Walka ze smogiem

Zaczęty przez frywolny trucht, Styczeń 05, 2018, 12:27

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomasz_pianista

Ja pracuję w Jaworznie i Sosnowcu to już w ogóle:)
Grupa ratowania poziomu.

dino

Sekcja Ślunska się buduje  :np:
A GW i tak lepiej wie jak tam u Was  ;D

tomasz_pianista

Może jakieś spotkanie 8-9 grudnia? Będę miał wolny weekend:)
Grupa ratowania poziomu.


McGyver

Cytat: dino w Listopad 29, 2018, 19:25
Sekcja Ślunska się buduje  :np:
A GW i tak lepiej wie jak tam u Was  ;D
A ja sobe wypraszam! Zarówno Jaworzno jak i Sosnowiec leżą w zachodniej Małopolsce, a nie na Śląsku  :P

dino

Cytat: McGyver w Listopad 29, 2018, 20:03A ja sobe wypraszam! Zarówno Jaworzno jak i Sosnowiec leżą w zachodniej Małopolsce, a nie na Śląsku  :P
Uuups .. sorki-zapomniałem, że Sosnowiec to nie Śląsk  8)
Niech Wam będzie - okolice środkowo południowej Polski  ;)


elem

Cytat: McGyver w Listopad 29, 2018, 19:52
Cytat: elem w Listopad 29, 2018, 19:03tam gdzie babiczka
Nie wiem co to.


babiczka z Chrzanowa :)

o! Lampowy mnie uprzedził  :D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Piknie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Szczyt klimatyczny trwa. Polecam dwa fragmenty  8:05 do 9 minuty i 10:16


https://www.youtube.com/watch?v=av86qBXFej4&t=663s
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Ojej, dwa czujniki uległy awarii dziś. Przypadek?  ;D ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Najwyższa pora zmienić filtr. Nowy ma dodatkową warstwę antybakteryjną.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Wiatrak z góry. W czasie kiedy stoi, a stoi w dzień, kurzy się- ale nie wygląda jeszcze dramatycznie, nie będę go teraz wykręcał. Zajrzę po sezonie. Poza okresem grzewczym oczyszczacz wraca do fabrycznego kartonu i się nie kurzy.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Zabrudzenia inne od kurzu wynikają z tego, że oczyszczacz stoi w aneksie kuchennym i wspomaga okap, gdy żona  smaży, piecze :) Czasem coś na niego kapnie. Od spodu wiatrak czysty i to nie powinno dziwić. W końcu zasysa tą stroną powietrze oczyszczone przez filtr.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#289
Stary filtr- widać, że swoje przeszedł. Najciekawsze, że najwięcej brudu zebrało się przy dolnej jego krawędzi. Czyżby któraś warstwa wewnętrzna była za krótka i tamtędy miał największe ssanie?  Oznaczałoby to, że może coś tamtędy przepuszczać  :o ::) A może tak ma być? To część filtra, która jest najbliżej podłogi i zbiera z niej kurz?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Planowałem odłączyć plastikowy pierścień od struktury filtra, ale zaczął mi się wykruszać węgiel na stół i darowałem sobie. Zostawiam pole do popisu innym ;)
A teraz zagwozdka. Pamiętam, że trzeba przeczyścić czujnik, a oczyszczacz po zmianie filtra sam się nie zeruje jeśli chodzi o czas eksploatacji filtra, tego ile powietrza przepompował. Hmmm. Szukamy więc instrukcji....
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Proste, tylko trzeba wiedzieć :) W załączniku cała instrukcja po polsku. Po zrestartowaniu aplikacji na telefonie następuje wyzerowanie i startujemy od początku z czasem użytkowania. Całkowity czas pracy oczyszczacza i przewalonych metrów sześciennych pozostają.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

I na koniec relacji zdziś. W przestrzeni, którą pokazuje rysunek w instrukcji, czujnikiem( osłoną?) najwyraźniej jest coś co wygląda jak soczewka lasera w napędzie CD.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Melepeta

Też niedawno wymieniałem filtr. Wydatek nie mały 490 zł.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

frywolny trucht

Zdrowie jest bezcenne. Proszę wybaczyć komunał.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Old Man Kensey

Coś z tą aplikacją Airly jest na rzeczy... nie wiem, czy to przypadki, ale jakoś podejrzanie często nie działają czujniki w różnych lokalizacjach w Polskie. Trochę jeżdżę i zwykle w tych miejscach, gdzie przed rokiem był smog jak cholera i Airly pokazywał wysokie przekroczenia norm - dzisiaj pozostał już tylko smog, zaś czujnik akuratnie ma awarię.

Podobnie w moim mieście, czujnik najbliższy mojemu domostwu nie działa. A jak już działa, to pokazuje, że nie jest najgorzej - podczas gdy za oknem dym się kłębi i wrony dusi.

Może to jest ten wynik walki ze smogiem, co tak dzielnie prowadzi nasza biało-czerwona Drużyna?
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

tomasz_pianista

A to nie jest prywatna inicjatywa? To jest chyba państwowy pomiar http://powietrze.katowice.wios.gov.pl/

Ja z reguły sprawdzam tutaj - http://aqicn.org/city/poland/slaski/katowice--ul-kossutha-6/pl/
Grupa ratowania poziomu.

Moriarty

A co wy o tym smogu jakowymś ciągle! Paliwa kopalne są OK! Tak twierdzi Autorytet, dla którego węgiel to "paliwo strategiczne Polski" na najbliższe dwieście lat! Tak powiedział na szczycie klimatycznym w Katowicach, Słoneczko Mazowsza nasze!

Ponadto Nasz Prezydent Andrzej Duda polecił wczoraj gorąco ("Bardzo dobry artykuł o emisji CO2 w UE. Przystępnie przedstawia realną sytuację. Warto przeczytać. Polecam") tekst, którego autor utrzymuje, że "CO2 nie truje! Jest gazem przyjaznym".

Padło tam też jakże odważne, demaskujące zdanie, że "Polska jest 'chłopcem do bicia' w UE, czyli jak kto woli Niemieckiej IV Rzeszy wspartej przez akolitów, zaś Polska i Grupa Wyszehradzka ma odmienne widzenie rzeczy od wizji budowniczych Sojedinionnych Sztatów Jewropy"

Co prawda pod naciskiem wrażych i określonych sił Nasz Prezydent wycofał poparcie dla tekstu - a właściwie jego części, jak sprytnie to ujął - bo jakoby nie doczytał do końca. Ale to tylko błyskotliwy taktyczny unik, my to wiemy! W głębi duszy Nasz Prezydent doskonale wie, co i jak - swój chłop!

Jak to dobrze, że mamy takiego światłego Przywódcę, który się tym przebrzydłym, lewackim ekologom w pas nie kłania!  :alc:
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

frywolny trucht

Tak, airly to spółka z o.o. z Krakowa. Tworzą sieć "swoich" czujników w wyniku dotacji, konkursów. Nie bujam się zwykle po Śląsku, ale na swoim podwórku nie spotkałem jeszcze ich wyłączonego czujnika. Dwa, że u nas na wiosce są dwa państwowe czujniki i są ujęte na mapie airly ( kwadraciki). Przy czym jeden jest w takim miejscu, że jego wyniki pochodzą raczej z potoku aut, więc są dość stabilne każdej pory roku. Airly dodało do tych dwóch 7 czujek i gdy je kliknąć pokazuje kto je zasponsorował. W większości- u nas- miasto, oraz bodajże dwie AVIVA. Szczególnie interesujący jest czujnik na osiedlu domków jednorodzinnych z lat 70-80, oddalonego od miasta i odgrodzonego lasem. Gdzie ruch samochodowy jest w zasadzie lokalny, a gdzie mieszkańcy potrafią powalczyć o mistrza Polski. Śródmieście ze swoimi piecami kaflowymi nie jest w stanie wykręcić połowy ich wyników. Ale to też wynik uwarunkowań typu otoczona lasem kotlinka. Ciekawą funkcją mapy airly jest możliwość kliknięcia w dowolnym miejscu i uzyskanie wyniku interpolowanego. Przy czym wielokrotnie wspominałem, że gdy czujnik wisi u jednego sąsiada i pokazuje uzdrowiskowy klimat, możesz dostawać na twarz palonymi oponami od innego sąsiada. Bo akurat jesteś na jego drodze.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

I w zasadzie - jako lokalny patriota- powinienem być zły na Airly, że umieściła czujnik na Osowej Górze, bo jakoś od tego czasu Bydgoszcz bryluje wśród najbardziej zasyfionych miast w Polsce. Wiecie, pokazują uśredniony wynik w telewizji. Oczywiście daleki jestem od stwierdzenia, że tu gdzie mieszkam jest uzdrowisko, pokazywałem wam jak wyglądały nawiewniki okienne po paru latach. Smoła nie do doczyszczenia. Filtry po roku- czorne.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93