Radio Amator DSS 101

Zaczęty przez paul_67, Sierpień 09, 2018, 18:58

Poprzedni wątek - Następny wątek

dino

#25
Cytat: paul_67 w Sierpień 15, 2018, 22:15Cewka L 303 nie ma przejścia.
A nie da się jej naprawić ? W podstawie są kołki lutownicze a do nich polutowany przewód cewki. Najczęściej tam "puszczało".

paul_67

Spróbuję naprawić.Przerwa jest przy samym wyjściu.Wcześniej dioda też się świeciła non stop.

dino

Cytat: paul_67 w Sierpień 15, 2018, 22:29Wcześniej dioda też się świeciła non stop.

Korekta - dioda to raczej inny problem. Ta cewka to filtr MPX wiec warto żeby obydwa kanały miały taki sam filtr. Dioda to raczej problem samego dekodera.

paul_67

Podmienię dekoder i zobaczę czy się coś zmieni.Dobrze,że chociaż dwa kanały grają.To już jest coś  :np:

dino

Cytat: paul_67 w Sierpień 15, 2018, 22:36Podmienię dekoder i zobaczę czy się coś zmieni.

Poczekaj z podmianką do naprawy cewki. Potem jak problem nie zniknie delikatnie odstrajaj.

merlin1973

Pozdrawiam S.CH.

Moriarty

No ba! Nówka sztuka, nie śmigany!  :P
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

paul_67

Cytat: dino w Sierpień 15, 2018, 22:48oczekaj z podmianką do naprawy cewki. Potem jak problem nie zniknie delikatnie odstrajaj.
Oj chyba jestem za duży ślepowron, aby polutować te druciki w cewce :) Spróbuję, ale nie będzie łatwo.

rudy-102

Polecam coś takiego.

Mam podobne. Bez już nie potrafię  :( .

rudy-102


paul_67

A co na trzęsące  się rączki ? :)

rudy-102



paul_67

Regeneracja głośników do Amatora mi się szykuje.Wymiana forniru, zmiana okablowania, wytłumienia...


paul_67

Tkaninę na maskownice mam i myślałem już o tym.Być może tak zrobię :) Do nich bardziej pasowałby czarna tak jak np.w Altusach.

paul_67

Same głośniki w idealnym stanie.Zawieszenie gumowe.Wiem,że to słabo gra, ale raz,że to komplet do radia, a dwa, że sentyment k.j.m.

McGyver

Cytat: paul_67 w Listopad 18, 2018, 14:39Zawieszenie gumowe.
To nie jest zawieszenie gumowe. To jest zawieszenie papierowe impregnowane jakimś materiałem bitumicznym.
Też miałem takie kolumienki, ale bez Amatora w komplecie.

paul_67

Dziś rozebrałem :o


paul_67

Ten plastik się rozbiera czy to jest jednorazowe? Właściwe mi na tym nie zależy, tylko tak ze zwyklej ciekawości pytam.

paul_67

Cytat: McGyver w Listopad 20, 2018, 13:45To nie jest zawieszenie gumowe. To jest zawieszenie papierowe impregnowane jakimś materiałem bitumicznym.
Też miałem takie kolumienki, ale bez Amatora w komplecie.
Masz racicę.Dokładnie się temu nie przyjrzałem bo ja z Wrześni  jestem :) Najważniejsze, że wytrzymało próbę czasu.

tomekkk1

Cytat: paul_67 w Listopad 24, 2018, 21:31
Ten plastik się rozbiera czy to jest jednorazowe? Właściwe mi na tym nie zależy, tylko tak ze zwyklej ciekawości pytam.

To są dwie połówki, prawdopodobnie po jednej stronie złączone - tak aby po otwarciu umieścić weń przewód, następnie wciśnięte w otwór jednocześnie z tym kabelkiem :)

paul_67

Jak myślicie, jakie gniazda głośnikowe zastosować, aby nie było przerostu formy nad treścią i pasowałoby do epoki (mniej więcej)?

LampowY