Denon DL-103

Zaczęty przez vasa, Październik 21, 2014, 22:40

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Cytat: jamówię w Lipiec 13, 2018, 20:43
Andrzej,nie drze,to jakaś aberracja...
Cytat: gratefullde w Lipiec 13, 2018, 20:46
Wiem, że nie bo mam ;D
Oguchli oba od tego darcia ryja [emoji32]



[emoji1]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Cytat: vasa w Lipiec 13, 2018, 21:05Oguchli oba od tego darcia ryja

Raczej nie, ja wiem jakie Ty brzmienie preferujesz i ja się z tym zgadzam. Dlatego tak dobrze mi się u Ciebie słucha. Ale Dynavectrora to trzeba by popsuć bardzo złym pre by szkliwo zdzierał... a `Sensor takim pre nie jest... chyba że ktos uzyć nie potrafił ale to uż sorry batorry...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

Uff, czyli wszystko w porządku z zestawieniem DV + Sensor 2 :)  A już myślałem, że to ja ogłuchłem   :-\

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Piterski

Proszę mnie nie zeżreć za to co napiszę. Proszę po prostu wziąć poprawkę na to, że używam czasem przesadnych porównań dla oddania pewnych nie tak olbrzymich różnić.
Po prostu nie potrafię jak recenzenci owijać w bawełnę i czasem brakuje mi słów dla łagodniejszego oddania zaobserwowanych cech w brzmieniu.

Nie mam za dużo czasu i spokoju do odsłuchów, a na dokładkę wyprawiam córkę na obóz harcerski ale udało mi się zrobić dwa podejścia do poniższej płyty. Friday Night in San Francisco.

Skupiłem się głównie na pierwszych trzech utworach Mediterranean Sundance/Rio Ancho, Short Tales Of The Black Forest i Ferevo Rasgado.
Wkładka Denona gra bardzo dynamicznie i równo nie faworyzując żadnego zakresu pasma. Jest całkiem szybka i nadal nie potrafię się w niej doszukać poluzowanego czy miękkiego basu.
Jeśli chodzi o ogólny odbiór to jest podobna do Rohmana ale jednak różna.

W drugim utworze Short Tales Of The Black Forest potwierdziło się to co zaobserwowałem na poprzedniej płycie, czyli mamy dobrą stereofonie ale brakuje tego oddechu i przestrzeni jaką ma Rohman. Tło jest bardziej głuche i głębia spłaszczona, słychać to najlepiej po odgłosach publiki.
Nie znaczy to, że gra płasko bo wszelkie odgłosy są porozmieszczane również w głąb, a nie płasko w linii kolumn. Bardziej chodzi o to że brakuje informacji o akustyce i pogłosie.

Paleta barw tej wkładki jest też uboższa niż Rohmana, pewnie daje znać o sobie rodzaj i różnica w szlifie igły ale taż w konstrukcji wewnętrznej wkładki. Linia melodyczna jest niby taka sama bo wkładka nic od siebie nie dodaje, a nawet jak gdyby trochę podkręca ale kosztem subtelności  i zróżnicowania. Jest po prostu prostsza, a dźwięki są takie bardziej kanciaste o ostrych krawędziach. Nie zaobserwowałem w niej żadnego zaokrąglania tylko w porównaniu do Rohmana jest bardziej matowa i szara.

Kiedy włączyłem tę płytę pierwszy raz to intuicyjnie czułem, że coś jest nie tak, że czegoś mi brakuje.
Ta werwa to ostre wykańczanie dźwięków i chyba mimo wszystko niższe granie nie od razu pozwoliło mi się połapać o co chodzi.
Może to świadczyć o tym, że w swej klasie cenowej to jest bardzo ciekawa wkładka która nie daje się od razu przyłapać na tym o czym pisałem wyżej.

CDN...


Cytat: dino w Lipiec 13, 2018, 17:31
A wracając do 103 - popaczcie czego Piterski słuchał - gitarka klasyczna.
Połóż na talerz żwirek szwajcarski - to powinno zmienić wrażenia  :)

Andreas Vollenweider jest kolejny w kolejce  :).
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Friday Night in San Francisco. Wydanie CBS z 1981
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

dino

Cytat: elem w Lipiec 13, 2018, 21:18Uff, czyli wszystko w porządku z zestawieniem DV + Sensor 2 :)  A już myślałem, że to ja ogłuchłem   :-\
Generalnie jest to jedno z lepszych zestawień. Polecane przez dentystów  ;) i Rogera  ;D

dino

Ale się uparłeś na 103 i gitary. To jest "radiowa" wkładka i odzywa się ładnie przy ramieniu o masie ok 30g. Detalu i ciepełka jak z Rohmana na pewno nie będzie natomiast w odpowiednich warunkach jest przepiękny "zaśpiew".

cdt

#357
Dino wszystko jest na niej ładne jak się stosuje odpowiednią miarę . Porównywanie jej z Rohmannem to jakaś aberacja . Nie wiem już czy to jest test DL 103R czy raczej promocja Rohmanna który  nie potrzebuje promocji  na tym forum .
No ale może się czepiam bo się stęskiniłem za swoją 103ką .

dino

Wystarczy spojrzeć na cenę. Ale jak kiedyś dorobię się gramiaka z dwoma ramionami to na drugim uczepię 103.

Therion

Ktoś modyfikował już body 103?

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

LampowY

Panowie, proszę o propozycje ramion pod 103 - 103r

dino, co to było za ramię, o którym wspominałeś, że w życiu tak śpiewającej 103ki nie słyszałeś?

tomasz_pianista

Jelco 750L:)

Na SME3009 Series II (12,5g masy) to nie jest to samo.

Ewentualnie popatrz na nowe ramiona Jelco, seria TK. Trochę drożej.
Grupa ratowania poziomu.

vasa

Cytat: LampowY w Listopad 24, 2018, 07:40
Panowie, proszę o propozycje ramion pod 103 - 103r

dino, co to było za ramię, o którym wspominałeś, że w życiu tak śpiewającej 103ki nie słyszałeś?
To był chyba długi Ortofon.

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

LampowY

dino wspominał coś o 30g

vasa

Cytat: LampowY w Listopad 24, 2018, 10:11dino wspominał coś o 30g
Mnie się kołacze po głowie 25g.
Generalnie 12' ramienia Ortofona + ciężki headshell i dało rewelacyjny efekt.
No ale my wtedy młode byliśmy, byle błyskotka zachwycała ;)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

cdt

Kup Pan sobie nowe ramie SME M2 12R .

LampowY

Cytat: cdt w Listopad 24, 2018, 15:25Kup Pan sobie nowe ramie SME M2 12R
900 zł mam, najwyżej kaset nie nakupuję. Jeszcze tylko 10k i sprawa ramienia załatwiona  ;)
Kupi kto opla?  ;D

McGyver

Cytat: LampowY w Listopad 24, 2018, 15:40Kupi kto opla? 
Już pisałem że jak kombi z silnikiem 3.2V6 to biorę w rozliczeniu  :P  ale mnie zignorowałeś  :-\

LampowY

Nie wiem czy kolor pasuje  ;D


McGyver

Klasyczny rat style. Ale to nie jest kombi, widzę po zadku, więc nie bierę  :)

LampowY


GP412

CytatPanowie, proszę o propozycje ramion pod 103 - 103r
Nieśmiało podpowiem że to była wkładka typowo "radiowa" i w początkach swojej kariery była wieszana na takich studyjnych ciężkich ramionach(a dokładnie na japońskich kopiach GRAY 206).To tłumione unipivoty.Podobno super.Moje Lenco jeszcze w kawałeczkach więc dopiero myślę..w coby je wyposażyć.Może w toto ?
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

LampowY



GP412

Eeee..jeden lubi blondyny a jeden rude..industrialny wygląd :)
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki