Mini Disc - przeszłość i przyszłość

Zaczęty przez GregWatson, Listopad 08, 2017, 22:04

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

DAT gra lepiej ale tej opcji nie próbowałem zarówno z MiniDisciem i DATem ale nić straconego.
Trochę tego i trochę tamtego też.

muda44

Cytat: LampowY w Luty 17, 2019, 12:05
No właśnie... Można zarówno MD jak i DATa potraktować tylko jako transport cyfrowy pod zewnętrznego DACa?

Ja tylko tak grałem . Nagrywałem cyfrowo wprost ze źródła a odtwarzałem przez DAC . Było znacznie lepiej nawet na toslinku , oczywiście jak DAC jest wysokiej klasy .
Toslink w tym przypadku nie robił mi pętli masy kabla coaxialnego co czasem potrafi wpływać na brzmienie .Dodatkowo sprzęt łączony toslinkiem może stać znacznie oddalony od DACa czyli powiedzmy inny stolik / pokój z takim sprzętem .

LampowY

Dzięki. To bardzo istotne w moim przypadku.
Chyba zapoluję sobie na DATa  >:D

gratefullde

Cytat: LampowY w Luty 17, 2019, 12:11
Dzięki. To bardzo istotne w moim przypadku.
Chyba zapoluję sobie na DATa  >:D

No to chyba jest nas dwóch ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

muda44

Ze swojej strony jak DAT to polecam SOONY - tu o nich pisałem.
https://audiomaniacy.pl/index.php?topic=2310.0

DTC-57ES albo 59ES , 60ES w środku to już budżetówka .
Są popularne i tanie więc jakby coś padło da się tani znaleźć części albo dawcę .
DTC-77ES to jest petarda ale drogie a te co widziałem były w stanie nie nadającym się do zakupu .

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

LampowY

Cytat: gratefullde w Luty 17, 2019, 12:12No to chyba jest nas dwóch
AnDżej! Pozostań analogowy! CC jest za-je-bi-sta  >:D :alc:

GregWatson

Cytat: gratefullde w Luty 17, 2019, 12:21Transformator potrzebny niestety.

No i łyknięty? Poszedł bardzo tanio powiem.
Trochę tego i trochę tamtego też.

LampowY

#36
Myślisz?  :o

LampowY

Na FB na pytanie MD czy DAT dostałem taka oto odpowiedż:

mini disc to zapis z kompresją stratna czyli takie mp3 plus minus. DAT to zapis PCM czyli jakość v taka jak na cd lub ciut lepsza bo mają też 48kHz a cd 44,1kHz

I jak dla mnie wszystko jest jasne. Jeśli mam wprowadzić kolejne źródło to tylko DAT.

GregWatson

Tak, zgadza się DAT jest lepszy od MD. A ten Pioneer oraz ten mój mają nawet 96 kHz.
Trochę tego i trochę tamtego też.

LampowY

Wiem, wynocha do wątku o DAT  ;D
Tylko gdzieś mi zaginął  :o

gratefullde

Cytat: LampowY w Luty 19, 2019, 14:50
Cytat: gratefullde w Luty 17, 2019, 12:12No to chyba jest nas dwóch
AnDżej! Pozostań analogowy! CC jest za-je-bi-sta  >:D :alc:

Nie, nie wejdę w CC. W DAT tak. Z prostej przyczyny. Kiedyś o nim marzyłem ale nie było mnie stać.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

muda44

Ponownie kupiłem MD Pioneera .
Stał sobie na allegro nowy Pioneer MJ-D508 to się skusiłem :)

Z chęcią bym kupił coś lepszego ale obawiam się stanu tych klamotów po latach . Dodatkowo wizualnie bardzo mi się te Pioneery podobają .

Kangie

Kurczę, znajomy z pracy ma CD i DAT Sony i nie używa. Może tego DATa bym od niego łyknął? Kiedyś marzyłem o tym, ale finansowo nie wyrabiałem (jako młodzieniec ;) ).
Brać???

muda44

Co Ty się mnie pytasz ?
Marzenia są po to żeby je spełniać ;)

Jaki DAT i jaki CD ?

frywolny trucht

Cytat: gratefullde w Luty 19, 2019, 18:09Nie, nie wejdę w CC. W DAT tak. Z prostej przyczyny. Kiedyś o nim marzyłem ale nie było mnie stać.

Jak wchodzenie? :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

Ja grywam na Sony JA20ES a słuchałem innych też. Jest jeszcze 30 no i 50 ale do tej ponoć trudno dostać laser. W każdym razie ta 20 gra bardzo ładnie do tego stopnia, że nakupiłem sobie MiniDisków jak głupi.  :).
Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

Jednak to nie DAT tylko Mini Disc Sonego. Jaki model, jutro zapytam. CD ponoć niski model.

muda44

MD oddałem , nowy a raczej nieużywany to on nie był ...

kszyho

Witam

W złączniku opis porównania ATRAC  vs ATRAC3. Głównie chodzi o wysoką jakość nagrywania w trybie LP2 za pomocą SonicStage, wyższą jakością niż za pomocą urządzania z taką funkcją.


kszyho

@GregWatson jak świeci wyświetlacz w Twoim MDS-JA20ES? Zwróć uwagę że w tym modelu jest tak że nawet jak jest tylko w trybie czuwania to ma podane napięcie na wyświetlacz który w ten sposób szybciej zużywa się.