, aby takie żarty pojawiały się na moim FB?

vasa

Cytat: Keef98 w Styczeń 22, 2016, 18:52Co muszę lajknąć
Ja dostałem z Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Keef98

Cytat: vasa w Styczeń 22, 2016, 19:50
Cytat: Keef98 w Styczeń 22, 2016, 18:52Co muszę lajknąć
Ja dostałem z Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu.
Aaa... Pytam bo adres do grafiki jest fejsbukowy.

vasa

Cytat: Keef98 w Styczeń 22, 2016, 20:45Aaa... Pytam bo
Zasada klikania prawym klawiszem jest powszechnie znana i stosowana.
Nawet wśród tych sześć pokoleń wstecz :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Keef98

Cytat: vasa w Styczeń 22, 2016, 21:07
Cytat: Keef98 w Styczeń 22, 2016, 20:45Aaa... Pytam bo
Zasada klikania prawym klawiszem jest powszechnie znana i stosowana.
Nawet wśród tych sześć pokoleń wstecz :P
Wiem. Z sześcioma to trochę przesadziłeś ;)

Two-FacedGirl

Cytat: vasa w Styczeń 22, 2016, 17:56
Opera nie jest zbyt popularna na forum. Być może jej pozornie skomplikowana struktura i zawiłości odstraszają niektórych od słuchania tej pięknej muzyki, będącej wszak ukoronowaniem sztuki wokalnej.
Żeby nieco rozjaśnić sytuację oraz pomóc w wyborze dzieła pasującego do aktualnego nastroju słuchacza zamieszczam krótką ściągę, która, mam nadzieję, ułatwi nieco poruszanie się w operowym labiryncie.

Świetne :)
Pozdrawiam

elem

Mam ciąg na coś nowego, nieznanego, nieoczekiwanego. Jakiś defekt mózgu chyba, ale skupuję dziwadła i te dziwadła kupują mnie w całości.... Lekarz, czy jest na forum lekarz?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

elem

Relaks, pełen relaks. Nagranie z 1965 roku, kapitalny dźwięk. Instrumenty z epoki.
Lawes (nieznałem wcześniej)  brzmi bardzo współcześnie, jak jakaś muzyka filmowa, świetne.

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

elem

relaksu ciąg dalszy, choć momentami wyrywa z butów :)  Muzycznie doskonale, brzmieniowo bajecznie.

Chyba Fremer to napisał - jeśli ta płyta brzmi u ciebie źle, to zmień sprzęt.

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

elem

Wpis po wpisie, jak arkusz :)

Relaks na wieczór, wróciłem do małych składów, dwie miłe płyty, godne polecenia początkującym.

Ta druga, to nagrania z 1927 roku, naprawdę dobrze przełożone na format LP. Brzmi jak audycja PR II słuchana ze starego radia babci (pamiętam, ze miało magiczne oko). Audiofilii za grosz, za to wykonanie fantastyczne.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

Cytat: elem w Luty 01, 2016, 22:54Wpis po wpisie, jak arkusz 
No to żeby nie doszło do działań administracyjnych przerwę Twoją kolumnię wpisów.
Cytat: elem w Luty 01, 2016, 22:54nagrania z 1927 roku, naprawdę dobrze przełożone na format LP
Kupiłem ostatnio trzy płyty Yehudi Menuhina z nagraniami koncertów skrzypcowych.
Płyty w stanie mint, wykonawca świetny, nic tylko siadać i słuchać.
Płyty przyszły (w stanie mint) a mnie mina zrzedła :( :'(
Nagrania z lat 1929-39 !
No, tragedia. Przecież tego się słuchać nie da. To tak jakby w latach 70-tych słuchać na krzywy ryj koncertu przez telefon :(
No ale jak przyszły to puścić trzeba.
No i okazało się że strach ma wielkie oczy. Nagranie nie powala co prawda audiofilską jakością ale słuchałem z przyjemnością. Yechudi zagrał znane mi koncerty zupełnie inaczej niż gra się obecnie. Tak normalniej, bez zadęcia że WIELKĄ MUZYKĘ gramy. Orkiestra niby jest ale gra tak trochę bardziej kameralnie, nie wszyscy naraz tylko po kilku :)
Nie będą to może moje ulubione płyty ale na najniższej półce też nie wylądują.
No i druga pozycja: Joshua Bell 

Nie ukrywam że sporo sobie obiecywałem po tej płycie i dupa :(
Albo mam za słaby sprzęt albo ona jest, po prostu, nudna. Takie pitolenie na skrzypeczkach.
Ale pójdę do kolegi, on ma dobry sprzęt, to może się otworzy :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

No i chyba Mr Bell, uważany za najlepszego współczesnego skrzypka zakończył moją skrzypcową fazę.
Na dziś zwycięzcą pozostał Konstanty Andrzej Kulka i jego sześciopak z utworami Lipińskiego.
Niestety na winylu nie ma nic podobnego a i pewnie klientów na taką edycję byłoby ze dwóch :(
No to po udanym dniu (zastrzeliłem finasowego, kontroler biznesu zabrany z objawami obłędu, handlowcy chodzą na baczność a rozwój schował się pod biurko i odmawia wyjścia, taki kurde dzień miałem  >:( )
Zapuściłem Otella Rossiniego z niezrównaną Fredericą von Stade. I świat wypiękniał :), słońce wyszło zza chmur i wiatr przestał pi...ć .
Jednak muzyka łagodzi obyczaje :) A doskonała muzyka pozwala wybaczyć nawet to co niewybaczalne.


Trzeba płytę zmienić, pierwsza się skończyła ale są jeszcze dwie :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Cytat: vasa w Luty 02, 2016, 22:09Zapuściłem Otella Rossiniego z niezrównaną Fredericą von Stade. I świat wypiękniał ,
Posłuchałem Rossiniego i przyszła ochota na więcej. Mam sporo jej płyt ale brakuje mi Wesela Figara z Frederiką i Kiri Te Kanawa. Postanowiłem sobie zrobić prezent. Odpaliłem discogs, znalazłem co trzeba i .... coś mnie tknęło :P
Zerknąłem na alle, i proszę bardzo jest za 15zł box o który mi chodziło :) Opcja "kup teraz" dostępna.

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Będę szukał polegając na Waszym zdaniu. To co zadajecie jest super :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: gratefullde w Luty 03, 2016, 20:56
Będę szukał polegając na Waszym zdaniu. To co zadajecie jest super :)
To miło z Twojej strony

że przerwałeś mój monolog ?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Po to to zrobiłem, od czego ma się ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

Cytat: vasa w Luty 03, 2016, 20:52
Zerknąłem na alle, i proszę bardzo jest za 15zł box o który mi chodziło  Opcja "kup teraz" dostępna.

Klasyka jest na alle raczej tania. Tylko Karajana z DG  cenią czasami wysoko :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Dzieje się u mnie poznawczo z poważką. Niemniej nie potrafię jeszcze niuansów czasami wyniuchac ;) Często nie potrafię. 
Ale umiem grać na trąbce, jak...  Clifford...  ale...  tylko w snach tak umiem ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Tutaj nawet nie o cenę chodzi tylko o dostępność.
Czemu mam negocjować z Angolem żeby był łaskaw wysłać za morze (UK only) albo dawać zarobić Dunowi jak jest na miejscu?
A polskie ceny klasyki są od Sasa do lasa.
Często mam wrażenie że sprzedający wywalają ceny z kosmosu na zasadzie że jakiś łoś zawsze się znajdzie :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

Są ceny od czapy, owszem. Ale większość  klasyki na LP jest tania. nawet te najlepsze wykonania i przyzwoite tłoczenia EMI,Decca,DG. Fakt, że jak płytę klasyczna opisują "stan bardzo dobry", to zwykle nie da się jej słuchać :)  Udałi mi sie kupić tez zafoliowane płyty, które były opisane jako "bardzo dobre".

A takie coś wczoraj odsłuchaliśmy rodzinnie i wszystkim bardzo się podobało:
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

No i przyszło Wesele Figara pod Soltim :)
Płyty w niezłym stanie. Czasem coś pyknie ale nie przeszkadza.
Natomiast realizacja jest grubo ponad średnią.
Nie wiem czy ze względu na biegłość realizacji czy sposób tłoczenia.
Mam wrażenie (ale tylko wrażenie) że płyty realizowane w technologii DMM brzmią lepiej.
Czy macie jakieś własne doświadczenia i sądy o tej technice?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.