Różne gramofony DIY.

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 05, 2015, 18:59

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Wątek Pawła pomyślałem, aby zostawić jako autorski i mu nie śmiecić. Oto inne koncepcje:







ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

piotrektychy

jaki jest koszt wykonania dobrej klasy gramofonu, orientacyjnie  od - do

elem

Jaki by nie był, dolicz minimum 15 kzł na zestaw ramię+wkładka (jeśli ramię ma być nowe). Nie ma się co certolić i ograniczać resztę systemu tanimi zestawami. Pre-phono pewnie sobie zrobisz sam.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

paul_67

Jaki jest koszt...Trudno tak jednoznacznie określić.To zależy czy sam będziesz robił poszczególne podzespoły czy też zlecał i co dla Ciebie znaczy samo pojęcie "dobrej klasy gramofon"?

piotrektychy

elem zna już trochę moje preferencje dlatego do 15kzł doliczę 10kzł na dodatkowe bebechy, czyli mamy ok 25 tys...  to akurat tyle ile chcę przeznaczyć na nowe kolumienki, zatem mam dylemat - dobre źródło czy kolumny

paul_67

Raczej nie masz wyjścia.Dobre źródło i dobre kolumny...

frywolny trucht

Rozpiętość cenowa może być spora. 3,5 tys za Ad Fontes do ok. 40 tys. za gramofon Zontek. Ten pierwszy sprzedawany jest niby po kosztach. Kwestia parku maszynowego jaki ma się na stanie. Jak wszystko przyjdzie zlecać na zewnątrz, a będą to trudne technologicznie rzeczy- szybko wylądujesz w okolicach Zontka.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

Piotr, kolumny już masz w porządku. Skończ końcówki i bierz się za gramiaka i pre. Bo... nie masz :)

Paskowy mass-loader chyba najprościej i najtaniej.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

piotrektychy

problem to nowe wyzwanie, pre, wzmacniacz, kolumny to już ćwiczone mnóstwo razy, gramofonu jeszcze nie robiłem, nawet nie mam pojęcia od czego zacząć, ale na pre Phono typuję AN M10

paul_67

To fakt te 3,5 tys.za AF to jest cena z minimalnym zarobkiem.Jakoś ukończyłem swój projekt i zdaję sobie sprawę z tego,że Pan Andrzej raczej kokosów nie robi na swoim gramiaku.

piotrektychy

mogę zapytać jaki to Pan Andrzej ?

paul_67


piotrektychy

strona startowa to wypisz wymaluj Andrzej Analogowy, no i te Diabełki w galerii zdjęć