Phast i okolice

Zaczęty przez masza, Styczeń 23, 2015, 12:34

Poprzedni wątek - Następny wątek

JuG

Cytat: masza w Marzec 09, 2015, 22:47jedna sieciówka i dwa konekty kosztują 28k Euro



masza

Dzisiaj miałem dzień pełen pracy :)
Porównywałem kable Sulek z najnowszymi YP (IC: Reference SE, Master Silver, Master Gold i sieciówki: Reference i Master Gold).

Po burzy mózgów zostają sieciowe TA oraz konekty YP Master Silver.
Różnicy między kablami sieciowymi specjalnej nie ma więc zostają wygrzane TA.
Teraz IC - już Reference SE gra wybornie ale Master Silver wprowadza więcej spokoju. Master Gold jest za goldie jak dla mnie :) , jest za słodki. Pewnie idealnie się wpasuje w nerwowe systemy.

Sulki wypadają lepiej od YP ale w tej chwili nie mogę sobie na nie pozwolić.

Czyli w kategorii cena/jakość - ukraińskie YP zwyciężyły.

JuG

Cytat: masza w Marzec 12, 2015, 15:56Czyli w kategorii cena/jakość - ukraińskie YP zwyciężyły.

Maćku, czy byłaby szansa posłuchania YP w Trójmieście?

masza

Jura, dzisiaj zamawiam YP w docelowych długościach dla siebie.
Jak tylko do mnie dojdą to wyśle do Ciebie te, które są aktualnie u mnie.
Część TA już sprzedałem i zostały mi jedynie te testowe YP. Bez nich nie mam na czym słuchać :)

JuG

W piątek zrobiłem w pre wymianę niebieskiego Apls-a na DACT-a oraz sygnałowych VdH na srebro od Jury. Plus zmieniłem za rada Włodka rozprowadzenie masy. Włączyłem i Warto wydać kilkaset złotych na to. Jedyny minus - brak zdalnego sterowania. Na razie szkoda mi wydawać ponad 200$ na to. Może Włodek coś tańszego wreszcie wymyśli.



masza

Spokojnie, za chwilę będzie miał gotowe servo. Wszystko już ma. Wysłałem do niego programator do kości.

miniabyr

Maciek jak kiedyś wpadniesz do mnie ,to chętnie bym posłuchał takiego pre gramofonowego. Pytanie jak jest ze wzmocnieniem sygnału dla wkładek mc?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza

Paweł ale ja już nie mam phonopre Phasta.
Wymieniłem na Manleya.

Wzmocnienie dla MC jest w Phascie realizowane przez trafka Lundahla, takie jakie kupił i opisywał w swoim wątku grate.

miniabyr

Ok jakoś nie skojarzyłem tego faktu ,że zmieniłeś Phasta ma Manleya....starość -)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

JuG

Cytat: masza w Marzec 12, 2015, 15:56Sulki wypadają lepiej od YP

Pojawiła się pierwsza recenzja Sulków. Bardzo pozytywna.

Recenzja: Sulek Audio RCA IC

CytatMówiąc szczerze nie wiem jednak jak tego Sulka scharakteryzować. Kusi by napisać, że przede wszystkim podnosi kulturę, doskonale posługuje się sopranami, nie gorzej basem, a nadaje się przede wszystkim tam, gdzie coś jest nie tak, zwłaszcza kiedy z powodu ostrości. Jednak z drugiej strony z systemem Avantgarde pokazał lwi pazur realizmu, a holografia i piękna scena to także sulkowe przymioty. Tak więc najbezpieczniej będzie powiedzieć, że jest to super kabel, którego zawsze warto próbować.

CytatW punktach:

Zalety

    Najwyższej klasy kultura.
    Potężne brzmienie.
    Żadnych ograniczeń w przekazie.
    Przyjemne ciepło.
    Wspaniała głębia dźwięku.
    W odpowiednim torze ekstremalny realizm.
    Super detaliczność.
    Radykalna poprawa sopranów.
    Potężny bas.
    Żywi wokaliści.
    Prawda i bezpośredniość.
    Wygra prawie każde porównanie.
    Prawie wszędzie pasuje.
    Bardzo solidna konstrukcja, niepodatna na uszkodzenia.
    Dość elastyczny.

Wady i zastrzeżenia

    Skromne opakowanie.
    Nie ma biżuteryjnego wyglądu.
    Dużo kosztuje.
    Debiutant.
    Żadnych danych o technologii.

Cybant

Cytat: miniabyr w Marzec 15, 2015, 12:08
Maciek jak kiedyś wpadniesz do mnie ,to chętnie bym posłuchał takiego pre gramofonowego. Pytanie jak jest ze wzmocnieniem sygnału dla wkładek mc?
Świetnie , mój nawet przed wymianą kondów na V capy grał znaczniej lepiej niż Phasemotion Ea200.
Znacznie ...piszę tylko dlatego, że sprzedali mi gramofon i nie chcę sie narażać.

HIFI nowy

Witam,
Czytając wypowiedzi na forum jest dużo osób zainteresowanych wypożyczenie i posłuchaniem kabli SULEK Audio. Proszę bardzo jest taka możliwość:

http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/12/187357.php
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/12/187358.php
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/12/187370.php


Recenzja http://hifiphilosophy.com/recenzja-sulek-audio-rca-ic/ w pełni oddaje niesamowitą jakość tych niewątpliwie wybitnych kabli z którą się w 100% zgadzam. Myślę, że posłuchać warto - to nić nie kosztuje.

Pozdrawiam
Darek

Cybant

Cytat: masza w Marzec 15, 2015, 11:56
Spokojnie, za chwilę będzie miał gotowe servo. Wszystko już ma. Wysłałem do niego programator do kości.
Gdzie kupić DACTa ? ...cholera mnie bierze na tego Alpsa  ...sam sobie wymienię w końcu;))


JuG

Cytat: masza w Marzec 12, 2015, 15:56IC: Reference SE

Maciek, czy wiesz jaka jest różnica pomiędzy Reference a Reference SE? Ja mam kable Sound-YP serii Reference: IC i cyfrowy. Kiedy je kupowałem SE nie było.

MAC

Jura, przepraszam, że dopiero teraz ale wcześniej nie zauważyłem, pytania.

Reference SE z tego co mi Włodek mówił są mrożone.

vdgg72

W wykazie wystawców tegorocznego Audio Show widzę, że Phast i YP będą sie razem wystawiać.
Czy ktoś wie coś więcej? Co będzie do posłuchania, że tak powiem.


MAC

Dzisiaj podjąłem decyzję, że kończę swoją wieloletnią przygodę z Phastami. Od paru dni gra u mnie coś innego. Również lampa. Więcej lampy. I zostaje u mnie  :D

Złego słowa na Phasty nie powiem. To są wybitne urządzenia za rozsądne pieniądze i szczerze wszystkim polecam.

Pewnie jeszcze u mnie pobędą zanim się wszystkie sprzedadzą ale są już spakowane i czekają na nowego właściciela.

Jura, przejmujesz dowodzenie w tym wątku

JuG


MAC


Achmed

Cytat: masza w Grudzień 27, 2015, 21:29
Sprzedane  :'(


Spokojnie .....  będę się nimi godnie opiekować  ;D

U mnie stoją jeszcze chwasty które kiedyś zakupiłem od Starego A , sprzedałem je w niecałą dobę od wystawienia na allegro , w Trzech Króli jadę po te ślicznotki do Maszy

Te Maszy monobloki mają wymiary 50x22x22 , muszę górny blat stolika powiększyć żeby je godnie przyjąć  :o


frywolny trucht

Wczoraj u lian-a posłuchaliśmy sobie integry i phono stage chwasta :) Całkiem sympatycznie, całkiem sympatycznie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Cytat: Achmed w Styczeń 03, 2016, 14:14Spokojnie .....  będę się nimi godnie opiekować  ;D

Trzymam za słowo.
Obejmę je kuratelą  ;)

Dzisiaj przygotowałem dla ciebie solidną lampową wyprawkę do nich  8)

Achmed

Arr....

Nie mogę się doczekać gdy już będą grzać Mój pokój odsłuchowy
Na zimę nie ma nic lepszego jak solidny piec i lampka dobrego wina  ;D


Gdy tak porównałem sobie zdjęcie Mojego starego preampa  a Twojego to odebrało mi dech....
Strach otwierać te monobloki w obawie  przed tym co tam siedzi...