Blues i okolice bluesa.

Zaczęty przez wojtek41, Maj 29, 2014, 21:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Nie znałem wcześniej a tu okazuje się, że super. Mocny, drapieżny wokal kobiecy i świetna sekcja, no i gitary bardzo fajne, solówki składne i z czujem. Super.

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Lekko i słonecznie, okołobluesowo

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Blues bez nich to dla mnie nie blues

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41


wojtek41

Gdyby urodzil sie w US, bez watpienia znalby go caly bluesowy swiat...




gratefullde

a ja dla odmiany dziś po engielsku :)



Płyta znakomita, leci do skompletowania na winylu :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Savoy. Fajne granie.  8)

A to dopiero niespodzianka...)

wojtek41


wojtek41

Jak tu nie lubic internetu.. 8)
Czy to jest na jakims nosniku..?  Jak i powyzsze nagrania.


gratefullde

Dżem, jako band, jest rewelacyjny. Niestety nie mieli i, ja tak sądzę, nie mają szczęścia do pieśniarzy. Tzn, jeżeli przyjąć że Rysiu był naj to ja już nic nie napiszę. Ale jeśli przyjąć, że Rysiu był ok, teksty super, zaangażowanie... ale profesjonalizmu nie było. Dziś jest Maciek i śpiewa świetnie ale to już nie ten Dżem...
Maciek to jeden z niewielu tak wszechstronnych wokalistów. Jest kapitalny. Cały Dżem jest kapitalny, to muzycy z najwyższej galaktyki. Tylko... Nie ma już czegoś... uleciało... z poetyką Ryśka, z jego wrażliwością... To nie jest to dżemowanie...

Ten "stary" Dżem, Rysiek, świetnie pokazuje o co kaman....
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Andrzej. Zgadzam sie z Twoja opinia. Nic  dwa razy sie nie zdarza. Niestety.
Rysiek jaki byl, kazdy wie. Tak samo jak to, ze byl jedyny...


wojtek41


wojtek41

Kolorowych bluesowych snow... 8)


wojtek41

#89
Dalej mnie "nasze" trzyma... 8)
Troche winyli czeka na umycie i odsluch. A tu...totalne rozleniwienie...Chyba poczekam do jesieni -)
Zreszta ostatni tydzien urlopu, wiec checi brak.




gratefullde

Martynka jest zarąbista, zawsze :) Niech Cię trzyma bo mi się przy okazji przypomina i miło wspomina ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9


wojtek41


wojtek41


wojtek41

#94
Rory Gallagher " Calling Card". Znakomita plyta z 1976 roku.  8)


wojtek41

#95
Tradycyjne amerykanskie granie. Polaczenie southern z bluesem. Mnie sie podoba.  8)
Fajna plyta. Mam tylko cd, ale jest bardzo dobrze zrealizowane.
Wlasnie...A moze by tak nowy watek o dobrze brzmiacych sreberkach...?


wojtek41

#96
Southern Comfort.1968 rok.
Ile sie tej plyty naszukalem...W ladnym stanie, nadal nie znalazlem... :-[
Tylko cd, ale z fajnym dzwiekiem. Tak to jest, ze czasami musze odpalic moja wiekowa Yamahe CDX 1030 lub jeszcze starsze, Sony CDP 302 ES.
W sumie liczy sie glownie muzyka... 8)


wojtek41

Tak sobie przegladam bluesowe zasoby na cd. Teraz padlo na Killing Floor. Plyta wydana w 1969 lub 70 roku.  8)
Alez energia...) Juz otwierajacy "Woman you need love"  wyrywa z butow...)


wojtek41

The Blues Project "Live at the Cafe Au Go Go"  1966 rok.
Troche folk / pop / blues - mieszanka...Ale fajna, koncertowa plyta. Mam i na cd i lp. Na tym pierwszym troche bonusow.  8)


wojtek41

Zaraz zabieram tylek z pracy i jade prosto do domku. Z paczka obok na siedzeniu. Ta paczka, to 18cm szpula magnetofonowa. Maxell UD 35 - 90.
Na tej fajnej szpuli kolega mi nagral i dal do przesluchania nowa plyte Erica Claptona z przyjaciolmi. Poswiecona pamieci nieodzalowanego  JJ Cale'a....
Mam nadzieje, ze fajnie zagraja i nic nie spierniczyli. Uwielbiam przynudzanie JJ Cale'a.  8)