Menu główne

Dual 1019

Zaczęty przez frywolny trucht, Styczeń 25, 2015, 13:13

Poprzedni wątek - Następny wątek

Jakub

Krawędź można lekko zeszlifować drobnoziarnistym papierem wodnym.

rudy-102

Dobra rada jutro to zrobię, tylko że jak przyjrzeć się temu pod lupą to sparciałe jest na prawie dwa milimetry. Muszę się rozejrzeć za zamiennikiem.

tomasz_pianista

Jak zeszlifujesz krawędź, to zmniejszysz promień koła idlerowego, co zmieni przecież obroty!

Oprócz tego nierówne zeszlifowanie spowoduje nierównomierne obroty, tak jak miałbyś jajowatą rolkę od silnika.

Moim zdaniem w ogóle takie zabiegi są radykalne. Ja użyłbym w takim przypadku tylko środka do konserwacji gumy (np. samochodowy).

Ewenrualnie zmierz idlera, zeszlifuj około dwóch minimetrów gumę, a w środku zrób wyżłobienie. Na starą gumę nałóż nowy O-ring. Aczkolwiek nie chce myśleć ile czasu zajmie taki zabieg i czy jest szansa zrobić to poprawinie:)
Grupa ratowania poziomu.

Tadeiro

A ja myślę, że drobnoziarnisty papier ścierny aż tak nie zmniejszy średnicy. Zresztą zawsze możemy obroty ustabilizować na nowo. Ja jednak o czym innym. Otóż gram rekreacyjnie w tenisa stołowego i używam odpowiednich pianek regeneracyjnych do okładzin. Czasami taki płyn może zdziałać cuda i okładzina zachowuje się jak nowa. Ja aktualnie używam ten preparat:
http://www.tenis-stolowy.com.pl/combi-cleaner-voc-free-90ml.html
Grundig PS1 czyli Dual 1019

rudy-102

Z tym szlifowaniem papierem to myślałem, że lekkie zmatowienie powierzchni wystarczy.

rudy-102

Cytat: Tadeiro w Maj 15, 2016, 22:45Czasami taki płyn może zdziałać cuda i okładzina zachowuje się jak nowa.
Ale nie raczej nie w przypadku pięćdziesięcioletniego kółka z bliżej nieznanego tworzywa.
A tak przy okazji czy Twój Grundig PS1 to główny gramofon?

Jakub

Cytat: rudy-102 w Maj 15, 2016, 22:46
Z tym szlifowaniem papierem to myślałem, że lekkie zmatowienie powierzchni wystarczy.

No tak, nic więcej.
Muszę spróbować tego płynu.

Tadeiro

Cytat: rudy-102 w Maj 15, 2016, 22:49A tak przy okazji czy Twój Grundig PS1 to główny gramofon?
Mam jeszcze Pro-Ject 1-Xpression III Comfort.
Grundig PS1 czyli Dual 1019

rudy-102

Czyli ten Dualogrundig jest tylko dodatkiem?

Tadeiro

Czasami gra częściej od Pro Jecta.  :)
Grundig PS1 czyli Dual 1019

rudy-102

Jaką masz w nim wkładkę? W grundigu znaczy się.

Tadeiro

Shure M75 MG-D, a w drugim koszyku Sumiko Black Pearl. I tak sobie zmieniam czasem.
Grundig PS1 czyli Dual 1019