audiomaniacy.pl

CYFROWO => pc audio => Wątek zaczęty przez: Wireless w Styczeń 28, 2015, 22:17

Tytuł: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: Wireless w Styczeń 28, 2015, 22:17
Niniejszym pozwolę sobię rozpocząć wątek o DSach - czyli - odtwarzaczach strumieniowych. Aby sprecyzować: do takich odtwarzaczy nie zaliczam np. DACów wyposażonych w port USB. Myślę raczej o kompletnych odtwarzaczach, gdzie ,,transportem", zamiast napędu CD/DVD jest ... karta sieciowa ethernet. Jako, że rozwiązań takich jest coraz więcej, w zasadzie to już chyba każda znana firma oferuje własne tego typu rozwiązanie, a na dodatek, powszechnie wykorzystywany w takich rozwiązaniach standard DLNA pozostawia wiele ,,niedomówień" w sferze funkcjonalności, to w wątku tym szczególny nacisk chciałbym właśnie położyć na ową funkcjonalność. Dlaczego? Otóż – wg mnie nie ma co się pakować w rozwiązanie, choćby i najlepiej brzmiące na  świecie (co i tak jest w dużej mierze, wg mnie, odczuciem subiektywnym – co dla jednego najlepsze, to dla drugiego może być ... no, takie sobie), jeśli nie oferuje ono funkcjonalności na poziomie najprostszego nawet odtwarzacza CD. Czy to w ogóle możliwe? Niestety tak. Wiele z tych urządzeń, niestety, i co najgorsze, nie narusza to standardu DLNA, nie ma np. zaimplementowanego odtwarzania gapless, czyli możliwości przejścia pomiędzy utworami bez przerw, na czym cierpi, rzecz jasna, muzyka (koncerty, concept albumy, muzyka poważna – tam wszędzie można napotkać na ,,bezprzerwowe" przejścia pomiędzy utworami). Inne z kolei odtwarzają poprawnie utwór po utworze ... do momentu, kiedy nasz pilot (najczęściej tablet bądź smartfon) są włączone. W chwili, kiedy usną – odtwarzacz dokończy bieżący utwór ... i na tym poprzestanie. Niestety oficjalna dokumentacja, która często-gęsto przypomina raczej reklamy produktów, niż stanowi źródło rzetelnej wiedzy o nich o takich sprawach często milczy ...
Cechy, na które chciałbym położyć nacisk, to:
Przy opisie każdego urządzenia/rodziny urządzeń pozwolę sobię zamieścić słów kilka wstępu, opisu.
Rzecz jasna – wątek jest otwarty dla wszystkich. Jak najbardziej !!! Stwórzmy sobe ,,bazę danych" o odtwarzaczach strumieniowych, bo takiego zbiorczego podsumowania ,,czym one stoją", to ja nie widziałem.  Ja sam z kolei mam (jak większość z nas, zresztą) dostęp do ograniczonego zestawu takich odtwarzaczy, przede wszystkim Linna. Z drugiej strony – często,gęsto kupujący takie rozwiązanie nawet nie wie o co pytać. Stąd  - nawet jeśli jakiegoś modelu/marki w naszym zestawieniu zabraknie, to i tak potencjalny nabywca wyniesie, mam nadzieję, z tego wątku przynajmmniej informacje o tym o co pytać i co mu grozi, gdy ,,nie dopyta.
To tyle tytułem wstępu. W jutrzejszym odcinku pozwolę sobie zamieścić opis rodziny odtwarzaczy właśnie Linna.

Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: elem w Styczeń 28, 2015, 22:30
wireless,

mam starego olive 4, który jest również CD-playerem, robi rip CD na dysk i potrafi wypalić CDRa z dysku. Chodzi po Wi-Fi, jest gapless (jesli chcesz, żeby taki był), wygodnie tworzy playlisty,
jakieś radia internetowe ma. Wbudowany dac daje dźwięk taki se, więc leci przez daca CEC. To jest częściowo to urządzenie o jakich piszesz? Jeśli tak, to zapytam dalej - po co one w ogóle są, te DSy, jeśli nie mają ficzerów takich jak Olive (dysk, CD-player) ?
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: Wireless w Styczeń 28, 2015, 22:44
Elem.
Tak - takie odtwarzacze jak najbardziej podpadają pod tą kategorię :) .
Odtwarzacz bez dysku i bez napędu CD odtwarza muzykę z serwera - do tego właśnie służy. Przewagi funkcjonalne nad odtwarzaczami CD:
- odtwarzanie gęstych formatów.
- Szybkie wyszukiwanie utworów w dużych bibliotekach.
- multiroom (odtwarzanie synchroniczne na wielu odtwarzaczach jednocześnie
- dostęp do serwisów strumieniujących. Spotify to dopiero początek. Istnieją już serwisy udostępniające muzykę w formatach bezstratnych - Qobuz, Tidal, etc.
- Istnieją radia internetowe nadające muzykę już w formacie gęstszym od CD (np. D-Dur Classic - 48kHz/16 bitów)
- natychmiastowy dostęp do dodatkowych danych o wykonawcy/utworze. Biografie wykonawców (przynajmniej w jakiejśtam skróconej wersji) , słowa piosenek, etc ...
To są te przewagi nad CD.
Czy wbudowany dysk jest potrzebny? To kwestia punktu widzenia. Wielu chce mieć urządzenie w 100% samodzielne, nie wymagające żadnych dodatkowych "ustrojstw" - serwerów, dysków sieciowych etc... W takiej sytuacji, gdy zainteresowany w dodatku zdaje sobie sprawę z ograniczeń takiego rozwiązania (choćby ograniczona pojemność takiego wbudowanego dysku, pomijam ew. kwestie wpływu takiego dysku i zakłóceń przezeń generowanych na jakość dźwięku, bo pewno można sobie wyobrazić implementację na takie zakłócenia odporną, a i sceptycy negujący taki wpływ się znajdą), to jest OK.
Gdy natomiast użytkownikowi chodzi o np. 1 z kilku(nastu) elementów systemu rozprowadzania multimediów po całym domostwie - wtedy raczej taki wbudowany dysk może się okazać zbędny ...
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: elem w Styczeń 28, 2015, 23:15
Z tego co napisałeś, to stary Olive nie ma tylko Spotify itp. PŁATNYCH "udogodnień". Gęstego z CD mu nie nalejesz ale prześlesz po Wi-Fi z kompa. Możesz rozesłac po całym domostwie do przystawek Olive'a muzę z dysku. Dysk mam 1TB, już raczej pełny (flaców) ale wyszukuje błyskawicznie. Pytam może o głupoty, bo kupiłem go aby zarchiwizować część CD, do których nie jestem przywiązany emocjonalnie a w razie nawrotu uczucia, moge je spokojnie kupić. I po to aby posłuchać np." Don't Explain" w kilkunastu wykonaniach bez zmiany płyty. Serwisy streamingowe mnie zupełnie nie interesują, traktuję je jako źródło znalezisk a tu najlepiej sprawdza się i tak Youtube. Nad Spotify spedziłem dwie noce i , za przproszeniem, guano znalazłem. Dalej tak naprawdę nie wiem po co te DSy są, jesli tylko łykają strumień i ewentualnie wylewają go od łazienki po strych. A chciałbym miec takie porządne JEDNO cyfrowe źródło, które miałoby to co ma Olive plus:

-możliwość przyłączenia zewnetrznego dysku po zapełnieniu wewnętrznego
-odtwarzanie gęstych z płyt - SACD/DVD-A/BR-A/
-odtwarzanie gęstych z Flash/USB
-nagrywanie gęstych łącznie z DSD (!)  z analogu lub płyt
-streaming YT - jako bonus, skoro musi być strumień danych

Może znasz? Wiem, że nieco nie na temat ale może jakiś DS plus max jeszcze jedno urządzenie (nie laptop!) da radę spełnić moje zachcianki?



Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: Wireless w Styczeń 29, 2015, 00:04
Generalnie, to chciałbyś mieć all-in-one.  Ja osobiście takiego urządzenia nie znam, co, rzecz jasna nie oznacza, że go w ogóle nie ma :) . Właśnie po to jest ten wątek :) - takie właśnie rzeczy możnaby podpiąć pod "dodatkowe ficzery" w stosunku do czystego strumieniowania. Jeśli dopuszczasz 2 urządzenia to już spokojnie można chyba coś znaleźć "niekomputerowego", poza owym nagrywaniem ... odtwarzacz strumieniowy w roli transportu, podłączony cyfrowo do odtwarzacza wieloformatowego z cyfrowym wejściem. Z nagrywaniem z formatów nie-CD jest dość kłopotliwie ze względu na ich zabezpieczenia - szczególnie mowa tutaj o SACD. A i z DVD-A i BR może być różnie.
Jak konfiguracja pt:
a. zewn. serwer (NAS)
b. laptop z softwarem do ripowania płyt
c. przydałby się odtwarzacz BR/SACD (w miarę potrzeb jakościowych podłączony do zewn. DACa) z możliwością strumieniowania - np OPPO miałaby się do Twoich potrzeb ?
Zakładam, że laptop wykorzystywany jest tylko do ripowania, a nie do tego, aby w ogóle czegoś słuchać.
Po zripowaniu muzyki - przesyłasz ją na NASa, skąd jest pobierana przez odtwarzacz. DAC jest potrzebny, jeśli jakość dźwięku oferowana przez wbudowany w odtwarzacz DAC Ci nie odpowiada.
Najgorzej z ripowaniem SACD. Znam jedno urządzenie, dzięki któremu można było w swoim czasie tego dokonać - PS3 ze starym firmwarem. Niestety, kolejne aktualizacje oprogramowania wyłączyły w PS3 obsługę SACD, stąd - możliwość zgasła ...
Software do ripowania DVD-A/BR-A na Windows jest dostępny...
A co do zastosowania DSów - dokładnie takie samo, jak odtwarzaczy "płytowych". Tyle tylko, że zamiast płyty podajesz mu pliki przez sieć :)

Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: elem w Styczeń 29, 2015, 00:24
Dzięki za wskazówki, poczekam na Twoje opisy DSów, może wtedy lepiej będę mógł opisać moje finalne potrzeby.
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: Wireless w Styczeń 29, 2015, 07:04
Cytat: elem w Styczeń 29, 2015, 00:24
Dzięki za wskazówki, poczekam na Twoje opisy DSów, może wtedy lepiej będę mógł opisać moje finalne potrzeby.
Elemie,
B. chętnie wdziałbym również Twoje, dokładniejsze opisy Oliwek :). Co prawda, juz nieprodukowane, o ile się nie mylę, ale jest jeszcze rynek wtórny, i takie opisy mogą się przydać.
Dzisiaj pojawi się opis Linnów.
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: jamówię w Styczeń 29, 2015, 08:46
Ponieważ ja też mam Olive,to postaram się o opis moich przygód i spostrzeżeń. Nie obędzie się pewnie bez odniesień do maszyn CDP,ale takie porównania są nieuniknione. Na razie napiszę tylko tak,bardzo czekałem na rozwój urządzeń tzw siciowych i bardzo się zawiodłem,funkcjonalnością,która miała być gwoździem do trumny CD a przede wszystkim dzwiękiem. Reszta opisów na spokojnie?
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: Wireless w Styczeń 29, 2015, 09:15
Ano właśnie. Mnie też od czasu do czasu nachodzą przemyślenia pt. czy ta plikowa rewolucja wytrzyma próbę czasu... Wszak już trwa ładnych kilka lat - w krótszym okresie czasu kasety VHS zostały praktycznie całkowicie zastąpione przez DVD... Czyli - może jest tak, że jakby to się miało stać to już by się stało. Na przeszkodzie na pewno stoją producenci sprzętu audio i wydawcy muzyki. Ci drudzy wzbraniają się (chociaż ostatnio jakby słabiej - widzę jednak wzrost oferty plikowej) z udostępnianiem muzyki w formatach bezstratnych. Ci pierwsi natomiast często zachowują się tak, jakby do końca nie mieli świadomości co tak naprawdę chcą wyprodukować. W efekcie w sklepach pojawiają się odtwarzacze, których funkcjonalność pozostawia wiele do życzenia. Pomijam tutaj kwestie brzmieniowe celowo, bo wg mnie nie ma co dyskutować nt. brzmienia urządzenia, które działa gorzej od tradycyjnych odtwarzaczy CD. To ma działać lepiej! I dopiero wtedy można dyskutować o brzmieniu, jego brakach i zaletach. Przynajmniej taki jest mój punkt widzenia. Są oczywiście przypadki chlubne. Jest też sporo producenckich wpadek. Częasto chlubność/niechlubność funkcjonalności danego produktu nie ma nic wspólnego z półką cenową, ani z oferowaną jakością dźwięku (przypadek Squeezeboxa). Często też jest odwrotnie. Produkt kosztujący już dość sporo, funkcjonalnie jest taki sobie... To po to ten wątek właśnie. Może być tak, że po zebraniu dostatecznej próbki urządzeń dojdziemy do wniosku, że ta plikowa rewolucja jest rewolucją w baaardzo grubych cudzysłowiach (przynajmniej póki co). Na pewno natomiast chciałbym, abyśmy stworzyli coś, co potencjalnym nabywcom tego typu rozwiązań da wgląd w to, jak one naprawdę działają i tym samym pozwolą im na wstępne odfiltrowanie produktów, które nie spełniają ich oczekiwań. Brzmienie natomiast chciałbym, abyśmy potraktowali trochę drugoplanowo - tak, czy inaczej, przed zakupem urządzenia, IMHO, trzeba go posłuchać osobiście, a nie zdawać się na internetowe opisy. Opis funkcjonalności jest z definicji zero-jedynkowy i obiektywny. Opis brzmienia, IMHO - już nie, ze względu na mnogość czynników na nie wpływających.
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: Wireless w Styczeń 29, 2015, 22:08

Niniejszym pozwolę sobie wobec tego rozpocząć

#1 Odtwarzacze sieciowe Linna

I wstęp
Linn, jako pierwsza z firm audio zrezygnował z produkcji klasycznych odtwarzaczy CD/DVD/SACD na rzecz wyłącznie odtwarzaczy strumieniowych, zgodnych ze standardem DLNA. Dodając do tego fakt, że był również jedną z ostatnich firm wchodzących na rynek CD, dostajemy ogrom sceptycyzmu właściciela Linna w stosunku do tego standardu. Sceptycyzmu, który nie przeszkodził Linnowi w wypuszczeniu w swoim czasie jednej z najbardziej legendarnych masztn CD – CD12. Ale – CD12 to już historia. Obecnie portofolio firmy w zakresie źródeł dźwięku obejmuje wyłącznie gramofony (Sondek LP12), oraz źródła strumieniowe w kilku odmianach, o których poniżej
1  ,,Czyste" DSy. Czyli odtwarzacze, które najbardziej przypominają CDP – nie mają przedwzmacniacza, aczkolwiek można u nich włączyć sterowanie poziomem sygnału wyjściowego. Nie mają również żadnych wejść. Jest to odtwarzacz, który można podłączyć do wzmacniacza/przedwzmacniacza. Od biedy, jeśli komuś takie sterowanie poziomem sygnału wyjściowego wystarcza,  można również go wpiąć bezpośrednio do końcówki mocy. Taki preamp nie jest najgorszy wcale. Majikowy wytrzymuje, IMHO, porównania z preampem wbudowanym w np. Krella S-300i, dostarczając nawet bardziej nasyconego w średnicy dxwięku, co zdecydowanie może się podobać. Linn oferuje następujące odtwarzacze w tej kategorii:
·         Majik DS – najtańsze źródło w ofercie
·         Akurate DS
·         Klimax DS
Uwagi:
- Z powyższej listy tylko Majik DS ma wyjścia cyfrowe
- W przypadku Akurate można spotkać na rynku wtórnym dwa modele: starszy DS/0 i nowszy DS/1. Odróżnić je można po obudowie – starszy model dzieli wygląd z Majikiem. Nowszy ma ,,opakowanie" zupełnie przeprojektowane. Również środek nowszego Akurate'a uległ znacznym modyfikacjom. Różnice dźwiękowe (internetowe opisy) są albo
a. ogromne
b. niewielkie
c. żadne
w zależności od tego, jak nam się uda pogooglać J. Nie słyszałem ADS/0 – trudno mi się wobec tego odnieść obiektywnie do którejś z tych opcji.
- Również Klimaxa można spotkać w dwóch wersjach. Niemniej jednak tutaj różnice wizualne są dużo mniejsze. Starsza wersja ma wyłącznik sieciowy z tyłu obudowy. Nowsza – ,,przedni dół" – jest znacznie łatwiej osiągalny. W tym przypadku, poza tą drobną różnicą, nie ma innych zmian.
- Począwszy od modelu Akurate, odtwarzacze mają wyjścia XLR. Niemniej jednak (o ile się nie mylę – wymaga potwierdzenia) tylko Klimax ma budowę w pełni symetryczną. W Akurate symetryzacja sygnału odbywa się (raz jeszcze – wymaga potwierdzenia) dopiero przed wyjściem.
2. DSM. Ta rodzina obejmuje odtwarzacz DS zintegrowany z przedwzmacniaczem, lub (w przypadku Majika, Sneaky'ego i Kiko z kompletnym wzmacniaczem). Odtwarzacze te posiadają już komplet wejść, włącznie z HDMI, SPDIF, TOSLINK, mają również wyjście HDMI, więc mogą również funkcjonować jako przełączniki HDMI – w takiej sytuacji z przesyłanego sygnału odtwarzać będą ścieżkę dźwiękową. Cały sygnał idzie dalej do wyjścia HDMI, podpiętego np. do TV. W tej kategorii znajdziemy następujące urządzenia.
·         Sneaky DSM. Najtańszy w ofercie. Zintegrowany z kompletnym wzmacniaczem. Występuje w dwóch wersjach: 2x33W lub 4x33W (bi-amping).
·         Kiko DSM. Kompletny, ,,life-stylowy" systemik, dostarczany zawsze wraz z dedykowanym zestawem monitorków.
·         Majik DSM. Najdroższy produkt z linii DSM, posiadający kompletny wzmacniacz (2x100W przy 4 ohmach)
·         Akurate DSM. Już bez wbudowanego wzmacniacza mocy. Posiada jedynie preamp.
·         Klimax DSM. Najdroższy i najlepszy jakościowo produkt z tej linii
Uwagi:
- Majik DSM oraz Akurate DSM posiadają wbudowany preamp phono. Co ciekawe – może on obsłużyć zarówno wkładki MM jak i MC. Przełączenie z trybu MM do MC i z powrotem może być zrealizowane przez dealera (albo samodzielnie, ale to po upływie gwarancji ;) ) poprzez rozkręcenie obudowy i przełączenie jednej zworki. W obydwu urządzeniach (Majik, Akurate) wbudowany preamp phono jest ten sam. Osobiście bym go ocenił na ,,entry level" - dla nieco bardziej zaawansowanego miłośnika winyli na pewno nie będzie wystarczający. Natomiast sprawdzi się w roli ,,wisienki na torcie" – dodatku, który spowoduje, że gramofon po prostu będzie grał. Klimax już tego preampiku nie posiada.
- przedwzmacniacz DSMów wzmacnia sygnał w dwóch domenach – cyfrowo i analogowo. Urządzenia analogowe podłączone do DSMów (np. gramofon) – będą wzmacniane wyłącznie analogowo. Cyfra ich nie skazi .... chyba, że nasz domowy system multimediów składać się będzie z kilku odtwarzaczy Linna, i w tym przynajmniej 1go DSMa, do którego podłączony jest gramofon. Następnie wszystkie te urządzenia przełączymy w tryb odtwarzania synchronicznego (,,party mode"), gdzie nadrzędnym źródłem będzie gramofon podłączony do DSMa. W takiej sytuacji nastąpi przetworzenie sygnału analogowego do cyfrowego (w DSMie), translacja tego sygnału na transmisję DLNA do pozostałych urządzeń – i w całym domu zabrzmi nam nasz gramofon. Tyle, że wtedy już skażony cyfrą ;)
3. ostatnia, najmłodsza rodzina odtwarzaczy Linna to EDSMy (Exakt DSM). W jej skład wchodzą dwa produkty, póki co, Exakt Akurate DSM i Exakt Klimax DSM. Jaka jest różnica pomiędzy EDSMami a DSMami? Otóż, przy projektowaniu Exakta, Linn przyjął założenie, że najlepiej byłoby przetwarzać sygnał dźwiękowy w jak najmniejszej odległości od głośników. W efekcie powstał produkt, gdzie ,,odtwarzacz" to tak naprawdę tylko urządzenie tłumaczące sygnał DLNA (napływający do niego z sieci komputerowej) na sygnał, w dalszym ciągu cyfrowy, w standarcie Exakt Link, który jest dostarczany ... bezpośrednio do kolumn ... w dalszym ciągu kablem ethernet J. Tak więc mamy głośnikowe ethernety J. W kolumnie natomiast sygnałcyfrowy jest już tłumaczony do analogu przez zestaw DACów. Tak więc w dużym uproszczeniu – Exakt DSM to skrzynka będąca translatorem DLNA – Exakt i zestaw DACo-kolumn J. Dodatkowo takie rozwiązanie jest wzbogacone przez Linna o system dostosowania korekcji dźwięku w zależności od właściwości akustycznych pomieszczenia. Moje wrażenia wyniesione z osobistych odsłuchów wskazują na wręcz genialne zgranie fazy głośników. To słychać. Jeśli komuś więc odpowiada specyfika brzmienia linnowskiego i zamierza zbudować system od 0, to jest to dla niego rozwiązanie. Minusem jest fakt, że – ze względu na owe DACo-kolumny, Exakt jest ograniczony tylko do własnych kolumn, oraz do kolumn zewn. producnetów, do których oferuje dodatkowe DACo-wzmacniacze. W tej chwili, o ile się nie mylę, oprócz kolumn Linna, wspierane są jeszcze niektóre modele B&W.  Inny minus widoczny jest dla miłośników analogu – niestety sygnał gramofonowy będzie przetwarzany na cyfrowy, aby trafić do głośników, a potem z nowu na analogowy, aby móc być odtworzonym. A więc analog zostanie jednak skażony cyfrą.
Co do funkcjonalności, to
·         Supportowane formaty: WAW, FLAC, ALAC, OGG, WMA (z wyjątkiem bezstratnego WMA), AIFF, AAC, MP3. Gęstość: do 24/192
·         Wszystkie odtwarzacze Linna wspomagają odtwarzanie gapless bez żadnych przeszkód.
·         Odtwarzacze te są w 100% zgodne ze standardem DLNA. Posiadają jednak swoje rozszerzenia (OpenHome), dzięki którym są odporne na uśnięcie pilota i wspomagają owo odtwarzanie gapless. Uwaga: linnowskie rozszerzenia nie oznaczają naruszenia standardów. Odtwarzacz taki bezproblemowo współpracuje z dowolnym serwerem zgodnym z DLNA. Twonky, Asset, Mezzmo, MinimServer etc – to wszystko jest obsługiwane bez przeszkód.
·         Standard OpenHome oznacza m.in. że playlista (w przeciwieństwie do ,,czystego" DLNA) jest przechowywana w odtwarzaczu,a nie w ,,pilocie". Pilot natomiast odpowiada jedynie za jej aktualizację. Nie zapamiętuje jej. W ten sposób pilota można wyłączyć, uśpić, wyrzucić, etc J, a cała playlista i tak zostanie odtworzona.

·         Stosowanie wspomnianego standardu oznacza również, że należy stosować oprogramowanie ,,pilotujące" zgodne z tym standardem. Linn oferuje w tej chwili dwie aplikacje:
a. Kinsky – starsza. Dostępna na Windows, iOS, Android , OSX, Linuksa
b. Kazoo – nowsza. Dostępna na Windows, iOS (obecnie wspierane są tylko iPady), OSX.
Oprogramowanie Linna jest darmowe. Technicznie – bez zarzutu. Natomiast jest sporo narzekań co do wyglądu i ergonomii tegoż. Jako, że każdy ma swój gust, a sprawa tyczy się w zasadzie wyłącznie wyglądu i ergonomii, to nie chciałbym tego oceniać od własnej strony.
Uwagi:
- Kazoo pełnię funkcjonalności (opcja wyszukiwania z klawiatury oraz skrócone bio wykonawcy) oferuje jedynie wtedy, gdy korzystamy z serwera DLNA Linn Kazoo Server – też darmowe, oficjalnie dostępne na Windows, OSX i QNAP. Nieoficjalnie – również na Linuksa.
- Oczywiście można stosować oprogramowanie pilotujące niezgodne z OpenHome, a jedynie zgodne z DLNA. W takiej sytujacji tracimy niestety gapless i wspomnianą wcześniej możliwość wyłączenia owego ,,pilota", jako, że nasz DS będzie pracował wtedy 100% zgodnie ze standardem DLNA, bez jakichkolwiek rozszerzeń.
·         Istnieje całkiem pokaźny zbiór aplikacji sterujących ,,nie-linnowskich" a zgodnych ze standardem OpenHome:
- na androida: doskonały BubbleDS, który poza bio artysty oferuje również możliwość wyświetlenia słów odtwarzanych piosenek. Również ergonomia i oprawa graficzna jest b. chwalona przez użytkowników. Używam z powodzeniem na moim smartfonie od lat kilku i sobie chwalę. Niestety płatna.
- na iOSa: kiedyś było tego naprawdę dużo: Songbook, PlugPlay, Konduktor, Lumin (w tym zestawie tylko Lumin jest bezpłatny, reszta niestety – płatna)

·         Dodatkowe ficzery:
- radio internetowe. Linn wspiera TuneIn. Wystarczy utworzyć sobie (darmowe) konto w TuneIn i skonfigurować własny preset – po wprowadzeniu w programie konfiguracyjnym Linna (Konfigu), w stosownej opcji nazwy użytkownika TuneIn, cały preset jest widoczny w ,,pilocie" naszego Dsa.
- możliwość odtwarzania dźwięku z komputera. Linn oferuje aplikację (darmową) zwaną SongCast. Stanowi ona (jest dostępna na Windows i OSX) ,,wirtualną kartę dźwiękową" naszego komputera – można ją związać z dowolnym odtwarzaczem Linna w naszej sieci, a wtedy nasz DS zaczyna odtwarzać dźwięki naszego komputera. W ten sposób można słuchać na Dsie Spotify'a, odtwarzać ścieżkę dźwiękową Youtube, generalnie wszystko, co gra – będzie przeniesione na Dsa
- wspomaganie dla AirPlay. Dzięki temu nasz DS będzie z kolei ,,wirtualną kartą dźwiękową" naszego iDevice'a (iPod, iPhone, iPad) – analog dla Songcasta dla iDeviców
- wspomaganie odtwarzania synchronicznego (,,party mode") – kilka Dsów odtwarza dokładnie to samo, synchrnonicznie w czasie.
- wspomaganie dla niedostępnego w naszym kraju (obecnie dostępne tylko w USA i UK) serwisu strumienującego Tidal (strumieniowanie bezstratne, jakość CD). Zaimplementowane dość niedawno, no i sam Tidal nie jest dostępny w PL.
- budzik. Dzięki dodatkowej, bezpłatnej aplikacji, stworzonej przez niezwiązanego zawodowo z Linnem programistę. Aplikacja jedynie pod Windows. Pozwala na skonfigurowanie dowolnej liczby alarmów związanych z dowolnymi funkcjonującymi w naszej sieci Dsami, DSMami i EDSMami Linna. Każdy alarm może być związany z uruchomieniem odtwarzania wybranej przez nas stacji radiowej. Więcej szczegółów dot. tej aplikacji znajdziesz tutaj:
http://forums.linn.co.uk/bb/showthread.php?tid=28315 (http://forums.linn.co.uk/bb/showthread.php?tid=28315)
- istnieje softwarowa emulacja Linna, którą można się pobawić na Pccie z Windows. Więcej o niej w wątku ,,spraw sobie pc-linna"


Kilka uwag na zakończenie:
1.  Linn nie oferuje odtwarzaczy wyposażonych w dysk ani w napęd CD. Źródłem dźwięku cyfrowego może być jedynie serwer DLNA.
2.  Odtwarzacze Linna nie posiadają karty WiFi. Tak więc aby transportować muzykę do Dsa przez sieć bezprzewodową, trzeba WiFi mostkować.
3. Odtwarzacze Linna nie posiadają również żadnych portów USB. Są to więc czyste odtwarzacze sieciowe, w wersji DSM i EDSM wzbogacone jedynie o wejścia cyfrowe do sekcji przedwzmacniacza (HDMI, etc, ale tutaj również nie ma portów USB)

Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: elem w Styczeń 29, 2015, 23:28
zawodowy tekst, w końcu wiem, że DSy Linna są nie dla mnie. Ale jedno lamerskie pytanie wrzucić muszę :)

Cytat: wireless w Styczeń 29, 2015, 22:08Tak więc aby transportować muzykę do Dsa przez sieć bezprzewodową, trzeba WiFi mostkować.

Jaką przystawkę trzeba mu doklejić aby był "sfifofany"?
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: Wireless w Styczeń 29, 2015, 23:33
Trzeba mieć dwa access pointy pracujące w trybie bridge i sparowane ze sobą. O właśnie - nowy pomysl na wątek - związany tym razem z potrzebnym hardwarem. Niestety - nie każdy AP będzie sobie radził raz z bridgeowaniem, a dwa z transmisją DLNA po takim mostku. Stąd warte też, IMHO, byłoby opisanie sprzętu stricte komputerowego i sieciowego dokładniej.
A poza tym, że pozwolę sobię sparafrazować - nie ma lamerskich pytań, są za to lamerskie odpowiedzi. W miarę mojej wiedzy pozwolę sobię unikać tych ostatnich. Dzięki za uznanie :)
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: elem w Styczeń 29, 2015, 23:41
he, he dzięki ale... wiem mniej niz przed zadaniem pytania :) Nie mogli w Linnie zrobic tego Wi-Fi jak w prostym Olive i dziesiątkach innych DSów?  A może to ma jakis sens? Po ethernecie lepiej brzmi czy jak?
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: Wireless w Styczeń 29, 2015, 23:51
Eee - po ethernecie brzmi dokładnie tak samo :) .
Chodzi natomiast o fakt większej stabilności sieci kablowej. Protokół TCP/IP nie jest niestety protokołem czasu rzeczywistego - nie gwarantuje dostarczenia danych w zadanym okresie czasu. Dodatkowo WiFi jest zdecydowanie mniej odporne na zakłócenia (pralki, lodówki, kuchenki mikrofalowe) i wymaga trochę większej wiedzy przy konfigurowaniu, tak, aby transmisja multimediów odbywała się bez zakłóceń. Myślę, że tak naprawdę zadecydowała tu polityka: urządzenia Linna do najtańszych nie należą, no i łatwo wyobrazić sobie osobę, która np. wydała 10 000 funtów na Klimaxa, który po Wifi działa ... z przerwami. Często osoba taka nie ma zbyt wiele do czynienia z technologiami IT. To co widzi i słyszy to - pustka w portfelu i przerywane granie. To co czuje w takiej sytuacji to narastająca, najpewniej, k...wica ;) (przepraszam za sformułowanie). Linn wyszedł z tej opresji w najprostszy możliwy sposób - kart WiFi nie montuje i oficjalnie odradza ich stosowanie. Niemniej jednak, rzecz jasna, jest możliwe wykorzystanie WiFi do transmisji multimediów. Ja w domu mam też problem, bo podczas budowy nie pomyślałem o wpuszczeniu ethernetu w ściany, a teraz raczej mi się ich nie chce rozkuwać. Po jakimś czasie spędzonym na eksperymentach udało mi się skonfigurować stabilny (działający bez przeszkód i przerw przez 100+ dni) system dystrybucji multimediów (muzyka i wideo do Full HD włącznie) oparty o WiFi. I działa.
Ale - musiałem się tym trochę pobawić.
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: elem w Styczeń 30, 2015, 00:07
Póki co, wolę skalibrowac wkładkę niż sieć Wi-Fi :) U mnie jakoś tak samo się znalazło i wgrało, ale fakt czasem cuś się zrywa.
Czekam na opisy kolejnych DSów, może znajdzie się taki, który będzie wart rozbudowania o jedno urządzenie i stanowił użyteczny, cyfrowy plug&play.
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: Wireless w Styczeń 30, 2015, 00:14
Cytat: elem w Styczeń 30, 2015, 00:07
Póki co, wolę skalibrowac wkładkę niż sieć Wi-Fi :)
...
Obydwa zajęcia potrafią być równie ciekawe, jak i ... równie frustrujące :) . Pamiętam swoje rozdrażnienie przy pierwszej mojej kalibracji. Ofiarą był Dynavector DV-10X5, który jest sprzedawany bez osłonki na igłę... Eeechh :)
Co do dalszego ciągu - to może z Oliwkami możnaby coś pokombinować? Ja nie mam żadnej "na stanie", ale Ty i jamówię macie. W razie problemów z zagadnieniami stricte IT spróbuję pomóc, rzecz jasna. No i Masza (w tej chwili na nartach) obiecał wsparcie w zakresie T+A. Przydałoby się również znależć kogoś obeznanego z Naimami. Niestety - oferta tej firmy jest tak skomplikowana, że czasem się zastanawiam, czy oni sami jeszcze wiedzą co i jak sprzedają ... Ale spróbuję w wolnej chwili rozpracować ją do końca. Naim, nota bene, z Twojego punktu widzenia, może wyglądać ciekawie - część ich DSów ma wbudowany twardy dysk i software ripujący płyty. Przydałby się jakiś do testów ;)
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: jamówię w Styczeń 30, 2015, 06:46
wireless świetny tekst,zgadzam się z elemem,że stopień skomplikowania kalibracji Linna,przerasta umiejętności zwykłego melomana. Wyobraźcie sobie starszego audiofila/melomana,który z jakichś niewytłumaczalnych?? powodów postanowił przesiąść się na Linna i serwer,grób,mogiła i tu Olive wygrywa na starcie. Włączasz i...grasz z cd,lub urządzenie samo rippuje i kataloguje muzykę. Jest całkiem czytelny i dobrze działający pilot,który spełnia swoją rolę do momentu zakupu ipada bardzo dobrze,bo Olive ma ekran lcd,mały ale dotykowy i działa. Oczywiście od kiedy mam ipada,świat Olive jest piękniejszy,ale bez niego daję radę. Olive ma dysk na pokładzie i konia z rzędem temu,kto usłyszy jakiekolwiek zakłócenia czy wibracje. Gram na Harbethah,które mają ultra przejrzystą średnicę i wyłapują wszystkie artefakty,jeśli te pojawią się na płycie a tu nic:)
Dzwięk: modele Olive różniły się rodzajem przetworników,montowano chyba cirrusa,cristala i Burr Browna,same z siebie te maszynki grają jak Cię mogę,ale mają wyjście na zew DAC,poprzez RCA lub USB. Moja konkluzja jest taka,że zostały zaprojektowane bardzo przyjaźnie,same szukają sieci,działają wi fi i lan,same rippują i bez żadnego problemu da sobie z nim radę nawet taki komputerowy lamer jak ja???

Co do Naim,to zgadzam się w stu procentach,nikt już chyba nie wie,co produkują,czym się te urządzenia różnią i jak grają. Polityka głupia i nie przemyślana a na tle spójnej oferty Linna,wręcz groteskowa.
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: Wireless w Styczeń 30, 2015, 07:06
Dzięki jamówię za wprowadzenie do Oliwek i, rzecz jasna, za uznanie co do tekstu o Linnach :) . Tak naprawdę to one nie są skomplikowane. Jeśli dodatkowo kupujesz u autoryzowanego dealera, to przyjedzie do domu, skonfiguruje, uruchomi i nauczy obsługiwać. Włącznie ze stroną serwerową. Tak więc ten problem znika.
Pozwolę sobie zaproponować mały template do opisu strumieniowców.
1. Historia, krótkie wprowadzenie do oferty danej firmy w zakresie odtwarzaczy strumieniowych
2. Przegląd dostępnych modeli
3. Funkcjonalność
    - formaty czytanych plików
    - standardy przesyłania przez sieć (DLNA, SMB, etc ...)
    - gapless/no gapless
    - sposób zarządzania playlistą (zapamiętywana w urządzeniu, lub w pilocie)
    - oprogramowanie sterujące z podziałem na platformy (PC, OSX, Linux, iOS, Android, Windows Phone, etc )
    - ficzery
4. dodatkowe uwagi/podsumowanie
Co myślicie ?
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: jamówię w Styczeń 30, 2015, 08:11
Świetny pomysł,ja coś w week skrobnę dodam tylko,że Olive podobnie jak Linn jest gapless.
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: Wireless w Styczeń 30, 2015, 16:52

Uwaga dot. odtwarzaczy Linna

Poprawka dot. symetryczności odtwarzaczy Akurate:
1. DS/0 był symetryczny, ale nie był dual mono
2. DS/1 jest symetryczny i dual mono
Wiadomość bezpośrednio ze źródła :)

Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: palton_i_boskie_kulki w Marzec 04, 2015, 12:22
A czy ktoś z Was ma i porównywał bezpośrednio Logitecha Sqeezbox z innymi urządzeniami? Wg mnie jest to urządzenie wybitne w stosunku jakości i ceny. Fajnie zgrywa się z kulkami.
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: Drizzt w Marzec 04, 2015, 12:24
Ja porównywałem bezpośrednio, ale tylko w stosunku ceny. Jak się zgrywa to nie wiem.
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: palton_i_boskie_kulki w Marzec 04, 2015, 12:26
Właśnie wiem, że zgrywają się super, pełen zachwyt. Jestem zainteresowany innymi opiniami z kontekście z innymi urządzeniami.
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: Drizzt w Marzec 04, 2015, 12:28
A to przepraszam, pisałem w innym kontekście.
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: elem w Marzec 04, 2015, 14:49
Cytat: jamówię w Styczeń 30, 2015, 08:11Świetny pomysł,ja coś w week skrobnę dodam tylko,że Olive podobnie jak Linn jest gapless.

:)
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: octagon w Luty 20, 2016, 15:59
Odświeżając wątek, właśnie nabyłem Linna DS Majik. Świetne urządzenie. W końcu mam, że tak powiem, święty spokój. Jeśli ktoś zastanawia się nad strumieniowce to Linn jest dobrą drogą. Ustawienie nie jest wcale tak skomplikowane jakby mogło się wydawać. Jeśli ktoś korzysta z Qnapa to już w ogóle jest po sprawie, bo instaluje na nim Kazoo Server i po sprawie. W przypadku Synology trzeba zainstalować Javę i MinimServer. Na forum Linna jest instrukcja jak to zrobić. Jeśli te czynności mamy wykonane to samo podłączenie DS'a i kliknięcie paru ustawień jest już banalne. De facto dystrybutor mógłby instrukcję opisać w mailu:)
Tak czy inaczej, polecam!:) 
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: MAC w Luty 20, 2016, 16:08
Majik głupi nie jest.
Kilka lat temu, jak szukałem strumieniowca to tez go wziąłem do domu na testy. Grał fajnie ale i tak bym go przepuścił przez lampowego DACa. Tego nic nie przebije.
Ostatecznie jednak wybrałem droższego T+A ponieważ funkcjonalnie jest trudny do przebicia.
Ma bardzo dobry napęd CD na pokładzie.
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: triode w Luty 20, 2016, 19:02
http://www.linn.co.uk/hifi-separates/network-music-players/majik#majik-ds 

Dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności,no może z niewielką pomocą przyjaciół-mam takiego zawodnika:
http://www.jfdigital.com/en/products/details.asp?id=66 
Lampy do plików--to już przekroczona zawartość cukru w cukrze :) 8)
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: MAC w Luty 20, 2016, 19:06
Cytat: triode w Luty 20, 2016, 19:02Lampy do plików--to już przekroczona zawartość cukru w cukrze :) 8)

Lampy do cyfry są jak najbardziej mile widziane w mym guście  :D
No bo cóż one mają dosładzać jeśli nie gorzką cyfrę? Ha? ;)
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: triode w Luty 20, 2016, 19:09
Funkcjonalnie UDS-3 wygląda:
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: mrB w Kwiecień 05, 2016, 16:16
Cytat: Wireless w Styczeń 30, 2015, 00:14z Naimami. Niestety - oferta tej firmy jest tak skomplikowana, że czasem się zastanawiam, czy oni sami jeszcze wiedzą co i jak sprzedają ... Ale spróbuję w wolnej chwili rozpracować ją do końca. Naim, nota bene, z Twojego punktu widzenia, może wyglądać ciekawie - część ich DSów ma wbudowany twardy dysk i software ripujący płyty.
Cytat: jamówię w Styczeń 30, 2015, 06:46Co do Naim,to zgadzam się w stu procentach,nikt już chyba nie wie,co produkują,czym się te urządzenia różnią i jak grają. P
Trochę wykopalisk ;)
A ja od dłuższego czasu użytkuję różniaste strumieniowce Naim'a i jestem bardzo zadowolony
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: vasa w Kwiecień 05, 2016, 19:00


Cytat: mrB w Kwiecień 05, 2016, 16:16
Trochę wykopalisk ;)
A ja od dłuższego czasu użytkuję różniaste strumieniowce Naim'a i jestem bardzo zadowolony

To napisz jakieś kompendium "for dummies ".
Odnoszę wrażenie że wiedza o odtwarzaniu cyfrowym, wadach, zaletach i pułapkach plikowego grania jest wciąż niewystarczająca.

Wysłano niewygodnie to i byk może się zdarzyć.

Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: mirek24 w Kwiecień 05, 2016, 20:11
Cytat: octagon w Luty 20, 2016, 15:59
Odświeżając wątek, właśnie nabyłem Linna DS Majik. Świetne urządzenie. W końcu mam, że tak powiem, święty spokój. Jeśli ktoś zastanawia się nad strumieniowce to Linn jest dobrą drogą. Ustawienie nie jest wcale tak skomplikowane jakby mogło się wydawać. Jeśli ktoś korzysta z Qnapa to już w ogóle jest po sprawie, bo instaluje na nim Kazoo Server i po sprawie. W przypadku Synology trzeba zainstalować Javę i MinimServer. Na forum Linna jest instrukcja jak to zrobić. Jeśli te czynności mamy wykonane to samo podłączenie DS'a i kliknięcie paru ustawień jest już banalne. De facto dystrybutor mógłby instrukcję opisać w mailu:)
Tak czy inaczej, polecam!:) 

Pełna zgoda, Linn to zacna firma, na pewno jeżeli chodzi o strumieniowce. Zaczynałem od Sneaka, potem był Klimax. Funkcjonalnośc super, dźwięk też niczego sobie. Niestety nie ma modnego DSD co dla niektórych może byc wadą.
Dbałośc o klienta wzorcowa co chwila nowy soft, upgrade hardware-u. Polecam.
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: octagon w Kwiecień 05, 2016, 20:36
Cytat: mirek24 w Kwiecień 05, 2016, 20:11Niestety nie ma modnego DSD co dla niektórych może byc wadą.

Osobiście nie posiadam plików w formacie DSD. Z tego co się orientuję to z dostępnością muzyki w tym formacie też nie jest różowo. Linn celowo nie wspiera tego formatu w swoich DSach, pomimo tego, iż wciąż wydaje płyty SACD, a więc materiał posiada:)
Jak zauważyłeś, dla niektórych może to być wada, podobnie jak brak możliwości podłączenia dysku czy też zewnętrznego DACa po USB. Mi to nie przeszkadza:)   
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: Wireless w Kwiecień 05, 2016, 20:38
Cytat: mirek24 w Kwiecień 05, 2016, 20:11
Cytat: octagon w Luty 20, 2016, 15:59
Odświeżając wątek, właśnie nabyłem Linna DS Majik. Świetne urządzenie. W końcu mam, że tak powiem, święty spokój. Jeśli ktoś zastanawia się nad strumieniowce to Linn jest dobrą drogą. Ustawienie nie jest wcale tak skomplikowane jakby mogło się wydawać. Jeśli ktoś korzysta z Qnapa to już w ogóle jest po sprawie, bo instaluje na nim Kazoo Server i po sprawie. W przypadku Synology trzeba zainstalować Javę i MinimServer. Na forum Linna jest instrukcja jak to zrobić. Jeśli te czynności mamy wykonane to samo podłączenie DS'a i kliknięcie paru ustawień jest już banalne. De facto dystrybutor mógłby instrukcję opisać w mailu:)
Tak czy inaczej, polecam!:) 

Pełna zgoda, Linn to zacna firma, na pewno jeżeli chodzi o strumieniowce. Zaczynałem od Sneaka, potem był Klimax. Funkcjonalnośc super, dźwięk też niczego sobie. Niestety nie ma modnego DSD co dla niektórych może byc wadą.
Dbałośc o klienta wzorcowa co chwila nowy soft, upgrade hardware-u. Polecam.


Dla mnie DSD to raczej kwestia mody, niż przewagi nad FLAKiem.  Zresztą - muszę poszukać i posprawdzać, ale jakiś serwer DLNA miał funkcję transkodingu z DSD do FLACa w locie. Więc dałoby się to załatawić. DSów Linna używam od 2009 roku (sztuk 2: Sneaky i Majik). I - odkąd po raz pierwszy włączyłem DSa, nie sięgnąłem już do odtwarzacza CD...
Klimax, to dźwiękowo naprawdę klimax ;) Niestety - dla mnie - kwestia ceny nie do przeskoczenia :(
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: Wireless w Kwiecień 05, 2016, 20:41
Cytat: vasa w Kwiecień 05, 2016, 19:00


Cytat: mrB w Kwiecień 05, 2016, 16:16
Trochę wykopalisk ;)
A ja od dłuższego czasu użytkuję różniaste strumieniowce Naim'a i jestem bardzo zadowolony

To napisz jakieś kompendium "for dummies ".
Odnoszę wrażenie że wiedza o odtwarzaniu cyfrowym, wadach, zaletach i pułapkach plikowego grania jest wciąż niewystarczająca.

Wysłano niewygodnie to i byk może się zdarzyć.



Właśnie - też byłbym zainteresowany :)
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: octagon w Kwiecień 05, 2016, 20:42
Cytat: mirek24 w Kwiecień 05, 2016, 20:11Funkcjonalnośc super, dźwięk też niczego sobie.

Dźwięk nawet więcej niż niczego sobie. Dopóki nie kupiłem Majika wszystkie strumieniowce w podobnym przedziale cenowym grały tak samo. Nie piszę, że źle, ale tak zwyczajnie, poprawnie. Majik pokazał mi jak ważne jest także źródło i jak wiele może od siebie dać. Wiem, że można lepiej, ale na dzień dzisiejszy to co mam wystarcza mi zupełnie:)
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: pmcomp w Kwiecień 05, 2016, 20:58
DAC w Majiku DS jest do doopy.
Wiem bo mam i używam. Tzn. nie używam tylko podłączyłem go do innego DACa.

Pozdro
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: mrB w Kwiecień 05, 2016, 23:39
Cytat: vasa w Kwiecień 05, 2016, 19:00To napisz jakieś kompendium "for dummies ".
Odnoszę wrażenie że wiedza o odtwarzaniu cyfrowym, wadach, zaletach i pułapkach plikowego grania jest wciąż niewystarczająca.
Cytat: Wireless w Kwiecień 05, 2016, 20:41Właśnie - też byłbym zainteresowany :)

One wszystkie - pod względem funkcjonalności - są prawie takie same :)
I tylko na pierwszy rzut oka jest chaotycznie ;)
Może po weekendzie wrzucę kilka zdań. Jeśli nie - ścigajcie mnie
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: mrB w Kwiecień 05, 2016, 23:46
Cytat: mirek24 w Kwiecień 05, 2016, 20:11Niestety nie ma modnego DSD co dla niektórych może byc wadą.
Cytat: octagon w Kwiecień 05, 2016, 20:36Osobiście nie posiadam plików w formacie DSD.
Cytat: Wireless w Kwiecień 05, 2016, 20:38Dla mnie DSD to raczej kwestia mody, niż przewagi nad FLAKiem.

Dla mnie też DSD to rodzaj marketingowego tryndu; coś jak durna walka o megapiksele w aparatach...
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: pmcomp w Kwiecień 06, 2016, 00:15
Dobre jest też to:

(http://img01.taobaocdn.com/imgextra/i1/54816048/TB2ewmHcVXXXXa0XpXXXXXXXXXX_!!54816048.png)

(http://img02.taobaocdn.com/imgextra/i2/54816048/TB2p.uOcVXXXXcXXXXXXXXXXXXX_!!54816048.png)

Gra z kart SD. Ale można podłaczyć zegar do DACa zewnętrznym kablem. Winduje poziom.
Pisałem o tym na ...  8) :P  :o

Pozdro
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: mrB w Kwiecień 06, 2016, 00:48
Słuchałeś?
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: pmcomp w Kwiecień 06, 2016, 08:10
Mam.
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: octagon w Kwiecień 06, 2016, 09:03
Cytat: pmcomp w Kwiecień 05, 2016, 20:58DAC w Majiku DS jest do doopy.
Wiem bo mam i używam. Tzn. nie używam tylko podłączyłem go do innego DACa.

Dla mnie osobiście Majik jest świetny a jego DAC bardzo dobry. Oby wszystkie w tym przedziale cenowym reprezentowały taki poziom.

A jaki DAC podłączyłeś jeśli można wiedzieć?
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: mrB w Kwiecień 06, 2016, 10:48
Cytat: pmcomp w Kwiecień 06, 2016, 08:10
Mam.

Wygląda obiecująco
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: pmcomp w Kwiecień 06, 2016, 11:00
Cytat: mrB w Kwiecień 06, 2016, 10:48
Cytat: pmcomp w Kwiecień 06, 2016, 08:10
Mam.

Wygląda obiecująco

On nie wygląda obiecująco tylko gra :).
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: octagon w Kwiecień 06, 2016, 14:49
Cytat: pmcomp w Kwiecień 05, 2016, 20:58DAC w Majiku DS jest do doopy.
Wiem bo mam i używam. Tzn. nie używam tylko podłączyłem go do innego DACa.

Ponawiam pytanie, do jakiego?
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: pmcomp w Kwiecień 06, 2016, 14:59
Cytat: octagon w Kwiecień 06, 2016, 14:49
Cytat: pmcomp w Kwiecień 05, 2016, 20:58DAC w Majiku DS jest do doopy.
Wiem bo mam i używam. Tzn. nie używam tylko podłączyłem go do innego DACa.

Ponawiam pytanie, do jakiego?


Audio Note DAC4 albo WLM Gamma Reference DAC (Weiss Engineering DAC2/Minerva w środku) po coaxialu albo do Mytek Stereo 192 DSD po coaxialu plus world clock.

Pozdro
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: octagon w Kwiecień 06, 2016, 20:27
A ile kosztują te DACi poza Mytekiem? Jakoś nie mogę znaleźć.
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: octagon w Kwiecień 14, 2016, 22:27
Cytat: pmcomp w Kwiecień 06, 2016, 14:59WLM Gamma Reference DAC (Weiss Engineering DAC2/Minerva w środku)

Znalazłem cenę w wysokości 5 tys $. No to się nie dziwię, że Majik DS z tym DAC gra lepiej:) Takie porównania lekko bez sensu są.
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: pmcomp w Kwiecień 14, 2016, 23:07
Dlaczego bez sensu?
Każdy DAC z tych trzech jest lepszy od wbudowanego w Majika.
A nowego Myteka można teraz wyrwać za ok. 4000 zł.
Pozdro
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: Wireless w Kwiecień 14, 2016, 23:28
Cytat: octagon w Kwiecień 14, 2016, 22:27
Cytat: pmcomp w Kwiecień 06, 2016, 14:59WLM Gamma Reference DAC (Weiss Engineering DAC2/Minerva w środku)

Znalazłem cenę w wysokości 5 tys $. No to się nie dziwię, że Majik DS z tym DAC gra lepiej:) Takie porównania lekko bez sensu są.


O toto właśnie. Niestety - nie ma czegoś takiego od czego nie byłoby nic lepszegp. I - znowu - niestety - to lepsze jest droższe.
Porównywanie sprżętu z dwóch różnych pólek specjalnie sensu nie ma. Wiadomo, że wygra wyższa półka (zazwyczaj), co, bynajmniej, w żaden sposób, nie jest ujmą dla urządzenia tańszego :)
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: pmcomp w Kwiecień 14, 2016, 23:42
Mytek jest dokładnie z tej półki cenowej co DAC w Majiku DS.

Pozdro
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: Wireless w Kwiecień 14, 2016, 23:44
No nie za bardzo. 5k$ to zauważalnie więcej, niż cena Majika.
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: pmcomp w Kwiecień 15, 2016, 11:00
Majik DS kosztował nowy w sklepie ok. 10.000-11.000 zł. Taka była cena jak kupowałem.
Mytek 192 Stereo DSD kosztuje ok. 4000 zł.
Gdzie Ty widzisz różnicę 5k$???
Mytek to ta sama półka cenowa co DAC w Majiku DS, zakładając, że wartośc DACa w Majiku to ok. 50% jego ceny.

Pozdro
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: Wireless w Kwiecień 15, 2016, 17:37
Cytat: octagon w Kwiecień 14, 2016, 22:27
Cytat: pmcomp w Kwiecień 06, 2016, 14:59WLM Gamma Reference DAC (Weiss Engineering DAC2/Minerva w środku)

Znalazłem cenę w wysokości 5 tys $. No to się nie dziwię, że Majik DS z tym DAC gra lepiej:) Takie porównania lekko bez sensu są.

A tu.
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: octagon w Kwiecień 24, 2016, 20:25
Dziś miałem okazję posłuchać w swoim systemie odtwarzacza SACD McIntosh MCD550. Oczywiście nie omieszkałem aby porównać jak gra materiał z CD vs plik na Linn Majik DS.
Co do wartości w PLN to Majik to około 1/3 wartości McIntosha.
Porównanie robiłem sam, potem dołączył kolega. Wnioski mieliśmy takie same (kolega nie przepada za Linnem, natomiast bardzo podoba mu się McIntosh, w związku z tym był obiektywny) - brak różnic. Urządzenia grają na tym samym poziomie. Dla mnie na dzień dzisiejszy płyta CD umarła.
Do porównania doszedł także Sondek LP12 czyli winyl vs CD vs plik. Mi osobiście najbardziej podobał się winyl, ale myślę, że to jest kwestia gustu, upodobań.
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: pmcomp w Kwiecień 24, 2016, 23:09
Przeciez odpowiedź jest prosta jak drut, trzeba tylko do niej dosrosnąć i dojrzeć ... metki nie grają.
A pieniądze tylko czasami.

:)

Mi wystarczyło tylko 5 minut aby kiedys tam Majik DS zastąpił mojego CECa TL51Z MkII.

McIntosh to była marka ... 30 lat temu. Np. wzmak 275. A teraz ... odcinaja kupony.
Gdzie jest Krell, gdzie Mark Levinson, gdzie Wadia się zapytuję ?
A co zostało z brytyjskiego dźwięku? Kto pamięta o Meridianie? Jedynie Naim jeszcze przędzie, a Harbeth się stara.

A wiecie co jest najgorsze? Dzisiejszy dźwiek nie umywa sie do tego z lat 60-80 ubiegłego stulecia niestety.
Jedynie cyfra trzyma progres w tej materii. Wzmaki, pre, kolumy ... nic nowego i tylko gorzej albo co najwyżej skok w bok i rasowany marketing.

Pozdro
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: Hubertrs w Kwiecień 25, 2016, 08:49
Pare tygodni temu, bylo mi dane wpiac w moj system klamota o nazwie klimax, ja i kolega sluchalismy naprzemian klimaxa i fontka, bo dla scislosci tylko dodam, ze moj na6005 odpadl w przedbiegach. Wracajac do sedna, klimax to juz przyzwoity klocek ale zgodnie stwierdzilismy iz przyjemnie sie go slucha, ale brakuje mu do fontesa, tak jakby wypelnienie bylo ubozsze, jakosc basu byla zdecydowanie gorsza, do takich samych wnioskow doszedl rowniez kolega ktory nie do konca byl przekonany do vinyla. Mocno sie zastanawiam na majikiem, najprawdopodobniej przytargam na weeken i moze uda mi sie zaprosic jeszcze raz wlasciciela ww klimaxa aby zobaczyc nausznie czy faktycznie pieniadze nie graja 😉
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: pmcomp w Kwiecień 25, 2016, 17:28
Ależ w obrębie tej samej stajni LINN różnica pomiedzy Klimaxem i Majikiem bedzie słyszalna i baaardzo duża.
Bo w obrebie tej samej stajni ustawia się produkty na półce tak aby przyrost ceny dawał przyrost jakosci. Tylko zazwyczaj przyrost ceny o 100% daje poprawę np. o 5-10%.
Ale porownaj Klimaxa DS do Quloos+Mytek i stwierdzisz, że pieniadze nie grają :). Bedzie lepiej i kilka razy taniej.

pozdo
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: frywolny trucht w Kwiecień 25, 2016, 17:54
Octagon, przerzuć LAR-a na prawy narożnik, a słuchawki na środek. Mocno blat wygło.
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: jamówię w Kwiecień 25, 2016, 18:19
Zgadzam się z opinią pmcompa, właściwie po długich rozmowach z Nim na priv, jeszcze na poprzednim forum, zdecydowałem się wejść w vintage i nie żałuję. Dzisiejsze klamoty to w przeważającej większości marketingowe wydmuszki, nie warte nawet 1/10 ceny, którą za nie wołają szaleni producenci i jeszcze bardziej szaleni dystrybutorzy. Przykłady? mój obecny CDP, staruszek na cdm 1 i podwójnej kości 1540,goni do budy dzielone cece,integry Maka i różne inne duperelowate wynalazki za kosmiczne i kompletnie nieadekwatne pieniądze. Gramiak Thorensa, staruszek w kondycji NOS, z kiepskawym, puki co pre,gra MZ lepiej niż onegdaj mój SME,który kupiłem za furmankę pieniędzy,nawet biorąc pod uwagę fakt,że tamten set grał z Sensorem,jak zagra obecny z RCMowskim pre, to strach się bać ;D
Moje Harbethy,to progenitura monitorów wszechczasów czyli LS 3/5A a Leben bazuje na NOSach z lat 70 i rozwiązaniach konstrukcyjnych z lat 60.Jedyny element toru,który jestem skłonny zakupić z obecnej produkcji to ramię,wkładkę i pre.Reszta nie podlega zmianie 8)
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: jamówię w Kwiecień 25, 2016, 18:39
Kable też mam stare :)
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: octagon w Kwiecień 26, 2016, 16:03
Cytat: frywolny trucht w Kwiecień 25, 2016, 17:54Octagon, przerzuć LAR-a na prawy narożnik, a słuchawki na środek. Mocno blat wygło.

To złudzenie optyczne, blat jest prosty, jak zauważysz w tym miejscu gdzie stoi wzmacniacz, blat opiera się na 4 kolcach (te dwa środkowe i kolejna dwa za nimi). Zdjęcie robiłem iPhonem albo iPadem i stąd efekt szerokiego kąta:)
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: octagon w Kwiecień 26, 2016, 16:11
Cytat: pmcomp w Kwiecień 25, 2016, 17:28Ale porownaj Klimaxa DS do Quloos+Mytek i stwierdzisz, że pieniadze nie grają :). Bedzie lepiej i kilka razy taniej.

No widzisz, a ja spotkałem się z opinią, że Mytek DSD 192 DAC nie gra lepiej od Majik'a DS. Osobiście nie słuchałem Mytek'a, dlatego nie będę się upierał, że jest inaczej niż piszesz:)
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: frywolny trucht w Kwiecień 26, 2016, 16:23
Cytat: octagon w Kwiecień 26, 2016, 16:03To złudzenie optyczne

Ale dolny jest prosty. Co to za dystorsja?
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: octagon w Kwiecień 26, 2016, 17:50
Jest dobrze.
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: frywolny trucht w Kwiecień 26, 2016, 17:54
Ok, sorry, nie było tematu.
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: pmcomp w Kwiecień 26, 2016, 19:28
Cytat: octagon w Kwiecień 26, 2016, 16:11
Cytat: pmcomp w Kwiecień 25, 2016, 17:28Ale porownaj Klimaxa DS do Quloos+Mytek i stwierdzisz, że pieniadze nie grają :). Bedzie lepiej i kilka razy taniej.

No widzisz, a ja spotkałem się z opinią, że Mytek DSD 192 DAC nie gra lepiej od Majik'a DS. Osobiście nie słuchałem Mytek'a, dlatego nie będę się upierał, że jest inaczej niż piszesz:)


Co mam ci napisać?
Ty spotkałeś się z opinią, a ja ... mam oba w domu :).

Szoda, żewMajiku streamer i DAC są na jedenj płycie bo bym ci tego DACa chętnie odsprzedał.

Za to mam do sprzedania Weissa, który goni Majtka. Chcesz?
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: octagon w Kwiecień 26, 2016, 19:55
Cytat: pmcomp w Kwiecień 26, 2016, 19:28Szoda, żewMajiku streamer i DAC są na jedenj płycie bo bym ci tego DACa chętnie odsprzedał.

Dwa mi nie potrzebne:)
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: octagon w Kwiecień 26, 2016, 19:56
Cytat: pmcomp w Kwiecień 26, 2016, 19:28Za to mam do sprzedania Weissa, który goni Majtka. Chcesz?

Sprzedajesz lepszy, a zostawiasz słabszy?
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: pmcomp w Kwiecień 26, 2016, 19:58
Cytat: octagon w Kwiecień 26, 2016, 19:56
Cytat: pmcomp w Kwiecień 26, 2016, 19:28Za to mam do sprzedania Weissa, który goni Majtka. Chcesz?

Sprzedajesz lepszy, a zostawiasz słabszy?


Ależ nie. Mam jeszcze lepszy ... Audio Note DAC4.
Mytek gra u mnie tylko DSD z zewnetrznym zegarem z Quloosa.

Ile można mieć klocków ????????

A Weiss to bardzo solidna maszyna 24/192, ktora w PCMie goni Majtka.

Pozdro
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: robiz w Maj 20, 2016, 12:43
Panowie " sieciowcy" sprawa wygląda tak.
Znalazłem cos takiego :
https://www.morele.net/komputery/sieci/serwery-plikow-190/,,,,,275,,,,,/1/#product_list
Do tego chciałbym podłaczyc dysk po usb i dalej kablem przez router do odtwarzacza sieciowego yamahy. Będzie to działać? Chodzi tylko o streamowanie muzyki flac, dlatego też pendrive 64 Gb na razie wystarczy.Taki minimalizm w tej materii ;)
Aktualnie wykorzystuje aplikacje Yamahy do streamowania muzyki z tabletu po wifi do routera i dalej też " skrętką " do Yamahy.ale ta opcja z tym " mini serwerem" wydaje sie " stabilniejsza ".
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: octagon w Maj 20, 2016, 14:42
To ma być alternatywa dla serwera NAS?
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: robiz w Maj 20, 2016, 15:56
Taki jest plan na tą chwilę. De facto to małe ustrojstwo to jest serwer NAS , tylko bez dysku...ponoć ....
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: kazan w Maj 20, 2016, 16:39
Ja bym sobie darował . To pewnie zadziała tyle, że pewnie stracisz zdrowie przy tym ustrojstwie . Lepiej doskładać do jakiegoś sensownego NASa Synology .
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: Wireless w Maj 20, 2016, 19:44
Cytat: robiz w Maj 20, 2016, 12:43
Panowie " sieciowcy" sprawa wygląda tak.
Znalazłem cos takiego :
https://www.morele.net/komputery/sieci/serwery-plikow-190/,,,,,275,,,,,/1/#product_list
Do tego chciałbym podłaczyc dysk po usb i dalej kablem przez router do odtwarzacza sieciowego yamahy. Będzie to działać? Chodzi tylko o streamowanie muzyki flac, dlatego też pendrive 64 Gb na razie wystarczy.Taki minimalizm w tej materii ;)
Aktualnie wykorzystuje aplikacje Yamahy do streamowania muzyki z tabletu po wifi do routera i dalej też " skrętką " do Yamahy.ale ta opcja z tym " mini serwerem" wydaje sie " stabilniejsza ".
IMHO nie będzie działać. Z tego, co wiem, Yamaha posługuje się DLNA ... Natomiast nie widzę, aby "toto" miało wbudowany serwer DLNA ...
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: robiz w Maj 20, 2016, 23:01
Oki, znaczy nie cudowac i zanabyc drogą kupna poczciwy  i normalny dysk sieciowy . Jasna sprawa .
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: gratefullde w Maj 20, 2016, 23:31
NASA. Ja się przymierzam bo zdziwiony jestem jakością.
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: robiz w Maj 21, 2016, 08:36
Juz zrobiłem mały "rekonesans" ;)
I tak najtańszy i polecany to :
https://www.morele.net/serwer-plikow-zyxel-nsa310-1x-dysk-500gb-wd-green-91-016-007010b-446048/

Droższy, ale juz całkiem fajny, cena też zalezy od zainstalowanego dysku:
https://www.morele.net/serwer-plikow-western-digital-my-cloud-2-tb-wdbctl0020hwt-eesn-612857/

A jak ma byc Synology to :
https://www.morele.net/serwer-plikow-synology-diskstation-ds115j-694344/
+ jakis dysk .
No to tyle na pierwszą chwilę, nic tylko kupować, zgrywac muzę i słuchać... słuchać
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: tatachabera w Maj 21, 2016, 08:51
Cytat: robiz w Maj 21, 2016, 08:36
A jak ma byc Synology to :
https://www.morele.net/serwer-plikow-synology-diskstation-ds115j-694344/
+ jakis dysk .

Super sprzęt ale demonem prędkości to on nie jest. Jeśli zależy na komforcie pracy chociażby sterowanie ze smarfona to lepiej wybrać coś szybszego z oferty Synology.
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: MAC w Maj 21, 2016, 09:00
Ja od chyba 4 lat używam QNAP TS212.
Cichy, stabilny i złego słowa nie da się powiedzieć.

Serwery, które Ty wybrałeś są 1 dyskowe.
Uważam, że to duże ryzyko trzymać na jednym dysku muzykę i najczęściej historie rodzinnej fotografii.

Ja wybrałem QNAPA 212 bo ma sloty na dwa dyski, które chodzą u mnie w raidzie dla bezpieczeństwa.

Krótko mówiąc, nie namawiam akurat na QNAPa ale namawiam na serwer z dwoma dyskami dla bezpieczeństwa danych. Dyski są dzisiaj tanie a Twoje dane bezcenne...
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: tatachabera w Maj 21, 2016, 09:13
Cytat: masza w Maj 21, 2016, 09:00Ja wybrałem QNAPA 212 bo ma sloty na dwa dyski, które chodzą u mnie w raidzie dla bezpieczeństwa.

Akurat takie rozwiązanie nie jest zbyt bezpieczne. Jak pali się serwer to lecą dyski więc raid tu nie pomoże.
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: MAC w Maj 21, 2016, 09:20
Nie biorę pod uwagę palenia się serwera bo równie dobrze dom może się spalić  ;D
Chodzi o zwykłe klęknięcie HDD, którego prawdopodobieństwo jest znacznie większe niż spektakularny wybuch serwera  :)

W redundancję geograficzna póki co nie wchodzę  ;)
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: tatachabera w Maj 21, 2016, 09:29
Cytat: masza w Maj 21, 2016, 09:20Nie biorę pod uwagę palenia
Uzyłem troche nieprecyzyjnego sformułowania. "Pali" znaczy ulega poważnej awarii ;) Nawet przepięcie w sieci może pozbawić nas serwera jak i dysków w nim zamontowanych. Raid chroni nas tylko od awarii jednego z dysków.
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: MAC w Maj 21, 2016, 09:35
Serwer przed przepięciami z sieci mam zabezpieczony a prawdopodobieństwo padnięcia obu dysków tego samego dnia jest....? Słabe? ;)
Dlatego mam w RAIDzie.

Oczywiście, że wszystko się może przydarzyć ale nie jesteśmy się w stanie zabezpieczyć przed wszystkim.
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: tatachabera w Maj 21, 2016, 09:40
Ja już widziałem dwa serwery załatwione przez ich własne zasilacze :)
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: octagon w Maj 22, 2016, 18:30
Ze swej strony polecam Synology, jakikolwiek model na 2 dyski. Raid raidem, ale 4 TB szybko da się zapełnić i drugi slot bardzo się przyda. Kopia zapasowa najlepiej na oddzielnym dysku zewnętrznym.
Natomiast jeśli ktoś używa odtwarzacza Linna to polecam Qnap. Na ten NAS Linn opracował własny media server. W innych przypadkach polecam zainstalowanie MinimServer.
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: Wireless w Maj 23, 2016, 09:36
Jak masz
1. starego laptopa
LUB/I
2. starego PCta

i masz to gdzie wstawić (spiżarnia, komórka, etc)

to sobie sam zrób własnego "NASa". Wszystkie serwery multimedialne są dostępne na Windows. Większość z nich jest dostepna na Linuksa. Oszczędzisz trochę pieniędzy na płyty. Te wszystkie QNAPy etc ... to nic innego, jak komputerki, wyposażone zazwyczaj w słabe procesory i niewielką ilość RAMu, sprzedawane w obudowie "serwero-podobnej" za 3 razy większe pieniądze, niż są warte... i to jeszcze sprzedawane są na dzień dobry bez dysków, które musisz dokupić osobno ... zysk dla firmy produkującej NASy - podobny do zysków firm kablarskich.
I do tego zostanie Ci jeszcze na UPSa :)
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: frywolny trucht w Maj 23, 2016, 10:09
Mam Synology z dyskami w RAID, używam do zabezpieczania danych firmowych. Mam jednak taką wątpliwość, że to dość hałaśliwe jest. Wiatraczek swoje, dyski swoje dają. Też chyba powinno stać w komórce, tudzież spiżarce.
Fajne w nim jest natomiast to, że można ustawić kiedy ma się obudzić, kiedy iść spać, a jego dane po podpięciu do netu są dostępne gdziekolwiek jestem i mam dostęp do netu.
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: pmcomp w Maj 23, 2016, 10:52
Cytat: Wireless w Maj 23, 2016, 09:36
Jak masz
1. starego laptopa
LUB/I
2. starego PCta

i masz to gdzie wstawić (spiżarnia, komórka, etc)

to sobie sam zrób własnego "NASa". Wszystkie serwery multimedialne są dostępne na Windows. Większość z nich jest dostepna na Linuksa. Oszczędzisz trochę pieniędzy na płyty. Te wszystkie QNAPy etc ... to nic innego, jak komputerki, wyposażone zazwyczaj w słabe procesory i niewielką ilość RAMu, sprzedawane w obudowie "serwero-podobnej" za 3 razy większe pieniądze, niż są warte... i to jeszcze sprzedawane są na dzień dobry bez dysków, które musisz dokupić osobno ... zysk dla firmy produkującej NASy - podobny do zysków firm kablarskich.
I do tego zostanie Ci jeszcze na UPSa :)

Zapomniałes dodać, że w tych komputerkach jak to nazywasz jest soft, który jest user frendly. A do tego mnóstwo aplikacji, które możesz na nim postawić.
A najważniejsze to support techniczny. Docenisz to kiedy serwer Ci padnie, czego nie życzę. Ja to przezyłem. I dzieki supportowi moje dane też.

Pozdro
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: tatachabera w Maj 23, 2016, 12:11
Cytat: pmcomp w Maj 23, 2016, 10:52jest soft, który jest user frendly. A do tego mnóstwo aplikacji, które możesz na nim postawić.

To przecież tylko taki mały szczegół ;)
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: Wireless w Maj 23, 2016, 20:49
Eeech. Przeżyłem niejeden pad niejednego serwera.
Co do softu w NASach. W windows masz taki sam soft, tak samo przyjazny,
Pod linuksem sam sobie możesz go zainstalować.
Dajta spokój z tymi NASami. Przewaga formy nad treścią. A co do "padów" - już 7 lat zamęczam to samo żelastwo. Z UPSem nie pada. I tyle.
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: robiz w Czerwiec 04, 2016, 18:48
Powoli, acz stanowczo , dojrzewa we mnie chęć na serwer NAS.
Teraz gram z tabletu, dzięki firmowej aplikacji Yamahy , materiał flac jest streamowany do routera , a pożniej do odtwarzacza sieciowego. Wkurza mnie to, że tablet według danych technicznych wspiera karty pamięci do 32 GB, a ja mam kartę 64 GB prawie pełną i czasami system nie daje rady ogarnąć tego wszystkiego i się gubi, przerywa odtwarzanie....
Raczej powrotu do płyt CD nie widzę u siebie, te pliki to wygoda ogromna  :)
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: Wireless w Czerwiec 04, 2016, 19:25
Jak masz w posiadaniu jakiś starszy, niewykorzystywany już komputer, to owego NASa zrobisz sobie samemu. Po prostu wgraj na niego muzykę i zainstaluj jakiś serwer DLNA.
Jeśli natomiast zdecydujesz się na NASa, to sprawdź jakie serwery multimedialne są nań dostępne. Bo,niestety, to nie jest tak, że wszystko jest na wszystko - ten właśnie brak elastyczności, w połączeniu z ograniczeniami sprzętowymi (NASy są zazwyczaj wyposażone w wolne procesory i względnie niewielką ilość RAMu) powodują moją niechęć do tych wynalazków.
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: MAC w Czerwiec 04, 2016, 19:31
Pewnie standardowo większość ma Twonky Media.
Ja na tym jadę już ho ho ho lat i nie mam powodów do narzekań.
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: robiz w Czerwiec 04, 2016, 19:36
Ale chyba jak wspiera UPNP i DLNA , to będzie gitara, czy sie mylę?
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: Wireless w Czerwiec 04, 2016, 20:12
Cytat: robiz w Czerwiec 04, 2016, 19:36
Ale chyba jak wspiera UPNP i DLNA , to będzie gitara, czy sie mylę?

To oznacza, że będzie działać, ale - nie przesądzałbym, że w sposób, który polubisz :)
Niestety - różne media serwery oferują różne ficzery i różne sposoby przeglądania swoich zasobów.
Większość (ale nie wszystkie) oferują możliwość przeglądania zasobów  wg tagów (np. wykonawca, tytuł płyty, rok, etc) Ale np. PS3 media serwer tego nie oferuje. Niektóre oferują transkodowanie, ale też nie wszystkie, i nie wszystkie robią to dobrze. Wspomniany wyżej Twonky jest dość często wykorzystywany, ale ma pewne wady: po pierwsze - adresy sieciowe poszcz. utworów (ich URI) sa budowane przez Twonky'ego w oderwaniu od jakichkolwiek ich fizycznych cech - co oznacza, że po przeskanowaniu biblioteki się zmieniają. Mi to np. przeszkadza, bo wykorzystuję ficzer linnowskiego serwera pt. shared playlists, czyli możliwość zapamiętania na serwerze playlisty i współdzielenia jej przez wszystkie kontrolery ("piloty"). Po przeskanowaniu biblioteki URI utworów się zmienia, i playlista staje się bezużyteczna. Inną wadą Twonky'ego jest kiepskie radzenie sobie z tagami w plikach video.
Aktualnie wykorzystuję:
a. do muzyki: Asset DLNA server - ze względu na możliwość budowania własnych drzewek tagów, oraz na stabilność URI (przeskanowanie biblioteki ich nie zmienia)
b. Linn Kazoo Media Server - również tylko do muzyki - ze względu na owe shared playlists i pare innych "ficzerków"
c. Serviio - do video wyłącznie, z powodu metadanych - nie musze tagować plików video, Serviio ściąga metadane z zewn. serwisów (np. aktorów, reżysera, autora scenariusza, etc)
Czasem używam Mezzmo, również ze względu na owe metadane, a także na to, że jest to jedyny znany mi media serwer obsługujący video w formacie MKV.
Niestety - nie jest tak, że każdy lubi to samo, i nie jest też tak, że każdy media serwer jest dostępny na wszystko (np. wspomniany Mezzmo jest tylko pod Windows). Stąd warto, przynajmniej na początku, pobawić się starym PCtem, aby dobrać sobie zestawik serwerów, który Ci odpowiada, tak, aby potem się nie okazało, że masz to, czego nie lubisz, a nie masz tego, co chcesz :) Ponadto - w trakcie tych eksperymentów może się okazać, że dojdziesz do wniosku, że już NASa nie potrzebujesz, i w ten sposób zaoszczędzisz parę złotych :)
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: robiz w Czerwiec 05, 2016, 09:36
No faktycznie, patrząc od czysto funkcjonalnej strony, aby dopasować max możliwości serwera do własnych upodobań, to trzeba trochę poszukać i posprawdzać.
Ale tak jak wspomniałeś na początku, każdy będzie działać , tylko na swój indywidualny sposób ;)
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: pmcomp w Czerwiec 05, 2016, 15:33
Cytat: Wireless w Czerwiec 04, 2016, 19:25
Jak masz w posiadaniu jakiś starszy, niewykorzystywany już komputer, to owego NASa zrobisz sobie samemu. Po prostu wgraj na niego muzykę i zainstaluj jakiś serwer DLNA.
Jeśli natomiast zdecydujesz się na NASa, to sprawdź jakie serwery multimedialne są nań dostępne. Bo,niestety, to nie jest tak, że wszystko jest na wszystko - ten właśnie brak elastyczności, w połączeniu z ograniczeniami sprzętowymi (NASy są zazwyczaj wyposażone w wolne procesory i względnie niewielką ilość RAMu) powodują moją niechęć do tych wynalazków.

A jak chcialbyś metodą "na PCcie" zbudować bezpieczny NAS na powiedzmy 80 TB?

Pozdro
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: Wireless w Czerwiec 05, 2016, 16:36
A jak chciałbyś zbudować jakikolwiek domowy NAS na 80 (słownie: osiemdziesiąt) TB ?
I jeszcze pytanie: po co Ci OSIEMDZIESIĄT TB ?


Aaa - jeszcze jedno: to, rzecz jasna, nie moja sprawa, jak kto wydaje pieniądze :) - ergo - jeśli ktoś chce kupić NASa, to, rzecz jasna, niech go kupuje. Ale, IMHO, warto przed zakupem
a. rozejrzeć się wśród tych NASów, aby faktycznie nie kupić iewypału, który nie będzie robił tego, co chcemy
b. również warto sprawdzić (ale to już jest funkcja odwrotności iloczynu stopnia zapału do zakupu NASa i grubości portfela :) ) czy nie istnieją jakieś inne alternatywy.
To właśnie z powyższych dwóch powodów piszę to, co piszę - bo - w tym przypadku - można i taniej i lepiej. Naprawdę. Tyle, że - dla osób dopiero rozpoczynających swoją zabawę z komputerem - może być trochę trudniej. Z naciskiem na "trochę" :)



Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: robiz w Czerwiec 13, 2016, 13:24
No i zakupiłem dysk sieciowy WD, pojemnośc 1 TB, jak na moje potrzeby wystarczający. Dysk kupiony okazyjnie za drobne pieniądze, ale wygoda już nie jest " drobna ". Kurteczka, jak można żyć bez takiego NAS'a  ;)
W każdej chwili dostępna cała muza + rodzinne zdjęcia i filmy, fajna sprawa. Z odtwarzaczem " gada " bez zająknięcia.
Tak jak "masza " wspominał, za serwer DLNA robi " Twonky Media ". Na razie nie widzę wad tego serwera, zobaczymy z czasem.....
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: octagon w Czerwiec 13, 2016, 14:54
Cytat: octagon w Kwiecień 24, 2016, 20:25Dziś miałem okazję posłuchać w swoim systemie odtwarzacza SACD McIntosh MCD550. Oczywiście nie omieszkałem aby porównać jak gra materiał z CD vs plik na Linn Majik DS.
Co do wartości w PLN to Majik to około 1/3 wartości McIntosha.
Porównanie robiłem sam, potem dołączył kolega. Wnioski mieliśmy takie same (kolega nie przepada za Linnem, natomiast bardzo podoba mu się McIntosh, w związku z tym był obiektywny) - brak różnic. Urządzenia grają na tym samym poziomie.

Niestety muszę zweryfikować moją wypowiedź. Parę dni temu miałem u siebie na odsłuchach wzmacniacz Electrocompaniet ECI-6DS oraz transport McIntiosha MCT450. Do Electro podłączyłem także Linna Majik DS. Electro w tej wersji jest także odtwarzaczem strumieniowym. Może zacznę od plików. Electro gra bardzo podobnie do Linna, nieco głośniej, ale bardzo podobnie. Linn miałem wrażenie jakby był trochę bardziej uporządkowany, kulturalny.
Natomiast potem porównałem ten sam materiał z CD i plików. Rożnica była słyszalna. Linn Majik grał jakby wycofany, dźwięk po prostu uciekał w kierunku sprzętu, z płyty cała scena przesuwała się w moja stronę, poszczególne instrumenty były lepiej zarysowane, wokal wybijał się na pierwszy plan. Czy było lepiej? Słuchałem krótko i pierwsze wrażenie mówi mi, że tak. Najważniejsze jest to, że była słyszalna ogólna różnica (testowałem tez kable RCA - tam różnicy nie słyszałem:)
Wnioski nasuwają się trzy:
1. Pieniądze jednak graja, może nie zawsze ale w tym przypadku to się sprawdziło, każdy z elementów, wzmacniacz i źródło były przynajmniej o 100% droższe od moich.
2. Mój wzmacniacz LAR IA30TMk2 (lampa) nie pokazuje różnic pomiędzy źródłami cyfrowymi. A przynajmniej nie są to bardzo słyszalne różnice szczególnie. Winyl vs pliki jest słyszalny. Dziwne.
3. Nie ma sensu porównywać tranzystora z lampą:) Aczkolwiek, dźwięk z electro bardzo przypadł mi do gustu. Gra ciepło, prawie jak lampa, i potrafi świetnie wysterować moje Dynki.

No i się zastanawiam, czy nie zamienić LAR'a i Majika na Electro?:)
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: szczemirek w Czerwiec 14, 2016, 16:34
Takie cuś dzisiaj zakupiłem http://www.sotm-audio.com/sotmwp/english/portfolio-item/sms-200/
Mały cudak taki co może być prostym rozwiązaniem na cały ten ambaras ze strumieniowanie.
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: pmcomp w Czerwiec 14, 2016, 17:20
Cytat: Wireless w Czerwiec 05, 2016, 16:36
A jak chciałbyś zbudować jakikolwiek domowy NAS na 80 (słownie: osiemdziesiąt) TB ?
I jeszcze pytanie: po co Ci OSIEMDZIESIĄT TB ?


Aaa - jeszcze jedno: to, rzecz jasna, nie moja sprawa, jak kto wydaje pieniądze :) - ergo - jeśli ktoś chce kupić NASa, to, rzecz jasna, niech go kupuje. Ale, IMHO, warto przed zakupem
a. rozejrzeć się wśród tych NASów, aby faktycznie nie kupić iewypału, który nie będzie robił tego, co chcemy
b. również warto sprawdzić (ale to już jest funkcja odwrotności iloczynu stopnia zapału do zakupu NASa i grubości portfela :) ) czy nie istnieją jakieś inne alternatywy.
To właśnie z powyższych dwóch powodów piszę to, co piszę - bo - w tym przypadku - można i taniej i lepiej. Naprawdę. Tyle, że - dla osób dopiero rozpoczynających swoją zabawę z komputerem - może być trochę trudniej. Z naciskiem na "trochę" :)





Jaki NAS? Jak zbudować? Po co budowac, wystarczy zakupić Synology DX2411+ i stacja rozszerzająca DX1211 albo ich nowe odpowiedniki DX2415+ i DX1215. Razem 24 dziurki na twarde dyski. Oczywiście obsługuje RAID.

A po co 80 TB?

Jeden dysk BD z filmem to średnio powiedzmy ok. 40 GB. To teraz policz ile wejdzie takich filmów na 80 TB.
A po co ripować dyski BD? Po to żeby nie ruszać czterech z fotela i wybierać film z pilota. Po to aby streamować film przez net do dowolnego miejsca na tej planecie wtedy kiedy masz potrzebę albo ochotę. Podobnie z muzyką, zdjęciami czy innymi danymi.
Do tego funkcjonalność nagrywania z kamer czyli monitoring.
O aplikacjach i ich funkcjonalnościach możesz poczytac na stronie Synology.

A cena?
Nie jest tanio. Serwer z modułem rozszerzającym to ok. 11.000 zł. I 24 dyski 4TB WD Red to ok. 16.800 zł. Razem ok. 28.000 zł.
Przy koszcie CD playera za ok. 60.000-100.000 zł myslę że te 28.000 jest akceptowalne :). O cenach innych klocków z segmentu audio/video hi-end nie wspominam, sami wiecie ile potrafią kosztować.

PS. nie znam innej alternatywy dla NASa 80TB lub więcej.

Wydaje mi się, trzeba to sprawdzić bo się nie interesowałem, te nowe produkty współpracuja juz z dyskami 8TB. Wtedy w RAID6 do dyspozycji masz 158,4TB :).

Pozdro
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: pmcomp w Czerwiec 14, 2016, 17:41
Cytat: robiz w Czerwiec 13, 2016, 13:24
No i zakupiłem dysk sieciowy WD, pojemnośc 1 TB, jak na moje potrzeby wystarczający. Dysk kupiony okazyjnie za drobne pieniądze, ale wygoda już nie jest " drobna ". Kurteczka, jak można żyć bez takiego NAS'a  ;)
W każdej chwili dostępna cała muza + rodzinne zdjęcia i filmy, fajna sprawa. Z odtwarzaczem " gada " bez zająknięcia.
Tak jak "masza " wspominał, za serwer DLNA robi " Twonky Media ". Na razie nie widzę wad tego serwera, zobaczymy z czasem.....

Ja widzę ... jak Ci padnie dysk to już tej muzyki, zdjęć i danych nie masz.

RAID sie kłania.

Pozdro
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: robiz w Czerwiec 15, 2016, 08:50
Cytat: pmcomp w Czerwiec 14, 2016, 17:41Ja widzę ... jak Ci padnie dysk to już tej muzyki, zdjęć i danych nie masz.

RAID sie kłania.


Pozdro

Wszystko jest " zdublowane " na osobnym dysku, tak więc jest spokój ;) 
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: Jakub w Czerwiec 20, 2016, 21:39
Ja się dzisiaj przemogłem i podłączyłem Airport Express do wzmacniacza. (Chciałem posłuchać nowego Radiohead ze Spotifaja). Jak na moje sporadyczne słuchanie plików, to mi w zupełności wystarcza.
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: jamówię w Sierpień 16, 2016, 20:16
Drodzy plis o pomoc.Mam Olivkę 03HD,łączę się z nią Ipadem i na nim sobie operuję biblioteką muzyczną,ale rozkrzaczył mi się ekranik w Olive a na Ipadzie zamknąłem sobie okno z ekranem Olivki >:( >:( >:( >:( (okno z biblioteką mam)Podpowiedzcie jak to odszukać,bo nie mogę poza odtwarzaniem muzyki, innej funkcji uruchomić(rippowanie,radio internetowe)mój model jest już nieprodukowany.Obecnie leży mi stosik płyt do rippingu i nie mogę tego zrobić,bo nie widzę jak >:( >:( >:( :( :( :(
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: MAC w Sierpień 16, 2016, 20:36
Michał, a na kompie nie możesz póki co ripować?

dBpoweramp

Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: jamówię w Sierpień 16, 2016, 20:44
Cytat: masza w Sierpień 16, 2016, 20:36
Michał, a na kompie nie możesz póki co ripować?

dBpoweramp

Już tam uj z rippowaniem,ale radio internetowe,no karwasz!



Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: octagon w Sierpień 28, 2016, 11:54
Cytat: pmcomp w Kwiecień 06, 2016, 14:59albo do Mytek Stereo 192 DSD po coaxialu plus world clock.

Ok, miałem okazję porównać dac w Linn Majik DS do Mytek Stereo 192 DSD. Mytek nie gra lepiej.
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: LampowY w Czerwiec 21, 2019, 06:54
Chyba sobie coś takiego zrobie  :o



Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: JANUSZ003 w Czerwiec 21, 2019, 08:36
Świetny pomysł fajnie się to prezentuje  :)
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: paul_67 w Czerwiec 21, 2019, 09:13
Wszystko można mi zarzucić, ale nie to, że jestem nowoczesny :)
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: LampowY w Czerwiec 21, 2019, 09:16
To robi nasz ziomal  :o

http://www.mp3tapelessdeck.pl/index.html#.XQyEJHvgp0s

Średnio 1000 zł.
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: paul_67 w Czerwiec 21, 2019, 10:40
I na co to psuć magnetofon i udawać, że jest to coś czym nie jest? :)
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: tomekkk1 w Czerwiec 21, 2019, 12:38
Cytat: paul_67 w Czerwiec 21, 2019, 10:40
I na co to psuć magnetofon i udawać, że jest to coś czym nie jest? :)

Wiele sprzętu udaje to czym nie jest, weźmy na przykład takie słupki z 5" pierdziawkami - udające kolumny ;D
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: LampowY w Czerwiec 21, 2019, 12:40
Ja bym do tego użył decka ze zwalona mechaniką. Do kupienia za grosiwo. Do tego jakiś tel na Androidzie, apka i gra muzyka  :)

A dzwoniłeś kiedyś z magnetofonu?
Bezcenne   ;D ;D ;D
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: tomekkk1 w Czerwiec 21, 2019, 12:42
A tak bardziej serio - wyobraźmy sobie takiego strucla co za życia miał dwie głowice, jeden motorek i sam nie wiele z dźwięku dawał. Zapuszczamy muzykę i proszę, gra rewelacyjnie i bez większych niedomagań ;D
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: tomekkk1 w Czerwiec 21, 2019, 12:43
Cytat: LampowY w Czerwiec 21, 2019, 12:40A dzwoniłeś kiedyś z magnetofonu?
Bezcenne   ;D ;D ;D

Mało tego, słuchasz, gawiedź się gapi w okienko, a tu SMS przychodzi ;D
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: paul_67 w Czerwiec 21, 2019, 13:37
Cytat: AudioAddicted w Czerwiec 21, 2019, 12:38Wiele sprzętu udaje to czym nie jest, weźmy na przykład takie słupki z 5" pierdziawkami - udające kolumny ;D
Tak, bo to jest sprzęt dla jeleni.Małe, ustawne i gra, a jak to nieważne.Ludzie kupią, byle się błyskało i naklejkę co najmniej 1000 W miało :)
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: paul_67 w Czerwiec 21, 2019, 13:39
Cytat: AudioAddicted w Czerwiec 21, 2019, 12:43a tu SMS przychodzi ;D
Albo ktoś dzwoni, odbierasz i mówisz do magnetofonu jak w Misiu do szafy :)
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: paul_67 w Czerwiec 21, 2019, 13:46
Cytat: LampowY w Czerwiec 21, 2019, 12:40Ja bym do tego użył decka ze zwalona mechaniką. Do kupienia za grosiwo. Do tego jakiś tel na Androidzie, apka i gra muzyka  :)
Tylko gdzie to wszystko kłaść? Ja już dostaję klaustrofobii !!! Na samą myśl o dojściu kolejnych kolumn, pot mi spływa po czole...
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: LampowY w Czerwiec 21, 2019, 14:01
Cytat: paul_67 w Czerwiec 21, 2019, 13:46Tylko gdzie to wszystko kłaść?
Czuje czubkiem nochala, że w miejscu po... analogu  :o
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: dino w Czerwiec 21, 2019, 17:25
Fajny ale ..jakość dźwięku niestety... z smartfona.
Jak by dać dotykowy ekran i malinę byłoby dużo więcej opcji  z dodatkowym DAC
Kolo nic nie pisze o jakości i rozdzielczości plików.
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: LampowY w Czerwiec 21, 2019, 17:27
Pisze tam gdzieś. mpczy i flac.
Tak jak android pozwala.
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: paul_67 w Czerwiec 21, 2019, 19:58
Nie macie wrażenia,że ten sprzęt naciera na Was? Jest już coraz bliżej, zaczyna dusić !!!
Tytuł: Odp: Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy
Wiadomość wysłana przez: wiki w Czerwiec 21, 2019, 20:24
Cytat: paul_67 w Czerwiec 21, 2019, 13:46Tylko gdzie to wszystko kłaść? Ja już dostaję klaustrofobii !!! Na samą myśl o dojściu kolejnych kolumn, pot mi spływa po czole...
W głównym systemie... pokój dzienny domowy.... za wiele nie mogę... Miejsca mało i ma wyglądać... A najlepiej to jak schowane w komodzie.... 🙃

Ale na działce.. Na razie coś się dzieje... Heco B250/8 starocie sobie kupiłem... 😀