Micro Seiki MB-14

Zaczęty przez GregWatson, Grudzień 28, 2015, 10:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Chciałbym zaprezentować dosyć ciekawy model gramofonu Micro Seiki jaki udało mi się upolować w święta.


Micro Seiki MB-14


Specifications

Drive system:           belt drive with 4-pole synchronous motor
Rotation:                  33 and 45rpm
Platter:                     300mm diecast aluminium
Wow and flutter:       less than 0.055%
Signal to noise ratio: more than 65dB
Tonearm:                  static balance type
Effective length:        214mm
Overhang:                15mm
Dimensions:              440 x 350 x 142mm
Weight:                     6kg


Jeszcze tylko prezentacje filmowe:






Dla wyjaśnienia śpieszę, że to nie dla mnie a dla znajomego, który widocznie się już zaraził.

Jest to fajny gramofonik, solidnie zbudowany w sam raz dla tych którzy zaczynają przygodę z czarną płytą, dający spore możliwości jeśli chodzi o wymianę ramienia a to jak wiecie czasem ma spore znaczenie choćby dla przyjemności poeksperymentowania.

Wszelakie informacje udało się zebrać na stronie  vinylengine czyli:

http://www.vinylengine.com/library/micro-seiki/mb-14.shtml



Dodam jeszcze, że zestaw zaopatrzony jest we wkładkę JVC Z-1S o dosyć ciekawych parametrach.




A to jak gramofon prezentuje się z innymi ramionami:





Niebawem będę gościł ten gramofon więc więcej fotek i informacji zamieszczę a także wrażeń z testowania gramofony jak i wkładki.

Jak widać na zaprezentowanych fotkach gramofony te były produkowane w dwóch wersjach kolorystycznych: czarna oraz pokryte fornirem imitujących na wszelkie sposoby piękno słoi drewna.

Trochę tego i trochę tamtego też.

vasa

Cytat: GregWatson w Grudzień 28, 2015, 10:49gramofony te były produkowane w dwóch wersjach kolorystycznych: czarna oraz pokryte fornirem imitujących na wszelkie sposoby piękno słoi drewna.
Fajna maszynka. Te drewniane ładnie się prezentują.
Pozdrawiaj znajomego i teraz się zacznie - ustawianie, preampowanie, wkładkowanie, płytowanie i cała reszta świrowania :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

rudy-102

Cytat: GregWatson w Grudzień 28, 2015, 10:49udało mi się upolować w święta
Masz jeszcze miejsce w domu? ;).

GregWatson

#3
Cytat: vasa w Grudzień 28, 2015, 13:00Fajna maszynka. Te drewniane ładnie się prezentują.

Właśnie to jest ładna wersja "drewniana". Jak przyjedzie to porobię trochę fotek i wrzucę.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Cytat: rudy-102 w Grudzień 28, 2015, 14:00Masz jeszcze miejsce w domu? ;).

To dla znajomego, który właśnie chyba się zaraził tym "wirusem". :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

No właśnie dotarł i na początek kilka fotek.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

i cz.2 fotek

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

No cóż należy dodać iż bardzo fajny gramofon dla leniwych - taki trochę półautomat bo do pełnego automatu jak w Danielu to mu tylko brakuje automatyczny najazd na początek płyty, reszta tak samo jak w Danielu. Już łatwiejszy antiskating bo jest jakaś podziałka na której to można w miarę precyzyjnie ustawić ową przeciwsiłę.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

#8
Na gramofon został nałożony nowy fornir i tu muszę przyznać, że z dużą starannością bowiem boczne strony pokrywają się z imitacją słoi na głównej płaszczyźnie, brak nierówności oraz śladów jakiegoś niechlujstwa i tu duży plus dla poprzedniego właściciela który zrobił to wręcz perfekcyjnie.
Sam fornir i jego kolorystyka - to myślę iż kwestia gustu i upodobań. Gramofon w widoczny sposób odróżnia się od innych takich modeli i o to właśnie chodzi. Myślę iż będzie cieszył oko nowego nabywcy nie tylko jako urządzenie ale i jako ładny mebel.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.