Myjki DIY- różne koncepcje mycia winyli

Zaczęty przez Yacek, Styczeń 28, 2016, 14:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Adaźko, a może to pasek się ślizga? Jeśli tak, spróbuj nabyć jeszcze oring silikonowy, zanim przejdziesz na napęd direct drive.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

Napęd paskowy ma mały moment obrotowy, przenosi tylko częśc mocy silnika.  Byle dotyk zatrzymuje talerz. Nie da rady. Albo DD albo idler.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

#128
No i prędkość obrotowa. 33,3 za wysoka. Połowa tego i masz 16 z groszem:



Idler? Albo jakaś zmiana przełożenia, żeby obniżyć obroty. Dlatego też Paul wskazał silnik wolnoobrotowy.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Odsprzedam Ci ten silnik za 50% wartości.
Mam jeszcze ten drugi do ssania.

Miałem robić tę myjkę ale zarzuciłem projekt.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

moon

gosciu przerobil myjke jakas laboratoryjna czy jakas taka GT SONIC 6L na taka do mycia winyli;)

https://www.youtube.com/watch?v=WJvVKE5ye0c

na koncu pokazal efekt mycia na podstawie odsluchu
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

elem

Po co mu izopropyl, skoro ma ultradźwięki?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

moon

moze sadzil, ze umyje sie lepiej? ultradzwieki chyba brudu, plam nie umyja?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Bartolo

www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

elem

to wszystko półśrodki, niewygodne, hałasujące.

Popatrzcie jak działa prawdziwa myjka US do winyli (12", 10", 7")

https://www.youtube.com/watch?v=kn2huJNcaqY
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

moon

ale gdy mam tylko Knosti na pokladzie, to chyba i polsrodki moga byc lepsze
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

moon

widziales kiedys efekty mycia ultradzwiekami?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

elem

Widziałem, słyszałem. Myjka z filmu, który wklejałem.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

moon

a cos nizszej klasy?;) ktore Twoim zdaniem lpeiej czyszcza, okki nokii itp czy ultradzwieki?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

elem

Jeśli chcesz w miarę taniego klasycznego odsysacza, to jednak Pro-ject lepszy IMHO.

Ultradźwięki - albo kilka tys zł albo DIY. Ale DIY to dalej mokra płyta,  do suszenia.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

malg

Ja też zastanawiam się nad myjką, i po rozmowach z kolegami którzy maja myjki,
dochodzę do wniosku iż myjka powinna mieć jednak odsysanie.
Jeden z kolegów, próbuje zrobić Ultradźwiękową myjkę DIV na kilka winyli,
ale z tego co opowiada  to kręcenie jest pionowe więc jak zrobić dobre odsysanie ?
Powstają pytania:
  czy ultradżwięki naprawdę wydłubią wszystko z rowka
     (podobno dużo więcej przy większych częstotliwosciach, ale wtedy koszt roznie bardzo szybko, ale czy wszystko .....)
  jak odssysac pionowo kręcący się winyl, nie mówic o kilku naraz na jednej osi ?
  ....

Ja na razie celuję w okki-nokki,



 

maciek1

Cytat: malg w Styczeń 22, 2018, 01:33Ja na razie celuję w okki-nokki,

Bardzo dobry cel - polecam! Ja długie lata wahałem się, ale przed świętami była promocja (coś w okolicach 1,3; 1,4 tys.) i wziąłem. Absolutnie jestem zadowolony. Przy moim "szorowaniu" PJ byłby zbyt delikatny (mały talerz), choć też go namierzałem:)

Michał

Mały talerz to jedna z wielu zalet PJ,dlaczego?napisano o tym już tomiszcza.

maciek1

Cytat: Michał w Styczeń 22, 2018, 11:27Mały talerz to jedna z wielu zalet PJ,dlaczego?napisano o tym już tomiszcza.

Z tomiszczami to nie przesadzajmy:) Wierz mi, dla moich potrzeb ten mały talerz dyskwalifikował PJ. Lubię płyty poszorować naprawdę solidnie, tak abym miał pewność, że są naprawdę czyste, a nie tylko lekko zwilżone płynem:) Wymaga to solidnego nacisku bardzo delikatną szczoteczką. W każdym razie dla jednych mały talerz to zaleta, dla innych niestety nie i może nie ma co rozwijać tematu. Zostańmy przy swoich opiniach - pewno obaj mamy rację uwzględniając nasze oczekiwania.

Michał

I po tym solidnym szorowaniu przekładasz na upaćkany talerz umytą płytę?hmm chyba jeden z nas jednak nie ma racji  ;)

Piterski

Cytat: Michał w Styczeń 22, 2018, 13:21I po tym solidnym szorowaniu przekładasz na upaćkany talerz umytą płytę?
Talerz  można bez problemowo umyć i odessać zanieczyszczenia ssawką. Ja też np wolę Oki-Noki mimo potrzeby mycia talerza, Kawosz i ty Michale wolicie ProJecta.
Każdy wybiera co mu bardziej pasuje.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Michał

Piotrek ja już nie mam PJ,myję na NG,ale uważam że PJ jest po prostu bardzo dobrze wykonany. Miałem,wiec z pewną świadomością to piszę  :)

malg

Cytat: Michał w Styczeń 22, 2018, 13:26
Piotrek ja już nie mam PJ,myję na NG,ale uważam że PJ jest po prostu bardzo dobrze wykonany. Miałem,wiec z pewną świadomością to piszę  :)
Maly talerz PJ, z tego co słyszałem (bo na razie nie mam doświadczenia ani z PJ ani z ON), ma też swoja wadę
nie podpiera dobrze odsysanego winyla i na zewnętrznej powierzchni jest on gorzej odsysany, dlatego celuję w ON