Gramofon DIY

Zaczęty przez paul_67, Kwiecień 08, 2015, 22:28

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Spróbuj tego. Wczoraj rzuciłem w innym miejscu ale chyba nie spotkało się ze zrozumieniem:
http://allegro.pl/philips-gp400-mkii-wkladka-jak-nowa-top-pomiar-i6841595045.html
plus:
http://allegro.pl/igla-gramofonowa-philips-gp-400-ed-gratisy-i6827175382.html

...i taki zestaw robi jesień średniowiecza z większością wkładek MM :)
Oczywiście nie jestem w stanie przewidzieć jak ona się sprawdzi na twoim konkretnym ramieniu...
Tak, wiem, że jestem nudny :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

paul_67

Dzięki za namiar.To może się sprawdzić  :)

paul_67

Przed montage.

frywolny trucht

Igła jest od wcześniej serii wkładek GP. Powstanie śmieszna szczelinka. Ale sprzedawca obiecuje, że to eliptyk. Jest co prawda na alegru jeszcze sprzedawca z igłą do tej serii, ale z kolei nie pisze, że eliptyk. Boję się, że zamieszał cos z oznaczeniami i to sferyk może być. Trzeba by było zajrzeć na jebaja. Tam jest dużo większy wybór igieł.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

paul_67

Dałeś mi do myślenia :) Cena jest śmieszna, ale znajomy miał kupić do niego jakąś AT, jednak to może potrwać, a mnie aż korci, aby wypróbować...

frywolny trucht

Będziesz zdziwiony  ;D
Nie wiem co ten sprzedawca odpierdziela: http://www.ebay.pl/itm/Nadel-fur-Philips-946-D-58-66-68-GP-412-422-II-NEU-/260302732169?hash=item3c9b407b89:g:q78AAOSwPcVVmmYP
To jest dokładnie taki model jak trzeba. Eliptyk, kształt do serii Mk2, czyli  nie będzie głupiej szczelinki, ale piszą, że to JICO  :o Tyle, że JICO chodzi po trzy stówki gdzieś, coś knują nieładnie.

Tutaj jest więcej rozkminy na temat wersji: http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1270.msg148143#msg148143
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

paul_67

#206
Pod talerzem tradycyjnie.Silnik Onkyo 12 V.Obroty zaskakująco stabilne mimo nieskomplikowanego sterowania.

paul_67

Sterowanie.

Piterski

Trudno to nazwać sterowaniem, od ustalasz napięcie na stało i tyle.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

paul_67

Ma trzymać obroty i to właśnie robi.Lepiej od bardziej zaawansowanych układów.W jednym znanym gramofonie to latało w zależności od pogody :)

Piterski

Zgadzam się ale trudno to nazwać szumnie sterowaniem.
W Projecie było podobnie bez fajerwerków i obroty też stabilne.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

paul_67

#211
Nie nazwałem tego "szumnie".Spełnia swoje zadanie, bez układów korekcji itd.Z obrotów 33 na 45 wchodzi w sekundę.Chyba dobry wynik :)

Piterski

Oczywiście że bardzo dobry wynik ale to nie jest żadne sterowanie bo niczego nim nie sterujesz i nie zmieniasz w zależności od zmiany warunków pracy. Ot różnica jak pomiędzy manualną lub automatyczna skrzynia biegów.
Nawet oryginalny sterownik Ad Fontesa to też nie jest żadne sterowanie. Sterownik to jest Zontka lub ten Chinski silniczek z układem automatycznej regulacji obrotów.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

paul_67

#213
Zmieniasz obroty, włączasz, wyłączasz, a gdy wyciągniesz potencjometry na zewnątrz to i sterujesz:) Ależ się uczepił słówka:) Co najważniejsze nie wydałem na to 1000 zł, a cel został osiągnięty.Nie ma fajerwerków i wodotrysków? No nie ma bo i po co?

paul_67

Podpowiedzcie lepiej jaki smar użyć do łożyska liniowego.Podobno fabrycznie zostało przesmarowane, ale do końca nie wiem czy to prawda.

Piterski

Cytat: paul_67 w Czerwiec 03, 2017, 14:23Nie ma fajerwerków i wodotrysków? No nie ma bo i po co?

Strasznie Paweł pijesz do AdFontesa, nie wiedziałem że aż tak Cię to uwiera?
Powiedzmy, że jak osiągniesz sukces i popularność niedoskonałego produktu Andrzeja to pogadamy.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

paul_67

Myślę,że Ty strasznie pijesz do mnie.Nic mnie nie uwiera.Mam przecież od niego silnik i "sterowanie".Mówię tylko o faktach.Mógłbym też powiedzieć:"zrób to co ja, to pogadamy". Prawdaż? Nie czepiaj się słówek i będzie dobrze :)

paul_67

Sprawa wkładki Philipsa sama się rozwiązała (patrz aukcja), ale myślę,że to dobry trop skoro Frywolny twierdzi,że dobrze gra.

frywolny trucht

To była dobra opcja, bo w Polsce. Ten sprzedawca ma chyba konto u nas http://audiomaniacy.pl/index.php?action=profile;u=1177 ale dawno nie zaglądał. Najważniejsze jednak widać, że wkładką nikt nie rzucał po ścianach. To model z końca lat-70-tych i czasem naprawdę wyglądają jakby lądowały w Normandii. Osobiście jestem tą serią zachwycony mam 500 mk1, 400Mk2, 401Mk2, 412 Mk2 i tak sobie czekam na 422 Mk2. Specjalnie dla nich postawiłem drugie ramię i gram :) Acz, może tylko u mnie się tak fantastycznie prezentuje? ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

paul_67

Gramofon powstał z myślą o znajomym muzyku, który nie ma w domu żadnego sprzętu do słuchania.Jakoś go zmobilizowałem, aby kupił kolumny (Dali 104), niedługo będzie wzmacniacz (prawdopodobnie jakiś model Pioneera) i coś do kręcenia płytami ode mnie.Powinien być zadowolony :)

paul_67

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 03, 2017, 16:28To była dobra opcja, bo w Polsce. Ten sprzedawca ma chyba konto u nas http://audiomaniacy.pl/index.php?action=profile;u=1177 ale dawno nie zaglądał. Najważniejsze jednak widać, że wkładką nikt nie rzucał po ścianach. To model z końca lat-70-tych i czasem naprawdę wyglądają jakby lądowały w Normandii. Osobiście jestem tą serią zachwycony mam 500 mk1, 400Mk2, 401Mk2, 412 Mk2 i tak sobie czekam na 422 Mk2. Specjalnie dla nich postawiłem drugie ramię i gram :) Acz, może tylko u mnie się tak fantastycznie prezentuje? ;)
Kolega miał kupić AT 100 E, ale może uda mi się go przekonać,że ten Philips będzie lepszym wyborem, bo chyba będzie :)

frywolny trucht

#221
Philips jest bardzo głośny. I to na początek powoduje, że jak przekładasz z innej wkładki, masz wrażenie, że dostałeś sierpa na szczękę. Pitu pitu zamienia się w jebnięcie. Do tego charakterystyka jest taka, że te wkładki grają skrajami, a to je preferuje do rocka, metalu, disco. Żadna mi znana wkładka nie jest tak jednoznaczna, nie daje tyle fun-u. Po prostu stare czasy od razu się przypominają. Przy czym z lepszą igłą może jej dołożyć kultury. Obiekt rozwojowy :)

Słuchaj, jeśli to przedsięwzięcie ma zarazić człowieka do winyla, to wchodzę w to. Zagadaj poza aukcją sprzedawcę o tę 400 mk2- ja ci podeślę igłę- zamiennik do niej, mam też oryginalną igłę E5 i zamiennik E10 ( oryginał gra dużo lepiej) do Ortofona OM. To igły użyte tylko do tego wątku http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1270.0 . Tyle co wygrzane. Będzie chciał bułę, będzie miał Ortofona, będzie chciał mieć agresora- będzie miał Filipka  ;D Przypomnij mi adres na priv.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

paul_67

Na pewno znajomy wolałby Philipsa z powodu gatunku muzyki jaką preferuje.Jak gra Ortofon OM to wiem doskonale bo kiedyś ją miałem.Nuda i tyle.Zapytam jeszcze Sprzedawcę o tego Filipa.Kolega już pewnie się zaraził po wizycie u mnie.Nie mógł wyjść z pokoju, chociaż jego żona dzwoniła kilka razy zaniepokojona gdzie przepadł.Gramofon dostanie z kilkoma płytami, aby nie patrzył tylko na kręcący się talerz :)

paul_67

Sprzedawca odpisał,że będzie je jeszcze miał.Trzeba poczekać.

frywolny trucht

Igły nie kupuj. To będzie też w zasadzie nówka. Płytę sobie kolega w Biedrze za to nabędzie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93