Poważnie...

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 13, 2014, 02:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

Ja też wolę Dmm z lat 80 niż inne tłoczenia. Brzmieniowo wydają się bardzie wyrównane ,są też cichsze  i nie mają tego cholernego zgrubienia na  początku płyty. ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Też mam wrażenie że są cichsze, i takie bardziej stereofoniczne.
To zgrubienie jakoś nigdy mnie nie wkurzało.
Ave metal mastering.
Jak mawia kolega WOY :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa



Cytat: vasa w Luty 09, 2016, 16:27
No i przyszło Wesele Figara pod Soltim :)
Płyty w niezłym stanie. Czasem coś pyknie ale nie przeszkadza.
Natomiast realizacja jest grubo ponad średnią.
Fuck :(
Nie chwal dnia przed zachodem słońca, to jest wydawnictwo 4 płytowe a ja dostałem 3  >:(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa



Cytat: elem w Luty 09, 2016, 21:57
to?

Ano ? to właśnie.

Żeby być uczciwym to trzeba dodać że jest to nagranie znacznie lepsze niż to co dyrygował Bohm.
A w opisie aukcji sprzedający napisał że 3 LP.
Ale nie napisał że box niekompletny.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

Próbowałbym reklamacji, brak jednej płyty obniża wartość praktycznie do zera. Bardzo tanio było?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

Jak barszcz.
15 zeta + fracht.
Do diabła z kasą tylko że się napaliłem :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

Trafisz drugi komplet za 40 dychy i będziesz miał 3Lp "na części" albo na zegary do biura  :)
Są to plusy być może ujemne, ale jednak plusy  ;D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

Sprzedam podwójne LP np Pink Floyd,  ale niekompletne. W ramach ekwiwalentu dorzucę trzecią płytę z Wesela Figara[emoji14]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

Michał Spisak - polski kompozytor urodzony w mieście, w którym mieszkałem ponad 40 lat. Przyszedł na świat 14 września , ja też. Musiałem więc kupić jego płytę. Kurcze, fajne, świeże, takie... mało współczesne , nie przekombinowane.
Realizacja świetna, duet  Diakon - Karużas nigdy nie zawodził.



Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

tomasz_pianista

Grupa ratowania poziomu.

vasa

No to rozpoczynam tydzień opery francuskiej.
A nawet nie francuskiej bo ograniczonej do jednego kompozytora.
Oto Jules Massenet.
Dotarła paczka a w niej trzy boxy :)




O ile pozycja druga, Werther, jest dość popularna i kupiłem ją ze względu na Fredericę von Stade to pozycje pierwsza i trzecia są mało znane i rzadkie na rynku :)
Ciekawe jak grają ???
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

Cytat: tomasz_pianista w Luty 18, 2016, 12:57Polecam, wydaje mi sie, ze dwa koncert na ktore naprawde warto sie wybrac.

Fale Martenota... :o Wstyd przyznać, pierwsze słyszę  :-[  Dzięki Tomasz za linki.

http://www.muzykotekaszkolna.pl/2-ml/2/92-instrumenty-muzyczne/160-elektryczne/1203-fale-martenota

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

Pewnie już z pięć razy pisałem że muzyka sakralna to świetna muzyka jest.
Powtórzę po raz kolejny :D
Przyszła płytka z "Messa Di Gloria E Credo" Donizettiego i słucham jej z ogromną przyjemnością. (jak dotąd zmieniałem strony 4x i chyba dociągnę z nią do nocy :) )

Duża, rozbudowana forma, jak kazda msza, tu chór się puszy, tam soliści popisują, całość w podniosłej atmosferze ale z przepięknymi, kameralnymi wstawkami jak np solo na flecie (pierwszy raz trafiłem na takie w Mszy).
Nagrano w 76 w Berlinie, żadnych nazwisk nie znam ale kawał dobrej muzycznej roboty a i nagranie dobrej jakości.
No normalnie kocham msze, jakem ateista :))
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

Wessało mnie, a pisałem, że boję się klasyki, ostrzegałem się, broniłem. Poddaję się :)

Zajawka z cyklu - usłyszane w PR II, zapisane i kupione. Lekkie, idealne na niedzielny koncert w parku.




Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

elem

Kremera poznałem przez Piazzollę i Bacha, ale nigdy nie słuchałem go jako solisty. Dobrze, że w końcu trafiłem na taką płytę :)



Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

Z przymrużeniem oka ale naprawdę piekne wykonanie pozbawione cepelii tak charakterystyczne dla przeróbek miedzy gatunkowych . ZAJEBIŚCIE zagrane ,zaaranżowane . Godne oryginału!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Cytat: miniabyr w Marzec 21, 2016, 19:40
Z przymrużeniem oka ale naprawdę piekne wykonanie pozbawione cepelii tak charakterystyczne dla przeróbek miedzy gatunkowych . ZAJEBIŚCIE zagrane ,zaaranżowane . Godne oryginału!

Genialne!
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

nosferartur

Nie ma do czego się przy...ć, znakomite.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

vasa

No to pojawiła się nowa gwiazda wokalistyki operowej - Julia Lezhneva. Oczywiście Rosjanka.
Nie jest taka śliczna jak Netrebko ale jej głos i interpretacje są, moim zdaniem, sporo lepsze.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Jestem pod ogromnym wrażeniem



Mam we wplikach, kcem płytem.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

#171
Bardzo ,bardzo dobre granie ! Takie współczesne  podejście  .Polecam to wykonanie koncertów Bacha. Są też inne ,równie ciekawe i kanoniczne wykonania. Bardzo ciekawie słucha się koncertów bachowskich w wykonaniu rosyjskim -tu pełne pole do wyszukania w wykonaniach . Tam nie było złych wykonań ,tylko specyficzne. Postaram się Wam coś podpowiedzieć  bo ogólnie w Bachu jest w czym wybierać.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

To już się cieszę. Dotąd słuchałem Bacha a i owszem, prawie zawsze interpretacji Filipa Herreweghe. I właściwie mało znam innych Bachowskich wykonań. Gdzieś tam Jo Jo Ma się jeszcze przewinął po drodze.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Koncerty Brandenburskie w wykonaniu Berlińczyków pod Karajanem.
Koniecznie! Kapcie spadają.

gratefullde

Cytat: masza w Maj 08, 2016, 19:32Kapcie spadają.


dlatego chodzę w obuwiu wiązanym gdyż poniewóż inaczej musiał bym boso stąpać ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9