Audio Technica OC9 II

Zaczęty przez vasa, Październik 16, 2014, 01:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

Therion

A to moja :)
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

christo

No! czekam na bezpośrednie porównanie z dl103. Ciekawe co bardziej przypadnie ci do gustu. :)
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Therion

Hmm... Póki co słucham przez słuchawki, ale powinniście ostrzegać, że do tej Audio Technica trzeba się cieplej ubrać. Włączyłem Andreas Vollenweider - White Winds i zmarzłem na kość :)

Słyszę jej niewygrzanie: ostre, twarde "nuty", więc wiem, że będzie potrzebowała trochę czasu żeby się rozkołysać, póki co, zachwycam się szlifem.  Wydobywa z rowków nawet niezapłacone informacje.

Szlif wrażliwy na ustawienia. Deczko miałem ją źle ustawioną i zagrała trzaskami płyty. Po korekcie odegrała płytę jak nową. Żeby pomęczyć ją jeszcze bardziej, już na dobrych ustawach, włączyłem starą, zniszczoną płytę Watersa. Zwykle te trzaski są dokuczliwe, ATOC9/II zagrała niemal bez.

Nie mogę się doczekać, gdy puszczę tę muzykę przez moją lampę, która trochę ociepli przekaz, ale już wiem, że będzie fantastycznie.


Póki co uważam, że obowiązkowo trzeba mieć te dwie wkładki równolegle.

Ps. Może faktycznie skuszę się na dwa ramiona...? Max daje taką możliwość. Tylko wówczas 2x pre... Trochę to szalone :)

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

rudy-102

Cytat: Therion w Wrzesień 04, 2017, 22:01Zwykle te trzaski są dokuczliwe, ATOC9/II zagrała niemal bez.
To normalne. Ostry szlif wchodzi głębiej w rowek, tam gdzie nie docierały poprzednie igły.

Therion

Ostry szlif... To ramię z igłą ledwie widać, chyba całe zagłębia się w rowku :) Na zdjęciach widać jakieś ziarenka dookoła igły. Dziwne to mocowanie, ale skoro działa....
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

christo

Kurczę, chętnie bym posłuchał takiego porównania... A która ci się bardziej podoba? Tak po ludzku. Chociaż może daj jej kilka dni, niech się wygrzeje, ty się przyzwyczaisz i po tygodniu założysz znów denona.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Therion

Tak tak, AT musi "skruszeć", bo odnajduję w niej twardość jaką się słyszy przy porządnych, ale niewygrzanych słuchawkach.


Właśnie leci przez lampę. to, co zachwyca najbardziej, to brak trzasków (baaardzo rzadkie). Nie moge się nadziwić, bo znam swoje płyty. Denon aż tak nie umie. Inny szlif.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

MAC

Ona wiele już sie nie zmieni.
Miałem OC9/III i lepiej mi się słuchało na 103R. Denon dawał o niebo więcej muzykalności i frajdy ze słuchania.

vasa

Cytat: Therion w Wrzesień 05, 2017, 11:09AT musi "skruszeć", bo odnajduję w niej twardość jaką się słyszy przy porządnych, ale niewygrzanych słuchawkach.
Jeżeli nawet "skruszeje" to niewiele. To jest wkładka dla twardych ninja a nie dla tych co lubią żeby było milusio i gemütlich.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC


Therion

Cytat: christo w Wrzesień 05, 2017, 10:31
A która ci się bardziej podoba?

Póki co wygrywa AT. Strasznie mi się podoba jej bas - tym najbardziej rozkłada na łopatki pliki i streaming (robię porównanie 1:1). Bas w Denonie jest ogromy, misiowaty (ja taki na co dzień preferuję) z kolei ten z AT jest sprężysty, trzymany w ryzach. Schodzi bardzo głęboko. i mimo moich misiowatych preferencji, ten mi odpowiada jak cholera. Do tego fajna góra, co sprawia, że AT odgrywa płyty nie rekreacyjnie jak Denon, ale koncertowo. Koncertowo jak cholera. Leci właśnie AMJopek Minione i mam wrażenie przebywania na koncercie.


Kiedyś miałem podobny dylemat z kolumnami. Jedne grały koncertowo, drugie rekreacyjnie. Na początku wybrałem koncertowe, bo zachwycały. W ciągu miesiąca okazało się, że przestałem słuchać niektórych z moich ulubionych płyt. Nie brzmiały zbyt dobrze. Gdy wróciłem do kolumn rekreacyjnych, znowu je pokochałem. Ostatecznie wybrałem kolumny rekreacyjne.
Pomiędzy tymi wkładkami widzę podobny dylemat, choć muszę sprawdzić czy AT też zacznie selekcjonowac mi muzykę, czy po prostu jest zajebista we wszystkim.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

Cytat: masza w Wrzesień 05, 2017, 11:15
Ona wiele już sie nie zmieni.
Miałem OC9/III i lepiej mi się słuchało na 103R. Denon dawał o niebo więcej muzykalności i frajdy ze słuchania.

Cytat: vasa w Wrzesień 05, 2017, 11:16
To jest wkładka dla twardych ninja a nie dla tych co lubią żeby było milusio i gemütlich.


:)

I chyba dlatego trzeba mieć je obie i zmieniać zależnie od nastroju.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

vasa

Cytat: Therion w Wrzesień 05, 2017, 12:16dlatego trzeba mieć je obie i zmieniać zależnie od nastroju.
Ja mam nieco inne podejście. Moim zdaniem wkładka i pre powinny być absolutnie bezlitosne i wyciągać z rowka wszystko. Moja Transfiguration jest taka jak OC9 tylko dużo bardziej. Wzmacniacz ma wzmacniać i dawać dużo prądu. Przecież w stosunku do takiego pre co ma dodać 70dB to on nic nie robi ;D. A preferencje dźwiękowe można sobie głaskać kolumnami. One i tak mają najbardziej zróżnicowane brzmienie.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Therion

Niby tak, ale wkładkę łatwiej zmienić niż kolumny :)

Na swoje zamierzałem się już kilkukrotnie, ale lenistwo wygrywa. Trzeba jechać, wypożyczać, nanosić się, oddać w razie porażki. Nie ułatwia też fakt, że dźwięk obecnych mi absolutnie odpowiada i szukałbym tego samego tylko lepiej, ładniej. A z doświadczenia wiem, jak mylący jest efekt łał. Na miesiąc nikt mi raczej kolumn nie wypożyczy, musiałbym je kupić i w przypadku rozczarowania sprzedawać.

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

bum1234

Transrotor, wkładki MC i Audio Academy? Wyczuwam tu pewien mezalians ....

MAC

Też mi tu ten Transrotor nie pasuje... ;D

EmilioE

Można gdzieś jeszcze kupić wersję II tej wkładki?

ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.


Therion

Cytat: bum1234 w Wrzesień 05, 2017, 13:30
Transrotor, wkładki MC i Audio Academy? Wyczuwam tu pewien mezalians ....

Bo nie znasz moich Audio Academy :)

Nie wiem jak Michałowi się to udało, może przypadkiem, ale te kolumny (konkretnie wersja III 4ohm) wyrabiają takie rzeczy, że po 9 latach nadal mnie zadziwiają. Przywoził mi później wersję IV i do pięt tym nie sięgała.

Na dodatek, po wielu eksperymentach, udało mi się dobrać do nich wzmacniacz który wybitnie im "leży". A całość "leży" mi. Słuchałem wielu wybitniejszych zestawów i zawsze wracałem do domu bez najmniejszego kompleksu. Jest w 110% tak, jak lubię.

Co do Transrotora... szukałem czegoś co mi się będzie podobało po design Ad Fontes'a, nie będzie marudziło z obrotami, będzie wygodne (odpinany headshell) i rozwojowe, na wypadek gdybym wszedł w winyl głębiej. Max się wpisał idealnie w tę potrzebę.



HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

Skoro jak twierdzicie, AT już się nie wygrzeje (ma za sobą tylko 4 godziny grania) to już wiem, na czym polega różnica między Denonem 103R a ATOC9II

Żona wyszła na spacer, więc wrzuciłem Pink Floyd - Marooned. Najpierw zagrała AT. Ostro, na twarz. Dźwięk żyletka, konkretne, precyzyjnie. Bas fajny, ale sprężysty i krótki. Precyzja. Każdy dźwięk jestem w stanie wskazać palcem i za nim podążać. Scena duża, ale słychać jej granicę, pewien obszar odgrywania wydarzenia. Jak kopuła.
Teraz ciekawostka: pierwsze odtworzenie tego utworu - trzaski. Dużo. Szkoda. Pewnie już jest po płycie. Ponowne odtworzenie - ledwo słyszalne trzaski.  Igła wymiotła z rowka wszystko co tam było i trzeszczało. A płyta była niedawno myta.


Zmiana na Denona i wrażenie, jakbym zmienił sprzęt. Imponująca w tym utworze jest scena. Gdy puszczam ten utwór z CD, to przestrzeń nie jest niczym ograniczona. Wygasa gdzieś w oddali, poza linią horyzontu. I tak dokładnie odgrywa to Denon. Dźwięk się rozlewa po horyzont (słychać to, co widać w tym teledysku poniżej). W tej scenerii rozpływa się również dźwięk gitary. Gra MUZYKA. Nie jestem w stanie wskazać instrumentów ani podążać palcem za ich dźwiękami, bo zwyczajnie w tym momencie mam to w d***. Nie mam też ochoty się skupiać na szczegółach. Wszystko dookoła gra i w tym graniu rozpływa się. Dźwięk subtelny. W porównaniu z AT rozmazany, ale za przyjemność i radość ze słuchania, wkładka Denona dostaje ode mnie najwyższe noty.


Wielu audiofili których odwiedziłem, ma właśnie tego typu sprzęt - zimny, precyzyjny. Ja tego nie lubię, od takich dźwięków boli mnie głowa. AT to taki właśnie dźwięk (oprócz bólu głowy). Denon jest jej kompletnym przeciwieństwem. 

Pamiętam czas, gdy drążyłem temat słuchawek. Dla mnie AT jest jak Grado 1000, Beyerdynamic 880. Denon zaś, jest niczym HD600/650 z przestrzenią K702. I tyle. Mi pasuje.

Jeszcze trochę posłucham AT i jeżeli mnie zmęczy, będzie na sprzedaż. Chociaż... może warto mieć takiego łobuza w domu? Za chwilę będę miał "wolną chatę" to jeszcze się wsłucham dokładnie.



<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/P7YMI39sObY" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

vasa

Cytat: Therion w Wrzesień 05, 2017, 17:21Skoro jak twierdzicie, AT już się nie wygrzeje
Trochę się ułoży, ale tylko trochę. Na pewno nie zbliży się do Denona i pozostanie jak brzytwa. Z drugiej strony ten Denon rzeczywiście jest przemiły i "śpiewający" ale to ściema, fajna ale jednak ściema. Gdzieś pomiędzy nimi są wkładki Ortofona i Benza Micro.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Właśnie chciałem napisać, że taki dziadek Roman to połączenie najlepszych cech jednej i drugiej opisywanych przez Theriona  :P

Therion

Masza - Dziadek Roman? Czyli która dokładnie?

Ps. Gdybym był sprzedawcą gramofonów, zawsze zakładałbym AT. Po takiej prezentacji wcisnąłbym nawet najsłabszy sprzęt ;)
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

vasa

Cytat: masza w Wrzesień 05, 2017, 17:31taki dziadek Roman to połączenie najlepszych cech jednej i drugiej
Masza. Romek to Ortofonowska specjal edition na cześć jednego ze współtwórców firmy. To creme de la creme i state of the art we wkładkorobieniu. Trzymajmy się ziemi :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.